Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Poradniki

Patrycja Pałka
Patrycja Pałka
Zawodowo specjalista w zakresie content marketingu, prywatnie entuzjastka podróży pociągiem i tych za pośrednictwem Internetu. Zwolenniczka twierdzenia, że należy podróżować, by się czegoś nauczyć. Uwielbia leśne wycieczki, wspinaczki górskie i spacery brzegiem morza.

Z radością i entuzjazmem przybliża czytelnikom najważniejsze aspekty bezpiecznej podróży, za każdym razem odkrywając coś ciekawego. Tłumaczy zawiły język ubezpieczycieli, doskonale wie gdzie szukać noclegu i jak latać tanio. Redaktorka, dla której nie ma pytań bez odpowiedzi ani limitu na ciekawe tematy turystyczne.

10 najlepszych ośrodków narciarskich we Francji

Południowy wschód Francji najczęściej odwiedzamy w jednym celu - narciarskie szaleństwo. Górskie tereny kraju mogą pochwalić się najwyższym alpejskim szczytem, jakim jest Mont Blanc. To właśnie w tej części kraju znajduje się najwięcej ośrodków narciarskich. Francja nosi miano kraju, w którym zimowe kurorty bywają najbardziej imponujące. To tutaj znajdują się Trzy Doliny – przez wiele osób uważane za najlepszy obszar sportów zimowych na kuli ziemskiej.

10 najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii

Austria to kraj, w którym ponad połowę obszaru stanowią tereny górskie. Jest więc znakomitym miejscem na zimowe wyjazdy narciarskie czy snowboardowe. Alpy posiadają swój własny klimat, kształtowany nie tylko przez pogodę, ale także mieszkańców, turystów i lokalną kulturę. Poza stokami czekają na nas przepiękne miasteczka z typowym austriackim budownictwem, gościnność oraz niesamowita kuchnia z kulinarnymi, lokalnymi specjałami.

TOP 10 - Najlepsze miejsca na narty w Polsce

Zastanawiasz się gdzie na narty pojechać w sezonie 2020/2021? Zdecydowana większość polskich narciarzy wybiera krajowe stoki. Przyciągają ich dwukrotnie niższe ceny karnetów niż w Alpach, a także łatwość dojazdu do ośrodków narciarskich. W ciągu ostatnich lat znacznej poprawie uległ również stan infrastruktury w wielu polskich kurortach.

Narty w Serbii. Wszystko, co trzeba wiedzieć przed sezonem

Szusujemy w Polsce, ale nie tylko. Ostatnio popularna wśród narciarzy staje się… Serbia. Zobaczmy więc, co konkretnie ma nam ten znanym nam z letnich podróży kraj do zaproponowania tej zimy.

Narty Czarnogóra - raj dla początkujących narciarzy

Europa to raj dla narciarzy. Stary kontynent ma do zaoferowania tyle, że niezależnie od poziomu umiejętności, każdy znajdzie idealne miejsce dla siebie. I chociaż od lat takie państwa jak Szwajcaria, Włochy czy Francja wiodą prym w zestawieniach najlepszych kurortów narciarskich, to istnieją miejsca, o których wiedzą nieliczni.

Narty a koronawirus. Szusowanie w czasie pandemii COVID-19

Sezon narciarski 2021/2022 stawia przed nami wiele pytań. Gdzie trzeba mieć paszport covidowy? Czy na stoku trzeba nosić maseczkę? Czy wszystkie najpopularniejsze kurorty będą w tym roku dostępne? postanowiliśmy na wszystkie te pytania znaleźć odpowiedź.

Zorganizowany wyjazd na narty - czy warto?

Wygoda, zaplanowany dzień, zakwaterowanie rzut beretem od stoku. Czy zimowy urlop może wyglądać bardziej idealnie? Dla jednych nie, dla innych owszem! O zorganizowanych wyjazdach na narty można dyskutować godzinami, spierając się co jest zaletą, a co wadą. My przybliżamy temat wielopłaszczyznowo, biorąc pod lupę najważniejsze czynniki.

Gdzie na sanki z dzieckiem?

Dzieci co roku czekają na śnieg, z radością myśląc o wyciągnięciu sanek z zakurzonego kąta. Nawet jeśli w planach nie ma wyjazdu za granicę, to jak się okazuje w Polsce lokalizacji do jazdy na sankach jest całkiem sporo. Co najważniejsze - nie tylko góry mają całkiem sporo do zaoferowania.

Narty w Turcji - doskonała alternatywa dla europejskich kurortów

Turcja to nie tylko upalny urlop. Coś dla siebie znajdą tutaj także miłośnicy nart i snowboardu. Doskonałe warunki, śnieg i sezon, który trwa od grudnia, do kwietnia - przyjeżdżając na narty do Turcji raz - będziesz chciał wracać tu za każdym razem. Jest to doskonała alternatywa dla popularnych europejskich kurortów.

Narty na Słowacji - Chopok

Słowacja to mnogość stoków o różnym poziomie trudności, piękne widoki i możliwość spędzenia zimowego urlopu taniej niż w Polsce. Słowacja to wymarzone miejsce na narty. Zanim jednak się tam wybierzecie, warto zapoznać się z najważniejszymi kwestiami, dzięki którym wyjazd będzie nie tylko udany, ale i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa