Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Ubezpieczenie na narty w Polsce

jaką polisę narciarską wybrać

Polskie góry są idealnym miejscem na weekendowy wypad na narty. Taki wyjazd można zaplanować nawet kilka dni wcześniej. Podróż zajmuje maksymalnie kilka godzin, więc bez problemu można poświęcić na niego weekend - bez konieczności wykorzystywania urlopu. Przed wyjazdem warto się jednak odpowiednio przygotować. Jednym z ważnych etapów przygotowania jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia.

Ubezpieczenie narciarskie na wyjazd można zakupić nawet dzień przed podróżą. Korzystając z naszej porównywarki, już w kilka minut można porównać najlepsze oferty polis i dokonać zakupu nie wychodząc nawet z domu. Ważne, aby przed wyborem zapoznać się dokładnie z OWU.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie narciarskie na wyjazd w Polsce?

Narciarstwo to wspaniały, ale niestety kontuzjogenny sport. Na stoku nietrudno przecież o przewrócenie się i wyrządzenie krzywdy sobie lub komuś innemu. Przyczyną może być np. niesprawny sprzęt narciarski, warunki atmosferyczne lub słabe oświetlenie stoku. Skutkiem wypadku jest nie tylko ból, ale również konieczność późniejszej rehabilitacji. Aby ustrzec się przed skutkami finansowymi nieszczęśliwych wydarzeń na stokach, każdorazowo warto zakupić polisę narciarską.

Statystyki wskazują, że najczęstsze kontuzje wśród narciarzy to:

 • kontuzje kolan - 35%
 • kontuzje stóp - 20%
 • urazy barek i ramienia - 17%
 • urazy ręki - 7%
 • urazy pleców - 6%
 • urazy głowy - 5%

Nie są prowadzone dokładne statystyki dotyczące liczby wypadków z udziałem narciarzy lub snowboardzistów w polskich górach, jednak wystarczającą przestrogę powinien stanowić fakt, że w szczycie sezonu zimowego szpital w Zakopanem wykorzystuje blisko 50 kg (!) gipsu dziennie.

Jaki wybrać zakres ubezpieczenia na narty w Polsce?

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie na narty w Polsce, to najważniejszym elementem jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest to podstawa każdej polisy turystycznej obowiązującej na terenie naszego ojczystego kraju. Zasadniczą różnicą między ubezpieczeniami zagranicznymi jest to, że w Polsce nie jest konieczne pokrycie kosztów leczenia, ponieważ zapewnia nam to NFZ (o ile oczywiście jesteśmy w NFZ ubezpieczeni).

Kompleksowe ubezpieczenie narciarskie na wyjazd w Polsce może obejmować:

Wyjeżdżając na stoki do krajów takich jak Czechy, Słowacja czy Polska, ubezpieczenie na narty z pewnością powinniśmy posiadać, choćby ze względu na koszty ratownictwa i poszukiwań. W naszym kraju na szczęście takie opłaty ponosi państwo, jednak już kilka kilometrów dalej, za granicą, pogotowie ratunkowe nie wchodzi w skład podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego i dotyczy to również mieszkańców danego kraju.

Jeżeli więc, przebywając blisko granicy, postanowisz udać się na stoki w Czechach czy na Słowacji, powinieneś pamiętać o właściwej ochronie. W przypadku ubezpieczenia narciarskiego w Polsce możliwe jest wybranie wariantu obejmującego też pas przygraniczy, czyli 30 km w głąb sąsiadującego z Polską kraju.

Cena za ubezpieczenie narciarskie Polska

Ubezpieczenie na wyjazd narciarski z pewnością może uchronić Cię przed wieloma niepotrzebnymi wydatkami - co ważne, wbrew pozorom wcale nie kosztuje wiele. Cena ubezpieczenia narciarskiego w Polsce zaczyna się już od kilku złotych za ochronę na czas weekendowego wyjazdu. Przeprowadziliśmy kalkulację i porównaliśmy ceny w dwóch towarzystwach. Polisę AXA można wyszukać przy pomocy kalkulatora Rankomat.pl. W porównaniu uwzględniono amatorskie uprawianie sportów.

 

Cena  ubezpieczenia narciarskiego w Polsce

AXA

Signal Iduna

Weekendowy wyjazd na 2 dni dla 1 osoby

3,60 zł

16,11 zł

Tygodniowy wyjazd dla jednej osoby

14,00 zł

46,43 zł

Weekendowy wyjazd na 2 dni dla rodziny 2+1

17,40 zł

48,33 zł

Tygodniowy wyjazd dla rodziny 2+1

40,60 zł

101,49 zł

 

NNW: 10 000 zł

OC: 100 000 zł

SS: 3 000 zł

NNW: 10 000 zł

OC: 20 000 zł

SS: 2 000 zł

Jakie są zalety wyjazdu na narty w Polsce?

Jeśli wiemy już, jakie ubezpieczenie narciarskie wybrać, to zastanówmy się teraz, jakie są najważniejsze plusy narciarskiego wyjazdu w Polsce. Weekendowy wyjazd ma przecież wiele zalet. Jest dostępny niemalże dla każdego i  w  porównaniu  z  zagranicznymi kurortami, wcale nie wypada słabo.

Dlaczego warto wyjechać na narty do Polski? Oto powody.

 • zdecydowanie niższe ceny noclegów i karnetów (niż za granicą),
 • wspaniałe widoki górskich szczytów,
 • góralski klimat polskich miejscowości,
 • wystarczy znajomość języka polskiego,
 • odległość od domu,
 • czas dojazdu do narciarskich miejscowości,
 • możliwość wyjazdu na weekend,

Zanim jednak spakujesz narty (lub deskę) i wyruszysz w drogę, musisz pamiętać o zakupie ubezpieczenia, które nabędziesz online w kalkulatorze ubezpieczeń. Zalet właściwej polisy także jest wiele, ale najważniejszą powinno być poczucie bezpieczeństwa w trakcie podróży i zjazdów ze stoku.

Wyjazd na narty w Polsce - podsumowanie

 1. Wyjazd na narty w Polsce to świetna propozycja dla osób, które nie chcą udawać się w daleką podróż. Aby skorzystać z uroków polskich gór wystarczy wolny weekend. To także propozycja bardziej budżetowa w stosunku do zagranicznych kurortów.
 2. Narciarstwo jest niestety sportem niebezpiecznym - na stoku łatwo o kontuzję. W ferworze białego szaleństwa, dla własnego bezpieczeństwa, nie warto o tym zapominać. Szczególnie narażone na urazy są kolana i stopy.
 3. Na wyjazd na narty w Polsce także warto zakupić polisę ubezpieczeniową. Jej koszt to zwykle kilkanaście lub kilkdziesiąt złotych, co stanowi zaledwie niewielki ułamek całkowitych kosztów wyjazdu.
 4.  Najważniejszym elementem polisy narciarskiej jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli zamierzamy szusować także na stokach przygranicznych, koniecznie zwróćmy uwagę również na ubezpieczenie kosztów leczenia. 

 

(NNW)

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Aviva Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa