Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Co oznacza termin karencja w polisie narciarskiej?

Karencja to okres bezpośrednio po zawarciu ubezpieczenia, przez który nie przysługują świadczenia z polisy, pomimo opłacenia składki. Z karencją mamy do czynienia np. gdy osoba, na rzecz której ma być zawarta polisa, już przebywa poza granicami kraju.

Karencja ma na celu wyeliminowanie sytuacji zawierania umowy ubezpieczeniowej już po powstaniu szkody i wyłudzenie ubezpieczenia. Karencja trwa zazwyczaj od 2 do 6 dni. Ważne: jeśli tylko część z osób, które będą ubezpieczane przebywa za granicą, a pozostałe są nadal w Polsce, wykup dwa odrębne ubezpieczenia, tak aby karencja nie obejmowała tych, którzy jeszcze nie opuścili kraju.

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa