Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Ubezpieczenie na narty w Polsce

Polskie Tatry są idealnym miejscem na weekendowy wypad na narty. Taki wyjazd można zaplanować nawet kilka dni wcześniej. Podróż zajmie Ci maksymalnie kilka godzin, więc bez problemu możesz poświęcić na niego weekend, bez konieczności wykorzystywania urlopu. Zanim jednak wyjedziesz, musisz się odpowiednio przygotować. Jednym z etapów jest zakup ubezpieczenia.

ubezpieczenie na narty Polska

Ubezpieczenie narciarskie na wyjazd możesz zakupić nawet dzień przed podróżą. Korzystając z naszej porównywarki, w kilka minut porównasz najlepsze oferty polis i bez problemu dokonasz zakupu, nie wychodząc nawet z domu. Pamiętaj, żeby przed wyborem zapoznać się dokładnie z OWU.

Zakres ubezpieczenia na narty w Polsce


Jeżeli chodzi o ubezpieczenie na narty w Polsce, to najważniejszym elementem jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest to podstawa każdej polisy turystycznej obowiązującej na terenie naszego ojczystego kraju. Zasadniczą różnicą między ubezpieczeniami zagranicznymi jest to, że w Polsce nie jest konieczne pokrycie kosztów leczenia, ponieważ zapewnia nam to NFZ.

Kompleksowe ubezpieczenie narciarskie Polska może obejmować:

 • Następstwa nieszczęśliwych wypadków;
 • Assistance;
 • Koszty leczenia;
 • Koszty ratownictwa;
 • Koszty rehabilitacji;
 • Odpowiedzialność cywilną;
 • Sprzęt sportowy.

 

kup ubezpieczenie na narty

Wyjeżdżając na tatrzańskie stoki do krajów takich jak Czechy, Słowacja czy Polska ubezpieczenie na narty z pewnością powinniśmy posiadać, choćby ze względu na koszty ratownictwa i poszukiwań. W naszym kraju na szczęście takie opłaty ponosi państwo, jednak już kilka kilometrów dalej, za granicą, pogotowie ratunkowe nie wchodzi w skład podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego i dotyczy to również mieszkańców danego kraju.

Jeżeli więc przebywając blisko granicy postanowisz udać się na stoki w Czechach czy na Słowacji, powinieneś pamiętać o właściwej ochronie. W przypadku ubezpieczenia narciarskiego w Polsce, możliwe jest wybranie wariantu obejmującego też pas przygraniczy, czyli 30 km w głąb sąsiadującego z Polską kraju.

Cena za ubezpieczenie narciarskie Polska


Ubezpieczenie na wyjazd narciarski z pewnością może uchronić Cię przed wieloma niepotrzebnymi wydatkami i wbrew pozorom wcale nie kosztuje wiele. Cena ubezpieczenia narciarskiego w Polsce zaczyna się już od kilku złotych za ochronę na czas weekendowego wyjazdu. Przeprowadziliśmy kalkulację i porównaliśmy ceny w dwóch towarzystwach, których polisy możesz kupić za naszym pośrednictwem. W porównaniu uwzględniono amatorskie uprawianie sportów.

koszt ubezpieczenia narciarskiego w Polsce

Źródło: opracowanie własne na podstawie kalkulacji z dnia 09.02.2017

Zalety wyjazdu na narty w Polsce


Weekendowy wyjazd na narty do polskich Tatr posiada wiele zalet. Jest dostępny niemalże dla każdego i w porównaniu z zagranicznymi kurortami wcale nie wychodzi blado. Dlaczego warto wyjechać na narty do Polski? Oto powody.

 1. Zdecydowanie niższe ceny noclegów i karnetów (niż za granicą)
 2. Wspaniałe widoki tatrzańskich szczytów
 3. Góralski klimat polskich miejscowości
 4. Wystarczy znajomość języka polskiego
 5. Odległość od domu
 6. Czas dojazdu do narciarskich miejscowości
 7. Możliwość wyjazdu na weekend

    Kup ubezpieczenie na narty w Polsce >>

Jak widać, wyjazd narciarski do Polskich miejscowości turystycznych posiada wiele plusów. Zanim jednak spakujesz narty (lub deskę) i wyruszysz w drogę, musisz pamiętać o zakupie ubezpieczenia.  Zalet właściwej polisy również można by wiele wymienić, ale najważniejszą powinno być poczucie bezpieczeństwa, które będziesz posiadał w trakcie podróży i zjazdów ze stoku.

 Julietta Pawlak

Średnia ocena: 5.00

Twoja ocena: 5

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Aviva Ubezpieczenie narciarskie - ihi Bupa Ubezpieczenie narciarskie - Axa