Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Ranking ubezpieczeń narciarskich

Wyjeżdżając na narty czy snowboard powinieneś zdawać sobie sprawę z wartości jaką jest posiadanie ubezpieczenia na stoku. Do nieszczęśliwych upadków, zderzeń itp. dochodzi co chwilę, polisa wydaje się więc koniecznością. Przed wyjazdem rozpoczyna się szukanie najlepszego wariantu i właśnie tutaj pojawia się problem. Bo jak wybrać ubezpieczenie narciarskie, które zapewni nam kompleksową ochroną i nie będzie przy tym zbyt wiele kosztowało? Sprawdź w rankingu!

ranking ubezpieczeń narciarskich 2017

Aby ułatwić poszukiwania odpowiadającego nam ubezpieczenia, powstały porównywarki, dzięki którym w kilka minut wyświetlą się oferty towarzystw, które zostały wygenerowane na podstawie podanych przez nas kryteriów. Samo porównanie jednak nie zawsze wystarcza. Nie znając danych produktów, możemy zdać się na opinie innych lub szczegółowo zapoznać się z warunkami ubezpieczenia. Właśnie dlatego stworzyliśmy ranking, który ułatwi Ci porównanie najlepszych ubezpieczeń narciarskich na czas Twojego wyjazdu.

Kryteria rankingu


W artykule znajduje się porównanie produktów 6 towarzystw ubezpieczeniowych. Oceniono najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie polisy narciarskiej. Należą do nich:

 1. Sumy ubezpieczenia dla poszczególnych ryzyk
 2. Cena ubezpieczenia
 3. Grupa ryzyka dla narciarstwa/snowboardu

Porównywane produktu ubezpieczeniowe:

 • Allianz – Globtroter
 • Aviva – W podróży
 • AXA - Travel
 • Europa – Sport & Fun
 • Signal Iduna – Bezpieczne Podróże
 • Warta – Travel Plus

 

    Porównaj ubezpieczenia!

Sumy ubezpieczenia


Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia narciarskiego są sumy ubezpieczenia. Określa się je oddzielnie dla każdego z ryzyk. Musisz pamiętać, żeby ustalić je na takim poziomie, abyś miał pewność, że na pewno wystarczą na pokrycie wszystkich ewentualnych kosztów. Jeżeli wystawione rachunki będą wyższe niż suma ubezpieczenia, brakującą część będziesz musiał pokryć samodzielnie. Jak więc wyglądają sumy ubezpieczenia w porównywanych w rankingu produktach?

Towarzystwo Suma ubezpie-czenia kosztów leczenia Suma ubezpie-czenia kosztów ratownictwa Suma ubezpie-czenia następstw nieszczęśliwych wypadków Suma ubezpie-czenia odpowiedzialności cywilnej Suma ubezpie-czenia bagażu podróżnego Suma ubezpie-czenia sprzętu sportowego
Allianz 20 tys. -
600 tys. zł 
22 tys. zł  5 tys. -
60 tys. zł 
10 tys. zł -
800 tys. zł 
 400 -
10 tys. zł
400 -
10 tys. zł
 
Aviva 40 tys. -
500 tys. zł 
20 % SU KL, nie więcej niż 75 tys. zł  10 tys. -
60 tys. zł 
50 tys. -
200 tys. zł 
 500 -
5 tys. zł
1 tys. -
5 tys. zł 
AXA 5 tys. –
50 tys. € 
 5 tys. € 2 tys. –
4 tys. € 
50 tys. €*   200 - 400 € 700 € 
Europa  20 tys. -
40 tys. €
5 tys. €   5 tys. -
60 tys. zł
 10 tys. zł -
800 tys. zł
 400 -
10 tys. zł
400 -
10 tys. zł
 
Signal Iduna 10 tys. -
100 tys. € 
6 tys. €  15 tys. -
100 tys. zł 
30 tys. -
100 tys. € 
 1 tys. -
5 tys. zł
2 tys. -
5 tys. zł 
Warta 40 tys. -
800 tys. zł 
25 tys. zł   5 tys. -
50 tys. zł
20 tys. -
300 tys. zł 
500 - 10 tys. zł  

Źródło: opracowanie własne

*AXA Travel określa sumę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w związku z uprawianiem sportów na 10 tys. €

Z reguły skala wartości sum ubezpieczenia dla poszczególnych ryzyk jest porównywalna z pozostałymi towarzystwami. Zawsze jednak, któryś produkt bardziej przyciągnie naszą uwagę. W ubezpieczeniu najważniejsze jednak są koszty leczenia, dlatego na pierwszym miejscu powinna pojawić się Warta, która umożliwia zawarcie ochrony nawet na 800 tys. zł.

Biorąc pod uwagę koszty ratownictwa, najlepszą ochronę proponuje Aviva, która opłaci rachunek nawet na 75 tys. zł Jest to jednak możliwe tylko przy wybraniu wysokiej sumy ubezpieczenia kosztów leczenia, gdyż SU KR wynosi 20% SU KL.

Zwracając uwagę na równie ważne koszty następstw nieszczęśliwych wypadków zwycięzcą okazałaby się Signal Iduna, natomiast w pozostałych ryzykach: OC, bagaż oraz sprzęt sportowy przodują Europa, Allianz oraz ponownie Warta.

Cena polisy narciarskiej


Kolejnym elementem, który bardzo często decyduje o wyborze danej oferty jest jej cena. Musisz jednak zwrócić uwagę na to, czy odzwierciedla ona wartość polisy. W niektórych przypadkach minimalnie droższe ubezpieczenie będzie oznaczało zawarcie większej ilości ryzyk w polisie bądź wyższe sumy ubezpieczenia.

Poniżej znajduje się zestawienie cen polis dla wyważonego typu ochrony, czyli kosztów leczenia w wysokości 40 000 – 50 000 €. Ubezpieczenie obejmuje swoim zakresem koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz odpowiedzialność cywilną. Kalkulacja dotyczy jednej osoby, która ma zamiar amatorsko uprawiać narciarstwo i ubezpiecza się na 7 dni.

Miejsce

Towarzystwo

Szczegóły

Cena

Cena za 1 dzień

1

Signal Iduna

SU KL: 50 tys. €
SU NNW: 30 tys. zł
SU OC: 60 tys. €

61,33 zł

8,76 zł

2

Aviva

SU KL: 160 tys. zł
SU NNW: 200 tys. zł
SU OC: 30 tys. zł

78 zł

11,14 zł

3

Warta

SU KL: 160 tys. zł
SU NNW: 3 0 tys. zł
SU OC: 200 tys. zł

79 zł

11,28 zł

4

AXA

SU KL: 50 tys. €

SU NNW: 4 tys. €

SU OC: 50 tys. €

OC sportowe: 10 tys. €

91,12 zł

13,02 zł

5

Allianz

SU KL: 100 tys. zł
SU NNW: 30 tys. zł
SU OC: 100 tys. zł

133,70 zł

19,10 zł

6

Europa

SU KL: 40 tys. €
SU NNW: 5 tys. €
SU OC: 100 tys. €

135,91 zł

19,42 zł

Źródło: Opracowanie własne na podstawie porównania w kalkulatorze polisanarciarska.pl z dnia 27.12.2016

kup ubezpieczenie na narty

Klasyfikacja ryzyka dla sportów zimowych


W zależności od tego, w jaki sposób lub jaki sport masz zamiar uprawiać, towarzystwo może wprowadzić odpowiednie zwyżki ceny ubezpieczenia. Dla tych bardziej ryzykownych dyscyplin ryzyko będzie oczywiście wyższe, adekwatnie więc i koszt polisy. Podstawowym podziałem jaki stosują towarzystwa są sporty amatorskie, ryzykowne oraz ekstremalne. Przed zakupem ubezpieczenia sprawdź, do której grupy towarzystwo klasyfikuje wybraną przez Ciebie aktywność i w porównywarce zaznacz odpowiedni stopień ryzyka, tak aby polisa na pewno obowiązywała w trakcie Twojego wyjazdu i ewentualnych nieszczęśliwych zdarzeń na stoku.

Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w porównywanych przez nas produktach, a dokładnie, do której grupy towarzystwa zaliczają standardowe uprawianie narciarstwa lub snowboardu oraz jazdę poza wyznaczonymi trasami.

Towarzystwo

Narciarstwo/Snowboard

Jazda poza wyznaczonymi trasami

Allianz

Amatorskie uprawianie sportów zimowych wysokiego ryzyka

Amatorskie uprawianie sportów ekstremalnych

Aviva

Rekreacyjne uprawianie narciarstwa lub snowboardu

Sporty wysokiego ryzyka

AXA

Amatorskie – sporty zimowe

Sporty ekstremalne

Europa

Sporty wysokiego ryzyka

-

Signal Iduna

Sporty zimowe

Sporty ekstremalne

Warta

Amatorskie uprawianie narciarstwa

Sporty ekstremalne – sporty wysokiego ryzyka

Źródło: opracowanie własne

W powyższym podziale nie znajdziemy zbyt dużych rozbieżności. W większości przypadków standardowa jazda na nartach lub desce zaliczana jest do amatorskiego uprawiania sportów. Tylko 2 towarzystwa sklasyfikowały je jako sporty podwyższonego ryzyka (TU Europa i Allianz). Jazda poza trasami jest jednak uważana już za ekstremalny sport i z pewnością będzie wiązała się z wyższą ceną polisy. W tym przypadku należy wyróżnić towarzystwa Warta i Aviva, które zaliczyły ten typ uprawiania sportów do grupy sportów jedynie o zwiększony ryzyku.

Podsumowanie rankingu


Na podstawie powyższej analizy 6 ubezpieczeń narciarskich pod względem dostępnych sum ubezpieczenia, cen polisy oraz ewentualnych zwyżek w związku z uprawianiem sportów zwiększonego ryzyka, można dokonać podstawowej klasyfikacji, wyróżniając produkt Warty. Posiada on wysokie sumy ubezpieczenia, a przy tym nie należy do najdroższych. Na kolejnych miejscach znalazły się Signal Iduna oraz Aviva.

 1. Warta – Travel Plus
 2. Signal Iduna – Bezpieczne Podróże
 3. Aviva – W podróży
 4. Allianz – Globtroter
 5. AXA Travel
 6. Europa – Sport & Fun

ranking ubezpieczeń na nartyŹródło: opracowanie własne

Oczywiście to, które ubezpieczenie będzie dla Ciebie najlepsze, zależy od analizy konkretnej sytuacji, czyli tego, dokąd wyjeżdżasz, czy chorujesz przewlekle lub np. czy podróżujesz z grupą znajomych dzięki czemu możesz liczyć na obniżkę ceny. Wejdź do porównywarki i sprawdź już teraz, która polisa narciarska okaże się najbardziej korzystna nie tylko cenowo, ale również biorąc pod uwagę wartość ochrony.

Redakcja portalu polisanarciarska.pl

Średnia ocena: 5.00

Twoja ocena: 5

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Aviva Ubezpieczenie narciarskie - ihi Bupa Ubezpieczenie narciarskie - Axa