Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Wyjeżdżam na narty do Niemiec - jak się przygotować?

germany

Znajdujące się w południowej części Niemiec oraz w Alpach Zachodnich stoki narciarskie to gratka dla fanów białego szaleństwa. Ich stosunkowo niedalekie położenie względem naszego kraju sprawia, że wielu Polaków preferujących narciarstwo lub snowboarding wyjeżdża na narty właśnie do Niemiec. Każdy wyjazd jednak powinien być poprzedzony kupnem polisy turystycznej, zwłaszcza, jeśli zamierzamy uprawiać sport, który może narazić nas na różnego rodzaju kontuzje.

Ubezpieczenie narciarskie – co powinna zawierać kompleksowa ochrona?

1. Ubezpieczenie kosztów leczenia

Leczenie bez ważnego ubezpieczenia zdrowotnego jest kosztowne w każdym kraju. W Niemczech turyści moga korzytać z usług lekarzy na podstawie EKUZ (w placówkach tamtejszej publicznej służby zdrowia) lub ubezpieczenia turystycznego wykupionego na własną rękę (w placówkach wskazanych przez ubezpieczyciela, również w przychodniach prywatnych). Ile może kosztować leczenie w Niemczech? Nawet posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego zobowiązuje nas do uiszczania dopłat za każdą pierwszą wizytę u nowego lekarza pierwszego kontaktu, specjalisty lub stomatologa.

Pierwsza wizyta u lekarza około 40 zł
Dzień pobytu w szpitalu około 40 zł
Dzień rehabilitacji około 40 zł
Leki wypisane na różowych receptach 10% ceny leków
Transport do szpitala na terytorium Niemiec 10% sumy

źródło: materiały własne

2. Pomoc Assistance

To pakiet szczególnie potrzebny podczas wyjazdu na narty. Ubezpieczenie to obejmuje:

pomocną infolinię konsultanci z infolinii wskażą adresy najbliższych placówek medycznych, w których możemy otrzymać pomoc i odpowiedzą na wszelkie pytania związane ze świadczoną pomocą assistance
organizacji transportu medycznego do Polski powrót chorego z Niemiec do kraju drogą powietrzną w asyście pielęgniarki może wynieść nawet do 15 000 z
organizacji powrotu innych uczestników podróży w momencieł gdy ubezpieczony, który był kierowcą samochodu, zachorował i przebywa w szpitalu, a rodzina nie wie co robić i jak zorganizować powrót do domu
organizacji przyjazdu osoby bliskiej do chorego assistance pokryje koszty przyjazdu osoby, która będzie towarzyszyć choremu
wsparcie tłumacza bardzo pomocne zwłaszcza w sytuacji stresowej np. w razie nagłej choroby i hospitalizacji, rozmów z policją itd.
pomoc prawnika gdy staniemy się uczestnikami wypadku albo wyrządzimy szkodę innej osobie, będziemy potrzebowali prawnika, który doradzi jak postąpić w danej sytuacji oraz zajmie się formalnościami oraz procedurami - ;

źródło: materiały własne

    Wybierz ubezpieczenie dla siebie

3. Koszty poszukiwania i ratownictwa górskiego

Górskie sporty zimowe zawsze niosą większe zagrożenie niż inne. Ponieważ są to jedne z tych dyscyplin, w których istnieje ryzyko kontuzji, powinniśmy mieć na uwadze to, że po wypadku możemy potrzebować pomocy w zajściu ze stoku. Czasem przyjdzie nam zmagać sie z siłami natury, np. w postaci lawiny. W takiej sytuacji z pewnością będziemy potrzebowali pomocy ratowników górskich. Koszty takiej interwencji są spore. O ile w Polsce pokrywa je państwo, to zagraniczne służby ratunkowe obciążają nimi poszkodowanego. Wysokość rachunku, jaki wystawią ratownicy zależy od czasu akcji (jeśli nie wiadomo, gdzie znajduje się poszkodowany narciarz i konieczna jest akcja poszukiwawcza, czas pracy wyszkolonej ekipy wydłuża się), a także liczby ratowników, których trzeba zaangażować. Nie posiadając ubezpieczenia jesteśmy narażeni na wydatki sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

4. Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

Wypadki zdarzają się wszędzie: w domu, w pracy, w szkole. Mogą mieć miejsce również podczas urlopu na nartach. Jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu i konieczne będzie leczenie i rehabilitacja, możemy nie być w stanie opłacić fachowej pomocy, która zostanie nam udzielona. Ubezpieczenie NNW zapewnia wypłacenie odszkodowania i pokrycie kosztów związanych z zabiegami medycznymi. W przypadku naszej śmierci pieniądze otrzymają nasi bliscy.

ubezpieczenie na narty do Niemiecfot: pixabay.com

5. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Na stoku możemy wyrządzić krzywdę nie tylko samemu sobie, ale również innym użytkownikom. Poszkodowany przez nas narciarz może wówczas zarządać odszkodowania za szkody, jakie poniósł w wyniku wypadku. Wówczas będziemy zobowiązani na przykład do pokrycia kosztów naprawy sprzętu sportowego lub sfinansowania kupna nowego, jeśli straty dotyczą mienia tej osoby. Trzeba pamiętać, że naszych zagranicznych sąsiadów często stać na bardzo drogi sprzęt sportowy, co tym bardziej naraża nas na wysokie koszty.

    Znajdź najlepszą polisę

6. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Ponieważ Niemcy są jednym z krajów należących do Unii Europejskiej, mamy prawo na jego terenie korzystać z opieki medycznej na podstawie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, którą wydaje NFZ. Dzięki niej pomoc lekarska w Niemczech zostanie nam udzielona na takich samych zasadach, jakim podlegają obywatele tego kraju. Karta ma jednak pewne ograniczenia. Przede wszystkim, pomoc lekarza możemy uzyskać tylko w tych placówkach, które mają podpisana umowe z polską służbą zdrowia. W nagłych przypadkach kiedy interwencja specjalisty będzie konieczna natychmiastowo, szukanie przychodni, do której możemy się udać może być stratą czasu, tak cennego w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia. Poza tym, EKUZ nie pokrywa kosztów wszystkich wizyt i zabiegów. Podobnie nie pokrywa ona kosztów transportu chorego do Polski. W takich sytuacjach niezbędne okazuje się posiadanie polisy turystycznej, która pokryje zarówno koszty leczenia, jak i transportu chorego.

Wyjazd na narty do Niemiecźródło: materiały własne

Gdzie na narty w Niemczech?

  • Garmisch Partenkirchen – ośrodek posiada 54 km tras narciarski, a w połączeniu z innymi ośrodkami znajdującymi się w promieniu około 15 km od Ga Pa mamy do dyspozycji 203 km. Stacja daje możliwość jazdy po lodowcu, jak i na wysokości poniżej 2000 m.n.p.m.
  • Oberstdorf-Nebelhorn – sam ośrodek oferuje turystom 12 km tras zjazdowych o różnej trudności, znajdujące się na wysokości między 828 a 2224 m.n.p.m. Długość tras biegowych wynosi tam 4 km. Możemy skorzystać z kilku wyciągów: orczykowego, krzesełkowego oraz wagonikowego.
  • Brauneck-Lenggries – to położony w południowej części Niemiec ośrodek narciarski oferujący turystom 34 km tras narciarskich znajdujących sie na wysokości między 700 a 1700 m.n.p.m. Na górę stoku wjedziemy wyciągiem orczykowym, krzesełkowym lub gondolą.

 

Redakcja portalu:

polisa narciarska

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Aviva Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa