Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Narty w Szklarskiej Porębie w ośrodku Ski Arena Szrenica

narty w Polsce

Narty w Szklarskiej Porębie to doskonały pomysł dla wszystkich, którzy marzą o aktywnym wypoczynku za rozsądną cenę. 4 trasy o zróżnicowanym poziomie trudności, nocleg od 50 zł od osoby, liczne szkoły nauki jazdy na nartach, gdzie od 65 zł za godzinę nauki można podszkolić swoje umiejętności narciarskie. Do tego jednodniowy karnet za 105 zł i ubezpieczenie narciarskie za 3,6 zł dziennie.  Nic dziwnego, że Szklarska Poręba co roku przyciąga rzesze turystów.

Do Szklarskiej Poręby narciarzy przyciąga szczególnie doceniany i chętnie odwiedzany ośrodek Ski Arena Szrenica. Góra Szrenica wznosi się na wysokość 1362 m n.p.m i dostać się na nią można m.in. wygodnym wyciągiem krzesełkowym, który podzielony jest na dwie sekcje o całkowitej długości 2758 metrów.

Szklarska Poręba  – narty, trasy, wyciągi


Ze Szrenicy narciarze mogą zjechać jedną z czterech nartostrad:

  • czarną, bardzo trudną (Fis) – przeznaczona jest dla narciarzy i snowboardzistów zaawansowanych,
  • 2 trasy czerwone, trudne (Lolobrygida, Śnieżka) – także dla osób dysponujących bardzo dobrymi umiejętnościami,
  • 2 trasy niebieskie, łatwe (Puchatek, Hala Szrenicka) – dla osób średnio i małozaawansowanych


Trasy w Ski Arena Szrenica oferują 12 km tras narciarzom mniej i bardziej zaawansowanym.
Jest to więc świetne miejsce dla rodzin i większych grup przyjaciół, gdzie poszczególne osoby cechuje odmienny poziom umiejętności narciarskich. Pozostając w tym samym ośrodku narciarskim, mniej doświadczeni narciarze mają do dyspozycji 2 niebieskie trasy oraz możliwość skorzystania z przyuczenia przez profesjonalnych instruktorów narciarstwa. Natomiast zaawansowani narciarze mogą zjeżdżać po trasach trudnych i bardzo trudnych, bez poczucia, że warunki na stoku ich ograniczają i nie pozwalają w pełni cieszyć się zjazdami.

    Porównaj ceny ubezpieczeń narciarskich

Na Szrenicę dostać się można jednym z ośmiu wyciągów. Do dyspozycji turystów są 3 koleje linowe (Szrenica 1, Szrenica 2, Karkonosz Express) oraz 5 wyciągów narciarskich (Ściana, Świąteczny Kamień, Hala Szrenicka 1, Hala Szrenicka 2, Baby Lift).

Szklarska Poręba to także mekka narciarzy biegowych, którzy przyjeżdżają tu z całej Polski dla doskonale przygotowanych tras w Jakuszycach. Łączna długość tras biegowych to aż 100 km. Ich kształt przypomina koniczynę tak, że wszystkie łączą się ze sobą i można swobodnie obierać wybraną trasę wg sił i zamiaru.

Sklarska Poręba – narty do wypożyczenia: za ile, gdzie i jak?


Wpisując w wyszukiwarkę hasło „Szklarska Poręba narty”, znaleźć można wiele ofert zarówno wypożyczalni nart, jak i szkół narciarstwa. Nie posiadając własnego sprzętu narciarskiego, z powodzeniem można go wypożyczyć już w Szklarskiej Porębie. Ceny za wypożyczenie nart czy kasku są porównywalne z cenami w innych ośrodkach a także wypożyczalniach w dużych miastach w Polsce.

Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego w Szklarskiej Porębie to m.in. Wypożyczalnia Nart w Szklarskiej Porębie, Paulo Sport czy Stacja Jakuszyce. Ile kosztują narty w Szklarskiej Porębie?

Przykładowe ceny na podstawie oferty wypożyczalni Paulo Sport

Sprzęt

Cena/1 dzień

Narty

30 zł

Kijki

10 zł

Kask

15 zł

Gogle

10 zł

Buty

15 zł

Komplet narciarski (narty, buty, kije)

40 zł

               

Jak nauczyć się jazdy i pokochać narty? Szklarska Poręba to doskonałe do tego miejsce. Niebieskie, łatwe szklaki to dogodny punkt wyjścia dla początkujących narciarzy. Tym bardziej, że funkcjonuje tu wiele szkół narciarstwa, w których uzyskać można fachową pomoc. Dobrze jest zacząć swoją przygodę z nartami właśnie od indywidualnych lekcji z instruktorem. Podczas samodzielnej nauki lub uczenia się od kogoś znajomego, łatwo można nabyć złych przyzwyczajeń, których później trudno się pozbyć.

Gdzie uczyć się jeździć w Szklarskiej Porębie? Szkoły narciarstwa w ośrodku to m.in: Snow4fun, Pada śnieg, A-SKI czy Twoje narty. Godzina indywidualnej nauki z instruktorem to koszt 90 zł, pakiet 6 lekcji – 450 zł. Przy dwóch osobach uczących się cena jest nieco niższa i wynosi: 130 zł/1h (po 65 zł od osoby) oraz 650 zł/6 lekcji (ceny na przykładzie szkoły Snow4fun).

Narty: Szklarska Poręba – bazy noclegowe


Gdzie spać podczas wyjazdu na narty? Szklarska Poręba dysponuje tysiącami miejsc noclegowych, zróżnicowanymi pod kątem ceny, warunków i odległości od stoku. Przykładowe ceny za nocleg:

  • Hotel Las Piechowice – ok. 200 zł za pokój dwuosobowy/doba (śniadanie wliczone w cenę),
  • Apartamenty Norweska Dolina – ok. 520 zł za apartament dwupokojowy dla 4 osób,
  • Pensjonat „Etna” – ok. 120 zł za pokój dwuosobowy/doba,
  • Pensjonat „Jeleni Róg” – ok. 110 zł za pokój dwuosobowy/doba.


Skippasy Szklarska Poręba – ceny

Wyjazd w góry to nie tylko koszt dojazdu, wyżywienia czy noclegu. Dość znacznym kosztem są także skippasy – ceny za zjazd ze stoku. Każdy z ośrodków dysponuje innymi wariantami – tak, aby coś dla siebie znaleźli zarówno ci, którzy przyjechali na jeden dzień, jak i narciarze spędzający w Szklarskiej Porębie całe ferie. Jak kształtuje się koszt zjazdów podczas wyjazdu na narty? Szklarska Poręba jest atrakcyjna cenowo w porównaniu do konkurencyjnych ośrodków zlokalizowanych w tej części Polski – ceny są zbliżone, a nawet nieco niższe. Dodatkowo istnieje wiele kombinacji karnetów tak, że turyści mogą korzystać ze stoku dokładnie w tym czasie, w którym chcą i karnet się nie marnuje.

Ceny najpopularniejszych karnetów w Szklarskiej Porębie

Karnety

Normalny

Ulgowy

1 dzień (8:30-16:00)

102 zł

61 zł

4 godziny

82 zł

49 zł

2 godziny (14:00-16:00)

55 zł

33,50 zł

2 dni

180 zł

110 zł

3 dni

260 zł

163 zł

4 dni

338 zł

209 zł

5 dni

410 zł

259 zł

6 dni

486 zł

308 zł

7 dni

555 zł

350 zł

3 dni z 5 dni

299 zł

185 zł

Źródło: Sudetylift.com.pl

Jednodniowe ubezpieczenie narciarskie: czy jest potrzebne i gdzie kupić?


Narciarstwo to jeden ze sportów, podczas których niezwykle łatwo o kontuzję: złamania nogi i rąk, zwichnięcia, wstrząśnienie mózgu i wiele innych. Dobre umiejętności jazdy na nartach nie chronią przed wypadkiem. Czasami wina może leżeć po stronie mniej doświadczonego lub zbyt zuchwałego narciarza, a niekiedy przyczyną wypadku może być oblodzony stok lub inna niezależna od narciarza przyczyna.

W efekcie warto posiadać dla siebie i rodziny dodatkowe ubezpieczenie narciarskie. Dzienny koszt ubezpieczenia to zaledwie kilka złotych, a w razie wypadku zabezpieczy nas finansowo. Tym bardziej, jeśli planujemy skorzystać także ze stoków położonych za granicą– tam nasze ubezpieczenie w ramach NFZ nie pokryje wszystkich wydatków, np. usługi ratownictwa czy pobytu w szpitalu. W prosty sposób można to zrobić w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisanarciarska.pl. Po wybraniu właściwej polisy, można ją kupić przez internet w ciągu kilku minut.

Przykładowe opcje ubezpieczenia na wyjazd do Szklarskiej Poręby

Szklarska Poręba/AXA Ubezpieczenia

Xsmall

Small

Medium

Large

 

Składka

3,60 zł

5,40 zł

7,20 zł

9 zł

NNW

10 000 zł

20 000 zł

30 000 zł

50 000 zł

Zwrot kosztów leczenia

500 zł

500 zł

750 zł

1 000 zł

Koszty rehabilitacji

500 zł

500 zł

750 zł

1 000 zł

Koszty ratownictwa

15 000 zł

15 000 zł

15 000 zł

15 000 zł

OC w życiu prywatnym

100 000 zł

100 000 zł

100 000 zł

100 000 zł

OC zw. z uprawianiem sportów

10 000 zł

10 000 zł

10 000 zł

10 000 zł

Sprzęt sportowy

3 000 zł

3 000 zł

3 000 zł

3 000 zł

Źródło: rankomat.pl

    Porównaj ceny ubezpieczeń narciarskich

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Aviva Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa