Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Sezon ferii zimowych 2017 trwa - kiedy i gdzie wyjeżdżają Polacy?

Uczniowie szkół z pierwszych 5 województw już cieszą się zimowymi feriami i zdecydowanie nie mogą narzekać na pogodę. Wiele rodzin właśnie spędza czas na stoku ciesząc się urokami zimy. Czy w czasie beztroskiego wypoczynku lub zabawy pamiętamy jednak o swoim bezpieczeństwie? Przed każdym wyjazdem w trakcie ferii i nie tylko powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednią polisę.

ubezpieczenie na ferie zimoweźródło: pixabay.com

Polskie miejscowości narciarskie, takie jak Zakopane, Szczyrk czy Zieleniec w trakcie sezonu ferii zimowych przeżywają najgorętszy okres w roku. Przy okazji wolnego czasu, rodziny razem ze swoimi dziećmi mogą sobie pozwolić nie tylko na weekendowy wyjazd. Kto, kiedy i gdzie pojedzie?

Pomorskie, łódzkie, śląskie, lubelskie i podkarpackie


W tym roku województwa: pomorskie, łódzkie, śląskie, lubelskie i podkarpackie rozpoczynają ferie, które dla uczniów szkół potrwają od 16 stycznia do 29 stycznia 2017 roku. Amatorzy sportów zimowych z pewnością postanowią wyjechać na kilka dni na narty czy deskę. Gdzie można pojechać W Polsce? Podpowiadamy, które ośrodki warto wybrać.

Województwo pomorskie

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że na Pomorzu także znajduje się ośrodek narciarski, do którego będzie najbliżej mieszkańcom tego województwa – Koszałkowo-Wieżyca.

Jeżeli jednak chcemy poczuć prawdziwy klimat gór polecamy wybrać się na południe do województwa dolnośląskiego. Znajdziemy tam takie ośrodki jak: Świeradów Zdrój, Szklarska Poręba – Ski Arena Szrenica, Karpacz - Pod Wangiem, Karpacz – Biały Jar, Karpacz – Kopa, Zieleniec Ski Arena, Lądek Zdrój, Czarna Góra, Kamienica.

Województwa łódzkie i opolskie

Jak się okazuje w województwie łódzkim również spotkamy jeden ośrodek narciarski, jakim jest Góra Kamieńsk.

Większe możliwości wyboru mamy jednak w województwie śląskim, gdzie możemy wybierać z takich ośrodków jak: Bielsko-Biała – Dębowiec, Międzybrodzie – Góra Żar, Szczyrk – Skrzyczne/COS, Szczyrk – Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, Ustroń – Czantoria, Ustroń – Poniwiec, Wisła Stok, Wisła – Soszów, Wisła – Skolnity, Wisła – Nowa Osada, Wisła – Klepki, Wisła – Cieńków, Istebna – Zagroń, Istebna – Złoty Groń, Zwardoń, Beskid Sport Arena, Korbielów – Pilsko.

Z województw łódzkiego oraz opolskiego niedaleko też będzie do Małopolski, która króluje, jeżeli chodzi o ilość ośrodków narciarskich. Wszystkie znajdujące się tam ośrodki wymieniono w dalszej części artykułu.

Województwo lubelskie i podparpackie

Na wschodzie Polski znajdziemy 4 ośrodki narciarskie. W województwie podkarpackim znajdują się: Karlików, Ustrzyki Dolne – Gromadzyń, Ustrzyki Dolne – Laworta, Przemyśl.  Poza nimi warto wybrać się także do stosunkowo nieodległej Małopolski, w której z pewnością nie zabraknie odpowiednio naśnieżonych stoków.

kup ubezpieczenie na narty

Warmińsko-mazurskie i podlaskie


W drugiej turze ferii odpocząć będą mogły osoby z województw warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Tam ferie rozpoczną się tydzień później (niż pierwsze województwa), a dokładnie 23 stycznia i potrwają aż do 5 lutego. Aby uniknąć tłumów na stokach, warto poczekać z wyjazdem do drugiego tygodnia ferii, kiedy to województwa pomorskie, łódzkie, śląskie, lubelskie i podkarpackie będą już po zimowej przerwie. Warto wtedy wybrać się do miejsc, gdzie znajduje się najwięcej ośrodków, czyli do województw małopolskiego i opolskiego.

Kujawsko – pomorskie, wielkopolskie, lubuskie, świętokrzyskie, małopolskie


Od 30 stycznia do 12 lutego 2017 roku potrwają ferie zimowe w województwach kujawsko – pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, świętokrzyskim oraz małopolskim. W ciągu tych dwóch tygodni sportowcy tłumnie odwiedzą polskie stoki narciarskie. Tylko gdzie?

Kujawsko – pomorskie, wielkopolskie i lubuskie

W tych trzech województwach z pewnością uzbiera się spora grupa osób, która postanowi wyjechać na narty lub deskę. Najbliżej położone ośrodki znajdują się w województwie dolnośląskim i zostały wymienione we wcześniejszej części artykułu. Ci, którzy pragną wyjechać nieco dalej, prawdopodobnie odwiedzą województwa śląskie i małopolskie z Zakopanem na czele.

Świętokrzyskie i małopolskie

W województwie świętokrzyskim znajdują się 3 ośrodki narciarskie, do których należą: Kielce - Telegraf, Kielce - Niestachów, Bałtów - Szwajcaria Bałtowska. Nie jest ich jednak wystarczająco dużo, aby nie wybrać się do pobliskiej Małopolski.

Mieszkańcy województwa małopolskiego prawdopodobnie zdecyduję się pozostać na rodzimych terenach, gdzie znajduje się najwięcej ośrodków. W Małopolsce możemy wymienić następujące miejsca do spędzania czasu na stoku: Podstolice, Harbutowice - Szklana Góra, Myślenice, Laskowa – Kamionna, Limanowa Ski, Kasina Ski, Zawoja – Mosorny Groń, Spytkowice – Beskid, Maciejowa Ski, Koninki, Witów Ski, Zakopane Polana Szymoszkowa, Zakopane – Gubałówka, Zakopane Kasprowy Wierch, Zakopane – Harenda,  Poronin – Suche, Małe Ciche, Jurgów – Hawrań, Bukowina Tatrzańska – Rusiń Ski, Koziniec Ski, Białka Tatrzańska – Kaniówka, Białka Tatrzańska – Kotelnica, Białka Tatrzańska – Litwinka, Kluszkowice – Czorsztyn Ski, Szczawnica – Palenica, Rytro – Ryterski Raj, Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla, Krynica – Jaworzyna Krynicka, Krynica – Słotwiny, Krynica – Słotwiny Arena, Krynica – Henryk, Krynica – Góra Parkowa, Tylicz, SkiPark Magura.

Zachodnio pomorskie, dolnośląskie, opolskie, mazowieckie


Do ostatniej grupy tegorocznych ferii zimowych zaliczymy województwa zachodnio pomorskie, dolnośląskie, opolskie oraz mazowieckie. Tutaj przerwa rozpocznie się po zakończeniu ferii w poprzednich województwach, czyli 13 lutego i potrwa do 26 lutego 2017 roku. Tak długo wyczekiwany czas wolny warto poświęcić na wyjazd narciarski w góry. Dokąd?

Mazowieckie

Z najbardziej zaludnionego województwa w Polsce, na narty wybierze się prawdopodobnie spora grupa osób. Być może ze stolicy Polski udamy się do stolicy polskich Tatr – Zakopanego? Województwo małopolskie jest bowiem najbliżej położonym terenem narciarskim. Wiele osób odwiedzi prawdopodobnie także Śląsk.

Zachodnio pomorskie, dolnośląskie, opolskie

Osoby z województwa dolnośląskiego prawdopodobnie również pozostaną na rodzimych terenach i odwiedzą wcześniej wymienione ośrodki na terenie Dolnego Śląska. Znajdujące się obok opolskie najbliżej będzie miało do ośrodków w województwach dolnośląskim i śląskim.

W pobliżu województwa zachodnio pomorskiego niestety nie znajdziemy obszarów narciarskich, więc najbliższym miejscem docelowym będzie Dolny Śląsk. To właśnie tam i w Małopolsce skupi się w drugiej połowie lutego największa liczba fanów sportów zimowych.

kup ubezpieczenie na narty

Bezpieczne ferie zimowe


Skoro przedstawiliśmy już nasze przypuszczenia co do tego, dokąd wybiorą się Polacy z poszczególnych województw, warto zastanowić się nad tym co może wydarzyć się już na miejscu. Podczas szusowania po stoku, szczególnie przy dużym natężeniu narciarzy, nietrudno o wypadek. Wydawać by się mogło, że w Polsce to nie problem i nie potrzebujemy ubezpieczenia. Na szczęście nie musimy płacić, jako Polacy, za usługi służby zdrowia czy koszty poszukiwań i ratownictwa (jako nieliczni w Europie). Ubezpieczenie na ferie jednak może okazać się przydatne.

O wartości ubezpieczenia zdamy sobie sprawę, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, kiedy to możemy otrzymać odszkodowanie lub w sytuacji, gdy uszkodzimy czyjeś mienie, np. sprzęt narciarski. Każde z towarzystw oferujących ubezpieczenia narciarskie na terenie Polski zapewnia NNW, a dodatkowo możemy wykupić OC w życiu prywatnym. Aby posiadać kompleksową ochronę ubezpieczyciela, warto dokupić ubezpieczenie bagażu podróżnego oraz sprzętu sportowego.

Niezależnie od tego, dokąd wybierzemy się na ferie, zawsze warto posiadać właściwą ochronę. Ubezpieczycie może zadbać o nasze finanse może zadbać i taka polisa wcale nie musi kosztować majątku. Koszt ubezpieczenia na czas weekendowego wyjazdu rozpoczyna się już od kilkunastu złotych. Sprawdź ile Ty zapłacisz i co możesz dzięki temu zyskać.

Średnia ocena: 5.00

Twoja ocena: 5

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Aviva Ubezpieczenie narciarskie - ihi Bupa Ubezpieczenie narciarskie - Axa