Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Sporty zimowe poza stokiem

Wyjazdy w sezonie zimowym najczęściej kojarzymy z nartami lub snowboardem. Górskie miejscowości oferują wtedy coraz więcej możliwości, a liczba atrakcji w polskich i zagranicznych kurortach stale jest rozszerzana – oferta dotyczy też alternatywnych rodzajów aktywnego spędzania czasu.

ubezpieczenie nietypowych sportów

fot: pixabay.com

Podczas uprawiania wszelkiego rodzaju sportów musimy liczyć się z wysokim ryzykiem. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy wybieramy nieuczęszczane trasy. Pamiętajmy, aby przed wyjazdem wykupić polisę narciarską, która (w zależności od wybranej wersji) może pokryć koszty leczenia, ratownictwa górskiego czy OC.

    Porównaj ubezpieczenia turystyczne

Jako najpopularniejsze dyscypliny w ośrodkach narciarskich (poza narciarstwem i snowboardem) możemy wymienić:

Rakiety śnieżne

Dla lubiących chodzić, atrakcją może się okazać wędrówka po górach z rakietami śnieżnymi. Są one specjalnym typem obuwia, który pozwala na chodzenie bez obaw o zapadanie się w śniegu. Jest to możliwe dzięki rozłożeniu ciężaru ciała na większą powierzchnię. Obecnie służą one przede wszystkim celom rekreacyjnym i wyprawom trekkingowym. Niegdyś były koniecznością, aby pokonywać obszary zasypane śniegiem.

Biegi narciarskie

Jeżeli spodobała nam się jazda na nartach, ale nie chcemy jedynie zjeżdżać ze stoku możemy zastanowić się nad narciarstwem biegowym. Potrzebny będzie nam wtedy inny rodzaj nart. Są one cieńsze, lżejsze i dłuższe. Dzięki tych cechom posiadamy większą swobodę w poruszaniu się. Biegi płaskie, bo tak też nazywamy tą dyscyplinę, polegają przede wszystkim na przemieszczaniu rozległych terenów pokrytych śniegiem. W zimowym sezonie organizowane są między innymi maratony narciarskie. W Polsce wyznacza się trasy biegowe, jednak największą popularnością cieszą się w północnej części Europy i to tam znajduje się swoisty raj dla narciarzy biegowych.

Łyżwiarstwo

W wielu miejscowościach narciarskich możemy trafić na lodowiska. Jeżeli niekoniecznie spodobały nam się zjazdy ze stoku, możemy spróbować swoich sił na płaskiej powierzchni. Poruszanie się po lodzie będzie tak samo dużym wyzwaniem jak jazda na nartach i również dostarczy nam wiele zabawy. Osoby, które nie mają problemu z poruszaniem się na łyżwach, mogą także zdecydować się na hokej.

Julietta Maciejak

    Znajdź ubezpieczenie dla siebie

 

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa