Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Narty w Szklarskiej Porębie w ośrodku Ski Arena Szrenica

Do Szklarskiej Poręby narciarzy przyciąga szczególnie doceniany i chętnie odwiedzany ośrodek Ski Arena Szrenica. Góra Szrenica wznosi się na wysokość 1362 m n.p.m i dostać się na nią można m.in. wygodnym wyciągiem krzesełkowym, który podzielony jest na dwie sekcje o całkowitej długości 2758 metrów.

Szklarska Poręba  – narty, trasy, wyciągi


Ze Szrenicy narciarze mogą zjechać jedną z czterech nartostrad:

  • czarną, bardzo trudną (Fis) – przeznaczona jest dla narciarzy i snowboardzistów zaawansowanych,
  • 2 trasy czerwone, trudne (Lolobrygida, Śnieżka) – także dla osób dysponujących bardzo dobrymi umiejętnościami,
  • 2 trasy niebieskie, łatwe (Puchatek, Hala Szrenicka) – dla osób średnio i małozaawansowanych


Trasy w Ski Arena Szrenica oferują 12 km tras narciarzom mniej i bardziej zaawansowanym.
Jest to więc świetne miejsce dla rodzin i większych grup przyjaciół, gdzie poszczególne osoby cechuje odmienny poziom umiejętności narciarskich. Pozostając w tym samym ośrodku narciarskim, mniej doświadczeni narciarze mają do dyspozycji 2 niebieskie trasy oraz możliwość skorzystania z przyuczenia przez profesjonalnych instruktorów narciarstwa. Natomiast zaawansowani narciarze mogą zjeżdżać po trasach trudnych i bardzo trudnych, bez poczucia, że warunki na stoku ich ograniczają i nie pozwalają w pełni cieszyć się zjazdami.

    Porównaj ceny ubezpieczeń narciarskich

Na Szrenicę dostać się można jednym z ośmiu wyciągów. Do dyspozycji turystów są 3 koleje linowe (Szrenica 1, Szrenica 2, Karkonosz Express) oraz 5 wyciągów narciarskich (Ściana, Świąteczny Kamień, Hala Szrenicka 1, Hala Szrenicka 2, Baby Lift).

Szklarska Poręba to także mekka narciarzy biegowych, którzy przyjeżdżają tu z całej Polski dla doskonale przygotowanych tras w Jakuszycach. Łączna długość tras biegowych to aż 100 km. Ich kształt przypomina koniczynę tak, że wszystkie łączą się ze sobą i można swobodnie obierać wybraną trasę wg sił i zamiaru.

Sklarska Poręba – narty do wypożyczenia: za ile, gdzie i jak?


Wpisując w wyszukiwarkę hasło „Szklarska Poręba narty”, znaleźć można wiele ofert zarówno wypożyczalni nart, jak i szkół narciarstwa. Nie posiadając własnego sprzętu narciarskiego, z powodzeniem można go wypożyczyć już w Szklarskiej Porębie. Ceny za wypożyczenie nart czy kasku są porównywalne z cenami w innych ośrodkach a także wypożyczalniach w dużych miastach w Polsce.

Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego w Szklarskiej Porębie to m.in. Wypożyczalnia Nart w Szklarskiej Porębie, Paulo Sport czy Stacja Jakuszyce. Ile kosztują narty w Szklarskiej Porębie?

Przykładowe ceny na podstawie oferty wypożyczalni Paulo Sport

Sprzęt

Cena/1 dzień

Narty

30 zł

Kijki

10 zł

Kask

15 zł

Gogle

10 zł

Buty

15 zł

Komplet narciarski (narty, buty, kije)

40 zł

               

Jak nauczyć się jazdy i pokochać narty? Szklarska Poręba to doskonałe do tego miejsce. Niebieskie, łatwe szklaki to dogodny punkt wyjścia dla początkujących narciarzy. Tym bardziej, że funkcjonuje tu wiele szkół narciarstwa, w których uzyskać można fachową pomoc. Dobrze jest zacząć swoją przygodę z nartami właśnie od indywidualnych lekcji z instruktorem. Podczas samodzielnej nauki lub uczenia się od kogoś znajomego, łatwo można nabyć złych przyzwyczajeń, których później trudno się pozbyć.

Gdzie uczyć się jeździć w Szklarskiej Porębie? Szkoły narciarstwa w ośrodku to m.in: Snow4fun, Pada śnieg, A-SKI czy Twoje narty. Godzina indywidualnej nauki z instruktorem to koszt 90 zł, pakiet 6 lekcji – 450 zł. Przy dwóch osobach uczących się cena jest nieco niższa i wynosi: 130 zł/1h (po 65 zł od osoby) oraz 650 zł/6 lekcji (ceny na przykładzie szkoły Snow4fun).

Narty: Szklarska Poręba – bazy noclegowe


Gdzie spać podczas wyjazdu na narty? Szklarska Poręba dysponuje tysiącami miejsc noclegowych, zróżnicowanymi pod kątem ceny, warunków i odległości od stoku. Przykładowe ceny za nocleg:

  • Hotel Las Piechowice – ok. 200 zł za pokój dwuosobowy/doba (śniadanie wliczone w cenę),
  • Apartamenty Norweska Dolina – ok. 520 zł za apartament dwupokojowy dla 4 osób,
  • Pensjonat „Etna” – ok. 120 zł za pokój dwuosobowy/doba,
  • Pensjonat „Jeleni Róg” – ok. 110 zł za pokój dwuosobowy/doba.


Skippasy Szklarska Poręba – ceny

Wyjazd w góry to nie tylko koszt dojazdu, wyżywienia czy noclegu. Dość znacznym kosztem są także skippasy – ceny za zjazd ze stoku. Każdy z ośrodków dysponuje innymi wariantami – tak, aby coś dla siebie znaleźli zarówno ci, którzy przyjechali na jeden dzień, jak i narciarze spędzający w Szklarskiej Porębie całe ferie. Jak kształtuje się koszt zjazdów podczas wyjazdu na narty? Szklarska Poręba jest atrakcyjna cenowo w porównaniu do konkurencyjnych ośrodków zlokalizowanych w tej części Polski – ceny są zbliżone, a nawet nieco niższe. Dodatkowo istnieje wiele kombinacji karnetów tak, że turyści mogą korzystać ze stoku dokładnie w tym czasie, w którym chcą i karnet się nie marnuje.

Ceny najpopularniejszych karnetów w Szklarskiej Porębie

Karnety

Normalny

Ulgowy

1 dzień (8:30-16:00)

102 zł

61 zł

4 godziny

82 zł

49 zł

2 godziny (14:00-16:00)

55 zł

33,50 zł

2 dni

180 zł

110 zł

3 dni

260 zł

163 zł

4 dni

338 zł

209 zł

5 dni

410 zł

259 zł

6 dni

486 zł

308 zł

7 dni

555 zł

350 zł

3 dni z 5 dni

299 zł

185 zł

Źródło: Sudetylift.com.pl

Jednodniowe ubezpieczenie narciarskie: czy jest potrzebne i gdzie kupić?


Narciarstwo to jeden ze sportów, podczas których niezwykle łatwo o kontuzję: złamania nogi i rąk, zwichnięcia, wstrząśnienie mózgu i wiele innych. Dobre umiejętności jazdy na nartach nie chronią przed wypadkiem. Czasami wina może leżeć po stronie mniej doświadczonego lub zbyt zuchwałego narciarza, a niekiedy przyczyną wypadku może być oblodzony stok lub inna niezależna od narciarza przyczyna.

W efekcie warto posiadać dla siebie i rodziny dodatkowe ubezpieczenie narciarskie. Dzienny koszt ubezpieczenia to zaledwie kilka złotych, a w razie wypadku zabezpieczy nas finansowo. Tym bardziej, jeśli planujemy skorzystać także ze stoków położonych za granicą– tam nasze ubezpieczenie w ramach NFZ nie pokryje wszystkich wydatków, np. usługi ratownictwa czy pobytu w szpitalu. W prosty sposób można to zrobić w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisanarciarska.pl. Po wybraniu właściwej polisy, można ją kupić przez internet w ciągu kilku minut.

Przykładowe opcje ubezpieczenia na wyjazd do Szklarskiej Poręby

Szklarska Poręba/AXA Ubezpieczenia

Xsmall

Small

Medium

Large

 

Składka

3,60 zł

5,40 zł

7,20 zł

9 zł

NNW

10 000 zł

20 000 zł

30 000 zł

50 000 zł

Zwrot kosztów leczenia

500 zł

500 zł

750 zł

1 000 zł

Koszty rehabilitacji

500 zł

500 zł

750 zł

1 000 zł

Koszty ratownictwa

15 000 zł

15 000 zł

15 000 zł

15 000 zł

OC w życiu prywatnym

100 000 zł

100 000 zł

100 000 zł

100 000 zł

OC zw. z uprawianiem sportów

10 000 zł

10 000 zł

10 000 zł

10 000 zł

Sprzęt sportowy

3 000 zł

3 000 zł

3 000 zł

3 000 zł

Źródło: rankomat.pl

    Porównaj ceny ubezpieczeń narciarskich

Średnia ocena: 5.00

Twoja ocena: 5

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Aviva Ubezpieczenie narciarskie - ihi Bupa Ubezpieczenie narciarskie - Axa