Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Co oznacza skrót OWU?

OWU to skrót oznaczający Ogólne Warunki Ubezpieczenia, a więc szczegółowe warunki danej umowy ubezpieczeniowej. Dokument OWU powinien być zgodny z ustawą ubezpieczeniową i przepisami kodeksu cywilnego.  Dokument OWU zawiera:

1. Zasady zawarcia ubezpieczenia na przykład: kto może skorzystać z danego ubezpieczenia, na jaki okres zostanie zawarta polisa.

2. Definicje pojęć ubezpieczeniowych o których mowa w polisie narciarskiej np. definicje choroby przewlekłej, klasyfikacja dyscyplin sportowych zaliczanych do grona sportów wysokiego ryzyka, czym jest zdarzenie losowe. 

3. Zakres ubezpieczenia a więc co obejmuje ubezpieczenie narciarskie na przykład: koszty leczenia, koszty ratownictwa i poszukiwania, NNW, ubezpieczenie OC, ubezpieczenie sprzętu narciarskiego. 

4. Zakres terytorialny działania ubezpieczenia, czyli zasięg wykupionej ochrony ubezpieczeniowej np. w całej Europie za wyjątkiem Białorusi.

5. Obowiązki ubezpieczyciela i ubezpieczonego. Obowiązkiem ubezpieczonego jest m. in.  opłacenie składki ubezpieczeniowej i szybkie zgłoszenie szkody ubezpieczycielowi. Obowiązkiem ubezpieczyciela jest zwrot kosztów poniesionych przez ubezpieczonego w ramach sum gwarancyjnych.

6. Wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela to lista sytuacji, w których ubezpieczyciel nie jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania. Przykład: w momencie, gdy do wypadku doszło pod wpływem alkoholu.

7. Procedura postępowania w razie wypadku ubezpieczonego oraz procesu likwidacji szkody, a więc co należy zrobić po wypadku, kogo poinformować, jakie formalności spełnić aby uzyskać pomoc towarzystwa ubezpieczonego. 

Przed zakupem polisy narciarskiej, koniecznie przejrzyj OWU wybranej oferty ubezpieczeniowej. Pamiętaj, że z chwilą ubiegania się o wypłatę świadczenia z tytułu ubezpieczenia narciarskiego, dokument OWU będzie podstawą do uzasadnienia i wypłaty świadczenia bądź odrzucenia zasadności roszczeń. 

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa