Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Jak płacimy za leczenie za granicą z ubezpieczenia narciarskiego?

Większość firm ubezpieczeniowych rozlicza się z lekarzem lub szpitalem poza pacjentem na podstawie wystawionego rachunku. Wyjątkiem w tej kwestii bywają drobne zabiegi takie jak wizyta lekarska do wysokości kilkuset złotych (pacjent pokrywa koszt wizyty z własnej kieszeni), a po powrocie do kraju otrzymuje zwrot kosztów na podstawie oryginału rachunku. 

UWAGA – podstawowym wymogiem każdej umowy z ubezpieczycielem jest konieczność skontaktowania się z Centrum Pomocy PRZED skorzystaniem się z pomocy lekarskiej. W przeciwnym wypadku towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić pokrycia kosztów leczenia. Naturalnie dotyczy to raczej zachorowań i drobnych urazów np. złamanie nogi. W sytuacjach poważnych, zagrażających życiu i zdrowiu, kontakt z ubezpieczycielem powinien nastąpić jak najszybciej ze strony członka rodziny, osoby towarzyszącej choremu lub przez rezydenta.

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa