Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Co oznacza skrót NNW w polisie narciarskiej?

Skrót NNW można rozwinąć jako "ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków". Ubezpieczenie to jest przydatne w sytuacji, gdy spotka nas nieszczęśliwy wypadek w trakcie zimowych wakacji np. na stoku. Towarzystwa ubezpieczeniowe poprzez pojęcie „następstwa nieszczęśliwych wypadków” rozumieją trwały uszczerbek na zdrowiu np. uszkodzony staw kolanowy po wypadku na nartach lub śmierć ubezpieczonego. W przypadku śmierci osoby ubezpieczonej towarzystwo wypłaca rodzinie ubezpieczonego 100 proc. sumy ubezpieczenia, ale zdarzają się firmy wypłacające niższą kwotę np. 50 proc. sumy ubezpieczenia. Koniecznie sprawdź w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Ubezpieczyciel może wypłacić 100 proc. sumy ubezpieczenia w sytuacji, gdy ubezpieczony jest w śpiączce lub jego mózg został nieodwracalnie uszkodzony na skutek wypadku. W momencie zajścia trwałego uszczerbku na zdrowiu np. złamania ręki lub nogi wysokość odszkodowania zależy od procentowego oszacowania skutków wypadku. Przykład: gdy komisja lekarska oszacowała uszczerbek na zdrowiu na 4 proc., a turysta ubezpieczył się na kwotę 50 000 zł, to jego odszkodowanie wyniesie 2 000 zł. 

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa