Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Sprawdź, gdzie wybrać się na narty w maju

Ubezpieczenie narciarskie od COVID-19 - koronawirusa

Szukając interesującego miejsca na weekend majowy, nie musisz ograniczać się do nadmorskich miejscowości i dużych miast. Co powiesz na wypad w góry, by pojeździć na nartach? Niezależnie od tego, czy będzie to grupowy wyjazd zorganizowany, czy prywatna wycieczka, możesz liczyć na świetną zabawę. Wiele ośrodków narciarskich jest otwartych także w sezonie letnim. Dowiedz się, gdzie możesz liczyć na doskonałe warunki śniegowe nawet przez cały rok! Sprawdź też, na co warto przygotować się przed wyjazdem. Ostrożności nigdy za wiele, prawda?

Narty w maju - dlaczego warto?

Decydując się na narty w maju, przygotuj się na piękną wiosenną pogodę i świetne warunki śniegowe. Wykorzystaj dłuższy dzień, zjawiając się na stoku z samego rana. Zjeżdżanie z lodowców w promieniach słońca to niezapomniane przeżycie.
Nie daj się jednak zwieść przyjemnej majowej pogodzie. Posiadanie odpowiedniego stroju narciarskiego, jest obowiązkowe przy lodowcowych warunkach. Oprócz słonecznych dni możesz także doświadczyć niespodziewanych opadów śniegu. Jednak żaden miłośnik narciarstwa, nie odmówi sobie szusowania po świeżym puchu!

 

PORÓWNAJ CENĘ POLISY NARCIARSKIEJ

 

Jeżeli doskonałe warunki pogodowe nie przekonują Cię, do wykupienia pobytu w Austrii lub Francji, co powiesz na niskie ceny? Poza sezonem zimowym, można sporo zaoszczędzić.
Niejeden ośrodek narciarski oferuje cenę pobytu tańczą nawet o połowę. Atrakcyjne kwoty odnajdziesz również stołując się w centrum miasta. Wiele restauracji i liczne bary après proponują kompletne dania obiadowe w dobrej cenie. Także wypożyczenie sprzętu narciarskiego nie będzie wiązało się z ogromnymi kosztami. Jeśli chcesz cieszyć się wyjazdem w najwyższym możliwym komforcie, rekomendujemy wybranie sprzętu narciarskiego z zaufanego miejsca.

Dalej nie jesteś przekonany? Wyobraź sobie brak tłoku, dojazd na stok w kilka minut i idealne zdjęcia. To wszystko i jeszcze więcej może czekać na Ciebie, podczas majowego wyjazdu na lodowiec.

Weekend majowy na nartach - 8 sprawdzonych pomysłów

Przejdźmy do konkretów. Jeśli planujesz wyjazd we własnym zakresie, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka interesujących miejsc na weekend majowy.

FRANCJA

Val Thorens

Jeśli narty w maju to tylko w Les Trois Vallées (Trzy Doliny). Val Thorens to najwyższa stacja narciarska w Europie.
Oferuje 140 km tras, a doskonałe warunki śniegowe trwają od listopada do maja. Pod koniec sezonu w Les Trois Vallées organizowany jest coroczny event, ściągający milion osób odwiedzających tereny lodowcowe.
Możesz liczyć na szereg atrakcji: koncerty na stokach, wyścigi narciarskie i snowboardowe, zabawy dla dzieci. Zaawansowane umiejętności narciarskie nie są warunkiem udziału w imprezie. Organizatorzy zapewniają szkolenie narciarskie. Jeśli potrafisz co najmniej sprawnie jeździć pługiem, nie wahaj się z zakupem biletu na to niezwykłe wydarzenie sportowe!

SZWAJCARIA

Zermatt

Zermatt to nowoczesny ośrodek narciarski. Jego znakiem rozpoznawczym jest szczyt Matterhorn - jeden z czterotysięczników położonych na terenie Szwajcarii.
Tutaj doskonałe warunki śniegowe utrzymują się przez cały rok.
Ośrodek narciarski oferuje 162 km tras, w tym 25 km tras dostępnych poza miesiącami zimowymi. W dolnej stacji lodowca możesz odnaleźć liczne restauracje, dyskoteki, kino, a nawet spróbować wędrówki w rakietach śnieżnych. Jeśli nie posiadasz własnego sprzętu sportowego, nic straconego! Ośrodek narciarski umożliwia wypożyczenie sprzętu narciarskiego w atrakcyjnych cenach.

NORWEGIA

Fagernessfjellet-Narvik

Jeśli doświadczyłeś już narciarskiej przygody w Alpach, co powiesz na norweskie szczyty?
Choć wysokość północnych gór nie jest tak imponująca jak Francuskie, Szwajcarskie czy Austriackie lodowce, z pewnością nie można odmawiać im urokliwych widoków.
Na przykład, teren narciarski Fagernessfjellet-Narvik, znajdujący się w regionie Ofoten, oferuje 20 km tras narciarskich, na wysokości od 200 do 1 003 m. n.p.m. Kto nie chciałby szusować w promieniach majowego słońca, spoglądając na przepiękne norweskie fiordy? Także Hovden - miejscowość położona w regionie Setesdal - oferuje narciarzom świetne warunki śniegowe. Ośrodek narciarski jest tam otwarty przez cały rok!

SZWECJA

Riksgränsen

Jeżeli warunkiem koniecznym dobrego wyjazdu jest dla Ciebie dłuższy dzień na stoku, co powiesz na 24-godzinny?
W Szwecji dzień polarny trwa od 21 maja do 17 czerwca, a wyciągi narciarskie włączane są już we wczesnych godzinach nocnych.
Ośrodek narciarski Riksgränsen to 21 km tras o różnym stopniu trudności. Co gwarantuje świetną zabawę dla całej rodziny! Jeśli nie czujesz się pewnie podczas jazdy, możesz wziąć udział w szkoleniu narciarskim. Ośrodek narciarski zapewnia naukę dla dzieci i dorosłych. Po intensywnym dniu na stoku zatrzymaj się w centrum miasta, gdzie znajdziesz liczne restauracje i bary après-ski.

FINLANDIA

Levi

Spędź weekend majowy w Levi - najlepszym snowparku w regionie!
W tej skandynawskiej miejscowości sezon kończy się już na początku maja. Będzie to ostatnia możliwość na świetne warunki śniegowe na stokach.
Ośrodek narciarski oferuje gościom 44 km tras zjazdowych i 6 km tras narciarskich. Najciekawszą atrakcją będą przestronne pokoje, przygotowane na wzór... igloo! Zrelaksuj się, obserwując rozgwieżdżone niebo w zaciszu własnego pokoju. Oferta obejmuje także śniadania.

AUSTRIA

Lodowiec Stubai

Dlaczego warto zawitać w Dolinie Stubai? To największy i najbardziej zróżnicowany teren lodowcowy Austrii.
Odnajdziesz tam stoki, położone na wysokości nawet 3200 m n.p.m. Dlatego dolina jest chętnie odwiedzana przez turystów zarówno w zimie, jaki i w okresie letnim.
Tereny narciarskie położone są w granicach pięciu gmin, co daje Ci nawet 40 km tras! W bezpośrednim sąsiedztwie lodowca znajduje się miasteczko Neustift. Możesz odnaleźć atrakcyjne miejsce na nocleg naprzeciwko wyciągu narciarskiego Elfer. Centralne położenie miejscowości w dolinie czyni z niej idealną bazę wypadową. Szereg atrakcji: liczne restauracje, puby, dyskoteki a w sezonie zimowym kompleksy basenów, ściągają do miasteczka rocznie nawet milion osób odwiedzających.

Lodowiec Hintertuxer

Jeden z dwóch ośrodków narciarskich, zapewniających warunki śniegowe przez cały rok. Na początku maja dostępnych jest około 60 km tras i 20 wyciągów. Jeżeli należysz do grona narciarzy, którzy potrafią co najmniej sprawnie jeździć pługiem, nic straconego!
W skład terenów narciarskich zalicza się również całoroczny Familypark dla początkujących.
Na lodowcu Hintertuxer odnajdziesz liczne bary après, serwujące swoje specjały od wczesnych godzin porannych. Możesz dostać się na lodowiec autokarem. Co ciekawe kursy dostępne są także w nocy. Przejazd autokarem do miejsca zakwaterowania jest bezpłatny. W okolicznych wioskach możesz liczyć na szereg atrakcji, tj. liczne restauracje i puby.

WŁOCHY

3 Zinnen Dolomites

Planujesz wyjazd na narty pod koniec maja? To świetna okazja, aby odwiedzić południowy Tyrol, gdzie panują doskonałe warunki śniegowe.
Ośrodek narciarski 3 Zinnen Dolomites rozpoczyna letni sezon od 30 maja i pozostaje otwarty aż do października. Resort znajduje się w dolinie Val Pusteria. W sezonie letnim poszusujesz na nartach na górze Monte Elmo.
Bazy noclegowe stanowi pięć miasteczek: Sesto, San Candido, Dabbiaco, Villabassa i Braies. Większość z nich leży u niemal stóp lodowca. Spędź aktywnie czas także poza stokiem. W okresie letnim ogromnym zainteresowaniem cieszą się piesze wycieczki, jazda na rowerze lub zabawa w parku atrakcji.

Narty w maju - jak się przygotować?

Tereny lodowcowe zapewniają świetne warunki śniegowe do jazdy. Zanim jednak znajdziesz się na skrzącym w majowym słońcu puchu, zapoznaj się z naszym poradnikiem. Prezentujemy listę wyjazdowych niezapominajek:

 • Sprzęt sportowy - początkującym narciarzom (i nie tylko!) rekomendujemy wypożyczenie sprzętu narciarskiego jeszcze w Polsce. Poza sezonem możesz wiele zaoszczędzić na samym ekwipunku.

 • Wygodna i funkcjonalna odzież - posiadanie odpowiedniego stroju narciarskiego, zagwarantuje Ci ochronę przed silnym wiatrem, mrozem i niespodziewanymi opadami śniegu.

 • Nocleg - wybierając miejsce pobytu upewnij się, że miejscowość położona jest w niedalekiej odległości od lodowców. Bliskość kompleksów narciarskich może być kluczowa w przypadku codziennych dojazdów na stok.

 • Ubezpieczenie narciarskie - nie zapomnij zabrać ze sobą ważnego ubezpieczenia ski, które zapewni Ci ochronę w trakcie szusowania po stokach.

Ubezpieczenie na narty w maju - jak wybrać?

Przygotowując się na wyjazd we własnym zakresie, nie możesz zapomnieć, o wykupieniu polisy turystycznej. Dobre ubezpieczenie narciarskie zapewni Ci ochronę w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń na stoku i poza nim. Rekomendowane przez nas polisy powinny zawierać takie elementy jak:

 • Wysoką sumę gwarantowaną kosztów leczenia - wybierając polisy z wysoką sumą gwarantowaną (min. 800 000 zł) zapewniasz sobie komfort jazdy i pokrycie kosztów opieki medycznej w każdym przypadku.

 • Ratownictwo - zadbaj o swoje bezpieczeństwo na stoku, wybierając polisę z wariantem ,,ratownictwo". Ten element zapewni Ci pokrycie kosztów akcji ratowniczej, w którą zaangażowany będzie helikopter.

 • NNW ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków - dodatkowe ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków - zapewnij sobie wypłatę odszkodowania od urazów powstałych w trakcie szaleństwa na nartach.

 • OC sportowe - ten dodatek pokryje koszty nieszczęśliwych wypadków, w których to Ty byłeś sprawcą.

 • Sporty ekstremalne/wysokiego ryzyka - jeśli planujesz jazdę poza wyznaczonymi trasami, zadbaj o rozszerzone ubezpieczenie Kl. Dodatek sporty ekstremalne/wysokiego ryzyka zapewni Ci wypłatę odszkodowania, w przypadkach nieprzewidzianych w podstawowym wariancie ubezpieczenia narciarskiego.

Aby polisa narciarska uwzględniała sporty wysokeigo ryzyka lub sporty ekstremalne, należy w kalkulatorze na polisanarciarska.pl wybrać okienko "sporty ekstremalne":

PAMIĘTAJ❗ Każdy ubezpieczyciel ma własne regulacje w zakresie klasyfikacji sportów ekstremalnych i sportów wysokiego ryzyka, którymi mogą być jazda poza wyznaczonymi trasami, freeride, skitouring, backcountry, heli-skiing, cat-skiing, narciarstwo wysokogórskie czy ski-alpinizm.

ttu

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty w maju?

Dobre ubezpieczenie narciarskie wcale nie musi kosztować tyle co nowa para nart. fajne porównanie :) Możesz znaleźć polisy w atrakcyjnych cenach, z wysokimi kosztami leczenia już za kilkanaście złotych! Pamiętaj jednak, że kwota ubezpieczenia będzie zależna od:

 • ilości i wieku podróżujących,

 • długości wyjazdu,

 • charakteru wycieczki - polisy z opcją ,,sporty ekstremalne" mają dużo wyższą kwotę, niż podstawowe ubezpieczenie Kl,

 • wysokości sumy gwarantowanej.

Towarzystwo ubezpieczeniowe  Koszty leczenia  Ratownictwo Ochrona od COVID-19                 Sporty objęte polisą NNW OC Cena                                               
 AXA PARTNERS  200 00 zł  200 000 zł  ✔ Zakres 3/7  114 20 000 zł  -

 31, 36 zł 

(sprawdź cenę)

NATIONALE NEDERLANDE  80 000 zł  100 000 zł  ✔ Zakres 5/7  60   -   - 

 37, 44 zł 

(sprawdź cenę)

 Wiener  91 581 zł  36 633 zł  ✔ Zakres 3/7  - 

                  10 000  zł

 • OC: 114 477 zł
 •  
 • OC sportowe: 114 477 zł

 57, 00 zł

(sprawdź cenę)

 

SIGNAL IDUNA  91 581 zł  32 053 zł  ✔ Zakres 3/7  7  15 000 zł  
 • OC: 274 744 zł
 •  
 • OC sportowe: 137 372 zł

 73, 42 zł

(sprawdź cenę)

 Promama  100 000 zł  100 000 zł  ✔ Zakres 5/7  2  20 000 zł
 • OC: 100 000 zł
 •  
 • OC sportowe: 100 000 zł

 74, 00 zł

(sprawdź cenę)

 Generali  200 000 zł  200 000 zł  ✔ Zakres 5/7  2  30 000 zł
 • OC: 100 000 zł
 •  
 • OC sportowe: 100 000 zł

 84, 00 zł

(sprawdź cenę)

 

PORÓWNAJ CENĘ POLISY NARCIARSKIEJ

 

Decydując się na zakup ubezpieczenia we własnym zakresie, sporo zaoszczędzasz. Pakiety prezentowane przez organizatorów wycieczek, są zwykle zawyżone i posiadają ograniczony zakres ochrony, która szczególnie podczas uprawiania sportu, jakim są narty jest jeną z najażniejszych elementów bezpiecznego wyjazdu. 

Najważniejsze pytania

 1. Gdzie w Alpy w maju?

  Na narty w maju najlepiej wybrać się na austriacki lodowiec Stubai. Odnajdziesz tam ponad 40 km tras narciarskich. Wysokie położenie ośrodka narciarskiego gwarantuje świetne warunki śniegowe.

 2. Kiedy koniec sezonu narciarskiego 2024?

  Choć sezon narciarski w Polsce zakończył się 11 marca, w większości alpejskich i skandynawskich ośrodków potrwa jeszcze do końca maja. Odnajdziesz też miejsca, które oferują warunki śniegowe przez cały rok!

 3. Gdzie można jeździć na nartach przez cały rok?

  Oto kilka miejscowości, które przyjmują narciarzy przez cały rok: Hintertuxer, Hovden i Zermatt.

 4. Kiedy niski sezon narciarski?

  Wyjątkowo niskie ceny utrzymują się od marca do początku maja.

 5. Gdzie jechać na narty w kwietniu?

  W kwietniu warto zawitać do stacji lodowcowej w Sölden w dolinie Ötztal (Austria), Tigens i Val d’Isere (Francja), Saas-Fee (Szwajcaria), Cervinia i Maso Corto/Val Senales (Włochy).

Podsumowanie

 1. Posiadanie odpowiedniego stroju narciarskiego jest niezwykle istotne. Pogoda na lodowcach jest zmienna i nawet w okresie wiosennym, możesz doświadczyć opadów śniegu.

 2. Niektóre ośrodki narciarskie pozostają otwarte jeszcze długo po zakończeniu sezonu zimowego. Możesz także odnaleźć miejsca przyjmujące gości przez cały rok: Hintertuxer, Hovden i Zermatt.

 3. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych! Wykup ubezpieczenie narciarskie, które zapewni ochronę na stoku i poza nim.

 4. Upewnij się, że Twoja polisa posiada wariant ,,ratownictwo". Ochrona gwarantuje Ci pomoc ekipy ratowniczej, przelot helikopterem oraz akcje poszukiwawczą w górach.

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa