Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Pamiętaj o kosztach ratownictwa i poszukiwania w górach

Dla narciarza ubezpieczenie kosztów ratownictwa i poszukiwania w górach jest równie ważne, jak ubezpieczenie kosztów leczenia, czy odpowiedzialności cywilnej. Za granicą pomoc udzielona przez ratowników górskich jest odpłatna – zarówno w Czechach, czy na Słowacji, jak i w Szwajcarii, Francji, czy Austrii.

Czy wiesz, jak kupić takie ubezpieczenie?
Ubezpieczenie kosztów ratownictwa i poszukiwania jest wliczane najczęściej w podstawowy zakres ubezpieczenia turystycznego w ramach kosztów leczenia lub assistance. Niekiedy jednak opcja jest dodawana dopiero po wykupieniu przez klienta ubezpieczenia sportów zimowych w wersji amatorskiej lub ekstremalnej.

Ubezpieczenie kosztów ratownictwa i poszukiwania na narty lub snowboard opiewa zazwyczaj na sumę 5.000 euro lub 20.000-25.000 zł, co jest kwotą niejednokrotnie za małą na pokrycie wszelkich kosztów związanych z udzieleniem pomocy poszkodowanemu w górach narciarzowi. Niestety polscy ubezpieczyciele nie umożliwiają podwyższenia tej kwoty do granicy realnego zabezpieczenia.

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa