Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Co oznacza skrót KL w polisie narciarskiej?

Przez skrót KL ubezpieczyciele rozumieją ubezpieczenie kosztów leczenia oraz podstawowy assistance podróżny. Koszty leczenia dotyczą pomocy medycznej udzielonej ubezpieczonemu w zakresie pozwalającym na powrót do kraju lub kontynuowanie podróży. Ubezpieczenie kosztów leczenia zawiera pokrycie kosztów: 

1. wizyty lekarskiej, 

2. leczenia ambulatoryjnego w tym konsultacji medycznych, niezbędnych lekarstw i środków opatrunkowych przepisanych przez lekarza, 

3. leczenia stomatologicznego stanów zapalnych oraz bólowych, 

4. zabiegów i badań ambulatoryjnych, 

5. pobytu w szpitalu i operacji, 

6. transportu medycznego w miejscu wypadku.

Podstawowy zakres assistance zawiera organizację transportu medycznego do kraju np. transport lotniczy w asyście z lekarzem lub pielęgniarką dla osoby wracającej do ojczystego kraju po poważnym wypadku. 

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa