Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Ubezpieczenie na narty dla dzieci

dzieci

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Pierwsza tura uczniów rozpocznie przysługujący im dwutygodniowy odpoczynek już niebawem. Dla części z nich rodzice zaplanowali już obozy zimowe lub wspólny, rodzinny wyjazd w góry. Mając na względzie dobro i bezpieczeństwo naszych pociech, trzeba wziąć pod uwagę zagrożenia, na jakie będą narażone podczas tego aktywnego wypoczynku.

 

Jazda na nartach czy snowboardzie jest jednym z bardziej kolizyjnych sportów zimowych. Na stoku bowiem nie trudno o stłuczenie czy złamanie. Przed każdym wyjazdem należy pomyśleć o wykupieniu odpowiedniej polisy turystycznej, której zakres i suma będą dawały małemu narciarzowi właściwą ochronę. Pamiętajmy przy tym, że za wszelkie szkody powstałe z winy dziecka odpowiadają jego rodzice lub prawni opiekunowie.

 

ubezpieczenie narciarskie dla dzieciźródło: pixabay.com

Podstawa w ubezpieczeniu

Podstawą w każdym ubezpieczeniu jest ubezpieczenie kosztów leczenia. Podróżując na terenie Polski, nie powinniśmy mieć problemu z umówieniem wizyty u lekarza nawet poza miejscem naszego zamieszkania. Wybierając się jednak za granicę trzeba uwzględnić tą ochronę podczas wyboru polisy. Na podstawie ubezpieczenia NFZ w Polsce, nie uzyskamy bezpłatnej pomocy medycznej. Zanim więc wyślemy nasze dziecko na ferie zimowe za granicę, powinniśmy wyrobić mu Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Oprócz Karty EKUZ warto również zainwestować w polisę turystyczną w towarzystwie ubezpieczeniowym. Karta zapewnia bowiem jedynie podstawową opiekę. W jej ramach nie jesteśmy chronieni przed kosztami akcji ratowniczej czy odpowiedzialnością cywilną.

Ubezpiecz swoje dziecko

Ubezpieczenie ze szkoły

Szkoła zwykle zapewnia uczniom ubezpieczenie NNW, które zabezpiecza dzieci przed nieszczęśliwymi wypadkami i ich konsekwencjami nie tylko na terenie szkoły i podczas zajęć, ale także w trakcie wakacji i ferii zimowych. Trzeba jednak pamiętać, że niska składka ubezpieczenia NNW oferowanego przez szkoły świadczy zwykle o niskiej sumie ubezpieczenia. Przed zakupem takiej polisy warto zapoznać się z jej zakresem i wyłączeniami, które każdy ubezpieczyciel umieszcza w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. W przypadku NNW warto wybrać najwyższą sumę i mieć pewność, że pokryje ona ewentualne koszty leczenia i rehabilitacji.

 

Polisa dla początkujących

Ubezpieczenie dziecka jeżdżącego na nartach powinniśmy rozszerzyć o ryzyko związane z amatorskim uprawianiem sportu, jeśli młody narciarz dopiero zaczyna swoją przygodę z tym sportem lub zamierza jeździć tylko rekreacyjnie. Niektóre firmy ubezpieczeniowe ryzyko związane z uprawnianiem narciarstwa uzależniają od sposobu jazdy i umiejętności narciarza. Inne natomiast narciarstwo rozumieją jako dyscyplinę ryzykowną i oferują ubezpieczenie rozszerzone o ryzyko związane z takim uprawianiem sportu. Ubezpieczyciele dają także możliwość wykupienia polisy skierowanej specjalnie do osób, których dzieci wyjeżdżają na obóz sportowy lub biorą udział w zawodach i treningach.

 dziecko na nartach
źródło: materiały własne

Ubezpiecz swoje dziecko

Wysokie koszty ratownictwa 

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co wydarzy się na stoku. Nasze dziecko jest tam narażone na urazy, a nieskoordynowana jazda grozi zboczeniem ze szlaku. W takich sytuacjach początkujący narciarz może potrzebować pomocy wyszkolonych ratowników. Planując wyjazd zagraniczny, zabezpieczenie to jest niezbędne. Koszty interwencji ratowników w innych krajach obciążają bowiem poszkodowanego. A rachunek wystawiony przez pogotowie górskie może sięgać kwoty nawet kilkudziesięciu tysięcy euro.

 

OC dla dziecka

Niezbędne okazuje się też ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dzieci stawiające dopiero pierwsze kroki na nartach czy desce nie zawsze są w stanie zapanować nad swoimi umiejętnościami. Zdarza się również, że nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swojego działania, a tym mogą spowodować szkodę innym. W takiej sytuacji poszkodowany oraz jego rodzice mogą domagać się odszkodowania, które, bez odpowiedniej polisy, sprawca wypadku będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni. Jeśli wykupimy ubezpieczenie OC naszemu dziecku przed wyjazdem na narty, odpowiedzialność za ewentualne szkody poniesie ubezpieczyciel i to on wypłaci należne pieniądze skrzywdzonej osobie.

 

Redakcja portalu:

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Aviva Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa