Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Czarna Góra narty - sprawdzamy czy warto

narciarka na stoku

Czy warto jechać na narty do tego ośrodka? Ile kosztują noclegi w Czarnej Górze? Jakimi trasami dysponuje kurort. Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w naszym artykule.

Narty Czarna Góra: najlepsze trasy

Biorąc pod uwagę różnorodność tras i możliwości zjazdów dla narciarzy o różnych stopniach zaawansowania, Czarna Góra wypada bardzo dobrze na tle innych ośrodków narciarskich. Do dyspozycji jest tu aż 14 tras o odmiennym poziomie nachylenia, długości i trudności. Łączna długość tras to 14 kilometrów, więc narciarze i snowboardziści nie powinni być zawiedzeni.

Dla dzieci uczących się jeździć doskonałe będą polany narciarskie, których jest aż 5. Charakteryzują się małą różnicą wzniesień – od 15 do 55 m. Dzięki temu nauka jest łatwiejsza a ewentualne upadki nie tak dotkliwe. Polany narciarskie zostały tak przygotowane, aby być jak najbardziej przyjazne dzieciom: w ramach słupków do slalomu postawiono tu postacie bajkowe, choinki i inne przyjazne dzieciom figurki. Do wjazdów służy wygodny i bezpieczny wyciąg taśmowy.

Funkcjonują tutaj 3 trasy łatwe – dla osób, które wolą łagodne i szerokie stoki.

    Porównaj ceny ubezpieczeń narciarskich

Osoby średniozaawansowane bądź wracające do narciarstwa po długiej przerwie z przyjemnością zjadą jedną z 5 tras średniozaawansowanych. Trasy te liczą od 1020 m do 1680 m i są idealne dla tych, u których umiejętności narciarskie nie są jeszcze doskonałe.

Dla osób pewnie czujących się na nartach warto polecić trasę trudną, liczącą 1600 metrów.

Wszystkie trasy są ratrakowane 2 razy dziennie, posiadają homologację FIS oraz nowoczesny system naśnieżania. Co niezwykle istotne dla narciarzy, 7 tras i 4 polany narciarskie są oświetlone – zjazdy odbywają się do godziny 21.

Różnorodność tras zjazdowych jest zdecydowaną zaletą Czarnej Góry.

Narty Czarna Góra: noclegi

Apartamenty Czarna Góra – leżą u podnóża Czarnej Góry w Masywie Śnieżnika, 300 metrów od wyciągu narciarskiego. Cena noclegu to ok. 200 zł od osoby, ale w cenie jest szereg udogodnień (m.in. schowek na sprzęt narciarski, pralnia do dyspozycji, aneks kuchenny w apartamencie, ekspres do kawy, zmywarka. Za dodatkową opłatą turyści mogą zrelaksować się w saunie.

Willa pod Jaskinią – cena za nocleg to ok. 80 zł od osoby, a w cenie jest także śniadanie. Najbliższe wyciągi znajdują się 5 km od obiektu. Do dyspozycji gości jest bezpłatne wi-fi i parking.

Dom Młyńsko – cena za nocleg od 120 zł za osobę.  Każdy z apartamentów obejmuje taras z widokiem na góry, a sam dom jest ciekawym obiektem architektonicznym i z pewnością przypadnie do gustu wielu turystom. Do dyspozycji gości jest dobrze wyposażona kuchnia, przechowywalnia sprzętu narciarskiego, bezpłatne wi-fi, parking. Odległość od wyciągu to 5 km.

Hotel Morawa – posiada kompleks SPA, z którego chętnie korzystają turyści chcący odpocząć po całodziennych zjazdach. Można skorzystać z saun, wanny z hydromasażem, basenu a dla dzieci do dyspozycji są liczne atrakcje wodne. Cena za nocleg to ok. 200 zł od osoby.

Narty Czarna Góra: wypożyczalnie sprzętu, nauka jazdy

Turyści nie posiadający sprzętu narciarskiego albo ci, którzy zapomnieli z domu gogli czy kasku nie muszą się martwić. Na terenie ośrodka narciarskiego Czarna Góra Resort funkcjonuje wypożyczalnia VIP SKI, która ma 4 dobrze zlokalizowane punkty ze sprzętem. Ceny są konkurencyjne w porównaniu z innymi ośrodkami narciarskimi w Polsce, np. cały komplet narciarski na jeden dzień kosztuje 50 zł, a dla dzieci – 40 zł. Same narty to koszt 30 zł dziennie, komplet nart biegowych 30 zł, snowboard 40 zł, kask i gogle po 15 zł, kask do kompletów 6 zł, sanki 12 zł, kije i szelki 12 zł, buty 25 zł.

W Czarnej Górze można także nauczyć się jeździć na nartach lub podszkolić swoje umiejętności z pomocą profesjonalnych instruktorów – Szkoła Narciarska Czarna Góra posiada zróżnicowane pakiety dostosowane do potrzeb turystów. Można skorzystać z lekcji indywidualnych – godzina nauki to koszt 100 zł. Możliwe są także nauki w duecie, cena spada wtedy do 65 zł za osobę.

Ciekawym rozwiązaniem, jakie posiada Szkoła Narciarska Czarna Góra, jest videoanaliza lekcji. Ta opcja jest droższa, bo 90 min kosztuje 110 zł, ale korzyści są ogromne. Wielu narciarzy nie rozumie, jakie błędy popełnia i ma problem z ich wyeliminowaniem. Analiza na filmie potrafi pomóc skuteczniej niż uwagi na stoku.

Narty Czarna Góra: skipassy

Ile kosztują skipassy w Czarnej Górze? To z pewnością znaczący koszt w budżecie na wyjazd i nie ma tu znaczenia, do jakiego ośrodka narciarskiego jedziemy. Wjeżdżając na narty, musimy liczyć się z wydaniem ok. 60-75 zł za osobę na cały dzień zjazdów. Oczywiście kwota zależna jest od terminu, w którym się wyjeżdża – zazwyczaj ośrodki mają dużo niższe ceny w sezonie niskim, czyli do 25 grudnia i od 3 marca. Chcąc zaoszczędzić, warto rozważyć wyjazd po sezonie wysokim.

Pamiętać należy też o tym, że rzadko cały wyjazd spędzamy od rana do wieczora na stoku – zwyczajnie siły fizyczne na to nie pozwolą. Często więc wykupuje się skipassy półdniowe, kilkugodzinne, które są tańsze.

Ceny skipassów w sezonie niskim w Czarnej Górze

Sezon niski (do 24.12.2018 r., od 04.03.2019r.)

Normalny

Ulgowy

2 godziny

45 zł

40 zł

4 godziny

55 zł

50 zł

7 GODZIN pn-pt

60 zł

55 zł

7 GODZIN sb-nd

75 zł

70 zł

16:00-21:00 pn-pt

50 zł

45 zł

16:00-21:00 sb-nd

55 zł

50 zł

NOCNE JAZDY 2h pn-pt

40 zł

35 zł

NOCNE JAZDY 2h sb-nd

45 zł

40 zł

1 dzień

110 zł

95 zł

2 dni

185 zł

160 zł

3 dni

260 zł

225 zł

4 dni

340 zł

290 zł

5 dni

420 zł

350 zł

6 dni

480 zł

410 zł

6 dni kiedy chcesz

520 zł

420 zł

Źródło: czarnagora.pl

Ceny skipassów w sezonie wysokim w Czarnej Górze

Sezon wysoki (od 25.12.2018 do 04.03.2019)

Normalny

Ulgowy

2 godziny

60 zł

50 zł

4 godziny

79 zł

65 zł

7 godzin

99 zł

89 zł

Nocne jazdy 16:00-21:00

65 zł

55 zł

Nocne jazdy 19:00-21:00

50 zł

45 zł

1 dzień

110 zł

95 zł

2 dni

185 zł

160 zł

3 dni

260 zł

225 zł

4 dni

340 zł

290 zł

5 dni

420 zł

350 zł

6 dni

480 zł

410 zł

6 dni kiedy chcesz

520 zł

420 zł

Źródło: czarnagora.pl

Narty Czarna Góra: ubezpieczenie

Ubezpieczenie na wyjazd narciarski to już symboliczny wydatek w porównaniu do kosztów zakupu skipassów, sprzętu narciarskiego czy noclegu. Ubezpieczenie na jeden dzień zaczyna się od 3 zł. Stawki rosną w zależności od zawartości polisy i gwarantowanych sum.

Po co polisa na wyjazd na narty, skoro dzieci mają ubezpieczenie szkolne NNW, a wszyscy członkowie rodziny ubezpieczenie w NFZ? Dodatkowa polisa turystyczna to zabezpieczenie, które chroni przed wieloma sytuacjami, których nie obejmuje ubezpieczenie NNW czy NFZ, jak:

  • koszty rehabilitacji,
  • koszty wizyt u specjalistów,
  • koszty wizyty u stomatologa,
  • koszty transportu do miejsca zamieszkania,
  • koszt za zniszczony sprzęt sportowy swój lub cudzy,
  • koszt za ratownictwo w przypadku wypadku na stoku zagranicznym w kraju, w którym ta usługa nie jest refundowana (narciarze z Czarnej Góry często robią wycieczki na nartostrady po czeskiej stronie gór).

Warto przejrzeć oferty ubezpieczycieli i samemu sprawdzić, czy zakres leczenia i zabezpieczenia jest odpowiedni. Najłatwiej zrobić to online za pomocą kalkulatora polis turystycznych na polisanarciarska.pl. Można tu tez od razu kupić polisę online. To bardzo wygodne rozwiązanie – kilka minut wystarczy, aby zapoznać się z ofertami ubezpieczeń i zakupić wybrany pakiet. Bez wychodzenia z domu, sprawnie i szybko, czyli tak, jak oczekuje tego osoba szykująca się na wyjazd.

Podsumowując, Czarna Góra to jedna z ciekawszych propozycji na ferie zimowe, a nawet wyjazd weekendowy. Różnorodność tras, zachwycające krajobrazy, bogata baza noclegowa i świetnie przygotowana infrastruktura to niewątpliwie duże plusy Czarnej Góry.

    Porównaj ceny ubezpieczeń narciarskich

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa