Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Co oznacza skrót OC w ubezpieczeniu narciarskim?

Ubezpieczenie OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej narciarza wyjeżdżającego na zimowe wakacje. Jeśli wyrządzisz komuś szkodę - na przykład z twojej winy ktoś dozna obrażeń ciała w trakcie kolizji na stoku, z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej zostanie wypłacone zadośćuczynienie dla poszkodowanego.

Zadośćuczynienie może oznaczać jednorazową wypłatę odszkodowania lub rentę. OC dotyczy również takich sytuacji jak zadośćuczynienie za zepsuty urlop np. po uszkodzeniu sprzętu narciarskiego, czy wypłatę odszkodowania za okres, w którym poszkodowany nie mógł pracować z powodu urazów jakich się nabawił z winy ubezpieczonego. 

Przed wyborem polisy OC koniecznie przejrzyj jej warunki, a zwłaszcza aspekty dotyczące zakresu terytorialnego oraz wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela, ponieważ różnią się one w zależności od oferty danego firmy ubezpieczeniowej. 

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa