Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Narty na Słowacji - Chopok

Narty Słowacja

Nie ma chyba narciarza, który nie znałby słowackich stoków. To, co zdecydowanie wyróżnia naszych sąsiadów pod względem zimowych atrakcji, to niezwykle kuszące połączenie – niskie ceny i świetne warunki do jazdy. Przyjrzyjmy się bliżej charakterystyce tras zjazdowych i możliwościom, jakie oferują.

Każdy wyjazd na narty – również te na Słowację, należy przede wszystkim skonfrontować z obecnymi obostrzeniami. Tak naprawdę od tego zależeć będzie nasz zimowy urlop.

Znajdź ubezpieczenie dla siebie 

Słowacja w czasie pandemii

Osoby w pełni zaszczepione:

nie muszą wykonywać obowiązkowego testu przed przyjazdem na Słowację i po powrocie, a także odbywać kwarantanny.

Osoby nie w pełni zaszczepione:

podlegają kwarantannie w warunkach domowych lub hotelach kwarantannowych przez okres 10 dni, którą mogą zakończyć w momencie uzyskania przez nich negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19, przy czym mogą poddać się temu testowi najwcześniej w piątym dniu kwarantanny.

Osoby niezaszczepione:

Osoby nie zaszczepione podlegają kwarantannie w warunkach domowych lub hotelach kwarantannowych przez okres 10 dni, którą mogą zakończyć w momencie uzyskania przez nich negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19, przy czym mogą poddać się temu testowi najwcześniej w piątym dniu kwarantanny.

Ponadto, osoby przylatujące na terytorium Słowacji samolotem są zobowiązane także do wypełnienia dodatkowego elektronicznego formularza znajdującego się na stronie internetowej https://www.mindop.sk/covid/

Od 23 grudnia 2021 roku wszystkie osoby − w tym osoby pełni zaszczepione przeciw COVID-19 − przebywające w ciągu 14 poprzednich dni na terytorium Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, Republiki Południowej Afryki lub Zimbabwe i wjeżdżające na terytorium Republiki Słowackiej podlegają bezwzględnej kwarantannie w warunkach domowych lub innych ośrodkach izolacji do momentu uzyskania 2 negatywnych wyników testów RT-PCR na COVID-19 lub nie dłużej niż 14 dni w przypadku braku objawów choroby COVID-19, przy czym testowi RT-PCR na COVID-19 mogą poddać się najwcześniej w pierwszym dniu kwarantanny, a następnie w ósmym dniu kwarantanny. 

Narty Chopok – dlaczego warto pojechać?

Chopok  to szczyt w Tatrach Niżnych na Słowacji. Najczęściej podawany za drugi pod względem wysokości szczyt niżnotatrzański, jednak według niektórych źródeł jest dopiero trzeci, po Štiavnicy, która z kolei często uznawanej jedynie za wierzchołek boczny Dziumbiera.

Europejczycy z wielu względów kochają słowackie narty. Chopok położony w odległości 490 km stanowi doskonałą alternatywę zarówno do szybkiego weekendowego wypadu, jak i rodzinnej wycieczki. Dlaczego warto wybrać akurat te kierunek narciarskiego wyjazdu?

 • Brak kolejek

Czy jest cos bardziej irytującego niż oczekiwanie na swoją kolej szusowania? Oczywiście. Niekończące się kolejki. W najpopularniejszych kurortach narciarskich to prawdziwe utrapienie i chociaż oczywiście Słowacja nie gwarantuje prywatnej trasy, to ludzi tutaj jest zdecydowanie mniej, a trasy są większe.

✔Dobrze jest przed wyjazdem sprawdzić, kiedy dzieci na Słowacji mają ferie i zaplanować swój urlop w innym terminie. Pozowoli to zminimalizować liczbę spotykanych osób na stoku. 

 • Niższe ceny

Wyjeżdżając na narty do europejskich kurortów, czy nawet w polskie góry, trzeba liczyć się z wysokimi cenami. Drogi jest zarówno nocleg, jak i gastronomia. Na Słowacji sprawa wygląda nieco inaczej, ze względu na trochę mniejszy ruch turystyczny. Warto poszukać prywatnych kwater, które oferują naprawdę okazyjne ceny, a także przyjrzeć się ofertom w popularnych serwisach internetowych, gdzie pełno jest tanich ofert.

 • Trasy wysoko w górach

Niedaleko polskiej granicy znajduje się stok narciarski położony na zboczu Łomnicy - drugiej najwyższej góry w Tatrach. To tutaj miłośnicy sportów zimowych mogą wjechać na najwyżej położoną czarną trasę w Europie Środkowej  tak zwane Łomnickie Siodło

Narty na Słowacji – najważniejsze informacje i trasy

Jasna Tatry Niskie to całoroczny ośrodek turystyki górskiej, który położony jest w samym sercu Niskich Tatr Środkowej Słowacji. Historia kurortu rozpoczęła się już w latach 50. XX wieku, kiedy zbudowano pierwszy system kolei linowych z północy Chopok na południe.

Zimą, Jasna staje się największym w Europie Środkowej ośrodkiem narciarskim i doskonałą destynacją zarówno dla spragnionych ekstremalnych zjazdów, jak i łagodnych oślich łączek. Ośrodek bywa także areną międzynarodowych zawodów narciarskich, a prawdziwą popularność zyskał dzięki organizowanemu corocznie od 2005 roku World Freeride Race. Na nartach na Słowacji zarówno poczatkujący, jak doświadczeni narciarze na pewni nie będą się nudzić.

Stacja dysponuje 36 kilometrami tras, które charakteryzują się urozmaiceniami oraz 9 kilometrami tras off piste.

Trasy:

 • Czarne trasy - 15%

Dwie czarne trasy Vyhliadková und Zjazdárska prowadzą poprzez południowy stok Chopok, na terenach freeridowych. Również na północnym zboczu trafić można na wymagające zjazdy, zalecane dla zaawansowanych narciarzy. Za najtrudniejszą trasę uważa się zjazd w strefie III.

 • Niebieskie trasy - 50%

10 km przestrzeni doskonale dopasowanej do szlifowania umiejętności narciarskich przez poczatkujących oraz rodziny. Szczególnie warta uwagi trasa Turistická to piękny odcinek o długości 4 km, który świetnie sprawdzi się w przypadku najmniej doświadczonych miłośników nart. Dla najmłodszych z kolei, przeznaczony jest wyposażony w bezpieczne wyciągi dywanowe Maxiland (Biela Pút‘), który oferuje dzieciom szkółki narciarskie i całodniowy program zabaw.

 • Czerwone trasy - 36%

Ośrodek narciarski Jasna oferuje również ciekawe rozwiązanie dla fanów freestylu - Burton Snowpark Jasna (Nort Otupné) – jeden z największych tego typu obiektów w całej Słowacji. 

Wyciągi:

 • Koleje gondolowe – 5
 • Ekspresowe kanapy 6-osobowe – 3
 • Ekspresowe kanapy 4-osobowe – 2
 • Kanapy 4-osobowe – 2
 • Kanapy 2-osobowe – 1
 • Pozostałe wyciągi - 5

Ceny skipassów – na jaki wydatek się przygotować?

Niewątpliwie, każdy wyjazd na narty to wydatek. Warto jednak pamiętać, że przy zakupie karnetu przez Internet na stronie gopass.sk ośrodek zapewnia rabat, dodatkowo opłaca się zakupić karnety z wyprzedzeniem, bo im wcześniej kupisz karnet, tym niższa będzie jego cena.

Ilość dni

Dorośli

(18-60 lat)

Dzieci

(6-12 lat)

Młodzież

(13-18 lat)

Seniorzy

1 dzień

€43,00

€30,00

€34,00

€34,00

2 dni

€85,00

€60,00

€68,00

€68,00

3 dni

€126,00

€88,00

€101,00

€101,00

4 dni

€165,00

€116,00

€132,00

€132,00

5 dni

€199,00

€139,00

€159,00

€159,00

6 dni

€223,00

€156,00

€179,00

€179,00

opracowanie własne 

Dzieci poniżej 6 lat jeżdżą za darmo.

Ubezpieczenie na narty na Słowację

Narty to jeden z najniebezpieczniejszych sportów świata. Codziennie, w czasie sezonu narciarskiego dochodzi do wypadków na stoku. Nawet najbardziej doświadczony narciarz czy snowboardzista nie jest w stanie przewidzieć każdej sytuacji, a warunki na stokach bywają nie do przewidzenia. Ubezpieczenie narciarskie pozwala pokryć koszty leczenia i rehabilitacji w wyniku wypadku na stoku.

Ochroną można objąć również swój bagaż i sprzęt sportowy. W ramach polisy można liczyć też na oc w życiu prywatnym. Dostępne są także rozszerzenia dla aktywnych, między innymi dla narciarzy i snowboardzistów.Odpowiednio dobrane ubezpieczenie na narty na Słowację to podstawa do zapewnienia sobie bezpiecznego i spokojnego zimowego urlopu - mówi Patrycja Pałka, specjalista ds. ubezpiueczeń turystycznych w rankomat.pl

Znajdź najlepsze ubezpieczenie!

Narty na Słowacji - cena ubezpieczenia

Zobaczmy ile za ubezpieczenie narciarskie zapłacił jeden z naszych klientów, wyjeżdżając na narty na Słowację. Zimowy urlop Pana Tomasz trwał 8 dni.

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Koszty leczenia

Ochrona

COVID-19

Szczegóły oferty

Cena ubezpieczenie

AXA ASSISTANCE

200 000 zł

 • NNW 20 000 zł
 • Sporty objęte polisą:114
 • Ratownictwo 200 000 zł
 • Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)

 

31, 36 zł

Nationale Nederlanden

80 000 zł

 • Sporty objęte polisą: 60
 • Ratownictwo: 100 000 zł

 

37, 44 zł

Wiener

92 034 zł

 • NNW: 10 000 zł

 

 • OC: 115 043 zł

 

 • OC sportowe: 115 043 zł

 

 • Ratownictwo: 36 814 zł

 

57, 00 zł

SIGNAL IDUNA

92 034 zł

 • NNW: 15 000 zł

 

 • OC: 276 103 zł

 

 • OC sportowe: 138 052 zł

 

 • Sporty objęte polisą: 7

 

 • Ratownictwo: 32 212 zł

 

73, 64 ZŁ

Proama

100 000 zł

 • NNW: 20 000 zł

 

 • OC: 100 000 zł

 

 • OC sportowe: 100 000 zł

 

 • Sporty objęte polisą: 2

 

 • Ratownictwo: 100 000 zł

 

 

78, 00 zł

opracowanie: polisanarciarska.pl

Jak widać, ubezpieczenie narciarskie na tygodniowy wyjazd na Słowację można nabyć już za 31 zł. Możliwość porównania ofert w porównywarce ubezpieczeń narciarskich na polisanarciarska.pl to gwarancja dostosowania zakresu polisy do indywidualnych potrzeb. Kalkulator jest prostym i intuicyjnym w obsłudze narzędziem, które pozwala na dokładne zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia i spokojne przemyślenie ostatecznej decyzji w zaciszu własnego domu.

Narty na Słowacji - podsumowanie

1. Osoby nie zaszczepione podlegają kwarantannie w warunkach domowych lub hotelach kwarantannowych przez okres 10 dni.

2. Chopok  to szczyt w Tatrach Niżnych na Słowacji. Najczęściej podawany za drugi pod względem wysokości szczyt niżnotatrzański, jednak według niektórych źródeł jest dopiero trzeci, po Štiavnicy.

3. Przed wyjazdem na narty na Słowacje dobrze jest sprawdzić, kiedy słowackie dzieci maja ferie i zaplanować urlop w innym terminie. Pozowoli to zminimalizować liczbę spotykanych osób na stoku. 

 

Narty na Słowacji - pytania i odpowiedzi

1. Czy na Słowacji można korzystać z karty EKUZ?

Tak. Karta EKUZ będzie obowiązywać na Słowacji. Ale należy pamietać, że koszty ratownictwa na Słowacji są pokrywane przez samego poszkodowanego lub jego bliskich. Koszt uruchomienia śmigłowca to 2000 euro, a godzina pracy ratownika - 500 euro. Leczenie na Słowacji jedynie częściowo refunduje EKUZ, ale za część usług trzeba dopłacić samodzielnie.

2. Gdzie mogę wyrobić kartę EKUZ?

Aby otrzymać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego należy złożyć wniosek w Oddziale Wojewódzkim lub Delegaturze Narodowego Funduszu Zdrowia właściwym dla miejsca zamieszkania.

3. Czy na Słowacji trzeba nosić maseczki?

Obowiązuje nakaz noszenia masek ochronnych klasy FFP2 bez wentyla albo KN95 lub N95 w pomieszczeniach zamkniętych, w środkach publicznego transportu zbiorowego, w taksówkach i innych środkach transportu do przewozu osób. Na otwartym powietrzu należy zasłaniać usta i nos za pomocą chustki, szalika, apaszki albo jednorazowej maseczki chirurgicznej, maseczki materiałowej lub maski ochronnej klasy FFP2 bez wentyla albo KN95 lub N95, o ile nie można utrzymać 2-metrowego dystansu. 

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Patrycja Pałka
Patrycja Pałka
Zawodowo specjalista w zakresie content marketingu, prywatnie entuzjastka podróży pociągiem i tych za pośrednictwem Internetu. Uwielbia leśne wycieczki, wspinaczki górskie i spacery brzegiem morza. Miłośniczka dzikiej natury, która z równym zachwytem potrafi docenić zalety aglomeracji miejskiej. Tłumaczy zawiły język ubezpieczycieli, doskonale wie gdzie szukać noclegu i jak latać tanio.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa