Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Co to są koszty repatriacji?

W ubezpieczeniach termin "repartiacja" oznacza pokrycie kosztów powrotu ubezpieczonego do kraju po wypadku lub chorobie za granicą. Mówiąc krótko: oznacza to transport medyczny do kraju. Rodzaj transportu jest zwykle dostosowywany do długości podróży i stanu zdrowia chorego. Podróż może się odbyć karetką lub samolotem, w którym znajduje się specjalne miejsce przewidziane do transportu osób chorych. Często w podróży osobie chorej towarzyszy pielęgniarka i/lub lekarz.

Ubezpieczenie narciarskie obejmuje opcję transportu medycznego do kraju, nawet w wersji najbardziej podstawowej (w ramach kosztów leczenia lub assistance). Wydatki z tego tytułu są pokrywane do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia.

Koszty transportu do kraju mogą opiewać na kilka tysięcy złotych (przykładowo: karetką z krajów sąsiadujących z Polską) do kilkudziesięciu tysięcy złotych (transport samolotem wraz z personelem medycznym z kraju najdującego się w innym zakątku świata np. USA, Egipt, Brazylia, Japonia).

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa