Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Najdłuższe trasy narciarskie w Europie

polisa na narty i snowboard

Najwięcej najdłuższych tras narciarskich w Europie znajduje się we Francji i we Włoszech. Warunki są doskonałe do szusowania dla doświadczonych narciarzy i dopiero zaczynających swoją przygodę.

Na każdego czekają tu atrakcje nie tylko na stoku, ale i po nim. Podstawą każdego wyjazdu na narty jest ubezpieczenie narciarskie, które dzięki polisanarciarska.pl można mieć już od kilku złotych dziennie.

Z najdłuższych tras narciarskich w Europie korzystają chętnie narciarze z całego świata. Przygotowując ranking najdłuższych stoków narciarskich nie sposób nie zauważyć tras w Alpach. To tutaj mieści się najwięcej tras, których pokonanie (wraz z wjazdem kolejką liniową) zajmuje kilka godzin. Liczba kilometrów danej trasy jest jednym z decydujących czynników, który ma wpływ na kierunku zimowego urlopu.

Zobaczmy, gdzie są najdłuższe trasy narciarskie w Europie i jakie są najważniejsze informacje, z którymi warto zapoznać się przed wyruszeniem na nie.

 

Znajdź ubezpieczenie narciarskie tanie i skuteczne

1. Najdłuższa trasa narciarska w Europie: Francja - Les Sybelles – Le Mayoral 5km (1 100 do 2 620 m.n.p.m)

Les sybelles to jedne z największych ośrodków narciarskich we Francji. Położony w dolinie rzeki Arc, u podnóża Col de la Croix de Fer (2067 m n.p.m.), na obszarze czterech górskich grzbietów masywu Arran-Villards. 

Obszar ten na przestrzeni ostatnich lat prężnie się rozwija, a płynnie przeprowadzana modernizacja ośrodka wciąż zachowuje harmonię z otaczającą naturą.

Zróżnicowanie trasy zapewnia dobre warunki do jazdy na nartach dla narciarzy o zróżnicowanym poziomie zaawansowania.

2. Najdłuższa trasa narciarska w Europie: Włochy - Bardonecchia 6km  (1 312 do 2 694 m.n.p.m)

Zakorzeniony we włoskiej kulturze narciarskiej ośrodek, który w 1909 roku był gospodarze pierwszych włoskich mistrzostw narciarskich. Ponownie, w 2006 roku został również organizatorem wszystkich zawodów snowboardowych, podczas Igrzysk Olimpijskich, co było potwierdzeniem statusu jednego z najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech.

Położony w słonecznej dolinie na wysokości 1300 m., wyróżnia się przede wszystkim luksusem, komfortem i nowoczesnością. To jednocześnie jeden z najciekawszych zakątków Alp, w którym znajdują się zawsze doskonale przygotowane stoki do szusowania.

3. Najdłuższa trasa narciarska w Europie: Francja - Les Orres – La Grande Cabane – 7 km  (1 550 do 2 720 m.n.p.m.)

Les Orres to narciarski region w Alpach Wysokich, położony nad jeziorem Serre Poncon.

Tereny narciarskie rozciągają się tutaj na wysokości od 1550 m do 2720 m, a w sam ośrodek oferuje zróżnicowany poziom tras, które charakteryzują się nasłonecznieniem i dziewiczymi lokalizacjami.

Wyciągi i kolejki w większości znajdują się przy hotelach i w rejonach Pramount. Co ważne, stacja narciarska dostępna jest tylko dla pieszych. Trasa do La Grande Cabane to różnica poziomów 820 m.

4. Najdłuższa trasa narciarska w Europie: Włochy - Val Di Sole – Folgarida Marilleva

Słynna Dolina Słońca, w obrębie której leży Marvilleva to największy region narciarski w zachodniej części Trentino. Występuje tu bardzo duża liczba dni słonecznych w roku i najobfitsze opady śniegu w całych Alpach. Przez wielu narciarzy z całego świata to właśnie Val Di Sole uważane jest za wymarzone miejsce dla zimowej turystyki.

Infrastruktura hotelarska prężnie się tutaj rozwija, zapewniając jednocześnie doskonałe warunki dla najbardziej nawet wymagających narciarzy.

5. Najdłuższa trasa narciarska w Europie: Austria - Sölden– Schwarze – 15 km  (2 675 do 3 340 m.n.p.m.)

Sölden położone jest w Tyrolu, w dolinie Ötztal na wysokości 1368 m n.p.m. To jedno z najczęściej i najchętniej odwiedzanych miejsc narciarskich w Austrii, a jednocześnie najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Alpach.

Na rozległym terenie mieści się sieć wyciągów umożliwiające łatwe przemieszczanie się.

Sölden polecane jest głównie bardziej zaawansowanym narciarzom i snowboardzistom, którzy dzięki swym umiejętnościom dostosują się do wymogów, jakie stawia głównie najdłuższa trasa.

Po zejściu ze stoku na narciarzy czekają liczne atrakcje: restauracje, kawiarnie i bary, a także imprezy Apres Ski.

6. Najdłuższa trasa narciarska w Europie: Włochy - Ponte Di Legno – Passo Del Tonale – Presena – 11 km – 1 120 – 3 000 m.n.p.m.

Pod względem gwarancji śniegu to jedna z bezpieczniejszych włoskich stacji narciarskich. Ale Ponte di Legno to nie tylko narty, to też ciekawa historia, kilka ciekawych zabytków i dobra baza wypadowa do zwiedzania okolicy.

Większość tutejszych wyciągów to nowoczesne wyprzęgane kanapy bezpieczne dla dzieci i niedoświadczonych narciarzy. Stoki są pełne słońca, a przyjezdni często twierdza, że nie ma lepszego miejsca w Europie do stawiania pierwszych kroków w jeździe na nartach. Doskonałym warunkom do szusowania towarzyszą malownicze widoki, a rozległy teren zapewnia miejsca, w których jeździć można zupełnie samotnie.

7. Najdłuższa trasa narciarska w Europie: Francja - Les 3 Vallees – Cime De Caron Les Menuires – 12 km – 1 100 do 3 230 m.n.p.m.

Teren narciarski Trzech Dolin uważany jest za mekkę sportów zimowych. Średnia grubość pokrywy śnieżnej w Les 3 Vallées, sięgająca 153 cm w górze i 78 cm w dolinie, to gwarancja wyjątkowo dobrych warunków narciarskich, w których miejsce dla siebie znajdą zarówno ci bardziej doświadczeni narciarze, jak i ci dopiero rozpoczynający przygodę z nartami. 76 dni słonecznych w sezonie stanowi dodatkową zaletę, dla której turyści przyjeżdżają tu również odpocząć, otaczając się świeżym, górskim powietrzem. Pomimo dużej gwarancji śniegu na całym terenie narciarskim działa dodatkowo aż 2200 urządzeń naśnieżających.

8. Najdłuższa trasa narciarska w Europie: Francja - Flaine – Les Grandes – 14 km – 1 600 do 2 500 m.n.p.m.

Ośrodek narciarski Flaine znajduje się w rejonie Haute-Savoie w pobliżu Mont Blanc. Jest to czwarty co do wielkości region narciarski we Francji. Cały region jest idealny dla narciarzy średniozaawansowanych. Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Grand Massif, Avoriaz, Morzine i Chamonix. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową oraz bogatą ofertę gastronomiczną.

9. Najdłuższa trasa narciarska w Europie: Francja - Alpe d’Huez – Sarenne – 16 km – 1 860 – 3 300 m.n.p.m.

Alpe d’Huez to duzy i bardzo popularny ośrodek narciarski w departamencie Isere, niedaleko Grenoble. Teren charakteryzuje się całorocznym dostępem do powierzchni narciarskiej na lodowcu Sarenne. Teren narciarski "Alpe d'Huez Grand Ski Area" składa się z siedmiu wiosek o różnych cechach: konserwatywnych, funkcjonalnych, rodzinnych, sportowych. Wszystkie zostały one połączone w taki sposób, aby zaspokoić wszystkie pragnienia najbardziej nawet wymagających urlopowiczów.

10. Najdłuższa trasa narciarska w Europie: Francja - Les 2 Alpes – Dome de la Lauze – 17 km (1 350 – 3 600 m.n.p.m.)


Les Deux Alpes powstało jako drugim po Chamonix ośrodek sportów zimowych we Francji i rozwijało się głównie w latach 50-tych. Miejscowość położona jest na wysokości 1650 m n.p.m i ta właśnie lokalizacja na wysokim płaskowyżu czyni ją wyjątkową na tle innych kurortów narciarskich.

Narciarzy, którzy przyjeżdżają tu na urlop z pewnością zaciekawi fakt, że znajduje się tutaj również dwukilometrowa aleja sklepów , barów i restauracji, która przecina ośrodek, stwarzając doskonałe warunki do spędzania czasu po nartach.

Ubezpieczenie narciarskie na najdłuższą trasę narciarską w Europie

Niezależnie od tego, czy celem podróży jest najdłuższa trasa narciarska w Europie, czy inny kierunek narciarski – bezpieczeństwo to podstawa. Tylko odpowiednio dopasowane do indywidulanych potrzeb ubezpieczenie dla narciarza jest w stanie zapewnić efektywną ochronę w przypadku problematycznej sytuacji. Zwłaszcza za granicą.
Interwencje wymagające zaangażowania śmigłowca, czy ratownictwo górskie za granicą to usługi, które należą do bardzo drogich. Jeśli poszkodowany nie ma ubezpieczenia narciarskiego, za taką usługę może zostać obciążony rachunkiem nawet na kilkaset tysięcy euro. Dodatkowo, sama wizyta u specjalisty jest również kosztowna. 

Najdłuższe trasy narciarskie w Europie same w sobie stanowią spore zagrożenie.Jazda w takich warunkach jest trudna i niebezpieczna. W związku z tym należy dokładnie dopasować ubepzieczenie turystyczne do swoich potrzeb. Szczególnie, żę karta EKUZ w takich sytuacjach nie wystarczy. EKUZ w odróżnieniu od ubezpieczenia turystycznego, nie refunduje kosztów akcji ratowniczej, a także transportu medycznego do Polski. Ponadto narciarze jeżdżący poza wyznaczonymi trasami muszą pamiętać o rozszerzeniu zakresu ochrony polisy - tylko w takiej sytuacji mogą liczyć na wypłatę odszkodowania, kiedy dojdzie do wypadku. Dlatego przezd zakupem ubezpieczenia narciarskiego należy dokładnie zapoznać się z treścią Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. 

Taką możlwość daje kalkulator ubezpieczeń narciarskich na polisanarciarska.pl, w którym konfiguracja i porównanie ubezpieczeń narciarskich zajmuje kilka minut. Po kilku kliknięciach mamy zsetawienie ofert ubezpieczycieli, a także możliwośc dokładnego zapoznania się z ich zakresami i dokumentem OWU. 

W takie właśnie sposób jeden z naszych klientów - Pan Jerzy - znalazł ubezpieczenie narciarskie na wyjazd narciarski do Austrii: 

 

Koszt 1-dniowej polisy

Pokrycie kosztów leczenia

Ratownictwo

NNW

OC

   

OC Sportowe

Sprzęt sportowy

COV-

ID-19

Klauzula alkoholowa

AXA Assistance

3,92 zł

200 000 zł

200 000 zł

20 000 zł

-

-

-

TAK

za dopłatą w wysokości 15% składki

Signal Iduna

9,04 zł

90 697,17 zł

31 744,01 zł

15 000 zł

275 191 zł

137 595 zł

-

TAK

NIE

Generali

10,00 zł

200 000 zł

200 000 zł

30 000 zł

100 000 zł

100 000 zł

-

TAK

TAK

AXA Assistance

12,45 zł

40 000 000 zł

40 000 000 zł

150 000 zł

1 500 000 zł

1 500 000 zł

3000 zł

TAK

za dopłatą w wysokości 15% składki

Nationale Nederlanden

14,11 zł

500 000 zł

100 000 zł

25 000 zł

300 000 zł

300 000 zł

-

TAK

TAK

Generali

26 zł

800 000 zł

800 000 zł

50 000 zł

300 000 zł

300 000 zł

1000 zł

TAK

TAK

Allianz

27,26 zł

500 000 zł

50 000 zł

40 000 zł

100 000 zł

100 000 zł

4000 zł

TAK

NIE

 

Narciarze ubezpieczenie muszą dopasować indywidualnie do celu, miejsca i długości wyjazdu. Poza wysoką sumą gwarantowaną kosztów leczenia i ratownictwa, polisa powinna zawierać również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC), obejmujące uprawianie narciarstwa (tzw. OC sportowe). Warto także rozszerzyć pakiet o ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Dodatkowo można też ubezpieczyć bagaż czy sprzęt sportowy - mówi Magdalena Kajzer, specjalista ds ubezpieczeń turystycznych w rankomat.pl

 

Znajdź najlepsze ubezpieczenie narciarskie dla siebie

Najdłuższe trasy narciarskie w Europie - pytania i odpowiedzi

 1. Jaka powinna być suma gwarantowana ubezpieczenia na narty?

  W Austrii jej wysokość powinna wynosić co najmniej 30 000 euro. Szusując w Norwegii warto podnieść tę kwotę do przynajmniej 40 000 euro, ponieważ tamtejsza służba zdrowia jest jedną z najdroższych w Europie. Jeden dzień pobytu w szpitalu może kosztować ponad 4000 zł. Natomiast wybierając stoki w USA czy Kanadzie, optymalne ubezpieczenie powinno opiewać na minimum 120 000 euro. Poza wysokimi kosztami opieki medycznej, bardzo drogi może okazać się transport powrotny do Polski po zakończeniu leczenia. Sumę gwarantowaną ubezpieczenia narciarskiego należy dobrać przede wszystkim do kierunku wyjazdu i indywidualnego zapotrzebowania. 

 2. Czy ubezpieczenie na narty w Polsce jest obowiązkowe?

  Nie. Narciarze i snowboardziści nie mają obowiązku wykupywania ubezpieczenia na narty w Polsce, jeśli planują korzystanie jedynie z rodzimych stoków. Jednak ubezpieczenie w ramach NFZ pokryje takie świadczenia jak: ratownictwo górskie i leczenie wraz z hospitalizacją. Ubezpieczenie turystyczne na narty warto wykupić dla dodatkowych, a bardzo potrzebnych elementów jak OC, OC sportowe, NNW, assistance samochodowy.  

 3. Czy, w którymś kraju ubezpieczenie na narty jest obecnie obowiązkowe?

  Obowiązkowe ubezpieczenia na narty należy posiadać obecnie we Włoszech. 

Najdłuższe trasy narciarskie w Europie - podsumowanie

 1. Najdłuższe trasy narciarskie w Europie znajdują się głównie we Francji, Włoszech i Austrii.
 2. Narciarstwo to jeden z najniebezpieczniejszych sportów, zaliczany przez ubezpieczycieli do grupy sportów wysoiego ryzyka.
 3. Do jazdy na najdłuższych trasach narciarskich w Europie niezbędne jest ubezpieczenie narciarskie indywidualnie dopasowane do potrzeb narciarzy. 
 4. Karta EKUZ nie jest refunduje ratownictwa górskiego. 

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Patrycja Pałka
Patrycja Pałka
Zawodowo specjalista w zakresie content marketingu, prywatnie entuzjastka podróży pociągiem i tych za pośrednictwem Internetu. Uwielbia leśne wycieczki, wspinaczki górskie i spacery brzegiem morza. Miłośniczka dzikiej natury, która z równym zachwytem potrafi docenić zalety aglomeracji miejskiej. Tłumaczy zawiły język ubezpieczycieli, doskonale wie gdzie szukać noclegu i jak latać tanio.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa