Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

5 najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii

Austria narty

Austria to kraj, w którym ponad połowę obszaru stanowią tereny górskie. Jest więc znakomitym miejscem na zimowe wyjazdy narciarskie czy snowboardowe. Alpy posiadają swój własny klimat, kształtowany nie tylko przez pogodę, ale także mieszkańców, turystów i lokalną kulturę. Poza stokami czekają na nas przepiękne miasteczkaz typowym austriackim budownictwem, gościnność oraz niesamowita kuchnia z kulinarnymi, lokalnymi specjałami.

Popularność tutejszych kurortów przyczyniła się do rozwoju całego regionu i powstania bardzo wielu szkółek narciarskich. Dzięki dużej obecności Polaków niektóre z nich oferują nawet trenerów mówiących w języku polskim. Narciarstwo w Austrii charakteryzuje się nowoczesną infrastrukturą, wspaniałymi stokami oraz warunkami atmosferycznymi oraz dbałością o bezpieczeństwo. Polacy, którzy do tej pory szusowali jedynie w rodzimych ośrodkach narciarskich, zdecydowanie powinni odwiedzić także alpejskie tereny. Który region kraju wybrać? Poniżej przedstawiamy 5 najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii.

1. Ischgl

Ischgl znajduje się w regionie Tyrolu, czyli najlepszego obszaru na austriackiej mapie terenów narciarskich. Wysoko położona miejscowość, bo aż na 1400-2872 m n.p.m., jest doskonale uformowanym miejscem dla narciarzy, zapewniającym naturalny śnieg przez cały rok. W dolinie Paznaun odnajdą się zarówno narciarze jak i snowboardziści. Snowpark z czterema poziomami trudności pozwoli na intensywne trenowanie oraz spotka się z uznaniem każdego miłośnika deski, niezależnie od stopnia zaawansowania. Ogrom kurortu powoduje, że stoki i wyciągi nigdy nie są zatłoczone, mimo dużej liczby turystów przybywających tutaj z całej Europy. To jeden z regionów najchętniej wybieranych przez narciarzy, a jednocześnie  - jeden z największych w Austrii.

Poza licznymi atrakcjami Apres Ski, ośrodek narciarski oferuje:

 • wyciągi orczykowe:   13
 • wyciągi krzesełkowe:25
 • gondole: 7
 • 238 km tras zjazdowych: łatwe: 39 km; średnie: 150 km; trudne: 34 km
 • boardercross: ✓
 • snowpark: ✓

Ceny karnetów w Ischgl:

 

Karnet na 1 dzień dla osoby dorosłej

Karnet na 1 dzień dla dzieci

Cena:

45,50 EUR

26,50 EUR

 

2. Flachau

Flachau leży w sercu Ski amade - popularnego i bardzo dużego regionu narciarskiego Austrii. W jego skład wchodzi aż 5 mniejszych regionów oraz aż 25 mniejszych miejscowości. Jest z czego wybierać! Bogata baza noclegowa i wspaniała infrastruktura to jednak dopiero początek plusów. We Flachau narciarze mogą skorzystać z aż 120 kilometrów oświetlonych tras, 40 kilometrów tras biegowych, snowparku oraz licznych atrakcji dla najmłodszych.

Ośrodek narciarski Flachau to w szczególności:

 • wyciągi orczykowe: 15
 • wyciągi krzesełkowe: 17
 • gondole: 9
 • kolejka linowa: 2
 • 120 km tras zjazdowych: łatwe: 30 km; średnie: 85 km, trudne: 5 km
 • boardercross: ✓ snowpark:  ✓ halfpipe: ✓

Ceny karnetów we Flachau:

 

Karnet na 2 dni dla osoby dorosłej

Karnet na 2 dni dla dzieci

Cena:

106 EUR

53 EUR

 

3. Sölden

Kolejny ośrodek leżący na tyrolskich terenach to Sölden. To wspaniałe miejsce nie tylko dla narciarzy, ale również - dzięki licznym atrakcjom - dla rodzin z dziećmi, czy nawet miłośników życia nocnego. Dzień warto rozpocząć od przełęczy Giggijoch, znajdującej się na wysokości 2300 m n.p.m.. Będzie doskonałą rozgrzewką oraz nie sprawi problemu nawet osobom początkującym. Dowiezie nas tam gondola, wyruszająca z centrum miasteczka. Bardziej zaawansowani narciarze mogą następnie udać się na Geislachkogel (3000 m n.p.m.), a jeżeli chcemy poszusować dłużej - koniecznie wybierzmy trasy znajdujące się na zboczach lodowców Tiefenbach oraz Rettenbach. Austriacki kurort to także liczne bary, karczmy, restauracje, dyskoteka i wiele innych.

Ośrodek narciarski Sölden oferuje nam:

 • wyciągi orczykowe: 9
 • wyciągi krzesełkowe:16
 • gondole: 7
 • 145 km tras zjazdowych łatwe: 70 km, średnie: 45 km; trudne: 30 km
 • Boardercross: ✓
 • Snowpark: ✓
 • Halfpipe: ✓

Ceny karnetów w Sölden:

 

Karnet na 1 dzień dla osoby dorosłej

Karnet na 1 dzień dla dzieci

Cena:

52 EUR

28 EUR

 

4. Bad Gastein

Sportowy kurort należący do Salzburgerland, drugiego najpopularniejszego regionu narciarskiego Austrii, leży w dolinie Anger. Bad Gastein oferuje nam liczne trasy zjazdowe, które w większości nie należą do trudnych. Jest to więc miejsce odpowiednie dla początkujących. W okolicy znajdziemy przede wszystkim eleganckie, luksusowe hotele, które tworzą klimat miejscowości. Bogata oferta Apres Ski zadowoli każdą osobę. Charakterystycznym punktem jest wiszący most na szczycie Stubnerkogel, z którego roztaczają się wspaniałe widoki. W ośrodku Gastein znajdziemy także aż 17 źródeł geotermalnych. To również miejsce wyjątkowo przyjazne rodzicom z dziećmi.

Ośrodek narciarski Bad Gastein to:

 • wyciągi orczykowe: 7
 • wyciągi krzesełkowe: 10
 • gondole: 9
 • 179 km tras zjazdowych: łatwe: 63 km; średnie: 108 km; trudne: 8 km
 • snowpark: ✓

Ceny karnetów w Bad Gastein:

 

Karnet na 1 dzień dla osoby dorosłej

Karnet na 1 dzień dla dzieci

Cena:

55,50 EUR

28 EUR

 

5. Stubaier Gletscher (Stubai Glacier)

Lodowiec Stubaier jest miejscem, w którym śnieg można spotkać od października do czerwca - ośrodek można więc nazwać królestwem śniegu. Jest to już trzeci kurort niniejszego zestawienia, który leży w okolicach Tyrolu. Stubaier Gletsher uznawany jest za największy lodowcowy teren narciarski w całej Austrii. Ośrodek jest szczególnie uwielbiamy przez najmłodszych. Do ich dyspozycji jest tzw. magiczny dywan, który ułatwia jazdę początkującym. Piękne widoki, wspaniała tyrolska kuchnia, nowoczesna, bezpieczna infrastruktura- to wszystko może nas zachęcić do odwiedzenia właśnie tego ośrodka.

Stubaier Gletscher to:

 • wyciągi orczykowe: 13
 • wyciągi krzesełkowe: 7
 • gondole: 5
 • 64 km tras zjazdowych: łatwe: 35 km; średnie: 25 km; trudne: 7 km
 • snowpark: ✓ halfpipe: ✓

Ceny karnetów w Stubaier Glacier: 

 

Karnet na 1 dzień dla osoby dorosłej

Karnet na 1 dzień dla dzieci

Cena:

52 EUR

26 EUR

 

Ubezpieczenie narciarskie do Austrii

Choć w Austrii możemy skorzystać z karty EKUZ, nie zawsze zapewni ona odpowiednią ochronę. Nie pokryje m.in. kosztów leczenia w ośrodkach prywatnych.  Przed podrożą najlepiej więc zapewnić sobie poczucie pełnego bezpieczeństwa i zakupić dobra polisę turystyczną.

Wybierając ubezpieczenie, warto przede wszystkim porównać oferty poszczególnych towarzystw. Różnią się one nie tylko ceną, ale przede wszystkim zakresem. W morzu ofert każdy znajdzie najbardziej odpowiednią dla siebie, jednak są elementy podstawowe, które powinno zawierać każde ubezpieczenie bez wyjątku.

Odpowiednia polisa ubezpieczeniowa na wyjazd do Francji powinna zawierać w  szczególności:

l   ubezpieczenie kosztów leczenia - zapewni pokrycie przez towarzystwo ubezpieczeniowe kosztów leczenia ubezpieczonego, w tym również w placówkach prywatnych,

l   ubezpieczenie kosztów ratownictwa i poszukiwania - zagwarantują bezpieczeństwo w przypadku groźnych sytuacji na stoku,

l   NNW - dzięki niemu towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie w  przypadku doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu przez ubezpieczonego,

l   OC w życiu prywatnym - uchroni przed konsekwencjami finansowymi wyrządzenia szkody osobie trzeciej,

l   Assistance - zapewni całodobową pomoc w razie konieczności konsultacji np. z tłumaczem czy prawnikiem.

W zależności od tego, jakie sporty planujemy uprawiać, niezbędne może być rozszerzenie ochrony o sporty wysokiego ryzyka lub sporty ekstremalne. Jeśli zabieramy ze sobą sprzęt sportowy lub kosztowną elektronikę, warto rozważyć także ubezpieczenie bagażu.

Wyjazd do Austrii - o tym trzeba pamiętać

 1. Za najlepsze miesiące pod kątem uprawiania sportów zimowych w Austrii uważa się styczeń i luty. W niektórych miejscach śnieg można jednak spotkać nawet do czerwca. Szusowanie ułatwia znakomita infrastruktura, którą spotkamy w niemal każdym ośrodku.
 2. Austria to prawdziwy raj zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych miłośników narciarstwa. Wybierając się na wyjazd z dziećmi, warto jednak sprawdzić, które z miejsc jest najbardziej przyjazne najmłodszym (świetnym wyborem będzie np. Stubaier Gletscher).
 3. Wybierając się do Austrii na narty, należy zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo. Na stoku nietrudno przecież o kontuzję, a karta EKUZ może nie wystarczyć.
 4. Polisa ubezpieczeniowa na wyjazd do Austrii powinna zawierać co najmniej ubezpieczenie kosztów leczenia i ratownictwa, ubezpieczenie NNW oraz OC w życiu prywatnym.

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Aviva Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa