Często już na etapie planowania wakacji, marzymy o oddaniu całej organizacji w dobre ręce, z nadzieją na oczekiwanie upragnionego urlopu. Chociaż w witrynach biur podróży zdecydowanie przeważają kolorowe zdjęcia słonecznych destynacji nad brzegiem morza, czy nawet basenu, to warto również pamiętać, że istnieje możliwość zorganizowania zimowego wyjazdu na narty. Jak to wygląda? Na co zwrócić uwagę?
Czy warto? – na to pytanie akurat musicie odpowiedzieć sobie sami, ale ten poradnik z pewnością pomoże w podjęciu decyzji.
Zorganizowane wyjazdy na narty cieszą się popularnością już od kilku lat. Organizator potrafi doskonale wybrać kierunek, dostosować go do poziomu i oczekiwań uczestników, oferując przy tym własny transport. Czego chcieć więcej na urlopie? Bez wątpienia to wygodne rozwiązanie, które raz posmakowane może obudzić apetyt na więcej.
Oferta zorganiwaqnego wyjazdu na narty, na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od standardowej propozycji biura podróży. Haczyk (a jednocześnie największa zaleta) jest w odpowiednim rozszerzeniu, nakierunkowanym na specyficzne potrzeby uczestników. Od wyboru odpowiednich ośrodków, po zróżnicowane menu.
Jednego możecie być pewni - prawdopodobnie większość wyjazdu będzie –wyglądać dokładnie tak, jak chcecie.
Zobaczmy, na co powinniście się przygotować i co mimo wszystko ukrywa się za wachlarzem korzyści.
Aby dokładnie określić cenę takiego przedsięwzięcia należy wziąć pod uwagę wszystkie wymienione wyżej czynniki, które bezpośrednio maja wpływ na ostateczna kwotę. Przede wszystkim bardzo dużo zależy od miejsca, w które się wybieramy. Zaskoczeniem może również być dla niektórych fakt, że wyjazdy na terenie Polski zdarzają się droższe niż te za granicę. Najtańsze oferty dotyczą zwykle Czech i Słowacji. Pośrodku plasują się Włochy i Austria, najwyższe ceny dotyczą natomiast kurortów francuskich i szwajcarskich.
Ceny zorganizowanych wyjazdów na narty zaczynają się od ok. 2 500 zł za tygodniowy pobyt w europejskim kurorcie – z transportem autokarowym, zakwaterowaniem w pensjonacie o standardzie trzygwiazdkowym i dwoma posiłkami. Skutecznym sposobem na obniżenie ceny, jest zakup uczestnictwa w wyjeździe dużo wcześniej.
Zalety:
Wady:
Kiedy już po zapoznaniu się z zaletami i wadami takiego rozwiązania, zdecydujemy się na skorzystanie z niego – przede wszystkim dokładnie przyjrzyjmy się warunkom takiego wyjazdu. Istnieje kilka kruczków, które niewidoczne na pierwszy rzut oka, już od pierwszego dnia urlopu potrafią skutecznie zepsuć nastrój.
Sprawdź dokładnie:
Pomijając fakt całej organizacji, nadal fakt, że narciarstwo to jeden z najniebezpieczniejszych sportów na świecie – pozostaje istotny. Organizator wyjazdu na narty zapewnia podstawowy pakiet ubezpieczenia. Biorąc jednak pod uwagę potencjalne zagrożenia, jakie mogą spotkać nas na stoku – w większości przypadków nie jest to wystarczająca ochrona.
Polisy, które mamy w cenie wycieczki zorganizowanej, najczęściej uwzględniają jedynie bardzo podstawowe ryzyka: koszty leczenia, koszty ratownictwa i NNW. Najczęściej sumy tych ryzyk nie są wysokie, a w przypadku NNW zdarzają się bardzo niskie.
Ubezpieczenie z biura podróży nie zapewni wsparcia w przypadku zniszczenia lub zgubienia sprzętu sportowego, a także ochrony w ramach odpowiedzialności cywilnej – co wbrew pozorom na takim właśnie wypoczynku bardzo się przydaje.
A co z doświadczonymi narciarzami, którzy nie lubią ograniczać się do oślich łączek? Ubezpieczenie zawarte w cenie wycieczki nie sprawdzi się również w przypadku sportów ekstremalnych, np. jazdy po nieoznaczonych trasach.
Więc przede wszystkim należy dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, na podstawie których umowę precyzuje biuro podróżyi zastanowić się, czy na pewno zagwarantują one bezpieczeństwo nam i naszej rodzinie.
Jak widzimy, polisa którą gwarantuje nam biuro podróży nie jest wystarczającą ochroną. Na co więc zwrócić uwagę, aby czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji?
Warto również zauważyć, że dal miłośników sportów ekstremalnych, szczególnie przydatne mogą być odpowiednie rozszerzenia.
Ubezpieczenie na narty musi być przede wszystkim indywidualnie dopasowane do potrzeb uczestników wyjazdu. Jak pogodzić najważniejsze dla siebie aspekty z tym, co oferują nam ubezpieczyciele? Porównać!
Możliwość porównania zakresu polisy w zaciszu własnego domu to nie tylko wygoda, która pozwala przemyśleć decyzję zakupową, ale i gwarancja zapewnienia sobie i członkom swojej rodziny najlepszego bezpieczeństwa.
Kalkulator ubezpieczeń narciarskich na polisanarciarska.pl to łatwe w obsłudze i intuicyjne narzędzie, które w kilka sekund pozwoli dokładnie przyjrzeć się ofertom kilku ubezpieczycieli.
Znajdź najlepsze ubezpieczenie dla siebie
Poszkodowana osoba może chcieć, abyś zapłacił nie tylko za realnie poniesione przez nią szkody, jak uszkodzony sprzęt, czy ubranie, ale także za zmarnowany urlop, za czas rehabilitacji, czy niemożność chodzenia do pracy, utracone kontrakty, a nawet dożywotnią rentę. Oczywiście w takich sytuacjach sprawa trafia do sądu właściwego dla...
Wyjazd na narty do Słowacji to opcja coraz częściej wybierana przez turystów, którzy chcą spędzić zimowy urlop w rozsądnej cenie, nie rezygnując przy tym z doskonałych warunków do jazdy. Jak każda aktywna podróż, wymaga jednak specjalnego przygotowania. Sprawdź, o czym pamiętać przed wyruszeniem na słowackie stoki.
Południowy wschód Francji najczęściej odwiedzamy w jednym celu - narciarskie szaleństwo. Górskie tereny kraju mogą pochwalić się najwyższym alpejskim szczytem, jakim jest Mont Blanc. To właśnie w tej części kraju znajduje się najwięcej ośrodków narciarskich. Francja nosi miano kraju, w którym zimowe kurorty bywają najbardziej imponujące....
Zastanawiasz się gdzie na narty pojechać w sezonie 2020/2021? Zdecydowana większość polskich narciarzy wybiera krajowe stoki. Przyciągają ich dwukrotnie niższe ceny karnetów niż w Alpach, a także łatwość dojazdu do ośrodków narciarskich. W ciągu ostatnich lat znacznej poprawie uległ również stan infrastruktury w wielu polskich kurortach.