Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Jak traktowana jest choroba przewlekła w ubezpieczeniu za granicę

Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej definiują chorobę przewlekłą jako „stan chorobowy, charakteryzujący się powolnym rozwojem i długotrwałym przebiegiem”. Jeśli ubezpieczony leczył się bądź leczy się na daną chorobę przez dłuższy czas, schorzenie zostało zdiagnozowane oraz istnieje dokumentacja medyczna potwierdzająca leczenie, to mówimy o chorobie przewlekłej. Na liście chorób uznawanych za przewlekłe znajdziemy między innymi:

1.  nowotwory,

2.  stwardnienie rozsiane,

3.  choroby wieńcowe,

4.  choroby układu krążenia,

5.  epilepsja,

6.  astma,

7.  cukrzyca,

8.  nadciśnienie,

9. niedoczynność tarczycy.

10.  silne alergie,

11.  przewlekłe choroby układu oddechowego,

12.  choroba Alzheimera, zespół Parkinsona,

13.  osteoporoza,

WAŻNE: Choroby psychiczne również zaliczane są do chorób przewlekłych. Ubezpieczyciele odmawiają objęcia ochroną ubezpieczeniową jakichkolwiek zdarzeń związanych z tego typu schorzeniami, nawet z wykupionym rozszerzeniem o choroby przewlekłe.

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa