Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Ile kosztuje ubezpieczenie na snowboard?

Co trzeci entuzjasta sportów zimowych w Polsce deklaruje, że zamiast nart wybiera snowboard, a co piąty uprawia obie dyscypliny. Zdecydowanie częściej (46 proc.) deskę wybierają ludzie młodzi do 29 roku życia – wynika z badania „Zwyczaje Polaków związane ze sportami zimowymi” przygotowanego na zlecenie TU Europa.

 

Obie dyscypliny są równie niebezpieczne, jednak znacznie różnią się pod względem urazowości. Na nartach najczęściej dochodzi do kontuzji kolan, ponieważ wysokie i sztywne buty narciarskie podtrzymujące staw kolanowy dynamicznie reagują na wszelkiego rodzaju gwałtowne skręty wykonywane przez zawodnika.

Natomiast snowboardziści najczęściej doznają urazów nadgarstków. Przyczyną są częste upadki na ręce, a także próba podparcia się dłońmi w celu ratunku przed upadkiem. W efekcie często dochodzi do złamań kości promieniowej oraz łódeczkowatej, jak również uszkodzeń ścięgien oraz więzadeł – wyjaśnia na swojej stronie internetowej Jacek Raniszewski, Starszy Asystent Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku.

Wypadek na snowboardzie za granicą

 

W krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) darmowy dostęp do podstawowych świadczeń zapewnia Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w placówkach, które mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jednak w przypadku snowboardzistów, którzy narażeni są na duże ryzyko doznania złamań czy skręceń podczas jazdy, zakres ochrony karty może okazać się niewystarczający.

    Sprawdź cenę ubezpieczenia na snowboard

W Polsce pomoc górskiego pogotowia ratunkowego jest bezpłatna. Jednak za granicą kosztami akcji ratunkowej, jak przewóz helikopterem lub karetką ze stoku do szpitala obciążany jest poszkodowany. Jeżeli snowboardzista w razie wypadku dozna złamań, konieczna może być operacja, a następnie transport powrotny do Polski. Jak wynika z danych Mondial Assistance przygotowanych dla rankomat.pl, podczas ubiegłorocznego sezonu narciarskiego średni koszt powrotu medycznego specjalistycznym śmigłowcem do kraju wynosił w następujących państwach:

 • we Włoszech 40 tys. zł,
 • w Norwegii 37 tys. zł,
 • w Austrii 25 tys. zł,
 • we Francji 22 tys. zł,
 • w Słowenii 11 tys. zł.

 

Tymi wydatkami również zostanie obciążany pacjent, jeśli przed wyjazdem nie wykupił ubezpieczenia turystycznego. Jak wynika z naszych danych, mogą one sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co zatem powinna więc zawierać optymalna polisa, która będzie zabezpieczeniem w razie takich wypadków?

Ubezpieczenie na snowboard koszt – jak wysoki?

 

Najtańsze ubezpieczenie jednodniowego wyjazdu na snowboard za granicę dla osoby dorosłej zaczyna się już od 3,70 zł. Jednak w przypadku osób jeżdżących na desce cena nie powinna stanowić jedynego kryterium wyboru optymalnej polisy. Przed wyjściem na stok warto zadbać, aby zakupiony przez nas pakiet zapewniał nam skuteczną ochronę w razie wypadku. Jego skład powinien zawierać przede wszystkim takie elementy, jak:

 

 • koszty leczenia na sumę gwarantowaną w wysokości co najmniej 30 tys. euro,
 • koszty ratownictwa na kwotę co najmniej 5 tys. euro,
 • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),
 • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC),
 • rozszerzenie ochrony o uprawianie snowboardingu.

 

Ponadto jeżeli jesteśmy właścicielami drogiego sprzętu sportowego, warto również go objąć ubezpieczeniem, ponieważ może ulec zniszczeniu w razie wypadku na stoku. Polisę można również rozszerzyć o ochronę bagażu.

Ubezpieczenie na snowboard cena - jak wysoka?

 

Cena zakupu optymalnego ubezpieczenia turystycznego w porównaniu do potencjalnych kosztów akcji ratunkowej czy transportu medycznego do Polski jest bardzo niska. Jeden z pakietów, który powinien snowboardziście zapewnić optymalną ochronę na stoku kosztuje 7,27 zł dla osoby dorosłej za jeden dzień. W skład polisy wchodzi:

 

 • koszty leczenia na sumę gwarantowaną w wysokości 600 tys. zł (około 144 tys. euro),
 • koszty ratownictwa na kwotę 600 tys. zł (około 144 tys. euro),
 • NNW na kwotę 50 tys. zł,
 • OC w życiu prywatnym na kwotę 150 tys. zł,
 • OC sportowe na kwotę 150 tys. zł,
 • ubezpieczenie sprzętu sportowego i bagażu na kwotę 1,5 tys. zł.

 

Jednak przed zakupem polisy warto przeanalizować oferty co najmniej kilku towarzystw używając naszego kalkulatora. Za jego pomocą w ciągu kilku minut można porównać ze sobą propozycje kilkunastu zakładów. Każda z nich zawiera plik z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), który można wygodnie przeczytać na ekranie komputera lub urządzenia mobilnego. Następnie po zakończeniu transakcji, na wskazany przez nas adres e-mail zostanie dostarczona umowa. Dzięki temu z czystym sumieniem możemy udać się na stok.

 

    Porównaj ceny ubezpieczeń na snowboard

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa