Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Od którego momentu trwa ochrona, jeżeli w momencie wykupu polisy przebywam za granicą?

Jeśli osoba, na rzecz której ma być zawarte ubezpieczenie przebywa już poza granicami kraju, obowiązywać ją będzie KARENCJA. Jest to okres bezpośrednio po zawarciu ubezpieczenia, przez który nie przysługują świadczenia z polisy, pomimo opłacenia składki. Taki zapis ma na celu wyeliminowanie sytuacji zawierania umowy ubezpieczeniowej już po powstaniu szkody i w ubezpieczeniach turystycznych posiada go każdy ubezpieczyciel. Karencja trwa zazwyczaj od 2 do 6 dni.

Nasza porównywarka wskaże Ci, które towarzystwa ubezpieczeniowe oferują najkrótszą karencję.

Ważna wskazówka – jeśli tylko część z osób, które będą ubezpieczane przebywa za granicą, a pozostałe w Polsce, wykup dwie odrębne polisy, tak aby karencja nie obejmowała tych, którzy jeszcze nie przekroczyli granicy Polski.

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa