Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty lub snowboard?

koszty ubezpieczenia na narty i snowboard

Ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny powinno być dostosowane przede wszystkim do potrzeb, oczekiwań i zadania, jakie może w czasie wyjazdu spełnić. Oczywiście, nikt nie planuje wypadku czy innego nieszczęścia w czasie wakacji. Takich rzeczy, poza tym, że się nie planuje, nie da się również przewidzieć, a to znacznie większy problem. Właśnie dlatego działając profilaktycznie, warto na wszelki wypadek się ubezpieczyć. Być może polisa się nie przyda, a być może okaże się ona bezcenna. A z jakimi kosztami trzeba się liczyć, decydując się na takie rozwiązanie?

    Porównaj cenę ubezpieczenia na narty

Jakie znaczenie ma polisa turystyczna na narty lub snowboard

Przede wszystkim warto się zastanowić, co można zyskać decydując się na zakupienie właśnie takiego ubezpieczenia. Polisa ma chronić przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń. Czasem pojawia się błędne myślenie, że polisa ma zabezpieczyć przed wypadkiem. Niestety, tak się nie da. Nie ma takiej możliwości, by uchronić się przed wypadkiem. Można jednak uchronić się przed jego skutkami, co już ma ogromne znaczenie.

Nieszczęśliwy wypadek czy choroba, której doświadczy się w czasie pobytu za granicą powodują, że trzeba skorzystać z opieki medycznej. Prywatna wizyta u lekarza może nie być możliwa, szczególnie jeżeli do zdarzenia dojdzie nagle i będą w tym interweniowały służby ratownicze. Wówczas może się zdarzyć tak, że turysta trafi do szpitala, będzie tam badany, diagnozowany, konsultowany, a następnie leczony za pomocą operacji lub innych procedur medycznych.

Jako osoba, która nie opłaca państwowego ubezpieczenia medycznego, turysta nie jest też ubezpieczony w systemie państwowym, niezależnie od tego, jak ten system wygląda. Za każde więc medyczne działanie będzie musiał zapłacić. Rachunek zostanie wystawiony za przewiezienie go karetką do szpitala, za każdą dobę pobytu w szpitalu, za każdy zabieg, każdą godzinę pracy lekarza, każdą konsultację, a nawet każdą kroplówkę. Ceny takich procedur są wysokie, a ich suma może sięgnąć kilkudziesięciu, jeżeli nie kilkuset tysięcy złotych. W obliczu takiej kwoty, kilkadziesiąt złotych, nawet kilkaset złotych za ubezpieczenie turystyczne nie wydaje się wygórowaną kwotą.

Oczywiście koszt ubezpieczenia na narty zależny jest od wielu różnorodnych czynników, gdzie znaczenie ma czas pobytu na wyjeździe, kraj docelowy pobytu czy oczekiwane sumy ubezpieczenia. Często polisy turystyczne mają z góry narzucone sumy ubezpieczenia, ale dostępne są na przykład w kilku wariantach, gdzie każdy kolejny oferuje wyższą kwotę świadczenia, ale również wymaga opłacenia wyższej składki.

    Kup ubezpieczenie na narty

Jakiej składki można się spodziewać przy zawieraniu ubezpieczenia na narty lub snowboard

Sportowe ubezpieczenie turystyczne, bo w tej grupie polis można ulokować tę analizowaną, może kosztować nieco więcej niż polisa podstawowa, w której odpowiedzialność towarzystwa w czasie sportów ekstremalnych ubezpieczonego jest wyłączona. Nie jest jednak powiedziane, że wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują takie same ceny i gwarantują taką samą ochronę.

Chcąc porównać koszt ubezpieczenia na snowboard trzeba więc najpierw ustalić, czy zakres oferowanych świadczeń jest rzeczywiście jednakowy. Sprawdzić więc należy, czy zakres zdarzeń, które są objęte ochroną jest taki sam i czy oferowane sumy ubezpieczenia również są takie same. Dopiero gdy te parametry będą co najmniej bardzo do siebie zbliżone, można zacząć porównywać składkę. Wystarczy jednak, że jedna polisa będzie miała o jedno zdarzenie mniej i koszty mogą się różnić radykalnie. Może się jednak zdarzyć tak, że nie da się znaleźć tak bardzo zbliżonych ubezpieczeń. Wówczas trzeba się zdać na to, co jest i przynajmniej spróbować wyciągnąć wnioski analizując już wtedy wszystkie elementy ubezpieczenia.

Przykład takiego porównania jest w poniższej tabelce.

Zakres/

Towarzystwo ubezpieczeniowe

 

Warta

 

Generali

 

Allianz

 

Koszty leczenia

 

 

160 000 zł

 

200 000 zł

 

126 000 zł

 

NNW

 

 

10 000 zł

 

40 000 zł

 

 

10 500 zł

 

OC

 

 

50 000 zł

 

100 000 zł

 

84 600 zł

 

Assistance

 

 

Tak

 

Tak

 

Tak

 

Cena

 

 

175 zł

 

164 zł

 

165 zł

 

Na podstawie powyższych danych widać, że ubezpieczenie w Generali jest najkorzystniejsze. Nie tylko składka jest najniższa, ale również najwyższe są w tej firmie świadczenia. I choć nie da się porównać polis pod względem zakresu, bo każda z zaprezentowanych wygląda zupełnie inaczej, to jednak da się wybrać tę, która gwarantuje najlepsze wsparcie. Wysokie sumy, za stosunkowo niską składkę. Jeżeli zaś chodzi o Allianz i Wartę, to w tym zestawieniu są one porównywalne. Niby Warta oferuje wyższą składkę, ale koszty leczenia są o prawie 40 000 złotych wyższe, a to jest bardzo duża i często znacząca kwota.

Wybór ubezpieczenia turystycznego powinien być więc starannie przemyślany i przeanalizowany. Nie warto decydować się na pierwszą polisę, jaka tylko zostanie znaleziona na rynku. Im bardziej dokładne i staranne poszukiwania, tym większa szansa, że uda się znaleźć polisę i dobrą i tanią. W prosty sposób ceny ubezpieczeń turystycznych można porównać ze sobą przez internet za pomocą naszego kalkulatora. Znajdują się w nim oferty kilkunastu towarzystw, do których dołączony jest plik z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). W efekcie przed zakupem jednego z pakietów, możemy dokładnie przeanalizować jego zapisy. Po dokonaniu wyboru, na naszą skrzynkę mailową zostanie wysłana umowa. Wystarczy ją wydrukować i cieszyć się urokami wyjazdu.

    Sprawdź ceny ubezpieczeń na narty

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa