Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Czym jest choroba przewlekła?

choroba przewlekła

Ubezpieczenia turystyczne, w tym również narciarskie, oferują zabezpieczenie kosztów leczenia na wypadek, gdybyśmy musieli skorzystać z pomocy lekarza, wykonać badania czy nawet poddać się hospitalizacji i zabiegom. Każdy przyszły ubezpieczony, decydując się na taką polisę przed wyjazdem musi zdać sobie sprawę z tego, że jest to ochrona tylko w nagłych wypadkach. Oznacza to, że otrzymamy zwrot kosztów leczenia za urazy i choroby, których nabawiliśmy się podczas urlopu.

Ubezpieczenie kosztów leczenia nie obejmuje jednak zaostrzenia objawów choroby, na którą cierpieliśmy już przed wyjazdem oraz nawrotów chorób przebytych w przeszłości. Takie choroby uznaje się za przewlekłe. Ochrona osób przewlekle chorych wymaga dokupienia rozszerzenia w ubezpieczeniu.

Z tego poradnika dowiesz się:

 Ubezpiecz się na wypadek choroby

Najpierw jednak warto dowiedzieć się, jak towarzystwa ubezpieczeniowe definiują chorobę przewlekłą. Jej definicja znajduje się w każdym OWU, z którym bezwzględnie trzeba się zapoznać przed zawarciem polisy. Jedne są bardziej szczegółowe i rozbudowane, inne z kolei krótkie, ale za to treściwe. Choroba przewlekła to zatem:

 choroba przewlekłaźródło: materiały własne

 

Przykłady chorób

Zwykle za choroby przewlekłe uznawane są takie schorzenia, jak: nowotwory, stwardnienie rozsiane, niedoczynność tarczycy, przewlekłe owrzodzenia, choroby wieńcowe, choroby układu krążenia, osteoporoza, choroba Alzheimera i zespół Parkinsona, astma, epilepsja, cukrzyca, silne alergie, nadciśnienie czy przewlekłe choroby układu oddechowego. Trzeba zaznaczyć, że zdarzenia związane z chorobą psychiczną ubezpieczonego nie będą objęte ochroną. Ubezpieczyciele nie biorą odpowiedzialności za wypadki, w których uczestnikami są takie osoby, mimo posiadania przez nie odpowiedniego rozszerzenia.

 

Rozszerz ubezpieczenie

Oczywiście każde rozszerzenie ubezpieczenia niesie dodatkowe koszty. Cena zabezpieczenia przed pogorszeniem stanu osób cierpiących na którąś z chorób przewlekłych może być wyższa od ubezpieczenia dla osoby zdrowej nawet o 300%. Jednak koszty ubezpieczeń turystycznych są stosunkowo niskie w porównaniu z innymi polisami, dlatego składka osoby przewlekle chorej będzie wynosiła od kilkunastu najwyżej do kilkudziesięciu złotych za dzień pobytu na urlopie. Jej wysokość jest także zależna od zakresu ochrony ubezpieczenia narciarskiego

    Rozszerz ubezpieczenie

Kupno rozszerzenia, o którym tu mowa, możliwe jest także przez Internet. Wystarczy skorzystać z naszej porównywarki i w formularzy wybrać odpowiednią opcję.

 

Redakcja portalu:

polisa narciarska

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa