Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty?

Chociaż na przełomie listopada i grudnia warunki do jazdy na nartach w Polsce nie są sprzyjające, zupełnie inaczej jest za granicą. Warto pamiętać, aby przed wyjazdem na stok zadbać o swoje bezpieczeństwo – w tym celu wystarczy zakupić ubezpieczenie turystyczne. Zwłaszcza wybierając się na jeden z austriackich lodowców, gdzie można jeździć niemal przez cały rok.

Z badania przeprowadzonego w styczniu 2017 roku przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i BIK wynika, że Polacy najchętniej wyjeżdżają na narty za granicę do Austrii (44 proc. wskazań respondentów). Jednak w tym kraju koszty leczenia są dość wysokie dlatego posiadanie polisy turystycznej staje się koniecznością.

Szczególnie, że nawet w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) świadczenia medyczne w Austrii refundowane są jedynie w podstawowym zakresie. Przykładowo za każdy dzień pobytu w szpitalu będziemy musieli dopłacić z własnej kieszeni około 10 euro. Z kolei w razie wypadku doznanego na stoku koszt akcji ratowniczej może sięgnąć około 10 tys. zł, a za transport lotniczy do Polski możemy zapłacić ponad 40 tys. zł.

Jednak aby nie ponosić tak dużych wydatków, wystarczy zakupić ubezpieczenie turystyczne, ponieważ w ramach polisy zostaną pokryte koszty leczenia w wysokości objętej ochroną. Podpowiadamy, ile szacunkowo może wynosić koszt zakupu pakietu ubezpieczeniowego w przypadku wyjazdu na narty do Austrii.

    Porównaj cenę ubezpieczenia na narty

Koszt ubezpieczenia na narty

Cena ubezpieczenia turystycznego zależy przede wszystkim od długości i liczby osób wybierających się na narty. Najtańsza polisa w przypadku jednodniowego wyjazdu do Austrii zaczyna się już od około 4 zł. W skład pakietu wchodzą:

 • koszty leczenia na kwotę 200 tys. zł,
 • koszty ratownictwa na kwotę 200 tys. zł,
 • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

 

Najtańsza polisa weekendowego wyjazdu do Austrii (piątek-niedziela) zaczyna się już od 11 zł. Pokrywa koszty leczenia oraz ratownictwa do 200 tys. zł, a także NNW. Taki sam pakiet ochronny zawiera ubezpieczenie siedmiodniowego wyjazdu do Austrii, które kosztuje 26 zł.

    Kup ubezpieczenie na narty

Koszt ubezpieczenia na narty 2017

 

Najtańsze ubezpieczenie w wielu przypadkach nie zapewni nam stuprocentowej ochrony, ponieważ pakiet nie zawiera np. ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC), które będzie konieczne jeżeli z naszej winy osoba trzecia dozna urazu na stoku. Jeśli będziemy posiadali polisę z OC, to koszty leczenia poszkodowanego zostaną pokryte w jej ramach, a nie z naszej kieszeni. Ponadto oferty w najniższej cenie nie pokrywają kosztów uszkodzenia sprzętu sportowego czy zaginięcia bagażu.

Najdroższa na rynku polisa w przypadku jednodniowego wypadu na narty do Austrii kosztuje 77,50 zł. Pakiet zawiera:

 • koszty leczenia do 100 tys. euro,
 • koszty ratownictwa do 5 tys. euro,
 • assistance pełny,
 • OC,
 • NNW,
 • ubezpieczenie bagażu do 2 tys. zł.

 

Ubezpieczenie weekendowego (piątek-niedziela) wyjazdu do Austrii kosztuje 150 zł, a siedmiodniowego 350 zł. W skład obu pakietów wchodzą:

 • koszty leczenia do 50 tys. euro,
 • koszty ratownictwa do 5 tys. euro,
 • rozszerzony assistance,
 • OC,
 • NNW do 4 tys. euro,
 • ubezpieczenie bagażu do 400 euro.

 

Jak wynika z powyższej analizy, oferta i ceny ubezpieczeń turystycznych w przypadku wyjazdu na narty za granicę są bardzo zróżnicowane. Jaką więc wybrać polisę? Przede wszystkim dostosowane do naszych potrzeb. Jeżeli np. nie dysponujemy własnym sprzętem, tylko będziemy korzystać z usług wypożyczalni, to nie musimy go ubezpieczać.

W prosty sposób porównać cenę i zakres ochrony ubezpieczeń turystycznych oferowanych przez kilkadziesiąt towarzystw można np. za pomocą naszego kalkulatora. Każda oferta zawiera plik z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), z którym spokojnie możemy się zapoznać w domu. Następnie wystarczy kupić polisę online, która zostanie nam dostarczona mailem i wydrukować ubezpieczenie zapewniające nam niezbędną ochronę na stoku.

    Sprawdź ceny ubezpieczeń na narty

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa