Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Dlaczego tak chętnie wyjeżdżamy w Alpy?

2.1.

Polskie ośrodki narciarskie stają się coraz popularniejsze. Wśród Polaków nastała moda na zimowe sporty, a Ci którzy już raz pojechali, przekonują się jaką satysfakcję daje dzień spędzony na stoku. Po pewnym czasie nie wystarczają nam już tylko nasze rodzime okolice i postanawiamy wybrać się nieco dalej. Jeżeli jedziemy za granicę to w większości przypadków decydujemy się na Alpy.

Francja, Włochy, Szwajcaria, Austria i Słowacja – to chyba najpopularniejsze kierunki, które wybieramy jako cel naszych narciarskich podróży. Powodów, dla których wyjeżdżamy do zagranicznych ośrodków narciarskich jest z pewnością wiele. Do jednego z podstawowych można zaliczyć chociażby wspaniałe widoki oraz ogrom obszarów górskich. Szczyty takie jak Matterhorn czy Mont Blanc będą zapierać dech w piersiach i zapewnią niesamowite wrażenia towarzyszące nam podczas zjazdów. Trasy położone na wysokości 3000 m n.p.m. zapewnią zupełnie inne doznania niż niezbyt wysokie, polskie góry.

ubezpieczenie na narty w Alpach
źródło: pixabay.com

Wspaniała infrastruktura narciarska

Alpejskie warunki odznaczają się rozbudowaną infrastrukturą narciarską. Nowoczesne wyciągi, systemy naśnieżania oraz cała obsługa tras zjazdowych pozwala zapewnić najlepsze na świecie warunki do uprawiania sportów zimowych. Zaletą jest także ogromna liczba możliwości Apres Ski, czyli tego jak możemy spędzić czas poza stokiem. Liczne restauracje, baza noclegowa, wypożyczalnie sprzętu oraz inne sportowe obiekty będą dla nas dużym plusem. Istnieje też dużo większa kultura narciarska oraz dbałość o bezpieczeństwo na stoku.

Doskonałe połączenia komunikacyjne

Coraz lepsza infrastruktura komunikacyjna także ułatwia nam dostanie się do znanych miejscowości narciarskich. Liczne autostrady pozwalają w krótkim czasie pokonać długie odległości. Jeżeli nie chcemy spędzić wiele czasu w samochodzie mamy do dyspozycji także liczne połączenia lotnicze. Transport do docelowego miejsca z pewnością nie powinien być dla nas barierą.

Niepowtarzalny klimat

Jeżeli nie przekonują nas ani doskonałe warunki na stokach, ani możliwość szybkiego dostania się do alpejskich miejscowości warto wspomnieć o panującej tam atmosferze. Zachwycą nas tradycyjne stroje mieszkańców, przywiązanie do lokalnych tradycji czy doskonała kuchnia. Usłyszymy jodłujących śpiewaków, skosztujemy tradycyjnych strudli z jabłkami oraz będziemy delektować się szwajcarską czekoladą. Panujący w Alpach klimat z pewnością zauroczy niejednego turystę.

Ubezpiecz się przed wyjazdem

Wyjazd w Alpy wiąże się niestety z wyższymi wydatkami. Ceny jakie proponują nam zagraniczne ośrodki są większe niż w Polsce, w pełni jednak mają odzwierciedlenie w jakości. Wspaniała infrastruktura, niesamowite widoki i niezapomniane przeżycia przewyższą nasze oczekiwania i z pewnością będziemy chcieli jeszcze niejednokrotnie wrócić na alpejskie stoki. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że koszty leczenia za granicą będziemy musieli pokryć samodzielnie. Prawdopodobnie nie będą to niskie kwoty, warto więc przed wyjazdem zakupić polisę narciarską. Dowiedz się, jak wybrać ubezpieczenie narciarskie w Alpy.

Redakcja portalu:

 

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa