Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Czym jest suma ubezpieczenia w polisie narciarskiej?

Suma ubezpieczenia to nic innego jak maksymalna kwota odszkodowania jaką może wypłacić firma ubezpieczeniowa ubezpieczonemu lub poszkodowanej przez ubezpieczonego osobie (w przypadku ubezpieczenia OC). Każde ubezpieczenie wchodzące w skład ubezpieczenia narciarskiego może mieć inną sumę ubezpieczenia. Na przykład koszty poszukiwania i ratownictwa mogą zostać ubezpieczone na kwotę 5000 euro, podczas gdy ubezpieczenie bagażu tylko na 400 euro. 

W przypadku polisy NNW maksymalna kwota odszkodowania wypłacana jest:

  • w sytuacji śmierci ubezpieczonego (jednak nie zawsze, koniecznie sprawdź to w warunkach ubezpieczeniowych),
  • gdy ubezpieczony zapadnie w śpiączkę,
  • gdy mózg ubezpieczonego zostanie nieodwracalnie uszkodzony po wypadku.

 

Za zdarzenia typu złamana ręka lub noga firma ubezpieczeniowa wypłaci odszkodowanie w zależności od tego jak oszacuje procentowy uszczerbek na zdrowiu. Gdy uszczerbek na zdrowiu zostanie oszacowany np. na 3 proc. a narciarz ubezpieczył się na kwotę 50 000 zł, to otrzyma odszkodowanie o wysokości 1500 zł.

Pamiętaj, że nie warto oszczędzać na sumach ubezpieczenia. Im większa suma ubezpieczenia, tym większe kwoty odszkodowań. Wybór niskiej ochrony spowoduje wypłatę niskiego odszkodowania, które nie wystarczy na pokrycie kosztów leczenia czy rehabilitacji po wypadku na stoku.

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa