Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty?

Chociaż na przełomie listopada i grudnia warunki do jazdy na nartach w Polsce nie są sprzyjające, zupełnie inaczej jest za granicą. Warto pamiętać, aby przed wyjazdem na stok zadbać o swoje bezpieczeństwo – w tym celu wystarczy zakupić ubezpieczenie turystyczne. Zwłaszcza wybierając się na jeden z austriackich lodowców, gdzie można jeździć niemal przez cały rok.

Z badania przeprowadzonego w styczniu 2017 roku przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i BIK wynika, że Polacy najchętniej wyjeżdżają na narty za granicę do Austrii (44 proc. wskazań respondentów). Jednak w tym kraju koszty leczenia są dość wysokie dlatego posiadanie polisy turystycznej staje się koniecznością.

Szczególnie, że nawet w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) świadczenia medyczne w Austrii refundowane są jedynie w podstawowym zakresie. Przykładowo za każdy dzień pobytu w szpitalu będziemy musieli dopłacić z własnej kieszeni około 10 euro. Z kolei w razie wypadku doznanego na stoku koszt akcji ratowniczej może sięgnąć około 10 tys. zł, a za transport lotniczy do Polski możemy zapłacić ponad 40 tys. zł.

Jednak aby nie ponosić tak dużych wydatków, wystarczy zakupić ubezpieczenie turystyczne, ponieważ w ramach polisy zostaną pokryte koszty leczenia w wysokości objętej ochroną. Podpowiadamy, ile szacunkowo może wynosić koszt zakupu pakietu ubezpieczeniowego w przypadku wyjazdu na narty do Austrii.

    Porównaj cenę ubezpieczenia na narty

Koszt ubezpieczenia na narty

Cena ubezpieczenia turystycznego zależy przede wszystkim od długości i liczby osób wybierających się na narty. Najtańsza polisa w przypadku jednodniowego wyjazdu do Austrii zaczyna się już od około 4 zł. W skład pakietu wchodzą:

 • koszty leczenia na kwotę 200 tys. zł,
 • koszty ratownictwa na kwotę 200 tys. zł,
 • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

 

Najtańsza polisa weekendowego wyjazdu do Austrii (piątek-niedziela) zaczyna się już od 11 zł. Pokrywa koszty leczenia oraz ratownictwa do 200 tys. zł, a także NNW. Taki sam pakiet ochronny zawiera ubezpieczenie siedmiodniowego wyjazdu do Austrii, które kosztuje 26 zł.

    Kup ubezpieczenie na narty

Koszt ubezpieczenia na narty 2017

 

Najtańsze ubezpieczenie w wielu przypadkach nie zapewni nam stuprocentowej ochrony, ponieważ pakiet nie zawiera np. ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC), które będzie konieczne jeżeli z naszej winy osoba trzecia dozna urazu na stoku. Jeśli będziemy posiadali polisę z OC, to koszty leczenia poszkodowanego zostaną pokryte w jej ramach, a nie z naszej kieszeni. Ponadto oferty w najniższej cenie nie pokrywają kosztów uszkodzenia sprzętu sportowego czy zaginięcia bagażu.

Najdroższa na rynku polisa w przypadku jednodniowego wypadu na narty do Austrii kosztuje 77,50 zł. Pakiet zawiera:

 • koszty leczenia do 100 tys. euro,
 • koszty ratownictwa do 5 tys. euro,
 • assistance pełny,
 • OC,
 • NNW,
 • ubezpieczenie bagażu do 2 tys. zł.

 

Ubezpieczenie weekendowego (piątek-niedziela) wyjazdu do Austrii kosztuje 150 zł, a siedmiodniowego 350 zł. W skład obu pakietów wchodzą:

 • koszty leczenia do 50 tys. euro,
 • koszty ratownictwa do 5 tys. euro,
 • rozszerzony assistance,
 • OC,
 • NNW do 4 tys. euro,
 • ubezpieczenie bagażu do 400 euro.

 

Jak wynika z powyższej analizy, oferta i ceny ubezpieczeń turystycznych w przypadku wyjazdu na narty za granicę są bardzo zróżnicowane. Jaką więc wybrać polisę? Przede wszystkim dostosowane do naszych potrzeb. Jeżeli np. nie dysponujemy własnym sprzętem, tylko będziemy korzystać z usług wypożyczalni, to nie musimy go ubezpieczać.

W prosty sposób porównać cenę i zakres ochrony ubezpieczeń turystycznych oferowanych przez kilkadziesiąt towarzystw można np. za pomocą naszego kalkulatora. Każda oferta zawiera plik z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), z którym spokojnie możemy się zapoznać w domu. Następnie wystarczy kupić polisę online, która zostanie nam dostarczona mailem i wydrukować ubezpieczenie zapewniające nam niezbędną ochronę na stoku.

    Sprawdź ceny ubezpieczeń na narty

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Aviva Ubezpieczenie narciarskie - ihi Bupa Ubezpieczenie narciarskie - Axa