Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Jak się przygotować na pierwszy narciarski wyjazd?

Już niedługo na dobre zawita do nas zima. Jednych to cieszy, innych niekoniecznie. Z pewnością śniegu nie mogą się doczekać zwolennicy sportów zimowych. Ci, którzy na stok wybiorą się po raz pierwszy obawiają się wszystkich upadków, przed którymi ostrzegają znajomi.

pierwszy wyjazd na narty ubezpieczenie

fot: pixabay.com

Jazda na nartach czy snowboardzie to – przede wszystkich ogromny wysiłek dla naszego ciała. Warto odpowiednio przygotować się do kilkudniowej aktywności. Już parę tygodni przed planowanym wyjazdem zacznijmy trenować. Biegi z pewnością pozytywnie wpłyną na stan naszych kolan, które w jeździe na nartach są najbardziej narażone na kontuzje. Wybierając snowboard wzmocnijmy mięśnie ud i brzucha.

    Nie zapomnij o ubezpieczeniu

Sprawność jest podstawową zasadą na stoku i warto o nią zadbać odpowiednio wcześniej. Tak samo ważne jest właściwe zabezpieczenie finansowe. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć co wydarzy się na stoku, warto więc wykupić polisę narciarską, która w swojej podstawowej wersji zapewnia nam pokrycie kosztów leczenia. Równie ważne powinno być dla nas dodatkowe ubezpieczenie OC. Jako początkujący nie zawsze zapanujemy nad swoimi ruchami. Przez przypadek możemy wyrządzić szkodę na czyimś mieniu lub samej osobie. Wtedy właśnie przydatne będzie posiadanie ubezpieczenia.

Jeżeli jesteśmy w dobrej kondycji, zarówno fizycznej jak i psychicznej przychodzi czas na spakowanie niezbędnych rzeczy. I tu pojawia się pytanie – co musimy zabrać? Dla pewności bierzemy niemalże wszystko, a nasz bagaż zdecydowanie przekracza miejsce, którym dysponujemy. Najważniejszy jest strój. Same spodnie i kurtka narciarska niestety zajmują dużo miejsca. Do tego dochodzi jeszcze sprzęt narciarski i pozostałe przedmioty.

    Spakuj polisę!

Nie możemy zapomnieć również o pozytywnym nastawieniu. Wybierajmy się z osobami, z którymi wiemy, że dobrze spędzimy czas i nie będziemy narażeni na niepotrzebne spory. Przeżycia na stoku z pewnością na długo zapamiętamy. Dobrze, gdyby były to jedynie przyjemne i bezpieczne wydarzenia. Jeżeli przed wyjazdem zadbamy o wszystkie formalności, sam pobyt prawdopodobnie będzie jednym z lepszych okresów w ciągu roku.

Julietta Maciejak

 

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Aviva Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa