Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Ranking ubezpieczeń narciarskich

Wyjeżdżając na narty czy snowboard należy zdawać sobie sprawę z wartości, jaką jest posiadanie ubezpieczenia na stoku. Do nieszczęśliwych upadków, zderzeń itp. dochodzi co chwilę. Polisa wydaje się więc koniecznością. Przed wyjazdem rozpoczyna się szukanie najlepszego wariantu i właśnie tutaj pojawia się problem. Bo jak wybrać ubezpieczenie narciarskie, które zapewni nam kompleksową ochronę i nie będzie przy tym zbyt wiele kosztowało? Podpowiadamy w  rankingu!

Aby ułatwić poszukiwania odpowiadającego nam ubezpieczenia, powstały porównywarki. W kilka minut wyświetlą one oferty towarzystw, które zostały wygenerowane na podstawie podanych przez kryteriów. Samo porównanie jednak nie zawsze wystarcza. Nie znając danych produktów, możemy zdać się na opinie innych lub szczegółowo zapoznać się z warunkami ubezpieczenia. Właśnie dlatego stworzyliśmy ranking, który ułatwi porównanie ubezpieczeń narciarskich na czas wyjazdu.

Kryteria rankingu

W artykule znajduje się porównanie ofert 5 towarzystw ubezpieczeniowych. Oceniono najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie polisy narciarskiej. Należą do nich:

 1. Sumy ubezpieczenia dla poszczególnych ryzyk
 2. Cena ubezpieczenia
 3. Grupa ryzyka dla narciarstwa/snowboardu.

Porównywane towarzystwa ubezpieczeniowe:

l   Axa Assistance

l   Europa Ubezpieczenia

l   Proama

l   Signal Iduna

l   Generali.

Sumy ubezpieczenia

Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia narciarskiego, są sumy ubezpieczenia. Określa się je oddzielnie dla każdego z ryzyk. Należy ustalić je na takim poziomie, abyś mieć pewność, że na pewno wystarczą na pokrycie wszystkich ewentualnych kosztów. W przypadku większości destynacji europejskich granicę bezpieczeństwa wyznacza kwota minimalna 30 000 EUR (ok. 134 000 zł).

Jeżeli wystawione rachunki będą wyższe niż suma ubezpieczenia, brakującą część trzeba będzie pokryć samodzielnie. Jak więc wyglądają sumy ubezpieczenia w porównywanych w rankingu propozycjach?

TU

KL

KR

NNW

OC

Bagaż

Sprzęt sportowy

Axa Assistance

200 000 zł

200 000 zł

20 000 zł

X

X

X

Generali

200 000 zł

200 000 zł

20 000 zł

100 000 zł

X

X

Proama

100 000 zł

100 000 zł

20 000 zł

100 000 zł

X

X

Europa Ubezpieczenia

89 802 zł

22 451 zł

13 470 zł

224 506 zł

1347 zł

5 000 zł

Signal Iduna

89 802 zł

26 941 zł

15 000 zł

269 407 zł

X

X

Źródło:Opracowanie własne na podstawie porównania ofert ww. ubezpieczycieli w kalkulatorze polisanarciarska.pl w dniu9.10.2020 r.

Z reguły skala wartości sum ubezpieczenia dla poszczególnych ryzyk jest porównywalna z pozostałymi towarzystwami. Zawsze jednak konkretny produkt bardziej przyciągnie naszą uwagę. W ubezpieczeniu najważniejsze jednak są koszty leczenia, dlatego na pierwszym miejscu pojawia się oferta Axa Assitance oraz Generali. W zakresie kosztów ratownictwa sytuacja wygląda tak samo.

Zwracając uwagę na równie ważne koszty następstw nieszczęśliwych wypadków,do grona zwycięzców dołączyłoby także towarzystwo Proama. W przypadku ryzyka OC ciekawą ofertę mają w szczególności Signal Iduna oraz Europa Ubezpieczenia. Drugie z wymienionych towarzystw oferuje także ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego.

Cena polisy narciarskiej

Kolejnym elementem, który bardzo często decyduje o wyborze danej oferty, jest jej cena. Należy zwrócić uwagę na to, czy odzwierciedla ona wartość polisy. W niektórych przypadkach minimalnie droższe ubezpieczenie będzie oznaczało zawarcie większej ilości ryzyk w polisie bądź wyższe sumy ubezpieczenia.

Poniżej znajduje się zestawienie cen polis dla wyważonego typu ochrony, czyli kosztów leczenia w wysokości 40 000 – 50 000 €. Ubezpieczenie obejmuje zakresem koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz odpowiedzialność cywilną. Kalkulacja dotyczy jednej osoby, która ma zamiar amatorsko uprawiać narciarstwo i ubezpiecza się na 7 dni.

 

Miejsce

TU

Szczegóły

Cena

Cena za 1 dzień

 

Axa Assitance

SU KL: 200 000 zł SU NNW: 20 000 zł SU OC: X

25,87 zł

3,69 zł

 

Signal Iduna

SU KL: 89 802 zł SU NNW: 15 000 zł SU OC: 269 407 zł

45,96 zł

6,56 zł

 

Proama

SU KL: 100 000 zł SU NNW: 20 000 zł SU OC: 100 00 zł

53,00 zł

7,57 zł

 

Generali

SU KL: 200 000 zł SU NNW: 30 000 zł SU OC: 100 000 zł

61,00 zł

8,71 zł

 

Europa Ubezpieczenia

SU KL: 89 802 zł SU NNW: 13 470 zł SU OC: 224 506 zł

91,00 zł

13,00 zł

Źródło: Opracowanie własne na podstawie porównania ofert ww. ubezpieczycieli w kalkulatorze polisanarciarska.pl w dni9.10.2020 r.

Klasyfikacja ryzyka dla sportów zimowych

W zależności od tego, w jaki sposób lub jaki sport mamy zamiar uprawiać, towarzystwo może wprowadzić odpowiednie zwyżki ceny ubezpieczenia. Dla tych bardziej ryzykownych dyscyplin ryzyko będzie oczywiście wyższe, adekwatnie więc wzrośnie również koszt polisy. Podstawowym podziałem, jaki stosują towarzystwa, są sporty amatorskie, ryzykowne oraz ekstremalne. Przed zakupem ubezpieczenia należy sprawdzić, do której grupy towarzystwo klasyfikuje wybraną aktywność.W porównywarce należy zaznaczyć odpowiedni stopień ryzyka, tak aby polisa na pewno obowiązywała w trakcie wyjazdu i ewentualnych nieszczęśliwych zdarzeń na stoku.

Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w porównywanych przez nas produktach - a dokładnie, do której grupy towarzystwa zaliczają standardowe uprawianie narciarstwa lub snowboardu oraz jazdę poza wyznaczonymi trasami.

TU

Narciarstwo/Snowboard

Jazda poza wyznaczonymi trasami

Axa Assistance

Amatorskie sporty zimowe

Sporty wysokiego ryzyka

Europa Ubezpieczenia

Sporty wysokiego ryzyka

X

Proama

Sporty zimowe

Sporty wysokiego ryzyka

Signal Iduna

Sporty zimowe

Sporty ekstremalne

Generali

Amatorskie sporty zimowe

Sporty wysokiego ryzyka

W powyższym podziale nie znajdziemy zbyt dużych rozbieżności. W większości przypadków standardowa jazda na nartach lub desce zaliczana jest do amatorskiego uprawiania sportów. Tylko towarzystwo Europa Ubezpieczenia sklasyfikowało je jako sport wysokiego ryzyka.

 Jazda poza trasami jest jednak uważana już zasport o zwiększonym ryzyku, co z  pewnością będzie wiązało się z wyższą ceną polisy. Towarzystwo Signal Iduna zalicza ten typ uprawiania sportów do grupy sportów ekstremalnych, w których to przypadku cena ubezpieczenia byłaby jeszcze wyższa.

Podsumowanie rankingu

Na podstawie powyższej analizy 5 ubezpieczeń narciarskich pod względem: dostępnych sum ubezpieczenia(podstawowe kryterium!), cen polisy oraz ewentualnych zwyżek w związku z uprawianiem sportów zwiększonego ryzyka, można dokonać podstawowej klasyfikacji.

W rankingu stworzonym na podstawie wyszukiwań w kalkulatorze polisanarciarska.pl, warto wyróżnić produkt oferowany przez Axa Assistance. Posiada on wysokie sumy ubezpieczenia, a przy tym wypada bardzo korzystnie cenowo.

 1. Axa Assistane "Daleko od Domu"
 2. Generali "Z myślą o podróży"
 3. Proama "Ubezpieczenie Podróży"
 4. Signal Iduna „Bezpieczne Podróże”
 5. Europa Ubezpieczenia„iTravel”

Oczywiście to, które ubezpieczenie będzie najlepsze, zależy od analizy konkretnej sytuacji. Trzeba wziąć pod uwagę miejsce wyjazdu, ewentualne choroby przewlekłe oraz to, czy podróżujemy samodzielnie czy w grupie, dzięki czemu można liczyć na obniżkę ceny.

W porównywarce w serwisie polisanarciarska.pl można szybko sprawdzić, która polisa narciarska okaże się najbardziej korzystna - nie tylko cenowo, ale także biorąc pod uwagę wartości ochrony.

Zakup polisy narciarskiej - o tym pamiętaj

 1. Przy zakupie polisy narciarskiej warto zwrócić szczególną uwagę na sumę kosztów leczenia - czym wyższa, tym lepiej.
 2. W przypadku wyjazdu na narty na terytorium Europy, suma kosztów leczenia nie powinna być niższa niż 30 000 Euro.
 3. Amatorska jazda na nartach i snowboardzie przez większość towarzystw jest zaliczana do kategorii amatorskiego uprawiania sportów. Zwykle nie wiąże się z dodatkowymi zwyżkami.
 4. Cena polisy jest ważna, ale nie powinna być decydującym kryterium. Dobre ubezpieczenie powinno być przede wszystkim dostosowane do potrzeb ubezpieczonego i charakteru wyjazdu.

 

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa