Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Jednodniowe ubezpieczenie narciarskie

Jednodniowe ubezpieczenie narciarskie

Jednodniowy wyjazd na narty nigdy nie jest złym pomysłem, szczególnie gdy stok znajduje się w pobliżu miejsca zamieszkania narciarza. Wydawać by się mogło, że to tylko jeden dzień i ubezpieczenie nie jest konieczne. Jest to jednak duży błąd. Każdy zjazd na nartach czy desce wiąże się z ryzykiem, dlatego nie ma sensu zastanawiać się nad zakupem polisy - zamiast tego lepiej sprawdzić, która będzie najlepsza oraz ile może kosztować.

Dla mieszkańców południowej Polski weekendowy lub nawet jednodniowy wyjazd na narty nie jest problemem - przynajmniej w sezonie zimowym. Jeżeli tylko mamy sprzęt lub środki na jego wypożyczenie, wystarczy rano wsiąść w auto, aby cały dzień cieszyć się czasem spędzonym w górach. Do wyboru są nietylko polskie miejscowości narciarskie, ale także pobliskie tatrzańskie tereny Czech i Słowacji.

Oferta jednodniowych ubezpieczeń narciarskich

Oferta towarzystw ubezpieczeniowych w zakresie jednodniowego ubezpieczenia jest bardzo szeroka. Dokładnie tyle, ile na rynku znajdziemy polis turystycznych, dokładnie tyle mamy możliwości. Wybór jest ogromny, a najlepszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń na wyjazd.

Po wypełnieniu formularza otrzymujemy spersonalizowane oferty z określonym zakresem i wyszczególnionymicenami. Pozostaje jedynie szczegółowe zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia oraz zakup. Myśląc: jednodniowe ubezpieczenie turystyczne gdzie kupię, powinno na myśl przychodzić tylko jedno skojarzenie – na polisanarciarska.pl.

Jaki jest koszt jednodniowego ubezpieczenia narciarskiego?

Wielu narciarzy zastanawia się, czy koszt jednodniowego ubezpieczenia narciarskiego nie będzie zbyt duży.Uspokajamy jednak - koszt zwykle jest naprawdę niewielki. Oscyluje  w granicach od kilku-kilkunastu złotych. Z pewnością nie jest to horrendalna suma, warto więc przy zakupie zastanowić się nad jak najbogatszym pakietem. Obowiązkowe są tu wysokie sumy ubezpieczenia oraz szeroki zakres.

Kupując jednodniowe ubezpieczenie narciarskie, warto uwzględnić takie ryzyka jak: koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym. Właśnie dla takiej kombinacji przeprowadziliśmy kalkulację, aby wskazać, ile kosztuje jednodniowa ochrona wyjazdu narciarskiego.

Koszt jednodniowego ubezpieczenia narciarskiego na jednodniowy wyjazd do pobliskiej Słowacji dla 1 osoby dorosłej: [1] 

Typ ochrony

Axa Assistance

Signal Iduna

Europa Ubezpieczenia

Podstawowa

KL: 200 000 zł NNW: 20 00 zł OC: x Cena: 3,70 zł

KL: 89 660 zł NNW: 15 000 zł OC: 268 979 zł Cena: 6,56 zł

KL: 89 660 zł NNW: 13 449 zł OC: 224 150 zł Cena: 13,00 zł

Standardowa

KL: 600 000 zł NNW: 50 00 zł OC: x Cena: 7,27 zł

KL: 179 320 zł NNW: 30 000 zł OC: 448 299 zł Cena: 9,43 zł

KL: 1 344 897 zł NNW: 22 415 zł OC: 448 299 zł Cena: 19,00 zł

Maksimum

KL: 40 000 000 zł NNW:150 000 zł OC: x Cena: 12,22 zł

KL: 448 299 zł NNW: 60 000 zł OC: 1 344 897 zł Cena: 18,41 zł

KL: 179 320 zł NNW: 22 415 zł OC: 448 299 zł Cena: 20,00 zł

Na podstawie kalkulacji polisanarciarska.pl w dniu 8.09.2020 r.

Powyższe ceny dotyczą ochrony jednej osoby, która nie choruje przewlekle i ma zamiar uprawiać amatorsko narciarstwo. Warto samodzielnie przeliczyć składkę przy pomocy naszego kalkulatora i wybrać zakres ubezpieczenia, odpowiadający precyzyjnie naszym potrzebom.

Warto też dodać, że może się okazać, że w przypadku jednodniowej ochrony niektóre towarzystwa będą mieć wyższą cenę. Tak się zdarza, gdy ubezpieczyciel określił minimalną stawkę ubezpieczenia. Może to być np. 20 zł. Oznacza to, że w danym towarzystwie nie opłaca się kupić polisy na jeden dzień, co oczywiście nie świadczy o złej ofercie przy dłuższych wyjazdach.

Bezpieczeństwo w dobie koronawirusa (COVID-19)

Towarzystwa ubezpieczeniowe, dostosowując się do aktualnej sytuacji związanej z pandemią, rozszerzają zakres ubezpieczeń. Celem jest zapewnienie narciarzom odpowiedniej ochrony w razie zachorowania na koronawirusa. W przypadku podróży zagranicznych towarzystwa zobowiązują się do pokrycia kosztów leczenia oraz zapewniają ubezpieczenie assitance. Narciarz może liczyć na profesjonalną pomoc, w tym również w placówkach prywatnych - do wysokości sumy ubezpieczenia, wybranej przy zakupie ubezpieczenia.

Możliwość uzyskania pomocy od towarzystwa ubezpieczeniowego jest bardzo ważna. Mimo to wszyscy narciarze, którzy wybierają się na stok w sezonie 2019/2020 lub 2020/2021, powinni pamiętać, że sytuacja jest szczególna. Warto wybierać mniej zatoczone stoki i unikać popularnych atrakcji turystycznych. Szczególną uwagę należy poświęcić także higienie osobistej, w tym częstemu myciu rąk oraz noszeniu maseczek, wszędzie gdzie jest to wymagane. Na jednodniowe wyjazdy - do kraju, Czech lub Słowacji - dla bezpieczeństwa lepiej wybierać się autem niż transportem publicznym.

Jednodniowe ubezpieczenie narciarskie - o tym warto pamiętać

  1. W przypadku jednodniowego wyjazdu na narty także należy pamiętać o polisie narciarskiej - bez względu na to, czy zamierzamy szusować w kraju, czy za granicą.
  2. Bardzo ważnym elementem ubezpieczenia na wyjazd w kraju jest NNW.
  3. W przypadku jednodniowego wyjazdu do Czech czy Słowacji należy zwrócić uwagę także na koszty leczenia.
  4. Przed zakupem polisy na jednodniowy wyjazd na narty warto porównać oferty i sprawdzić, czy ubezpieczenie obejmuje także przypadki zachorowań na COVID-19.

Średnia ocena: 4.67

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Aviva Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa