Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

5 najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii

Austria jako kraj, którego ponad połowę obszaru stanowią tereny górskie nie może być pomijane w planach wypadów narciarskich, czy snowboardowych. Alpy posiadają swój własny klimat, nie tylko kształtowany przez pogodę, ale także mieszkańców, turystów i lokalną kulturę. Poza stokami czekają na nas przepiękne miasteczka, z typowym austriackim budownictwem, gościnność oraz niesamowita kuchnia z kulinarnymi, lokalnymi cudami.

Popularność tutejszych kurortów przyczyniła się do rozwoju całego regionu i powstania bardzo wielu szkółek narciarskich. Dzięki dużej obecności Polaków niektóre z nich oferują nawet trenerów mówiących w języku polskim. Narciarstwo w Austrii charakteryzuje się nowoczesną infrastrukturą, wspaniałymi stokami oraz warunkami atmosferycznymi oraz dbałością o bezpieczeństwo. Polacy, którzy do tej pory szusowali jedynie w rodzimych ośrodkach narciarskich, zdecydowanie powinni odwiedzić także alpejskie tereny. Który region kraju jednak wybrać? Poniżej przedstawiamy 5 najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii.

Znajdź ubezpieczenie dla narciarzy


Ischgl
Ischgl znajduje się w regionie Tyrolu, czyli najlepszego obszaru na austriackiej mapie terenów narciarskich. Wysoko położona miejscowość, bo aż 1400-2872 m n.p.m., jest doskonale uformowanym miejscem dla narciarzy, zapewniającym naturalny śnieg przez cały rok. W dolinie Paznaun odnajdą się zarówno narciarze jak i snowboardziści. Snowpark z czterema poziomami trudności pozwoli na intensywne trenowanie oraz zadowoli każdego, niezależnie od stopnia zaawansowania. Ogrom kurortu powoduje, że stoki i wyciągi nigdy nie są zatłoczone mimo dużej liczby turystów przybywających tutaj z całej Europy. Poza licznymi atrakcjami Apres Ski, ośrodek narciarski oferuje:

wyciągi orczykowe 13
wyciągi krzesełkowe 25
gondole 7
223 km tras zjazdowych łatwe: 39 km
średnie: 150 km
trudne: 34 km
trasy biegowe 48 km
boardercross
snowpark

źródło: materiały własne

Flachau
Drugi ośrodek znajdujący się w naszym zestawieniu należy do regionu Salzburgerland. Wioska jest tradycyjną austriacką miejscowością, która ożywa podczas sezonu narciarskiego i w której odbywa się wtedy wiele imprez okolicznościowych. Obszar ten jest ciągle rozwijany i pochłania liczne inwestycje. Ma to swoje efekty w postaci najnowocześniejszej infrastruktury i galaktycznych przeżyć, o których zimowi sportowcy długo pamiętają. Największą uwagę zwraca 8-osobowy wyciąg krzesełkowy Space Jet, który jest najnowocześniejszym i najdłuższym tego typu obiektem na skalę światową. Ośrodek narciarski Flachau to:

wyciągi orczykowe 6
wyciągi krzesełkowe 6
gondole 1
177 km tras zjazdowych łatwe: 65 km
średnie: 100 km
trudne: 12 km
trasy biegowe 40 km
boardercross
snowpark

halfpipe

źródło: materiały własne


Sölden
Kolejny ośrodek leżący na tyrolskich terenach to Sölden. Każdy dzień warto rozpocząć od przełęczy Giggijoch znajdującej się na wysokości 2300 m n.p.m., która będzie doskonałą rozgrzewką oraz nie sprawi problemu początkującym. Dowiezie nas tam gondola, wyruszająca z centrum miasteczka. Bardziej zaawansowani narciarze mogą następnie udać się na Geislachkogel (3000 m n.p.m.), a jeżeli chcemy poszusować koniecznie wybierzmy trasy znajdujące się na zboczach lodowców Tiefenbach oraz Rettenbach. Austriacki kurort to także wiele możliwości Apres Ski: liczne bary, karczmy, restauracje, dyskoteka i wiele innych. Ośrodek narciarski Sölden oferuje nam:

wyciągi orczykowe 9
wyciągi krzesełkowe 16
gondole 18
143 km tras zjazdowych łatwe: 69,5 km
średnie: 44,9 km
trudne: 29,2 km
trasy biegowe 16 km
boardercross
snowpark

halfpipe

źródło: materiały własne

Bad Gastein
Sportowy kurort należący do Salzburgerland, drugiego najpopularniejszego regionu narciarskiego Austrii, leży w dolinie Anger. Bad Gastein oferuje nam liczne trasy zjazdowe, które w większości nie należą do trudnych, jest to więc miejsce jak najbardziej odpowiednie dla początkujących. W okolicy znajdziemy przede wszystkim eleganckie, dystyngowane hotele, które tworzą specyficzny klimat miejscowości. Bogata oferta Apres Ski zadowoli każdą osobę. Charakterystycznym punktem jest wiszący most na szczycie Stubnerkogel, z którego roztaczają się wspaniałe widoki. Ośrodek narciarski Bad Gastein to:

wyciągi orczykowe 4
wyciągi krzesełkowe 8
gondole 7
100 km tras zjazdowych łatwe: 33 km
średnie: 63 km
trudne: 4 km
trasy biegowe 22 km
snowpark

źródło: materiały własne


Stubaier Gletscher (Stubai Glacier)
Lodowiec Stubei jest miejscem, w którym śnieg leży od października do czerwca, ośrodek można więc nazwać królestwem śniegu. Jest to już trzeci kurort niniejszego zestawienia, który leży w okolicach Tyrolu. Stubaier Gletscher jest szczególnie uwielbiane przez najmłodszych. Do ich dyspozycji jest magiczny dywan, który ułatwia jazdę początkującym. Piękne widoki, wspaniała tyrolska kuchnia oraz wiele innych może nas zachęcić do odwiedzenia właśnie tego ośrodka. Stubaier Gletscher to:

wyciągi orczykowe 8
wyciągi krzesełkowe 13
gondole 5
40 km tras zjazdowych łatwe: 21 km
średnie: 14 km
trudne: 5 km
trasy biegowe 22 km
snowpark

halfpipe

źródło: materiały własne

Redakcja portalu:

Średnia ocena: 5.00

Twoja ocena: 5

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Aviva Ubezpieczenie narciarskie - ihi Bupa Ubezpieczenie narciarskie - Axa