Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Gdy poszkodowany narciarz poda Cię do sądu.

Przed zakupem polisy sprawdź, czy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla narciarza (OC) uwzględnia także pokrycie ewentualnych kosztów związanych z prowadzoną przeciwko Tobie sprawą sądową za spowodowanie krzywydy drugiej osobie.

Mogą to być takie koszty jak:

  • wynajęcie adwokata,
  • dojazdy na rozprawy sądowe,
  • koszty odwołania od wyroku itp.


Pamiętaj, że rozprawa sądowa odbywać się będzie w miejscu zdarzenia, a więc także za granicą, w Austrii, Czechach, Francji, czy Włoszech. Praktyka pokazuje, że w takiej sytuacji najczęściej trzeba wziąć adwokata z kraju, w którym złożono papiery do sądu – chociażby ze względu na znajomość tamtejszych przepisów prawnych, a także języka, w którym rozprawa będzie się odbywać.

 

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa