Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

5 kurortów narciarskich w Szwajcarii

Poziom polskich ośrodków narciarskich jest coraz wyższy i coraz więcej osób wybiera się na stok. Duża liczba Polaków wybiera nie tylko w rodzime tereny, ale także postanawia wyjechać dalej. Jednym z krajów, do którego wybieramy się na narciarskie szaleństwa jest Szwajcaria.

    Pamiętaj o bezpieczeństwie 

Alpy jako miejsce zimowych sportów jest rozsławione na całym świecie. Dlaczego i my nie mielibyśmy wybrać się w te przepiękne, ośnieżone okolice pełne stoków narciarskich? Szwajcaria jako bogaty kraj stara się spełnić oczekiwania najbardziej wymagających turystów. Liczne trasy uatrakcyjnia nowoczesna infrastruktura narciarska. Będąc fanem sportów zimowych z pewnością powinniśmy chociaż raz w życiu wybrać się do kraju słynącego z wspaniałej czekolady oraz precyzyjnych zegarków. Poniżej przedstawiamy 5 kurortów narciarskich, które są jednymi z najlepszych w Szwajcarii i które w przeciwieństwie do polskich warunków, możemy odwiedzić o każdej porze roku.


Saas Fee
Malownicza wioska znajdujące się u stóp trzynastu gór wysokich na ponad 4 km. Słowo „Fee” oznacza „wróżkę”, śmiało więc można nazwać to miejsce magicznym. Cała dolina oferuje nam 145 km tras zjazdowych, przy czym Saas Fee ma ich około 100 km. Pozostałe części doliny polecane są dla rodzin wybierających się z dziećmi, gdyż są one łagodniejsze. Kurort zdecydowanie stawia na ochronę środowiska. Po miejscowości można poruszać się jedynie saniami i pojazdami elektrycznymi. Najdłuższa okoliczna trasa zjazdowa liczy 9 km, a na jej początek dostaniemy się najwyżej położoną koleją linową na świecie. Jako kurort narciarski rejonu Valais oferuje:

wyciągi orczykowe 12
wyciągi krzesełkowe 3
gondole 7
100 km tras zjazdowych łatwe: 40 km
średnie: 40 km
trudne: 20 km
halfpipe
boardercross
nocne zjazdy wtorki i czwartki
Lato 20 km czynnych tras

źródło: materiały własne


Zermatt
Jeden z najpiękniejszych kurortów narciarskich na całym świecie. Wybierając się tutaj z pewnością zachwyci nas widok Matterhornu – jednego z najbardziej rozpoznawalnych szczytów na kuli ziemskiej. Tak jak i w większości szwajcarskich miejscowości, pobyt nie będzie należał do najtańszych. Warto odwiedzić Zermatt choćby dla snowparku znajdującego się na wysokości 3000m. Tak samo jak Saas Fee, kurort nie toleruje pojazdów z silnikami spalinowymi. Swoje auto możemy zaparkować 5 km od docelowego miejsca w Täsch. Najdłuższa trasa zjazdowa liczy aż 25 km i wiedzie z Matterhornu do Zermatt. W tej części rejonu Valais dopuszcza się jazdę także poza trasami. Kurort narciarski to:

wyciagi orczykowe 13
wyciagi krzesełkowe 20
gondole 21
160 km tras zjazdowych łatwe: 31,4 km
średnie: 118,8 km
trudne: 11,9 km
trasy biegowe 9 km
hel-skiing
halfpipe
boardercross
snowpark

źródło: materiały własne

Engelberg
Engelberg mieszczące się w Szwajcarii Centralnej udostępnia osobom z całego świata ponad 80 km tras zjazdowych u podnóża lodowca Titlis. Naturalny śnieg pozwala na całoroczne szaleństwa nie tylko tradycyjnym narciarzom, ale również tym bardziej wyczynowym, którzy swoje umiejętności mogę trenować choćby w pół-rurach halfpipe. To na co warto zwrócić uwagę to obejmująca wszystkich, bezpłatna komunikacja miejska. Funkcjonuje tutaj nowoczesna, obrotowa kolej linowa Rotair. Istnieje możliwość szusowania poza wyznaczonymi trasami. Fanów narciarstwa biegowego ucieszy duża liczba tego typu tras. Kurort narciarski Engelberg to:

wyciągi orczykowe 6
wyciągi krzesełkowe 8
gondole 8
160 km tras zjazdowych łatwe: 25 km
średnie: 49 km
trudne: 8 km
trasy biegowe 48 km
halfpipe
boardercross
snowpark

źródło: materiały własne

Ubezpiecz się

Davos
W Gryzonii istniała kiedyś mała, cicha wioska, o której teraz z pewnością nie można tak powiedzieć. Obecnie jest to wspaniały kurort narciarski, który tłumnie odwiedza wielu turystów. Davos jest znane na całym świecie nie tylko z imponującego obszaru sportowego, ale także organizowanego corocznie Światowego Forum Gospodarczego oraz miejsca, do którego przybywa się w celach kuracyjnych. Jest to raj zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów. Odnajdą się tutaj zarówno wyczynowcy jak i rodziny z dziećmi, dla których także przygotowane specjalne stoki. Oprócz wyznaczonych obszarów mamy możliwość jeżdżenia na nartach poza trasą. Szwajcarski kurort narciarski Davos to:

wyciągi orczykowe 13
wyciągi krzesełkowe 11
gondole 12
230 km tras zjazdowych łatwe: 75 km
średnie: 93 km
trudne: 62 km
trasy biegowe 75 km
halpipe
boardercross
snowpark

źródło: materiały własne

Laax
Kolejny kurort narciarski nałażący do regionu Gryzonii. Słynny ośrodek sportowy jest miejscem kojarzonym przede wszystkim z zimowym szaleństwem. To ostatnie wcale nie musi oznaczać miejsca jedynie dla wyczynowców. Wręcz przeciwnie Laax jest miejscem idealnym na rodzinny wypad. Dzieci z rodzicami mogą wybrać południowo-zachodni stok Crap Sogn Gion, przeciwległe zbocza będą natomiast idealne dla bardziej zaawansowanych narciarzy czy snowboardzistów. Poza narciarstwem zjazdowym, warto wypróbować biegowej odmiany. Okoliczne tereny są odpowiednio do tego przystosowane, a piękne krajobrazy z pewnością mogą być zachętą. Kurort narciarski Laax to:

wyciągi orczykowe 9
wyciągi krzesełkowe 9
gondole 11
180 km tras zjazdowych łatwe: 63 km
średnie: 71 km
trudne: 46  km
trasy biegowe 46 km
halfpipe
boardercross
snowpark

źródło: materiały własne

Redakcja portalu:

Średnia ocena: 5.00

Twoja ocena: 5

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Aviva Ubezpieczenie narciarskie - ihi Bupa Ubezpieczenie narciarskie - Axa