Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Czy polisa narciarska zadziała w państwach na trasie przejazdu?

Tak. Ubezpieczenie narciarskie kupione w firmie ubezpieczeniowej będzie chronić ubezpieczonego nie tylko w państwie docelowym do którego wyjeżdża na zimowy wyjazd, ale także w krajach na trasie przejazdu. Ubezpieczyciele pytają o konkretny kraj głównie w celach statystycznych i nie ograniczają ochrony tylko i wyłącznie do jednego państwa. Pamiętaj jednak, że firmy ubezpieczeniowe ustalają tzn. strefy terytorialne ochrony ubezpieczeniowej, które wyglądają następująco:

strefa I – Polska,

strefa II – wszystkie państwa europejskie, europejska część Rosji, Wyspy Kanaryjskie, kraje położone w basenie Morza Śródziemnego,

strefa III – cały świat (także Polska w związku z podróżą poza granice kraju). 

Przykład: kupujesz ubezpieczenie narciarskie przez internet w Warcie. Wybierasz się samochodem na narty w Austrii, a więc będziesz przejeżdżać przez kilka państw. W formularzu przy obliczaniu składki nie ma możliwości wyboru kilku krajów jednocześnie – zostaniesz poproszony o wybranie państwa najbardziej oddalonego od Polski. Wykupione w ten sposób ubezpieczenie będzie gwarantowało ci ochronę w trakcie podróży. 

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa