Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

5 najlepszych ośrodków narciarskich we Francji

Południowy wschód Francji najczęściej odwiedzamy w jednym celu - narciarskie szaleństwo. Górskie tereny kraju mogą pochwalić się najwyższym alpejskim szczytem jakim jest Mont Blanc. To właśnie w tej części kraju znajduje się najwięcej ośrodków narciarskich. Francja nosi miano kraju, w którym zimowe kurorty bywają największe oraz najwyższe z całego świata. To tutaj znajdują się Trzy Doliny – przez wiele osób uważane za najlepszy obszar sportów zimowych na kuli ziemskiej.

Fransuska infrastruktura narciarska należy do jednej z najnowocześniejszych i najwspanialszych. Francuzi bardzo utożsamiają się ze swoją kulturą i dlatego niekoniecznie będą preferować inne języki. Turyści z zagranicy przed wyjazdem powinni podszkolić swój francuski. Ośrodki narciarskie są na wysokim poziomie i w pełni zaspokoją nasze narciarskie fantazje. Francja jest celem każdego narciarza i snowboardzisty, który ma wysokie wymagania. Poniżej przedstawiamy zestawienie 5 najlepszych ośrodków narciarskich we Francji.

Znadź najlepszą polisę narciarską

Chamonix Mont Blanc
Ośrodek narciarski leżący u stóp najwyższego szczyty Alp posiada wieloletnią tradycję. To właśnie w tym miejscu, w roku 1924 odbyły się pierwsze Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Wysokie położenie gwarantuje naturalny śnieg w górnych partiach przez większość roku. Dolina Chamonix w rejonie Haute-Savoi posiada swój unikalny klimat zachwycający turystów z całego świata. Z najbardziej znanego światowego kurortu możemy dostać się na szczyt Aiguille du Midi, gondolą, zajmującą drugie miejsce pod względem wielkości wśród europejskich obiektów. Właśnie stąd prowadzi słynna trasa licząca 20 km, przez dolinę Vallée Blanche. Ośrodek narciarski Chamonix Mont Blanc oferuje nam:

wyciągi orczykowe 18
wyciągi krzesełkowe 27
gondole 20
152 km tras zjazdowych łatwe: 52 km
średnie: 70 km
trudne: 30 km
trasy biegowe 42 km
halfpipe
snowpark

źródło: materiały własne

Val Thorens
Kurort należy do słynnego obszaru Trzech Dolin (Les Trois Vallées) w których skład wchodzą Courchevel, Méribel oraz Belleville. Val Thorens znajduje się w tej ostatniej i jest najwyżej położony ośrodkiem narciarskim w Europie: 2300 m n.p.m. Wysokość ta pozwala cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami oraz czystym powietrzem. Kurort regionu Savoi jest miejscem idealnym dla freestylerów, którzy mają do dyspozycji wiele snowparków. Zabronione jest poruszanie się po okolicy samochodami, warto więc pamiętać o pozostawieniu swojego pojazdu w pobliskich miejscowościach. Ośrodek narciarski Val Thorens to:

wyciągi orczykowe 8
wyciągi krzesełkowe 12
gondole 8
140 km tras zjazdowych łatwe: 61 km
średnie: 63 km
trudne: 16 km
trasy biegowe 5 km
halfpipe
boardercross
snowpark

źródło: materiały własne

Alpe d'Huez
Alpe d'Huez to jeden z największych, francuskich terenów sportów zimowych, oferujący około 220 km tras narciarskich i należący do części Dauphine/Isere. Znajduje się tutaj słynna czarna trasa „Sarenne”, biegnąca z lodowca o tej samej nazwie. Pokonanie jej zajmuje około 1,5 godziny. Południowe położenie stoku powoduje, że przez wiele godzin zbocze jest nasłonecznione (niektórzy nazywają nawet to miejsce „Wyspą Słońca”). Poza narciarskimi atrakcjami okolica oferuje wiele możliwości Apres Ski oraz uprawianie innych sportów. Będąc tutaj, niezależnie od pory roku, warto odwiedzić lodową grotę na wysokości 2700 m n.p.m., a także wybrać się na szczyt Le Pic Blanc, skąd możemy podziwiać wspaniałą panoramę Alp. Ośrodek narciarski Alpe d'Huez oferuje:

wyciągi orczykowe 35
wyciągi krzesełkowe 23
gondole 12
220 km tras zjazdowych łatwe: 40 km
średnie: 120 km
trudne: 60 km
trasy biegowe 54 km
heli-skiing
halpipe
boardercross
snowpark

źródło: materiały własne


Les 2 Alpes
Kolejny ośrodek znajdujący się na obszarze Dauphine/Isere leży kilkadziesiąt kilometrów od miejscowości Grenoble. Jak na Francję przystało, należy do jednego z najwyższych terenów narciarskich świata – duża liczba tras mieści się powyżej 2500 m. n.p.m. Miejscowość to nie tylko stoki i nartostrady. Poza nimi mamy do dyspozycji wiele atrakcji Apres Ski. Ośrodek narciarski dzięki licznym, zróżnicowanym trasom jest doskonałym miejscem dla osób o różnym poziomie zaawansowania w sportach zimowych. Les 2 Alpes oferuje:

wyciągi orczykowe 18
wyciągi krzesełkowe 20
gondole 9
211 km tras zjazdowych łatwe: 89 km
średnie: 78 km
trudne: 44 km
trasy biegowe 25 km
heli-skiing
halfpipe
boardercross
snowpark

źródło: materiały własne


Tignes
Tignes jest ośrodkiem narciarskim francuskiego regionu Savoi, który odróżnia się od innych między innymi tym, że jest czynny przez cały rok. Znajduje się na terenie Parku Narodowego Vanoise i jest częścią większego rejonu narciarskiego L'Espace Killy. Znajduje się tu największy snowpark w Europie, a każdego roku organizowane są mistrzostwa świata w narciarstwie akrobatycznym. Warto wybrać się do Tignes pod koniec roku. Organizuje się tutaj niezapomniane imprezy sylwestrowe. Spędzony na świeżym powietrzu czas, umilają znani Dj'e oraz widowiskowe pokazy sztucznych ogni. Ośrodek narciarski Tignes to:

wyciągi orczykowe 13
wyciągi krzesełkowe 21
gondole 5
150 km tras zjazdowych łatwe: 69 km
średnie: 65 km
trudne: 16 km
trasy biegowe 20 km
heli-skiing
halfpipe
boardercross
snowpark

źródło: materiały własne


Redakcja portalu:

 

Średnia ocena: 5.00

Twoja ocena: 5

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Aviva Ubezpieczenie narciarskie - ihi Bupa Ubezpieczenie narciarskie - Axa