Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Samolotem na narty

Austria narty

Narty samolotem

Bilety lotnicze są coraz tańsze, dlatego wielu miłośników aktywnego wypoczynku na stoku decyduje się wyruszyć na urlop samolotem. Sprawdź, do jakich narciarskich kurortów można dolecieć z Polski i co zrobić, by nie narazić się na niepotrzebne koszty podczas podróży.

Spędzenie urlopu na stoku to marzenie każdego narciarza. Najlepsze i najciekawsze pod względem turystycznym i sportowym ośrodki w Europie i na świecie są jednak oddalone od Polski. Podróż samochodem jest wygodna, ale może zająć nawet połowę urlopowego czasu. Pociągi i autokary są z kolei mało wygodne, jeśli zabieramy ze sobą sprzęt narciarski. Pozostaje jednak samolot – szybka, coraz bardziej ekonomiczna, i wbrew pozorom często niemal bezpośrednia droga na stok. Sprawdź, jak wygląda w szczegółach!

 

Znajdź najlepsze ubezpieczenie

 

Narty samolotem z Warszawy

Podróżowanie do narciarskich kurortów drogą powietrzną jest coraz bardziej popularne. Nie bez powodu - na narty samolotem z Warszawy polecieć można bowiem już za niecałe 100 zł w dwie strony. Takie rozwiązanie, poza tym, że często jest naprawdę ekonomiczne, ma jeszcze inne zalety.           Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, który – szczególnie podczas urlopu – jest tak ważny. Podróż, która samochodem mogłaby zająć nawet kilka dni, samolotem może zostać pokonana w zaledwie parę godzin.

Co więcej, takie rozwiązanie jest bardzo wygodne – cały sprzęt sportowy może zostać nadany jako bagaż, a my przez całą drogę nie będziemy musieli martwić się noclegiem, złymi warunkami na drodze, czy opóźnieniami w podróży.

Warto także pamiętać, że wiele świetnych i bardzo popularnych kurortów narciarskich znajduje się blisko lotnisk, na które można dolecieć z Polski, często nawet bez przesiadek. W takich przypadkach z lotniska bezpośrednio do ośrodka można dotrzeć pociągiem lub autobusem, nie wydając przy tym wiele. Gdzie więc polecieć na narty samolotem z Warszawy?

Włochy

Wybierając się na narty samolotem z Warszawy do Włoch, jako cel lądowania można tak naprawdę wybrać większość miast w Italii. Górskie kurorty, takie jak choćby Trentino czy Veneto w Dolomitach, są świetnie skomunikowane z większością dużych lotnisk. Wybierając inne części Włoch, jak okolice lodowcowe, najlepiej dostać się bezpośrednio z Warszawy do Werony, Bergamo, czy Mediolanu. Ciekawą opcją może być także lot do austriackiego Insbrucku lub niemieckiego Monachium, a następnie łatwy i niedrogi przejazd na włoskie stoki. Ile może kosztować taka podróż?

 • WizzAir - lot z Warszawy do Mediolanu trwa 2,5 godziny, a bilet w połowie kwietnia można kupić już za 109 zł w jedną stronę. Pod koniec miesiąca bilet powrotny można kupić za tę samą cenę. W sumie za podróż w dwie strony, jedna osoba dorosła zapłaci zatem niecałe 220 zł.
 • Ryanair - z tym przewoźnikiem z Warszawy do Bolonii najtaiej polecimy w połowie miesiące (18.04) - bilet w jedną stronę kosztuje wtedy zaledwie 39 zł. Podobnie z lotem powrotnym - pod koniec kwietnia, np. 22.28, czy 29 kwietnia z Bolonii do Polski wrócimy za tę samą cenę. W dwie strony jedna dorosła osoba poleci więc już za 78 zł!
 • WizzAir+Ryanair - z Warszawy na lotnisko w Bergamo i z powrotem, wybierając tanie, kwietniowe loty odpowiednio 11.04 (wylot) i 16.04 (powrót), zapłacimy jedynie 270 zł za osobę w dwie strony. Pierwszy lot nie wymaga przesiadki i trwa zaledwie 2h, powrotny również jest bezpośredni i trwa tylko 1 h 45 min.

Francja

Na narty samolotem z Warszawy możemy oczywiście dostać się wybierając lot do jednego z francuskich miast. Z Paryża w Alpy droga będzie dłuższa, ale bilety z Polski można kupić nawet za niecałe 100 zł. Jeśli możemy wydać na bilet lotniczy nieco więcej, warto wybrać podróż do Grenoble lub Lyonu. Warto rozważyc także lot do kraju graniczacego z Francją, jak Szwajcaria, skąd dojazd w górskie regiony może okazać się łatwiejszy.

 • Ryanair - w pierwszej połowie kwietnia (11.04) możemy polecieć z Warszawy do Paryża już za 105 zł. Lot trwa niecałe 2,5 godziny i nie wymaga przesiadek. Z Paryża do Warszawy możemy wrócić w podobnej cenie, np. wybierając lot 30 kwietnia (105 zł) lub 29 kwietnia (111 zł). W sumie podróż w dwie strony może zamknąć się w 210 zł za osobę.
 • Ryanair+Volotea - za lot z Warszawy do Lyonu (18.04), z jedną przesiadką w Wenecji, oraz lot powrotny (30.04) z dwoma przesiadkami - w Wenecji i Helsinkach - zapłacimy 323 zł za osobę. Trzeba się jednak liczyć z dość długim czasem trwania takiej podróży - lecąc do Francji, razem z oczekiwaniem na przesiadkowy samolot, musimy zarezerwować sobie prawie dobę. Loty powrotne zajmą natomiast w sumie 17 h 15 min.
 • LOT - najtańszy lot w kwietniu (13.04) z Warszawy do Genevy, kosztuje 430 zł od osoby. Bilet powrotny, np. na 22 kwietnia, z Genevy do Warszawy, w najtańszej opcji będzie kosztował natomiast 450 zł. Łączny koszt podróży w dwie strony to zatem 880 zł od osoby.

Austria

Do większości austriackich kurortów narciarskich - podobnie jak w innych przypadkach - drogą powietrzna niełatwo dostać się bezpośrednio. Możemy natomiast wybrać lotnisko, z którego transfer w Alpy nie będzie ani drogi ani uciążliwy. Jeśli planujemy wyjazd na narty samolotem, z Warszawy polecimy np. do Salzburga lub Innsbrucku. Możemy wybrać także podróż do Wiednia, skąd można dojechać pociągiem bezpośrednio np. do popularnego kurortu Schladming. Taka podróż to jednak dodatkowe 5 h jazdy.

 • Lufthansa - bilety lot w dwie strony na trasie Warszawa Salzburg, z jedną przesiadką we Frankfurcie, zarówno w drodze do Austrii jak i podczas powrotu, w kwietniu (wylot 16.04, powrót 24.04) najtaniej kupimy za 1 375 zł os osoby w dwie strony.
 • Ryanair - wybierając jedne z tańszych kwietniowych lotów (wylot 12.04, powrót 17.04), za bezpośrednią podróż z Warszawy do Wiednia i z powrotem zapłacimy jedynie 95 zł od osoby. Zarówno jeden jak i drugi lot trwa 1h 19min.
 • Lufthansa - w kawietniu najtańsze bilety na wylot z Warszawy do Innsbrucku i z powrotem można kupić za 1 221 zł od osoby. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku konieczna będzie przesiadka w Monachium.

Szwajcaria

Wybierając narty w Szwajcarii, najłatwiej dolecieć z Warszawy do Zurychy lub Bazylei, skąd w około 4 godziny dotrzeć można pociągiem do popularnego kurortu Zermatt. Do innych popularnych kurortów, jak np. St. Moritz dotrzemy również z lotniska we włoskim Bergamo.

 • WizzAir - z Warszawy do Bazylei 10.04 możemy polecieć bez przesiadek za jedyne 159 zł od osoby. Wybierając powrót pod koniec miesiąca, np. 28.04, drogę powrotną, również bezpośrednio, pokonamy z biletem za 129 zł. Podróż w dwie strony można więc w sumie odbyć już za 288 zł.
 • Helvetic Airways - lot w Warszawy do Zurychu pod koniec kwietnia (22.04) zajmuje 2h, a powrót - 1h 50min (26.04). Bilety na lot tam i z powrotem kosztują łącznie 829 zł od osoby.
 • Ryanair - pod koniec kwietnia (26-29.04) tanio polecimy z Warszawy do Bergamo. Bilet na lot dla jednej osoby w dwie strony, bez dodatkowych przesiadek, kosztuje od 145 zł.

Bułgaria

W Bułgarii na narty turyści najchętniej wybierają ośrodki w górskich masywach Pirin i Riła, a także pasmo górskie Rodopy. Do ośrodków można dostać się lecąc np. z Warszawy do Sofii, Burgas, lub Warny, a stamtąd pociągiem lub autobusem do wybranego kurortu.

 • Ryanair - w kwietniu (wylot 11.04, powrót 16.04) z Warszawy do Sofii polecimy już za 463 zł od osoby tam i z powrotem. W przypadku niższej ceny trzeba się jednak liczyć z tym, że podróż będzie trwała nieco dłużej i konieczna będzie przesiadka (w Bolonii podczas lotu z Polski, w Wiedniu podczas powrotu).
 • Ryanair - do Burgas 17 kwietnia z Warszawy polecimy już za 39 zł lotem bezpośrednim, trwającym nieco ponad 2h. Wracając np. 23 lub 25 kwietnia, za bilet powrotny zapłacimy tyle samo. Lot w dwie strony dla jednej osoby w sumie będzie zatem kosztował zaledwie 78 zł.
 • Lufthansa CityLine+Austrian Airlines - najtańszy kwietniowy lot z Warszawy do Varny (20.04) i z powrotem (24.04), z dwoma przesiadkami (Monachium i Wiedeń) kosztuje 1 158 zł w dwie strony od osoby. Taka podróż jest jednak długa - na powrót trzeba przeznaczyć prawie 30h.

Hiszpania

Do Hiszpańskich kurortów narciarskich można najczęściej wygodnie dotrzeć z Barcelony, co znacznie ułatwia planowanie podróży. Bezpośrednio do popularnych ośrodków, jak Baqueira Beret, czy La Molina, z tego miasta dojechać można autobusem lub pociągiem. Wybierając inne regiony górskie, jak np. kurort Formigal, łatwiej będzie dostać się lecąc samolotem do Francji, a następnie stamtąd dojechać do kurortu.

 • Ryanair - bezpośredni lot z Warszawy do Barcelony  9 kwietnia kosztuje 333 zł od osoby. Bilet powrotny 16 kwietnia, również na bezpośredni przelot, kupimy za 429 zł. Podróż tam i z powrotem odbyc można więc już za 762 zł.
 • Ryanair+WizzAir+easyJet - za 551 zł kupimy bilety na lot w dwie strony: z Warszawy do Malagi i z powrotem. Korzystna cena oznacza jednak długą podróż - do Hiszpanii (22.04) polecimy z przesiadką w Londynie, co zajmie w sumie nieco ponad 14h. Podróż powrotna, z przesiadką w tym samym mieście, potrwa natomiast prawie 17h.
 • Ryanair - na narty samolotem z Warszawy do Lourdes we Francji, skąd będziemy mogli dojechać do hiszpańskich ośrodków, najtaniej w kwietniu polecimy za 644 zł, wliczając w to bilet powrotny. Podczas każdego lotu konieczne będą jednak przesiadki, a każda z podróży potrwa ponad 20h.

USA

Planując narty w USA, warto wybrać np. popularny kurort Vail Ski Resort, do którego można dostać się z Polski lecąc na lotnisko w Denver. Świetnym pomysłem może okazać się także Jackson Hole. Choć ten ogromny ośrodek dysponuje własnym lotniskiem, z Polski można tam dolecieć wybierając także te pobliskie, jak np. Idaho Falls, gdzie ceny mogą być niższe. Warto rozważyć także mniej oczywiste kierunki, jak choćby Los Angeles, wokół którego znajduje się sporo ośrodków narciarskich.

 • Lufthansa+Lufthansa+United Airlines - w kwietniu z Warszawy do Denver (16.04) i z powrotem (30.04) polecimy już za 3 529 zł od osoby. Lot do USA potrwa 14h 20min, z jedną przesiadką we Frankfurcie. Z Denver do Polski dolecimy w 12h, przesiadając się w Monachium.
 • Finnair+American Airlines - bilet w dwie strony, z Warszawy do Idaho Falls i z powrotem, można kupić za 4370 zł. Podróż w jedną jak i w drugą stronę obejmuje dwie przesiadki, przy czym lot do USA trwa prawie 20h, a do Polski prawie 27h.
 • LOT+Finnair+American Airlines - na narty samolotem z Warszawy można polecieć do Los Angeles (22.04), z dwoma przesiadkami - w Sztokholmie i Nowym Jorku. Podróż potrwa niecałe 23h. Powrót będzie niewiele krótszy - lot (30.04), z przesiadkami w tych samych miastach, potrwa nieco ponad 21h. Za bilety w dwie strony zapłacimy 2 769 zł.

Japonia

Planując narty w Japonii, nie można pominąć chyb a najbardziej znanego ośrodka na świecie -  Niseko United. Aby się tam dostać, najlepiej dolecieć z Polski na lotnisko Sapporo-Chitose. Odwiedzić warto również Hokkaidõ, gdzie najłatwiej dotrzemy z jednego z tokijskich lotnisk. Z Tokio można jednak dojechać również do innych popularnych kurortów, jak choćby Nagano.

 • LOT+Jetstar Japan - do Sapporo-Chitose z Warszawy dolecimy w nieco ponad 17h, lecąc z przesiadką w Tokio. Podróż powrotna potrwa nieco dłużej, bo prawie 25h, i również konieczna bedzie przesiadka. Za bilety do Japonii (29.04) i z powrotem (7.04) zapłacimy 4 105 zł od osoby.
 • Finnair+Japan Airlines+Air France - wybierając ośrodek Hokkaidõ, można polecieć z Warszawy do Tokio na lotnisko Haneda (11.04) i z powrotem (19.04) za 5 222 zł od osoby. Lot do Japonii trwa nieco ponad 25h (przesiadka w Helsinkach), a powrotny do Polski - prawie 18h (przesiadka w Paryżu).
 • Helvetic Airways+Swiss Air - do Nagano dotrzemy lecąc z Warszawy do Tokio na lotnisko Narita, już za 3 807 zł w dwie strony. Lot do Japonii 20.04 w tej cenie trwa 30h 30min z przesiadką, a powrotny do Polski - 33h 45min, również z przesiadką.

Gdzie na narty samolotem?

 • Włochy, Val di Fassa - dolina zlokalizowana w centralnej części Dolomitów, która jednocześnie jest jednym z najlepiej przygotowanych kurortów narciarskich w całej Europie. Tak naprawdę jest to kompleks połączonych ze sobą ośrodków, które są ze sobą połączone: Canazei i Belevedere z trasami Passo Pordoi; Ciampac i Fedaia z Marmoladą; Vigo z Pozza di Fassa; Campitello Col Rodella z Passo Sella; Catinaccio, Aloch, Buffaure i Carezza z Nova Levante. Miłośnicy sportów zimowych mogą korzystać z ponad 230 kilometrów tras o zróżnicowanej trudności. Początkujący narciarze oraz dzieci mogą skorzystać z łagodnych, szerokich zjazdów, podczas gdy doświadczeni sportowcy mogą spróbować woich sił na jednej z czarnych nartostrad.
  ❄ Dodatkowe atrakcje: trasy do border-crossu, freeride, nocna nartostrada Aloch w Pozza di Fassa, sanki, łyżwy, jazda poza trasami, spa i lokalne eventy.
  ❄ Obostrzenia sanitarne: zaszczepieni turyści nie muszą wykonywać testów przed i po przylocie. Nie obowiązuje ich również kwarantanna wjazdowa. Konieczne jest wypełnienie formularza lokalizacyjnego. osoby bez szczepienia przed przyjazdem muszą wykonać test antygenowy (ważny 48 godziny) albo molekularny PCR (ważny 72 godziny). Testy po przylocie nie są obowiązkowe, podobnie jak kwarantanna przy okazaniu negatywnego wyniku testu i formularza lokalizacyjnego.
   
 • Francja, Les 2 Alpes - ten narciarski ośrodek każdego roku apewnia miłośnikom zimowych sportów z całego świata idealne warunki do jazdy, także w sezonie wiosennym. Ten rozbudowany kompleks mieści sie wysokości od 1300 do 3600 m n.p.m., dzięki czemu narciarstwo i snowboarding można tu uprawiać praktycznie przez cały rok. Ośrodek oddaje do dyspozycji gości wyciągi, w tym nowoczesne gondole, które umożliwiają poruszanie się po terenie ośrodka łatwo i szybko.
  ❄ Dodatkowe atrakcje: Air Bag Park, adventure Electrobike, Babysnow, Ride in Groomer, Ice Waterfall, Tobogan, Ice Glider, Zaprzęgi śnieżne, Lodowisko, Snowpark, noc w wiosce Iglo Kanata, podgrzewany basen La Croisette, zwiedzanie Grotte de glace.
  ❄ Obostrzenia sanitarne: zaszczepieni turyści nie muszą wykonywać testów przed podróżą i po przylocie ani odbywać kwarantanny. Niezaszczepione osoby muszą natomiast okazać dokument potwierdzający negatywny wynik testu antygenowego wykonanego do 48 godzin lub testu PCR wykonanego do 72 godzin przed wylotem. Testy po przyjeździe i kwarantanna nie są wymagane. Nie trzeba wypełniać formularza lokalizacyjnego.
   
 • Austria, Schladming - cudowna okolica, jazda na stokach z panoramicznymi widokami, a także rozbudowana i nowoczesna infrastruktura - to pocztówka z tego narciarskiego regionu. Nie bez powodu to tu odbywają się Mistrzostwa Świata. 35 tras o łącznej długości ponad 58 km pozwalają dopasować stopień trudności zjazdu do poziomu zaawansowania. Narciarze mogą korzystać z 19 wyciągów, zarówno kanapowych jak i gondolowych. Dużą atrakcją jest specjalny stok przystosowany do nocnej jazdy - decydując się na pokonanie tej trasy, mamy możliwość jazdy także po zmroku, przy profesjonalnym oświetleniu.
  ❄ Dodatkowe atrakcje: narciarska huśtawka czterech szczytów, wycieczki wśród jezior, przejażdżki zaprzęgiem konnym, fatbike, tory saneczkowe, joga na nartach, aystriacka odmiana curlingu, spacer w rakietach śnieżnych, tandem na paralotni, jazda na łyżwach i sankach.
  ❄Obostrzenia sanitarne: osoby zaszczepione nie muszą wykonywać testów ani odbywać kwarantanny. Turyści bez szczepienia, w celu uniknięcia kwarantanny muszą przedstawić dokument potwierdzający negatywny wynik testu PCR (ważny 72h) lub antygenowego (ważny 24h). W przeciwnym razie obowiązuje 10-dniowa kwarantanna.
   
 • Szwajcaria, Zermatt - Zermatt to bardzo popularny kurort, co roku chętnie wybierany przez miłośników jazdy na świetnie przygotowanych stokach. Znany z rozbudowanej infrastruktury i zapieających dech w piersiach widoków ośrodek poza typowo narciarskimi atrakcjami oferuje również wiele możliwości spędzania czasu poza stokiem. W Zermatt turyści znajdą aż 322 kilometrów perfekcyjnie przygotowanych tras zjazdowych, które podzielone zostały na 15 odcinków. W tym luksusowym kurorcie kursują aż 52 wyciągi. Zróżnicowanie tras i dopasowanie warunków do różnego stopnia zaawansowania sprawia, że ten szwajcarski ośrodek to raj dla każdego, kto planuje spędzić aktywny urlop na nartach.
  ❄Dodatkowe atrakcje: baseny solankowe,  tory do curlingu, nurkowanie pod lodem, wędrówki po grotach lodowych, zwiedzanie jaskiń, lot helikopterem, czy wspinaczka na specjalnie przygotowanych ściankach.
  ❄Obostrzenia sanitarne: zarówno zaszczepieni turyści jak i osoby bez szczepienia nie muszą wykonywać testów przed podróżą i po przylocie. Nie muszą również odbywać kwarantanny ani wypełniać formularza lokalizacyjnego.
   
 • Bułgaria, Bansko - choć Bułgaria kojarzy się raczej z wakacyjnym wypoczynkiem na plaży, również miłośnicy aktywnego wypoczynku na stoku z najdą tu coś dla siebie. Narciarze wybierający Bansko jakie kierunek urlopu otrzymuja do dyspozycji 70km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, dopasowanych do potrzeb zarówno poczatkujących jak i bardziej zaawansowanych sportowców. To także raj dla wszystkich tych, którzy szukają mocniejszych wrażeń - strome, trudne stoki, są bowiem dobrze dostosowane do wymagań miłośników ekstremalnych zjazdów.
  ❄ Dodatkowe atrakcje: piesze wędrówkiw górach Piryn, spacer w rakietach śnieżnych, kolejka wąskotorowa, kuligi, zjazdy poza trasami.
  ❄ Obostrzenia sanitarne: podróżni, którzy posiadaja pełne szczepienie przeciwko COVID-19, nie muszą wykonywać testów przed ani po przylocie. Nie jest wymagana również kwarantanna. Osoby niezaszczepione, muszą wykonać test PCR (nie wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem do Bułgarii) lub test antygenowy (nie wcześniej niż 48 godzin przed wjazdem do Bułgarii). Po przyjeździe test można wykonać w ciągu min. 72h. Negatywny wynik zwalnia z kwarantanny. Osoby, które nie mają szczepienia, statusu ozdrowieńca, ani potwierdzenia negatywnego wyniku testu, będą kierowane na 10-dniową kwarantannę.
   
 • Hiszpania, La Molina - czyli ośrodek w Pirenejach, gdzie sezon trwa aż do kwietnia. To najstarszy i zarazem najchętniej odwiedzany przez turystów hiszpański kurort narciarskie. Miosnicy białego szaleństwa mają tu do dyspozycji aż 63 trasy o łącznej długości 68 km. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ ośrodek oferuje zarówno łagodne stoki dla początkujących, jak i ekstremalne trasy dla zaawansowanych narciarzy.
  ❄ Dodatkowe atrakcje: nurkowanie pod lodem, lot balonem lub paralotnią, spacer w rakietach śnieżnych, jazda na sankach, psie zaprzęgi, jazda skuterem śnieżnym, lodowiska, kompleks basenów, strefa SPA&wellness.
  ❄ Obostrzenia sanitarne: osoby zaszczepione nie muszą wykonywać testów przed podróżą i po przylocie do Hiszpanii. Osoby bez szczepienia muszą okazać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność SARS-CoV-2 lub zaświadczenie o przebyciu COVID-19. Po przylocie nie trzeba wykonywać testów. Kwarantanna obowiązkowa jest wyłącznie dla osób z pozytywnym wynikiem testu. Turyści przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną są zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego.
 • USA, Vail Ski Resort - czyli jeden z najchętniej odwiedzanych kurortów narciarskich w Ameryce Północnej. Położony w niezwykle malowniczej i przyjaznej dla turystów miejscowości ośrodek zachęca świetnie rozbudowaną infrastrukturą i wieloma atrakcjami. Narciarze mają do dyspozycji aż 195 tras – zarówno łatwych i łagodnych, idealnych dla początkujących, jak i trudniejszych, dla bardziej doświadczonych sportowców. Powierzchnia całego terenu to aż 2140 hektarów. W całym kurorcie działa 31 wyciągów – gondolowych, kanapowych oraz orczykowych. Sezon trwa tu od listopada do kwietnia.
  ❄ Dodatkowe atrakcje: rozbudowana strefa wellness&SPA, kuligi konne, psie zaprzęgi, spacer w rakietach śnieżnych, wędrówki piesze, sporty ekstremalne.
  ❄ Obostrzenia sanitarne: wszyscy podróżni musza okazać negatywny wynik testu wykonanego na dzień przed przylotem. Akceptowane testy: NAAT lub antygenowy, w tym także rapid oraz testy domowe spełniające warunki określone przez CDC. Testy po przyjeździe i kwarantanna nie są wymagane dla osób zaszczepionych. Turyści bez szczepienia muszą wykonać dodatkowo test w okresie 3-5 dni po przylocie i odbyć 7-dniową kwarantannę. Formularz lokalizacyjny jest wymagany na tradycyjnych zasadach.
   
 • Japonia, Niseko United - to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich nie tylko w Japonii, ale i na świecie. Wyróżnia się rozwiniętą i wyjątkowo nowoczesną infrastrukturą, a także świetnymi warunkami do jazdy, niezależnie od poziomu zaawansowania i potrzeb. Sezon trwa tu od grudnia do maja, więc jest to idealne miejsce na narty wiosną. Miłośnicy białego szaleństwa znajdą tu ponad 55 km tras o różnym stopniu trudności, choć przeważają łagodne stoki.
  ❄ Dodatkowe atrakcje: snowrafting, catskiing, spacer w rakietach śnieżnych, biegi narciarskie, parki śnieżne.
  ❄ Obostrzenia sanitarne: Wszyscy podróżujący muszą posiadać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS CoV-2 zrobione w ciągu 72 godzin przed wylotem. Po przylocie obowiązują bezpłatne testy na lotnisku. Osoby zaszczepione 3 dwkami szczepionki nie muszą odbywać kwarantanny, natomiast niezaszczeieni turyści kierowani są na kwarantannę po przylocie do Japonii. Formularze lokalizacyjne rozdawane na pokładzie samolotu.

Wyjazd na narty samolotem – czy karta EKUZ wystarczy?

Narciarze, którzy mają w planach spędzić aktywny urlop na stoku, nie mogą zapominać o odpowiedniej ochronie podczas podróży, zwłaszcza - choć nie tylko - w trakcie panującej nadal pandemii. Wybierając na kierunek wyjazdu jeden z krajów członkowskich Unii Europejskiej lub EFTA, polscy obywatele będą objęci podstawową ohcroną i medyczną opieką w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Nie oznacza to jednak kompleksowego zabezpieczenia na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń  i wypadków na stoku. EKUZ nie refunduje bowiem pełnej opieki lekarskiej, a i ten najbardziej podstawowy zakres pomocy bywa okrojony. Wsparcie w razie wypadku lub choroby udzielane jest turystom z EKUZ na takich samych zasadach, na jakich przysługuje ono obywatelom kraju, do którego wyjeżdżamy, w ramach publicznej opieki medycznej.

MSZ informuje, że podczas wyjazdu zagranicznego do krajów EU i UEFTA: „Prawo do leczenia przysługuje Ci na tych samych zasadach, na jakich korzystają z niego obywatele kraju, do którego się udajesz. Jeśli w danym państwie jest np. obowiązek opłacenia części kosztów za wizytę u lekarza, to i Ty za nią zapłacisz. NFZ tego nie pokryje. Np. we Francji zapłacisz 30% honorarium lekarza, w Austrii – koszt wezwania karetki, w Niemczech – 10 euro za dzień pobytu w szpitalu”.

Kiedy EKUZ pomoże?

W praktyce najczęściej wygląda to więc w ten sposób, że podczas wypadków wymagających nagłej interwencji lub leczenia na podstawowym poziomie, pierwsza, niezbędna pomoc zostanie udzielona poszkodowanemu nieodpłatnie. W wielu innych sytuacjach, w których konieczna będzie np. wizyta w placówce prywatnej, dłuższa hispitalizacja, czy specjalistyczne badania - EKUZ nie zadziała. Co więcej, Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie chroni narciarzy i snowboardzistów w przypadku, jeśli konieczna będzie akcja ratownictwa górskiego lub akcja poszukiwawcza. EKUZ - choć zapewnia bezpłatne leczenie w razie zachorowania na COVID-19 - nie pokryje także kosztów wynikających z konieczności odbywania kwarantanny - mówi Magdalena Kajzer, specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych w rankomat.pl

Dodatkowo płatny będzie także transport medyczny (w wielu przypadkach) oraz transport medyczny poszkodowanego do kraju, jeśli w związku ze złym stanem zdrowia nie może on samodzielnie wrócić z powrotem do Polski. Taka usługa może natomiast kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy euro! Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego najczęściej nie refunduje również leczenia stomatologicznego, prywatnych porad lekarskich, a także zakupu leków.

Uwaga! Trzeba pamiętać, że EKUZ obowiązuje tylko na terenie krajów UE i UEFTA. Wyjeżdżając na narty poza Europę, np. do USA czy Japonii, bez odpowiedniego ubezpieczenia turysta nie jest objęty żadną ochroną. Tymczasem koszty leczenia lub ratownictwa za granicą - szczególnie na innym kontynencie - mogą okazać się naprawdę bardzo wysokie.

Przykładowe koszty leczenia z EKUZ w krajach popularnych wśród polskich narciarzy:

Kraj

Wizyta lekarska (nagłe przypadki)

Pobyt w szpitalu

Stomatolog

Transport karetką

Transport medyczny do Polski

Ratownictwo górskie

Czechy

30 Kč

90 Kč

90 Kč

90 Kč

Odpłatnie

Odpłatnie

Słowacja

Bezpłatnie

2-10 Euro

2 Euro

0,10 EUR/km

Odpłatnie

Odpłatnie

Austria

Bezpłatnie

12-20 Euro

Częściowe

Bezpłatnie

Odpłatnie

Odpłatnie

Francja

7-8 Euro

18 Euro

7-8 Euro

Częściowe

Odpłatnie

Odpłatnie

Włochy

Bezpłatnie (lub 36,15 euro w przypadku specjalisty)

Bezpłatnie

100% ceny

Bezpłatnie (w nagłych przypadkach)

Odpłatnie

Odpłatnie

Szwajcaria

33 CHF dla dzieci i młodzieży, 92 CHF dla osób dorosłych

33 CHF dla dzieci i młodzieży, 92 CHF dla osób dorosłych; dodatkowa hospitalizacja - 15 CHF za dzień dla osób po 26 roku życia

33 CHF dla dzieci i młodzieży, 92 CHF dla osób dorosłych

50% ceny

Odpłatnie

Odpłatnie

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na narty samolotem – jak wybrać polisę i ile ona kosztuje? 

To, jaką polisę wybierzemy, jest uzależnione przede wszystkim od celu podróży. Np. w USA czy Japonii koszty leczenia będą o wiele wyższe niż w krajach europejskich, dlatego suma gwarantowana ubezpieczenia KL powinna być wyższa i dostosowana do cen obowiązujących w kraju, który odwiedzamy. Inne ubezpieczenie powinny wybrać też osoby, które w trakcie urlopu planują uprawiać sporty ekstremalne. O czym jeszcze trzeba pamiętać, kupując polisę?

 • COVID-19 (kwarantanna, izolacja, zachorowanie dziecka)
 • Transport medyczny i transport do kraju
 • Koszty ratownictwa
 • Assistance
 • NNW
 • OC
 • Ubezpieczenie bagażu
 • Polisa dla aktywnych
 • Klauzula alkoholowa

Il kosztuje ubezpieczenie na narty w Europie?

Przykładowe koszty jednodniowego ubezpieczenia z ochroną bagażu dla jednej osoby dorosłej wyjeżdżającej na narty do Włoch:

Ubezpieczyciel

AXA

Nationale Naderlanden

AXA

Generali

Cena

7,70 PLN

11,96 PLN

12,45 PLN

16 PLN

COVID-19

TAK

TAK

TAK

TAK

Leczenie chorego

600 000 PLN

300 000 PLN

40 000 000 PLN

500 000 PLN

Pokrycie kosztów testu

Tak, tylko jeżeli lekarz zleci wykonanie testu, niezależnie od wyniku

Tak, tylko jeśli test jest niezbędny w przebiegu leczenia

Tak, tylko jeżeli lekarz zleci wykonanie testu, niezależnie od wyniku

Tak, tylko dla testów z wynikiem pozytywnym

Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka

600 000 PLN

200 PLN/dzień

40 000 000 PLN

100 Euro/dzień (max 7 dni); koszty transportu 500 000 PLN, tylko dla osoby niezbędnej

COVID-19 - Przedłużony pobyt z powodu pozytywnego wyniku testu (izolacja)

TAK

TAK

TAK

TAK

Zakwaterowanie i wyżywienie

450 PLN/doba (max 14 dni)

3 000 PLN (max 10 dni)

600 PLN/dzień (max 14 dni)

500 000 PLN

Transport powrotny

1000 PLN

500 PLN

2 000 PLN

500 000 PLN

COVID-19 - Przedłużony pobyt z powodu odosobnienia wynikającego z kontaktu z osobą chorą (kwarantanna)

TAK

-

TAK

-

Zakwaterowanie i wyżywienie

450 PLN/doba (max 14 dni)

-

600 PLN/dzień (max 14 dni)

-

Transport powrotny

1000 PLN

-

2 000 PLN

-

Koszty leczenia i assistance

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

600 000 PLN

300 000 PLN

40 000 000 PLN

500 000 PLN

Ratownictwo

600 000 PLN

100 000 PLN

40 000 000 PLN

500 000 PLN

Koszty hospitalizacji

TAK

TAK

TAK

TAK

Transport medyczny do kraju

TAK

TAK

TAK

TAK

Stomatolog

1 600 PLN

1000 PLN

2 000 PLN

200 Euro

Assistance

W ramach kosztów leczenia

W ramach kosztów leczenia

W ramach kosztów leczenia

Pakiet premium

Ubezpieczenie bagażu

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

3 000 PLN

2 000 PLN

6 000 PLN

1 000 PLN

Sprzęt elektroniczny

1 500 PLN

1000 PLN

3 000 PLN

1 000 PLN (tylko w przypadku rabunku)

Opóźnienie bagażu

350 PLN

2 000 PLN

500 PLN

120 Euro

OC

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

250 000 PLN

150 000 PLN

1 500 000 PLN

250 000 PLN

Szkody osobowe

250 000 PLN

150 000 PLN

1 500 000 PLN

250 000 PLN

Szkody w mieniu

125 000 PLN

150 000 PLN

75 000 PLN

250 000 PLN

NNW

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

50 000 PLN

25 000 PLN

150 000 PLN

50 000 PLN

Uszczerbek na zdrowiu

50 000 PLN

25 000 PLN

150 000 PLN

50 000 PLN

Śmierć

25 000 PLN

25 000 PLN

75 000 PLN

50 000 PLN

Ubezpieczenie dla aktywnych

TAK

TAK

TAK

TAK

Zdarzenia pod wpływem alkoholu

Za dopłatą 15% składki

TAK

Za dopłatą 15% składki

TAK

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty poza Europą?

Przykładowe ceny jednodniowego ubezpieczenia do USA, z ochrona bagażu, dla osoby dorosłej wyjeżdżającej na narciarski urlop:

Ubezpieczyciel

AXA

Nationale Nederlanden

Europa

Generali

Cena

13,26 PLN

18,83 PLN

19 PLN

32 PLN

COVID-19

TAK

TAK

TAK

TAK

Leczenie chorego

600 000 PLN

300 000 PLN

300 000 euro

500 000 PLN

Pokrycie kosztów testu

Tylko jeśli lekarz zleci wykonanie testu, niezależnie od wyniku

Tylko gdy test jest niezbędny w przebiegu leczenia

Tylko dla testów z wynikiem pozytywnym

Tylko dla testów z wynikiem pozytywnym

Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka

600 000 PLN

200 PLN/dzień

2 000 euro

100 Euro/dzień (max 7 dni); koszty transportu 500 000 PLN, tylko dla osoby niezbędnej

COVID-19 - Przedłużony pobyt z powodu pozytywnego wyniku testu (izolacja)

TAK

TAK

TAK

TAK

Zakwaterowanie i wyżywienie

450 PLN/doba (max 14 dni)

3 000 PLN (max 10 dni)

2 000 euro

500 000 PLN

Transport powrotny

1 000 PLN

500 PLN

2 000 PLN

500 000 PLN

COVID-19 - Przedłużony pobyt z powodu odosobnienia wynikającego z kontaktu z osobą chorą (kwarantanna)

TAK

-

TAK

-

Zakwaterowanie i wyżywienie

450 PLN/doba (max 14 dni)

-

2 000 euro

-

Koszty leczenia i assistance

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

600 000 PLN

300 000 PLN

300 000 euro

500 000 PLN

Ratownictwo

600 000 PLN

100 000 PLN

10 000 euro

500 000 PLN

Koszty hospitalizacji

TAK

TAK

TAK

TAK

Transport medyczny do kraju

TAK

TAK

TAK

TAK

Stomatolog

1 600 PLN

1 000 PLN

300 euro

200 Euro

Assistance

W ramach kosztów leczenia

W ramach kosztów leczenia

Wariant The Best

Pakiet premium

Ubezpieczenie bagażu

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

3 000 PLN

2 000 PLN

1 000 euro

1 000 PLN

Sprzęt elektroniczny

1 500 PLN

1 000 PLN

1 000 euro

1 000 PLN (tylko w przypadku rabunku)

Opóźnienie bagażu

350 PLN

2 000 PLN

150 euro

120 Euro

OC

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

250 000 PLN

150 000 PLN

100 000 euro

250 000 PLN

Szkody osobowe

250 000 PLN

150 000 PLN

100 000 euro

250 000 PLN

Szkody w mieniu

125 000 PLN

150 000 PLN

20 000 euro

250 000 PLN

NNW

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

50 000 PLN

25 000 PLN

10 000 euro

50 000 PLN

Uszczerbek na zdrowiu

50 000 PLN

25 000 PLN

10 000 euro

50 000 PLN

Śmierć

25 000 PLN

25 000 PLN

6 000 euro

50 000 PLN

Ubezpieczenie dla aktywnych

TAK

TAK

TAK

TAK

Zdarzenia pod wpływem alkoholu

Za dopłatą 15% składki

TAK

TAK

TAK

 

 

Wybierz dla siebie najtańsze ubezpieczenie

 

Jak przewieźć narty samolotem?

Najczęściej linie lotnicze gwarantują możliwość przewiezienia sprzętu sportowego - w tym nart czy deski - traktując go jako bagaż rejestrowany. Czasami możliwy jest również transport sprzętu bezpośrednio w luku bagażowym, albo przewóz w ramach tzw. bagażu specjalnego, co zazwyczaj wiąże się z dodatkową opłatą.

Jak ubezpieczyciele definiują sprzęt sportowy? 

TU Europa

Sprzęt niezbędny do uprawiania Turystyki kwalifikowanej, Sportów wysokiego ryzyka, Sportów ekstremalnych, Wyczynowego uprawiania sportu”; „sprzęt, który jest niezbędny, aby amatorsko uprawiać sport.

Generali

[...] sprzęt sportowy będący własnością Ubezpieczonego podczas podróży zagranicznej lub krajowej w postaci:

1) nart do uprawiania wszelkich odmian narciarstwa wraz z wiązaniami, butami i kijami narciarskim

Proama

Przedmiotem ubezpieczenia jest sprzęt sportowy będący własnością Ubezpieczonego podczas podróży zagranicznej lub krajowej w postaci:

1) nart do uprawiania wszelkich odmian narciarstwa;

2) deski do uprawiania wszelkich odmian snowboardu [...]

Nationale Nederlanden

Przedmiotem ubezpieczenia jest sprzęt sportowy będący własnością Ubezpieczonego podczas podróży zagranicznej lub krajowej w postaci:

1) nart do uprawiania wszelkich odmian narciarstwa;

2) deski do uprawiania wszelkich odmian snowboardu [...]

Ile kosztuje ubezpieczenie bagażu?

Towarzystwa ubepzieczeniowe

Cena polisy za dzień

Ubezpieczenie bagażu

Opóźnienie

Europa

 5 PLN

300 000 Euro

-

Signal Iduna

6,07 PLN

1 000 PLN

-

Axa Assistance

7,70 PLN

3 000 PLN

350 PLN

Nationale Nederlanden

9,19 PLN

2 000 PLN

2 000 PLN

Generali

10 PLN

1 000 PLN

120 Euro

Europa

19 PLN

1 000 Euro

150 Euro

Podsumowanie

 • Z Warszawy samolotem można dotrzeć między innymi do narciarskich kurortów we Włoszech, we Francji, w Austrii, Szwajcarii, Bułgarii, Hiszpanii, a nawet w USA i Japonii.
 • EKUZ zapewnia bezpłatny dostęp tylko do podstawowych usług medycznych, dlatego podczas wylotu na narty za granicę konieczny będzie zakup odpowiedniego ubezpieczenia.
 • Ubezpieczenie na narciarski urlop powinno obejmować nie tylko koszty leczenia, ale także koszty transportu i akcji ratowniczych. Niezbędne będzie także OC, NNW, ubezpieczenie bagażu i polisa dla aktywnych.
 • Sprzęt sportowy może być przewożony samolotem i jest objęty ochroną w ramach ubezpieczenia bagażu.

Samolotem na narty - PYTANIA I ODPOWIEDZI

 1. Czym jest franszyza w ubezpieczeniu sprzętu sportowego?
  Franszyza to inaczej klauzula, która przenosi odpowiedzialność za niektóre szkody na ubezpieczona osobę, wpływając na wysokość odszkodowania w razie nieszczęśliwego zdarzenia. W przypadku franszyzy integralnej mówimy o kwocie, do której TU nie ponosi odpowiedzialności za szkody, a w przypadku franszyzy redukcyjnej - z udziałem własnym ubezpieczonego w szkodzie.
 2. Kiedy można otrzymać odszkodowanie za sprzęt sportowy, który podczas lotu został skradziony?
  Odszkodowanie zostanie wypłacone przez TU w sytuacji, gdy kradzież nie będzie zawiniona przez ubezpieczonego, np. w zwiazku z niedopilnowaniem przez niego bagażu lub nieodpowiednim jego zabezpieczeniem.
 3. Jakie zdarzenia obejmuje ubezpieczenie sprzętu narciarskiego?
  Bagaż, w tym sprzęt narciarski, ubezpieczyć można od klęsk żywiołowych, nieszczęśliwych wypadków, akcji ratowniczych, udokumentowanych kradzieży i rozbojów oraz w wyjątkowych sytuacjach, określonych w OWU - również od zaginięć i zniszczeń.

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Patrycja Pałka
Patrycja Pałka
Zawodowo specjalista w zakresie content marketingu, prywatnie entuzjastka podróży pociągiem i tych za pośrednictwem Internetu. Uwielbia leśne wycieczki, wspinaczki górskie i spacery brzegiem morza. Miłośniczka dzikiej natury, która z równym zachwytem potrafi docenić zalety aglomeracji miejskiej. Tłumaczy zawiły język ubezpieczycieli, doskonale wie gdzie szukać noclegu i jak latać tanio.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa