Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Sprzęt narciarski kupić czy wypożyczyć?

Narciarskie i snowboardowe wyczyny naturalnie wiążą się z koniecznością posiadania odpowiedniego sprzętu. Musimy się zdecydować na jego zakup lub wypożyczenie. Obydwa rozwiązania znajdą swoich zwolenników, warto jednak zastanowić się nas plusami i minusami tych opcji.

sprzęt narciarski
źródło: pixabay.com

Jeżeli jesteśmy początkującymi narciarzami, nie wiemy czym różnią się poszczególne rodzaje nart i które są dla nas najlepsze. Podczas pierwszych zjazdów warto wypróbować kilka z nich. Niektóre wypożyczalnie umożliwiają zmianę sprzętu podczas jego wynajmu. Jeżeli kupimy sprzęt, będziemy zmuszeni do korzystania tylko z niego. W sytuacji gdy koniecznie chcemy posiadać swoje narty przetestujmy te z wypożyczalni i wtedy zdecydujmy się na zakup. Niezależnie od tego, jakich nart używamy, pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa. Niezbędna może okazać się polisa narciarska, która pokryje koszty leczenia i – w zależności od wybranego zakresu – pomoże zrekompensować straty.

   Zadbaj o bezpieczeństwo

Porównanie cen

Pierwsze, na co z pewnością zwracamy uwagę, jest cena. Nowe narty to koszt prawie 1000 złotych. Oczywiście możemy kupić tańsze lub droższe – wszystko zależy od naszych wymagań. Możliwe, że nasz budżet przeznaczony na zimowy wyjazd, jest dużo niższy. Na wypożyczenie narciarskiego sprzętu będziemy musieli zarezerwować kilkadziesiąt złotych (za dobę).

Problemy z transportem

Kolejnym aspektem, który może decydować o wyborze wypożyczalni bądź sklepu, są możliwości transportu. Sprzęt narciarski zajmuje dużo miejsca i możemy mieć duży problem z jego przewiezieniem. Podobnie będzie wyglądać sytuacja w publicznych środkach transportu. Dużo prostszym rozwiązaniem wydaje się wypożyczenie nart czy deski na miejscu.

Nowy sprzęt w wypożyczalniach

Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego mają możliwość okresowej wymiany sprzętu. Te dobrze prosperujące w każdym sezonie będą starać się nadążyć za najnowszymi trendami i będą nam oferować najlepsze obecnie dostępne narty i deski. Jeżeli kupimy swój sprzęt, będziemy użytkować go prawdopodobnie przez kilka sezonów.

Częstotliwość wyjazdów

Większość argumentów przemawia za wypożyczalniami. Jeśli jesteśmy jednak zapalonymi sportowcami, ważne będzie dla nas posiadanie własnego sprzętu, który w pełni dostosujemy do własnych potrzeb. Jest to ważne, szczególnie gdy spędzamy nie tylko jeden weekend w sezonie na stoku. Regularne zimowe wyjazdy są właściwym powodem przemawiającym za zakupem.

    Porównaj oferty

Z własnym sprzętem na pewno możemy czuć się pewniej. Znamy jego możliwości i wiemy jakie ruchy najlepiej wykonywać. W każdej chwili mogą jednak zdarzyć się nieoczekiwane zdarzenia, za które będziemy musieli wziąć odpowiedzialność lub w wyniku których sami doznamy strat. Warto przed wyjazdem zaopatrzyć się w ubezpieczenie.

Julietta Maciejak

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa