Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Sprawdź swoje OC przed wyjściem na stok!

Niestety nie wystarczy założyć, że ubezpieczenie się kupiło i zadziała ono zawsze i wszędzie. Na co zwrócić uwagę, o co pytać?

1.    Sprawdź, czy ubezpieczenie OC w polisie turystycznej zadziała również w przypadku szkód wyrządzonych na stoku narciarskim. Niektórzy ubezpieczyciele stosują wyłączenie właśnie tych szkód, które Cię najbardziej interesują, a na to miejsce wstawiają atrapę prawdziwej ochrony ubezpieczeniowej o nazwie np. OC Sport, OC SKI, pakiet SKI, które opiewają na śmiesznie niskie kwoty – 10-20 tys. zł.

2.    Sprawdź, czy w OWU nie ma zapisu, że limit na OC za szkody na mieniu to 10% sumy ubezpieczenia OC za szkody na osobie. A więc jeśli masz ubezpieczenie na przykład na 50.000 zł, to suma ubezpieczenia OC za szkody na mieniu wynosi tylko 5.000 zł

3.    Sprawdź, czy w razie kłopotów, również związanych z dochodzeniem przez poszkodowanego swoich praw w sądzie, polisa zapewni Ci wsparcie prawnika, pokryje jego pensję, dojazdy i inne koszty związane z rozprawą?

4.    Pamiętaj także, że OC nie zadziała, jeśli zrobiłeś komuś krzywdę „pod wpływem”. Sprawdź, czy ubezpieczenie OC nie ma wyłączenia związanego z jazdą poza trasą, traktowaną jako złamanie prawa (szkody wyrządzone w momencie łamania prawa również są z automatu wyłączone z ochrony ubezpieczeniowej).

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa