Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Jednodniowe ubezpieczenie narciarskie

Jednodniowe ubezpieczenie narciarskie

Wykupienie jednodniowego ubezpieczenia na narty może wydawać się zbyteczne, ale jest to błędne przekonanie. Wypadki na nartach wydarzają się bez względu na to, który to dzień wyjazdu, pierwszy czy dziesiąty. Wybierając się na narty do Czech i Słowacji, należy wykupić ubezpieczenie podróżne nawet na 1 dzień. Koszt rzędu 5-15 zł może uchronić od poważnych obciążeń finansowych.

Bezpieczeństwo w dobie koronawirusa (COVID-19)

Pandemia koronawirusa diametralnie zmieniła zasady podróżowania. Teraz bezpieczeństwo stawiać należy na pierwszym miejscu – tyczy się to zarówno zasad podróżowania (zachowania dystansu społecznego, używania maseczek ochronnych, wykonywania testów), jak i zabezpieczenia finansów. Zachorowanie na COVID-19 za granicą może się wiązać z dużymi obciążeniami związanymi z koniecznością leczenia, kwarantanną, wydłużeniem pobytu, przebukowaniem lotu.

Bez względu na cel destynacji turysta powinien zabezpieczyć się w razie zachorowania na COVID-19. Oczywiście im dalszy i droższy kierunek wycieczki, tym ubezpieczenie powinno być większe i pełniejsze.

Wybierz polisę z ochroną w przypadku COVID-19

Przykład:

Pan Marcin wyjechał na narty na Słowację na jeden dzień. Przechorował już COVID-19 rok wcześniej, ale nie powstrzymało go to przed ponownym wykupieniem ubezpieczenia zapewniającego ochronę COVID-19. Skąd ta przezorność podczas kilkunastogodzinnego wyjazdu do miejsca oddalonego jedynie 100 km od domu? Zeszłoroczne przechorowanie COVID-19 przez Pana Marcina miało miejsce podczas wyjazdu na Malediwy. Wykupione ubezpieczenie nie obejmowało kwarantanny dla osoby towarzyszącej oraz przedłużonego pobytu związanego z izolacją chorego. Pan Marcin musiał zapłacić resortowi kolejne 20 tysięcy złotych. Teraz dba o ubezpieczenie nawet przy najkrótszych wyjazdach.

Wykupując ubezpieczenie pod kątem ochrony COVID-19, należy wziąć pod uwagę jego zakres, gdyż ubezpieczyciele podchodzą do tego tematu niejednolicie. Polisa może zawierać:

- wykonanie testu - zakwaterowanie na czas kwarantanny/izolacji - pomoc lekarską - opiekę nad dzieckiem w razie zachorowania opiekuna - przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka - transport powrotny

Warto przed wybraniem polisy zapoznać się szczegółowo z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU) i wybrać takie ubezpieczenie, które swoją ochroną będzie obejmowała każdy z powyższych przypadków.

Oferta jednodniowych ubezpieczeń narciarskich

Jednodniowe ubezpieczenie na narty – gdzie kupić, czy warto, czy to nie przesadna przezorność? Takich pytań może nasuwać się wiele. Szczególnie, gdy narciarz zamieszkujący tereny południowe kraju zwykł kilka razy w sezonie wyjeżdżać na jeden dzień, bez noclegu, do Czech czy Słowacji. Za każdym razem kupować polisę podróżną? TAK! Narciarstwo to na tyle kontuzjogenny i nieprzewidywalny sport, że zabezpieczenie w postaci polisy powinno towarzyszyć nam zawsze, bez względu czy wyjeżdżamy na pół dnia, czy na dwa tygodnie.

Pamiętajmy! Ratownictwo górskie u naszych południowych sąsiadów nie jest refundowane przez kasę chorych, a koszty pokrywa poszkodowany narciarz! W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do bezpłatnej pomocy GOPR czy TOPR – czy to złamanie nogi na nartach, czy nieroztropne zachowanie piechurów, czy zignorowanie komunikatów pogodowych. Pomoc, nawet z wykorzystaniem najbardziej profesjonalnego i drogiego sprzętu, jest za darmo. W większości krajów za granicą poszkodowany zostanie obciążony wysokimi zazwyczaj kosztami – to nie kilkaset złotych, tylko najczęściej rachunki od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Przykład: Pani Marzena niefortunnie zjechała na nartach podczas pobytu w Tatrzańskiej Łomnicy na Słowacji. Konsekwencją upadku były złamana ręka i noga oraz ogólne poturbowanie. Została wezwana pomoc ratowników górskich, którzy sprowadzili Panią Marzeną na dół z użyciem skuterów śnieżnych, noszy i profesjonalnego zestawu ratowniczego. Jako mieszkanka Krakowa przyjechała do ośrodka tylko na jeden dzień – w sezonie często z rodziną robią takie krótkie wyprawy na narty. Jednak zawsze dbają o to, aby wykupić ubezpieczenie na 1 dzień. Dzięki temu ten niespodziewany wypadek nie obciążył poszkodowanej finansowo. Całe koszty akcji ratowników pokrył ubezpieczyciel.

PROBLEM: Przeszkodą w zakupie 1-dniowego ubezpieczenia na narty mogą nie być finanse, ale czas i wysiłek. Wyjeżdżający może podejrzewać, że jest to „za dużo zachodu jak na jeden dzień jeżdżenia”. Jednak rzeczywistość wygląda zgoła inaczej.

ROZWIĄZANIE: Zakup polisy na narty możliwy jest przez internet poprzez kilka kliknięć. Po paru minutach ubezpieczenie przyjdzie w wiadomości mailowej. Korzystając z wygodnych porównywarek, np. kalkulatora ubezpieczeń turystycznych, można zapoznać się z kosztami i warunkami danej polisy w kilka chwil. Bez dzwonienia na infolinię, bez oczekiwania na odpowiedź doradcy, bez wypełniania skomplikowanych formularzy.

Jaki jest koszt jednodniowego ubezpieczenia narciarskiego?

Każde z dostępnych w Polsce ubezpieczeń turystycznych możliwe jest do wykupienia w formie jednodniowej ochrony. Nie każde jednak się opłaca – w niektórych przypadkach koszt będzie zawyżony w porównaniu do dłuższego zabezpieczenia i obejmuje minimalną stawkę ubezpieczenia, np. w kwocie 20 zł. Jednak nawet w takiej sytuacji cena jest na tyle nieduża, a ryzyko płatnego leczenia za granicą tak wysokie, że opłaca się wykupić nawet najmniej korzystne ubezpieczenie turystyczne.

Natomiast generalnie, ubezpieczenia turystyczne jednodniowe kosztują od 3,92 zł, więc kwoty za taką ochronę są symboliczne, a dają zabezpieczenie nawet w kwocie 200 tysięcy zł kosztów leczenia. Optymalne ubezpieczenie kosztujące 12,45 zł za dzień i zabezpiecza aż do 40 mln zł.

Poniżej przygotowane zostało porównanie kilku ofert ubezpieczycieli. Do symulacji użyto kalkulatora ubezpieczeń narciarskich. Intuicyjnego narzędzia, które szybko pozwoli porównać dostępne ubezpieczenia, a także zakupić je przez internet.  Kwoty obejmują 1-dniowy wyjazd na narty na Słowację.

 

Koszt 1-dniowej polisy

Pokrycie kosztów leczenia

Ratownictwo

NNW

OC

   

OC Sportowe

Sprzęt sportowy

COV-

ID-19

Klauzula alkoholowa

AXA Assistance

3,92 zł

200 000 zł

200 000 zł

20 000 zł

-

-

-

TAK

za dopłatą w wysokości 15% składki

Signal Iduna

9,04 zł

90 697,17 zł

31 744,01 zł

15 000 zł

275 191 zł

137 595 zł

-

TAK

NIE

Generali

10,00 zł

200 000 zł

200 000 zł

30 000 zł

100 000 zł

100 000 zł

-

TAK

TAK

AXA Assistance

12,45 zł

40 000 000 zł

40 000 000 zł

150 000 zł

1 500 000 zł

1 500 000 zł

3000 zł

TAK

za dopłatą w wysokości 15% składki

Nationale Nederlanden

14,11 zł

500 000 zł

100 000 zł

25 000 zł

300 000 zł

300 000 zł

-

TAK

TAK

Generali

26 zł

800 000 zł

800 000 zł

50 000 zł

300 000 zł

300 000 zł

1000 zł

TAK

TAK

Allianz

27,26 zł

500 000 zł

50 000 zł

40 000 zł

100 000 zł

100 000 zł

4000 zł

TAK

NIE

źródło: polisanarciarska.pl

Znajdź najlepsze ubezpieczenie dla siebie i bliskich

Co powinno zawierać jednodniowe ubezpieczenie narciarskie?

Podczas wyjazdu zagranicznego na narty najważniejszymi pozycjami w ubezpieczeniu jest suma gwarantowana kosztów leczenia, ratownictwo oraz ochrona w razie COVID-19. Jak porównać można w tabeli wysokie koszty leczenia gwarantują także polisy bardzo korzystne cenowo. Wybór najdroższej nie zapewni najwyższej możliwej ochrony, stąd warto przyjrzeć się dobrze warunkom polisy i zakresowi, jaki obejmuje.

Koszty leczenia nie powinny być niższe niż 150 tys. zł, a ratownictwa co najmniej 40 tys. złotych.

Czy zatem polisa na narty w Polsce nie jest konieczna? Oczywiście w Polsce leczenie i ratownictwo – jeśli tylko poszkodowany posiada ubezpieczenie NFZ – jest za darmo. Jednak przyda się w takim przypadku ubezpieczenie NNW, gwarantujące odszkodowanie oraz pokrycie kosztów rehabilitacji. W przypadku wypadków narciarskich najczęściej dochodzi do urazów nóg, rąk, nadgarstków, kostek, stóp, barków. Rehabilitacja złamanej nogi czy ręki może trwać długi czas, więc zdecydowanie warto zapewnić sobie na tę okoliczność środki finansowe.

Jak wykupić ubezpieczenie na narty?

Wystarczy wejść w kalkulator ubezpieczeń narciarskich i w ciągu 30 sekund wypełnić formularz, obejmujący cel i datę podróży oraz dane o wieku i stanie zdrowia wyjeżdżającego. System automatycznie wygeneruje kilkanaście oferty w przejrzystych tabelach. Widoczne będą kwoty ubezpieczenia, jak i sama cena polisy, a także OWU. Kupujący nie musi o nic dopytywać na infolinii, dzwonić, sprawdzać, czy wysyłać zapytań. Otrzyma wszystkie niezbędne informacje ułatwiające wybór. Gdy już go dokona, wystarczy że kupi ubezpieczenie przez internet, a polisa przyjdzie na podany adres mailowy. Szybko, prosto i wygodnie!

Kupno polisy narciarskiej za pośrednictwem porównywarki ubezpieczeń narciarskich na polisanarciarska.pl to rozwiązanie dedykowane klientom, którzy cenią sobie wygodę i jasne zasady. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej każdy klient ma możliwośc dokładnego zapoznania się z nie tylko z ceną danego produktu, ale i Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Pozwala to na idealne dopasowanie polisy i zakresu jej ochrony do indywidualnych preferencji i rodzaju wyjazdu - mówi Patrycja Pałka, specjalista ds. ubezpueczeń turystycznych w rankomat.pl. 

PODSUMOWANIE:

 1. Każdy ubezpieczyciel oferuje możliwość wykupienia 1-dniowej polisy turystycznej.
 2. Ubezpieczenie turystyczne jest niezbędne podczas wyjazdu na narty za granicę, nawet jeśli jest to wypad jednodniowy.
 3. Najtańsze ubezpieczenia na narty za granicę kosztuje 3,92 zł.
 4. Wybierając ubezpieczenie na narty, należy szczególnie zwrócić uwagę na koszty leczenia, ratownictwo, ochronę COVID-19, a wyjeżdżając na narty w polskie góry – na ubezpieczenie NNW.
 5. W większości krajów ze stokami narciarskimi ratownictwo górskie jest pełnopłatne i pokrywane przez poszkodowanego.

Jednodniowe ubezpieczenie narciarskie - PYTANIA I ODPOWIEDZI

 1. Po co klauzula alkoholowa w ubezpieczeniu?
  Klauzula alkoholowa to rozszerzenie standardowego ubezpieczenia turystycznego, które zapewnia ubezpieczonemu ochronę w przypadku zdarzeń, do których doszło, gdy był on pod wpływem alkoholu. Dzięki takiemu zakresowi ochrony turysta może oczekiwać pokrycia wszelkich kosztów związanych z opieką medyczną, bez względu na to, czy w jego krwi wykryto alkohol. 
 2. Czy Karta EKUZ nie wystarczy?
  Nie. EKUZ zapewnia jedynie podstawową ochronę. Jeśli sytuacja, do której dojdzie na stoku będzie wymagała pomocy ratowników medycznych, hospitalizacji, konsultacji ze specjalistą, czy leczenia farmakologicznego - w wielu krajach Europy przyjdzie zapłacić nam za to z własnej kieszeni. 
 3. Czy podczas wyliczania kwoty jednodniowego ubezpieczenia narcairskiego musze podać jakieś wrażliwe dane? 
  Nie. Posługując się kalkulatorem ubezpieczeń narciarskich na polisa narciarska, wsytarczy jedynie kilka podstawowych informacji i kilka kliknęć. Nie wymagane są żadne wrażliwe dane, czy poufne informacje. 

Średnia ocena: 4.80

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa