Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

TOP 10 - Najlepsze miejsca na narty w Polsce

gdzie na narty w Polsce

Sezon narciarski zbliża się wielkim krokami, a my po raz kolejny stajemy przed pytaniem, czy uda nam się z niego skorzystać. Na chwilę obecną najbardziej popularne kurorty zimowe w Europie powinny otworzyć się zgodnie z planem, ale trzeba mieć na uwadze, że dynamiczna sytuacja epidemiologiczna jest w stanie z dnia na dzień wszystko zmienić. Nie jest to jednak scenariusz tak negatywny, jakby mogło się wydawać. Polskie stoki mają do zaoferowania całkiem sporo, będąc często doskonałą alternatywą dla wypadu za granicę.
Sprawdzamy, gdzie najlepiej szusować w Polsce i na co możemy liczyć.

    Porównaj ceny ubezpieczeń na narty

Polska w czasie pandemii

Nawet jeśli plany zimowego urlopu ograniczają się do Polski i nie ruszamy poza granicę naszego państwa, to mimo wszystko pamiętajmy o ogólnych zaleceniach

Zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe w całym kraju.
✔ Nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki. Chusty, przyłbice i szalki nie są dozwolone, ponieważ nie spełniają swojej podstawowej funkcji, czyli nie chronią przed wirusem

Usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać m.in.:

 • na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej),
 • w autobusie, tramwaju i pociągu,
 • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,
 • w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta,
 • w kinie i teatrze,
 • u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
 • w kościele i szkole,
 • w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.)


Obowiązku zasłaniania ust i nosa nie ma na świeżym powietrzu, w lesie, parku, w zieleńcach, ogrodach botanicznych, ogrodach zabytkowych, na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, w rodzinnych ogródkach działkowych i na plaży oraz w czasie podróży prywatnym samochodem, motocyklem, czterokołowcem, motorowerem, w zakładzie pracy w celu spożycia posiłku.

10 idealnych miejsc na narty w Polsce

1. Czarna Góra

Planowany początek sezonu: 17.12.2021 r.

Czarna Góra to nowoczesny ośrodek narciarski położony w Masywie Śnieżnika. Atrakcją Czarnej Góry jest także ultranowoczesna superszybka kolej linowa - Luxtorpeda. Kolejka w ciągu godziny może dowieźć na stok 3000 osób! Co ciekawe, działa także latem.

Narciarze i snowboardziści mogą korzystać na 9 wyciągach z jednej ekspresowej kanapy 6-osobowej, dwóch kanap 4-osobowych i sześciu pozostałych wyciągów.
Czarna Góra to także miejsce przyjazne snowboardzistom. Ponadto w infrastrukturze znajduje się również parking, który pomieści 900 aut oraz liczne punkty gastronomiczne.

Czarna Góra w liczbach:

Wysokość n.p.m.:

✔ 1159 m szczytu ✔ 379 m przewyższenia ✔ 780 m doliny

Teren narciarski:

✔ 27% trasy zielone ✔19% trasy niebieskie ✔ 43% trasy czerwone ✔11% trasy czarne
✔ 20 tras ogółem o długości 14,7 km ✔ 1,7 km długość najdłuższej trasy ✔ 5 km tras nocnych

2. Białka Tatrzańska

Planowany początek sezonu: 04.12.2021 r.

Najpopularniejszy ośrodek na Podhalu łączy 3 stacje narciarskie – Banię, Kaniówkę i Kotelnicę. Dotarcie na stok ułatwia sieć kolejek krzesełkowych. Ośrodek dysponuje również jednym z najnowocześniejszych w Polsce systemem naśnieżania tras. Narciarze i snowboardziści mogą korzystać na 19 wyciągach z trzech ekspresowych kanap 6-osobowych, czterech kanap 4-osobowych, jednej kanapy 3-osobowej i jedenastu pozostałych wyciągów.

Białka Tatrzańska uchodzi za doskonałą bazę dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. Miłośnicy szusowania mogą skorzystać tak ze szkółki narciarskiej, wypożyczalni sprzętu oraz licznych punktów gastronomicznych.
Po zakończeniu jazdy, czas można spędzić w Termach Białka. To nowoczesny obiekt wyposażony w baseny termalne, zjeżdżalnie wodne oraz centrum SPA.

Białka Tatrzańska w liczbach:

Wysokość n.p.m.:

✔ 910 m szczytu ✔ 230 m przewyższenia ✔ 680 m doliny

Teren narciarski:

✔ 3% trasy zielone ✔ 73% trasy niebieskie ✔ 23% trasy czerwone ✔brak tras czarnych
✔ 26 tras ogółem o długości 19,7 km ✔ 1,9 km długość najdłuższej trasy ✔ 13,5 km tras nocnych i sztucznego naśnieżania

3. Szczyrk

Planowane rozpoczęcie sezonu: 17.12.2021 r.

Po wielu latach zaniedbań Szczyrk dysponuje wreszcie nowoczesną infrastrukturą narciarską - dzięki inwestorom ze Słowacji. Narciarze na jednym karnecie mogą jeździć zarówno na trasach należących do Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego, jak i Centralnego Ośrodka Sportowego.
W skład kompleksu wchodzą dwa wyciągi krzesełkowe oraz sześć wyciągów orczykowych. Narciarze mogą skorzystać również z 10-osobowej kolei gondolowej z lokalizacji Szczyrk Gondola na Halę Skrzyczeńską oraz z 6-osobowej kolei krzesełkowej z Soliska na Halę Skrzyczeńską. Trasa jest przygotowana przy pomocy ratraków, a jeśli zajdzie taka konieczność – sztucznie naśnieżana.
Obiekt dysponuje parkingiem, licznymi punktami gastronomicznymi oraz wypożyczalnią sprzętu i szkółką narciarską.

Szczyrk w liczbach:

Wysokość n.p.m.:

✔ 1232 m szczytu ✔ 632 m przewyższenia ✔ 600 m doliny

Teren narciarski:

✔ brak tras zielonych ✔ 67% trasy niebieskie ✔ 28% trasy czerwone ✔6% trasy czarne
✔ 18 tras ogółem o długości 25,1 km ✔ 2 km długość najdłuższej trasy ✔ 2,6 km tras nocnych ✔ 18 km sztucznego naśnieżania

4. Jaworzyna Krynicka

Planowane rozpoczęcie sezonu: 24.12.2021 r.

Jaworzyna Krynicka zapewnia świetne warunki amatorom narciarstwa biegowego, zjazdowego i snowboardu. Wizytówką stacji położonej w Krynicy-Zdroju jest kolej gondolowa ułatwiająca dotarcie na szczyt góry Jaworzyny (1114 m). Poza kolejką gondolową narciarze i snowboardziści mogą korzystać na 9 wyciągach z dwóch kanap 4-osobowych i sześciu pozostałych wyciągów.
Ośrodek charakteryzuje się również wysokim poziomem bazy gastronomicznej i noclegowej. Dostępny jest również parking na 800 aut, a w pobliżu dolnej stacji kolejki znajduje się 150 miejsc przy zbiegu tras narciarskiej IIA oraz IV (Polana IZWÓR). Najwyższy poziom śniegu w Jaworzynie Krynickiej przypada na luty (29 cm).

Jaworzyna Krynicka w liczbach:

Wysokość n.p.m.:

✔ 1114 m szczytu ✔ 466 m przewyższenia ✔ 648 m doliny

Teren narciarski:

✔ 20% trasy zielone ✔ 20% trasy niebieskie ✔ 50% trasy czerwone ✔10% trasy czarne
✔ 10 tras ogółem o długości 9,8 km ✔ 2,6 km długość najdłuższej trasy ✔ 2 km tras nocnych ✔ 10 km sztucznego naśnieżania

5. Zieleniec

Planowane rozpoczęcie sezonu: 04.12.2021 r.

Ośrodek jest zlokalizowany w Dusznikach Zdrój w Górach Orlickich. Jest to największa stacja narciarska w Kotlinie Kłodzkiej. Większość tras dostępnych w Zieleniec Ski Arena (dokładnie 22) jest doświetlana, dzięki czemu to ośrodek chętnie wybierany przez amatorów jazdy wieczornej.
Narciarze i snowboardziści mogą korzystać na 30 wyciągach z dwóch ekspresowych kanap 6-osobowych, pięciu kanap 4-osobowych i 23 pozostałych wyciągów.

Dobre warunki do jazdy znajdą w Zieleńcu zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze. Ośrodek dysponuje także czarną trasą. Nie można pominąć również faktu, że unikalne ukształtowanie terenu pozwoliło na stworzenie w pełni profesjonalnej i kompleksowej stacji narciarskiej, co z pewnością docenią wymagający narciarze i snowboardziści.

Zieleniec w liczbach:

Wysokość n.p.m.:

✔ 1025 m szczytu ✔ 170 m przewyższenia ✔ 855 m doliny

Teren narciarski:

✔ brak tras zielonych ✔ 79% trasy niebieskie ✔ 19% trasy czerwone ✔2% trasy czarne
✔ 42 tras ogółem o długości 21,3 km ✔ 2,8 km długość najdłuższej trasy ✔ 13,8 km tras nocnych

6. Szklarska Poręba

Planowane rozpoczęcie sezonu: 04.12.2021 r.

Jeden z największych ośrodków narciarskich w Karkonoszach. Ten niezwykły kurort leży w województwie dolnośląskim, na pograniczu Gór Izerskich i Karkonoszy, będąc przy tym największym i najstarszym ośrodkiem klimatycznym w regionie. Ośrodek Ski Arena Szrenica to istny raj dla bardziej zaawansowanych narciarzy zjazdowych, którzy swoje umiejętności mogą sprawdzić na legendarnej „Ścianie”. Jest to najbardziej stroma trasa w Polsce, gdzie nachylenie stoku wynosi miejscami nawet 50%. Narciarze i snowboardziści mogą korzystać na 8 wyciągach z jednej ekspresowej kanapy 6-osobowych, dwóch kanap 2-osobowych i 5 pozostałych wyciągów.

Szklarska Poręba w liczbach:

Wysokość n.p.m.:

✔ 1310 m szczytu ✔ 600 m przewyższenia ✔ 710 m doliny

Teren narciarski:

✔ brak tras zielonych ✔ 24% trasy niebieskie ✔ 57% trasy czerwone ✔19% trasy czarne
✔ 6 tras ogółem o długości 10,1 km ✔ 4 km długość najdłuższej trasy ✔ 10,6km tras nocnych

7. Kasprowy Wierch

Planowane rozpoczęcie sezonu: 31.12.2021 r.

Położony w Zakopanem szczyt to zdaniem wielu miłośników narciarstwa jedyna góra w Polsce, która warunkami jazdy przypomina te znane z Alp. Duża wysokość sprawia, że sezon narciarski trwa tu nawet do maja. Dotarcie na stok ułatwiają 4-osobowe wyciągi krzesełkowe oraz stary wyciąg z drewnianymi krzesełkami.
Z Kasprowego Wierchu można zjechać dwoma trasami: Gąsienicową i Goryczkową. Rozpoczynają się one na wysokości ponad 2 tysięcy m n.p.m. Trasy te przedłużone są nartostradami, umożliwiającymi, umożliwiającymi zjazd do Kuźnic. Obydwie są przeznaczone dla doświadczonych narciarzy.
Mankamentem tego ośrodka narciarskiego jest niestety brak naśnieżania i dośnieżania tras - wynika to m.in. z położenia w Tatrzańskim Parku Narodowym. Mimo to, Kasprowy Wierch to miejsce lubiane przez zaawansowanych narciarzy, którzy mają ochotę sprawdzić swoje umiejętności na trasach określanych jako jedne z trudniejszych w naszym kraju,

Kasprowy Wierch w liczbach:

Wysokość n.p.m.:

✔ 1987 m szczytu ✔ 973 m przewyższenia ✔ 1014 m doliny

Teren narciarski:

✔ brak tras zielonych ✔ 23% trasy niebieskie ✔ 57% trasy czerwone ✔20% trasy czarne
✔ 4 tras ogółem o długości 15 km ✔ 5,8 km długość najdłuższej trasy

8. Dwie Doliny - Wierchomla i Muszyna

Planowane rozpoczęcie sezonu: 10.12.2021 r.

To nietypowo położony kompleks narciarski, który stanowi połączenie dwóch miejscowości oddalonych od siebie o 30 km – Wierchomli i Muszyny. Centrum kurortu znajduje się w pierwszej z nich. Zlokalizowano tutaj jedną z najdłuższych w Polsce kolei krzesełkowych. Druga kolej funkcjonuje w Muszynie.
Plusem Wierchomli i Muszyny jest brak natężonego ruchu przy jednoczesnej szerokości i przestrzenności tras. To idealne miejsce dla osób, które nie lubią tłoku. Narciarze mogą skorzystać z 2 wyciągów krzesełkowych, 7 wyciągów orczykowych i 2 linkowych. Stoki są bardzo zróżnicowane i dośnieżane, niemal wszystkie są też doświetlone.
Infrastruktura w tym stosunkowo niewielkim ośrodku nie jest tak rozwinięta jak w przypadku najbardziej znanych kurortów, jednak bez problemu można tu wypożyczyć sprzęt, znaleźć miejsc parkingowe oraz zjeść obiad w restauracji. Działa tu także snowpark oraz szkółka narciarska.

Dwie Doliny w liczbach:

Wysokość n.p.m.:

✔ 998 m szczytu ✔ 410 m przewyższenia ✔ 580 m doliny

Teren narciarski:

✔ 3% trasy zielone ✔ 81% trasy niebieskie ✔ 16% trasy czerwone ✔brak tras czarnych
✔ 4 tras ogółem o długości 2,1 km ✔ 2,9 km długość najdłuższej trasy ✔3 km sztucznego naśnieżania

9. Wisła

Planowane rozpoczęcie sezonu: Soszów 03.12.2021 r., Nowa Osada 04.12.2021 r.

Wisła nie dysponuje jednym dużym ośrodkiem narciarskim, lecz siecią rozproszonych małych stacji narciarskich. Najlepszymi warunkami do jazdy dysponują Soszów i Nowa Osada. W pierwszym z nich do dyspozycji narciarzy jest 6 naśnieżanych i różnorodnych tras o łącznej długości 6 km. Na szczyt góry można dotrzeć za pomocą 4-osobowej kolei linowej oraz 3 wyciągów talerzykowych i podwójnego wyciągu orczykowego. Działa tu również szkoła narciarska.
W Nowej Osadzie znajduje się 6 oświetlonych tras o łącznej długości 3,7 km. Na stok można dotrzeć za pomocą 4-osobowej kolei linowej oraz 3 wyciągów.
W Wiśle narciarze mają do dyspozycji bardzo różne trasy - od łatwych do bardzo trudnych. Brakuje niestety typowych oślich łączek, dlatego może to nie być najlepszy kierunek np. na wyjazd z dziećmi.
Sezon zimowy jest tu stosunkowo długi, choć warunki narciarskie w znacznym stopniu zależą od położenia danego terenu. Zasadniczo sezon trwa od początku grudnia do marca.

Wisła Soszów w liczbach:

Wysokość n.p.m.:
✔ 874 m szczytu ✔ 263 m przewyższenia ✔ 611 m doliny

Teren narciarski:
✔ brak tras zielonych ✔ 82% trasy niebieskie ✔ 15% trasy czerwone ✔3% tras czarnych
✔ 6 tras ogółem o długości 6,2 km ✔ 1,9 km długość najdłuższej trasy ✔5 km nocnej trasy ✔5,6 km sztucznego naśnieżania

Wisła Nowa Osada w liczbach:

Wysokość n.p.m.:

✔ 681m szczytu ✔ 196m przewyższenia ✔ 485m doliny

Teren narciarski:

✔ 2% trasy zielone ✔ 37% trasy niebieskie ✔ 27% trasy czerwone ✔35% tras czarnych
✔ 6 tras ogółem o długości 3,5 km ✔ 1,3 km długość najdłuższej trasy ✔3,4 km nocnej trasy ✔2 ha sztucznego naśnieżania

10. Kasina Ski na Śnieżnicy

Wizytówką ośrodka narciarskiego w rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk jest naśnieżana trasa zjazdowa o długości 1400 m, która w całości znajduje się w lesie. Wyróżnia ją jednolite pochylenie (około 21 proc.), dzięki czemu panują na niej doskonałe warunki do jazdy zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych narciarzy.
Trasy zjazdowe (niebieska i czerwona) łącznie osiągają długość prawie 2700 metrów, a różnica wzniesień wynosi 290 metrów. Najmłodsi mogą skorzystać z oślej łączki wraz ze 100-metrowym wyciągiem taśmowym SunKid.
Na stok można dotrzeć za pomocą 6-osobowego wyciągu krzesełkowego z podgrzewanymi siedzeniami, który zastąpił starą 4-osobową kanapę. Wyjazd na stację górną (900 m.n.p.m.) trwa niespełna 6 minut.
Ze względu na położenie stosunkowo niedaleko Krakowa, KasinaSki jest idealnym wyborem dla mieszkańców Małopolski.

Kasinska Ski w liczbach:

Wysokość n.p.m.:

✔ 845 m szczytu ✔ 275 m przewyższenia ✔ 570 m doliny

Teren narciarski:

✔ 4% trasy zielone ✔ 53% trasy niebieskie ✔ 31% trasy czerwone ✔12% tras czarnych
✔ 4 tras ogółem o długości 2,5 km ✔ 1,3 km długość najdłuższej trasy ✔2,8 km nocnej trasy ✔2,8 km sztucznego naśnieżania

Ile kosztuje jednodniowy karnet na narty na polskich stokach?

 

Czarna Góra  110 zł normalny, 95 zł ulgowy
Białka Tatrzańska 140 zł normalny, 130 zł
Szczyrk od 79 zł do 95 zł normalny, od 66 zł do 84 zł ulgowy
Jaworzyna Krynicka  110 zł normalny, 87 zł ulgowy
Zieleniec 115 zł normalny (7h), 100 zł (7h) ulgowy 
Szklarska Poręba 114 zł normalny, 68 zł ulgowy  
Kasprowy Wierch 130 zł normalny, 105 zł ulgowy
Dwie Doliny - Wierchomla i Muszyna 100 zł normalny, 85 zł ulgowy
Wisła Soszów, Wisła Nowa Osada Cennik na sezon 2021/2022 nie został jeszcze zaktualizowany
Krasina Ski 105 zł normalny, 95 zł ulgowy 

Opracowanie: polisanarciarska.pl

Ubezpieczenie narciarskie w Polsce – dlaczego warto je kupić?

W Polsce każda osoba, która opłaca składki jest objęta państwowym ubezpieczeniem zdrowotnym. W razie wypadku na stoku za leczenie zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach powszechnej opieki medycznej. Jeżeli konieczna będzie pomoc Górskiego lub Tatrzańskiego Pogotowia Ratunkowego, narciarz nie zostanie obciążony kosztami akcji. Niestety, mimo wszystko - nie jest to wystarczająca gwarancja. Państwowe świadczenia nie zapewnią pełnej ochrony podczas szusowania w kraju.

Jeżeli z naszej winy urazu na stoku dozna osoba trzecia, może nas pozwać. Gdy sąd przyzna jej rację, a my nie wykupiliśmy wcześniej dodatkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC), to rekompensatę poszkodowanemu będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. Jeśli jednak zadbaliśmy o zakup ubezpieczenia, odszkodowanie wypłaci towarzystwo w ramach polisy do kwoty określonej w umowie.

Warto również rozszerzyć ochronę o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Jeżeli w trakcie jazdy na nartach doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu, towarzystwo wypłaci nam odszkodowanie. Jego wysokość obliczana jest procentowo od sumy gwarancyjnej, na jaką opiewa polisa.

Przykład:
ubezpieczenie NNW posiada sumę gwarancyjną w wysokości 20 000 zł,
→ lekarz współpracujący z towarzystwem ocenił trwały uszczerbek na zdrowiu poszkodowanego na 5%,
→ odszkodowanie wyniesie 1000 zł (20 000 zł x 5 proc. / 100 = 1000 zł).

Oprócz ubezpieczenia OC w życiu prywatnym i NNW, polisa na zimowy wyjazd powinna zawierać także:

 • Koszty ratownictwa - zapewnią ubezpieczonemu pomoc, jeśli do wypadku dojdzie na terenie przygranicznym i pomocy udzielą tamtejsze służby.
 • Koszty leczenia po wypadku - w razie konieczności skorzystania z usług nierefundowanych przez NFZ mogą okazać się bardzo przydatne.
 • Koszty rehabilitacji - w przypadku, gdy po nieszczęśliwym zdarzeniu konieczna będzie także rehabilitacja, zabiegi nierefundowane przez NFZ można będzie opłacić w ramach polisy.
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego i ubezpieczenie bagażu - przydatne zawsze, gdy zabieramy ze sobą coś cennego - ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie w razie kradzieży bądź zniszczenia.
 • Koszty rezygnacji z podróży lub jej przerwania oraz koszty rezygnacji z biletu - dzięki temu ubezpieczeniu towarzystwo zrekompensuje koszty, które poniósł ubezpieczony, jeśli rezygnuje z wyjazdu z jednego z ważnych powodów wymienionych w OWU (np. śmierć bliskiej osoby, wypadek, choroba).
 • Assistance - zapewnia całodobową pomoc w razie jakichkolwiek problemów w podróży.

 

Ochronę można rozszerzyć również m.in. o ryzyka związane z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka, a także zawodowym, czy wyczynowym uprawianiem sportów. Szczegółowa takich aktywności opisana jest w OWU. Może być różna w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Zakres polisy zawsze warto dostosować do swoich potrzeb i charakteru wyjazdu - tak, aby zagwarantować sobie najpełniejszą ochronę.

Ubezpieczenie na narty można zakupić bez wychodzenia z domu.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie narciarskie w Polsce?

Wybór idealnego ubezpieczenia narciarskiego jest jak dopasowanie obuwia narciarskiego – musi być ono solidne, dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, a w sytuacjach problematycznych – możemy być spokojni o ich niezawodność. Tak, jak w przypadku obuwia na narty, tak i w przypadku ubezpieczenia – musimy porównać kilka produktów, aby trafić na ten najlepszy. Taką właśnie możliwość, za pośrednictwem kalkulatora ubezpieczeń narciarskich dajemy naszym klientom - mówi Magdalena Kajzer, specjalista ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w rankomat.pl

Łatwe i intuicyjne narzędzie pozwala na znalezienie idealnej polisy narciarskiej. Ułatwia ono porównanie ze sobą cen ofert kilkunastu towarzystw. Do każdej z propozycji ubezpieczycieli jest dołączony plik z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Można dokładnie się z nim zapoznać w zacizu własnego domu i na spokojnie przemysleć decyzję zakupową. Po zakupie polisy, na adres e-mail zostanie nam wysłana umowa. Wystarczy ją podpisać i bezpiecznie udać się na stok.

Ceny zaczynające się już od 3,29 zł za dzień to niewielka kwota, biorąc pod uwagę to, co taka polisa jest w stanie zagwarantować.


    Porównaj ceny ubezpieczeń na narty

 

Zasady bezpiecznego szusowania na stoku

Stok narciarski to miejsce, gdzie o zasadach bezpieczeństwa powinien pamiętać każdy użytkownik. Od czasu wkroczenia pandemii w nasze życie, ważne jest również to, aby pamiętać o zaleceniach epidemiologicznych, do których dla dobra swojego i innych, powinniśmy się stosować.

 • W miarę możliwości korzystaj z własnego środka transportu
 • Wybieraj zakwaterowanie jak najbliżej stoku – unikaj kontaktu z innymi w skibusach.
 • Nie zapomnij o dezynfekcji rąk. Pamiętaj o małej buteleczce własnego żelu dezynfekującego zawsze pod ręką.
 • Stosuj się do zaleceń, jakie panują w danym ośrodku narciarskim.
 • Noś maseczkę wszędzie tam, gdzie wymagają tego zalecenia.
 • Ogranicz do minimum kontakt z innymi na stoku – pamiętaj o zachowaniu dystansu 2 metry.
 • Wybieraj mniej zatłoczone punkty gastronomiczne i bazy noclegowe. Korzystaj z możliwość spożywania posiłków na zewnątrz.
 • Rezerwuj sprzęt narciarski z dużym wyprzedzeniem, w celu ograniczenia kontaktu z innymi w zatłoczonych miejscach.

Narty w Polsce - PODSUMOWANIE

 1. Zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe w całym kraju.
 2. W Polsce każda osoba, która opłaca składki jest objęta państwowym ubezpieczeniem zdrowotnym. Niestety, mimo wszystko - nie jest to wystarczająca gwarancja. Państwowe świadczenia nie zapewnią pełnej ochrony podczas szusowania w kraju.
 3. Polisę narciarską warto rozszerzyć ochronę o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.
 4. Ochronę można rozszerzyć również m.in. o ryzyka związane z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka, a także zawodowym, czy wyczynowym uprawianiem sportów.

Narty w Polsce - PYTANIA I ODPOWIEDZI

 1. Na jakie najważniejsze aspekty należy zwrócić uwagę, podczas wyboru ubezpieczenia?
  czynniki, które mają kluczowe znaczenie podczas wyboru polisy narciarskiej to: suma gwarantowana ubezpieczenia, koszty leczenia, ubezpieczenie od COVID-19 (co w przypadku większości ubezpieczycieli jest już standardem). Ubezpieczenie mozna rozszerzyć także o ubezpieczenie bagażu, czy OC w życiu prywatnym. 
 2. Co gwarantuje ubezpieczenie narciarskie? 
  Ubezpieczenie na narty w Polsce może pokryć koszty rehabilitacji nawet w 100%, a co najważniejsze – zapewnić wykonanie zabiegów rehabilitacyjnych sprawniej i szybciej. Narciarzom na polskich stokach wystarczy zakup polisy z mniejszym zakresem ochrony ubezpieczeniowej. Dzięki temu możemy zapewnić sobie ubezpieczenie w niskiej cenie, a zarazem z szerokim zakresem ochrony. 
 3. Co zapewnia podstawowe ubezpieczenie narciarskie w ramach ubezpieczenia od COVID-19?
  Podstawowe ubezpieczenie na narty w Polsce z ochroną COVID-19: zapewnia pokrycie kosztów leczenia w razie zachorowania – hospitalizacji i zakupu potrzebnych leków, ORAZ nie zapewnia pokrycia kosztów kwarantanny czy odwołania podróży z powodu zachorowania. Większość ofert ubezpieczeń, już w wersji podstawowej, zapewnia obecnie ochronę w przypadku zachorowania na koronawirusa.  Tak, jak w przypadku każdego innego kluczowego czynnika - warto dokładnie zapoznać się z OWU. 

   

Ski Arena Szrenica

Średnia ocena: 4.18

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Patrycja Pałka
Patrycja Pałka
Zawodowo specjalista w zakresie content marketingu, prywatnie entuzjastka podróży pociągiem i tych za pośrednictwem Internetu. Uwielbia leśne wycieczki, wspinaczki górskie i spacery brzegiem morza. Miłośniczka dzikiej natury, która z równym zachwytem potrafi docenić zalety aglomeracji miejskiej. Tłumaczy zawiły język ubezpieczycieli, doskonale wie gdzie szukać noclegu i jak latać tanio.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa