Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Kasprowy wierch narty - sprawdzamy czy warto?

narty na Kasprowym Wierchu

Kasprowy Wierch to ośrodek przede wszystkim dla doświadczonych narciarzy. Zjazd z jego szczytu dla niejednego z nich może być dużym wyzwaniem. Ze względu na położenie w Tatrzańskim Parku Narodowym, tamtejsze stoki nie są oświetlane i sztucznie dośnieżane. W efekcie przy gorszej pogodzie, trzeba liczyć się dodatkowo ze słabszym przygotowaniem tras, co zwiększa poziom trudności szusowania.

Znajdź najlepsze ubezpieczenie narciarskie dla siebie

Kasprowy Wierch narty - sprawdzamy czy warto

Kasprowy Wierch od lat przyciąga do siebie wielu pasjonatów narciarstwa. Chociaż szczyt ten zachwyca niezwykłym, górskim krajobrazem, a znajdująca się na nim stacja meteorologiczna tylko dodaje mu uroku, należy powiedzieć sobie szczerze - trasy narciarskie Kasprowego Wierchu nie należą do najprostszych. Dlatego, jeśli dopiero uczycie się szusować na nartach, zaleca się wybranie nieco łatwiejszych zjazdów. To za to idealne miejsce dla tych, którzy w narciarstwie mają już nieco większe doświadczenie. 

Sprawdź, dlaczego warto wybrać się na Kasprowy Wierch, jakie są plusy i minusy tej części Tatr, jak się przygotować oraz - jak wybrać idealną polisę, która zapewni nam ochronę podczas uprawiania narciarstwa górskiego. 

Narty Kasprowy Wierch - czy warto? 

Zaawansowani w jeżdżeniu na nartach turyści, uważają, iż trasy na Kasprowym Wierchu należą do najlepszych miejsc do uprawiania narciarstwa w Polsce. Dlaczego? Poniżej przedstawiamy kilka istotnych zalet.

 1. Świetna lokalizacja. 

Ośrodek narciarski na Kasprowym Wierchu to najwyżej położony ośrodek narciarski w Polsce - jego wysokość to aż 1959 metrów nad poziomem morza! Widoki są naprawdę niezwykłe, szczególnie zimą.

 1. Długie trasy, idealne dla zaawansowanych narciarzy.

Na Kasprowym Wierchu mamy do wyboru dwie bardzo trudne trasy, których długość sięga niemal 1800 metrów długości - to na pewno doskonała opcja dla zaawansowanych w szusowaniu po górach. Dla mniej doświadczonych jest również opcja zjazdu narostradą, oznaczonej kolorem niebieskiem, co świadczy o stosunkowo łatwym poziomie trudności. Istnieje również opcja “pomiędzy” - szlak narciarski oznaczony na czerwono (zatem możemy spodziewać się trasy trudnej, ale wciąż łatwiejszej niż w przypadku koloru czarnego).

 1. Większy komfort jazdy.

Ustaliliśmy już, że trasy Kasprowego Wierchu są trudne, zatem słusznie możemy sądzić, iż nie spotkamy tam początkujących narciarzy, chociaż - rzecz jasna - zdarzają się nieliczne wyjątki. Dla tych, którzy jeżdżą od lat to ogromna zaleta - nie muszą bowiem uważać na osoby początkujące, którym zdarzają się upadki czy nieprzewidziane skręty. Oczywiście, zawsze należy zachować szczególną ostrożność, szczególnie uprawiając sporty górskie, jednak ośrodek na Kasprowym zrzesza z reguły tych, którzy już dawno opanowali podstawy narciarstwa. 

Wiedząc już, jakie są zalety wybrania się na narty w tę konkretną część Tatr, należy sobie powiedzieć również o kilku minusach. 

Po pierwsze: nie jest to raczej miejsce, w którym odnajdą się Ci, którzy dopiero uczą się jeździć na nartach lub pierwszy raz w życiu włożą je na nogi. I to bynajmniej nie dlatego, iż mniej doświadczeni narciarze są poddawaniu publicznemu ostracyzmowi przez doświadczonych kolegów. Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo i wygodę. Trasy mogą okazać się wyzwaniem nawet dla średniozaawansowanych, co dopiero dla początkujących osób. 

Po drugie: trasy nie są sztucznie naśnieżane i oświetlane. Może to być minusem dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Taki stan rzeczy ma związek z położeniem Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

Reasumując powyższe za i przeciw, łatwo można stwierdzić, że narty na Kasprowym Wierchu to idealne miejsce na aktywne spędzenie urlopu, jeśli mamy już doświadczenie w jeździe na nartach. Początkującym w tym temacie proponujemy łatwiejsze trasy na początek - ze względów bezpieczeństwa, ale również dlatego, żeby nie zrazić się do tego sportu. 

Wątpliwości nie ulega za to fakt, że jeśli zdecydujemy się na narty na Kasprowym, niezwykłe krajobrazy wysokogórskie wynagrodzą nam wszelkie trudności. 

Trasy narciarskie Kasprowego Wierchu 

Z Kasprowego Wierchu możemy zjechać jedną z dwóch głównych tras - Trasą Goryczkową i Gąsienicową, których przedłużeniem są Nartostrada Gąsienicowa i Goryczkowa. Przedłużenia te umożliwiają zjazd na nartach terenem reglowym do aż do Kuźnic. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje o trasach, ponownie podkreślając: na Kasprowym Wierchu nie znajdziemy zjazdów dla początkujących! 

Trasa Goryczkowa

 • kolor: czarny (bardzo trudna)
 • wysokość początkowa: 1950 m n.p.m.
 • wysokość końcowa: 1335 m n.p.m.
 • przewyższenie: 595 m
 • długość: 2600 metrów
 • brak sztucznego naśnieżania i oświetlania

Trasa Gąsienicowa

 • kolor: czarny (bardzo trudna)
 • wysokość początkowa: 1953 m n.p.m.
 • wysokość końcowa: 1601 m n.p.m.
 • przewyższenie: 352 m
 • długość: 1500 m
 • brak sztucznego naśnieżania i oświetlania

Szlak Narciarski Gąsienicowa

 • kolor: czerwony (trudna)
 • wysokość początkowa: 1601 m n.p.m.
 • wysokość końcowa: 1027 m n.p.m.
 • przewyższenie: 574 m
 • długość: 8300 metrów
 • stanowi przedłużenie Trasy Gąsienicowej
 • brak sztucznego naśnieżania i oświetlania

Nartostrada Goryczkowa

 • kolor: niebieski (łatwa)
 • wysokość początkowa: 1355 m n.p.m.
 • wysokość końcowa: 1027 m n.p.m.
 • przewyższenie: 574 m
 • długość: 3500 metrów
 • stanowi przedłużenie Trasy Goryczkowej
 • brak sztucznego naśnieżania i oświetlania

Wyciągi na Kasprowy Wierch 

Jeśli chcemy się dostać na szczyt Kasprowego Wierchu w sezonie letnim, możemy wjechać kolejką liniową. To jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. Łączy zakopiańskie Kuźnice (część Zakopanego) ze szczytem Kasprowego Wierchu. W jej trakcie, pasażerowie przesiadają się w Myślenickich Turniach, a podróż kończy się na stacji zlokalizowanej 25 metrów poniżej wysokości Kasprowego Wierchu. 

Snowboardziści i narciarze mogą się dostać na szczyt wyciągiem krzesełkowym Gąsienicowym lub Goryczkowym (w zależności od tego, którą z tras Gąsienicową czy Goryczkową preferują zjechać). Warto jednak przypomnieć, że z dość oczywistych względów, wyciągi te są dostępne jedynie w sezonie zimowym. O ile wyciąg Gąsienicowy to nowoczesna kolej z wygodnymi, czteroosobowymi kanapami, tak wyciąg Goryczkowy jest znacznie starszy, mniej nowoczesny, z drewnianymi krzesełkami. Wyciąg Goryczkowy zabiera również ponad trzykrotnie mniej osób na godzinę, co oznacza, że kolejki do wjechania na Trasę Goryczkową w sezonie mogą okazać się bardzo długie.

Narty Kasprowy Wierch - ceny Ski Passów

Zapewne każdy miłośnik gór spotkał się z pojęciem Ski Passów, ale dla niewtajemniczonych śpieszymy z wyjaśnieniem. Ski Passy to nic innego, jak bilety umożliwiające jeden wyjazd kolejką oraz nieograniczoną ilość przejazdów wyciągami krzesełkowymi na Goryczkowej i Gąsienicowej.

Nie da się również ukryć, że Ski Passy na Kasprowym Wierchu nie należą do najtańszych, szczególnie w porównaniu z innymi ośrodkami narciarskimi. Nie możemy tutaj również kupić Ski Passów o kilkudniowym terminie ważności (co - znów - zwykle jest dostępne w innych miejscach w Polsce). 

Poniżej prezentujemy ofertę cenową Ski Passów na Kasprowym Wierchu.

RODZAJ SKI PASSU

NORMALNY

ULGOWY

4-GODZINNY

(1 wyjazd i 1 zjazd kolejką i karta czasowa na wyciągi Gąsienicowy i Goryczkowy)

110 zł

89 zł

JEDNODNIOWY

(nie zawiera przejazdu kolejką liniową)

130 zł

105 zł

DWUDNIOWY

(nie zawiera przejazdu kolejką liniową)

240 zł

195 zł

TOP

(całodzienna karta na korzystanie z wyciągów krzesełkowych danego dnia)

90 zł

70 zł

SKITOUR

(10 wyjazdów wyciągami krzesełkowymi do wykorzystania w czasie całego sezonu)

95 zł

75 zł

POJEDYNCZY

(jeden wjazd wyciągiem Gąsienicowym/Goryczkowym)

20 zł 

20 zł

opracowanie własne 

Warto również wspomnieć, że bilety ulgowe przysługują osobom pomiędzy 5. a 15. Rokiem życia lub powyżej 65. roku życia. Osoby nie mieszczące się w tym limicie wiekowym, niezależnie od statusu np. studenta/ucznia, muszą zakupić bilet normalny. Przy zakupie biletu należy okazać dokument potwierdzający wiek. 

Koszty noclegów i dojazdów w okolicach Kasprowego Wierchu

Jeśli chodzi o dojazd do Kuźnic, w których znajduje się wjazd kolejką liniową (a tym samym początek trasy na Kasprowy), to możemy tam dojechać jedynie kursującym z różnych części Zakopanego minibusem. Wystarczy sprawdzić rozkład jazdy autobusów na poszczególnych przystankach. Koszt dojazdu takim busem do Kuźnic to zazwyczaj kilka, rzadziej kilkanaście złotych za osobę. Warto podkreślić, że nie ma opcji dojazdu samochodem!

Jeśli chodzi o noclegi, to dwuosobowy pokój w średnim standardzie, kosztuje około 250-300 złotych za dobę w sezonie zimowym. Wyższy standard to już cena rzędu nawet 400 zł za dobę. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych ofert noclegu wraz z cennikiem.
 

OBIEKT

STANRAD

ODLEGŁOŚĆ OD WYCIĄGU NARCIARSKIEGO

CENA ZA DOBĘ W DWUOSOBOWYM POKOJU 

Hotel Tatra

3-gwiazdkowy

2,1 km

270 zł za dwie osoby (śniadanie wliczone w cenę)

Hotel Foluszowy Potok

3-gwiazdkowy

700 m

404 zł za dwie osoby (śniadanie wliczone w cenę)

Hotel Czarny Potok

3-gwiazdkowy

1000 m 

420 zł za dwie osoby (śniadanie wliczone w cenę)

opracowanie własne 

Niektóre obiekty oferują również dojazd na nartach pod niemalże same “drzwi” hotelu. Możemy skorzystać również z noclegów w kwaterach prywatnych, niekoniecznie jest to jednak związane z niższą ceną noclegu. Wszystko jest zależne od standardu, lokalizacji i wybranego terminu.

Istotne jest również to, aby zarezerwować nocleg odpowiednio wcześnie. Tatry to miejsce na tyle uwielbiane przez turystów, że miejsc w najpopularniejszych hotelach może brakować lub będą one sporo droższe. 

Ubezpieczenie narciarskie na Kasprowy Wierch - czy warto?

Wybierając się na wakacje w naszym ojczystym kraju, możemy zastanawiać się czy ubezpieczenie turystyczne rzeczywiście jest nam niezbędne. W końcu przysługuje nam tutaj bezpłatna opieka medyczna w państwowych placówkach, a Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe prężnie czuwa nad bezpieczeństwem w górach. Warto jednak wiedzieć, że są sytuacje, w których polisa turystyczna na szusowanie po górskich szlakach może uratować nasze zdrowie i portfel.

Dlaczego warto zakupić ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na narty? Powodów jest kilka, a należą do nich między innymi:

 • możliwość korzystania z pomocy medycznej w prywatnych placówkach - chociaż państwowe szpitale w Polsce nie należą do najgorszych, to jednak w przypadku poważniejszego urazu może okazać się, iż lekarze nie mają na dany moment wystarczających środków czy kwalifikacji, by np. poskładać poważnie uszkodzoną rękę. Wówczas mamy do wyboru oczekiwanie lub zwrócenie się do prywatnej kliniki, w której opieka medyczna zostanie nam udzielona szybciej i obejmie np. szerszy zakres diagnostyczny. Mając polisę, możemy mieć pewność, że koszty takiego leczenia pokryje ubezpieczyciel w ramach sumy gwarantowanej na leczenie.
 • zabezpieczenie przed finansowymi konsekwencjami spowodowanego wypadku na stoku - może zdarzyć się tak, że na stoku przypadkowo spowodujemy wypadek, np. wjeżdżając w kogoś. Dotyczy to nie tylko początkujących narciarzy. Nawet, jeśli uraz poszkodowanego nie będzie poważny, ma on prawo domagać się odszkodowania. Mając polisę turystyczną obejmującą OC w życiu prywatnym, to nasz ubezpieczyciel wypłaci za nas odszkodowanie. 
 • ubezpieczenie sprzętu sportowego w cenie polisy - jak wiadomo, sprzęt sportowy, szczególnie profesjonalny, nie należy do najtańszych. Warto zatem zadbać o jego zabezpieczenie na wypadek ewentualnych uszkodzeń. 

Co powinno zawierać ubezpieczenie narciarskie?

Polisa dla narciarza, podobnie jak każda polisa turystyczna, powinna zawierać takie rzeczy jak ochrona z zakresu COVID-19 czy stosunkowo wysoką sumę gwarantowaną pokrycia kosztów leczenia (np. 100 000 zł). Tutaj jednak pragniemy zwrócić uwagę na trzy absolutnie obowiązkowe elementy, bez których ubezpieczenie narciarskie jest niekompletne.

 1. Rozszerzenie pakietu o uprawianie sportów. Jest to dość oczywiste, jednak warto pamiętać, że polisa turystyczna w swojej najbardziej standardowej wersji może nie uwzględniać wypadków podczas uprawiania sportów, nawet amatorskich. Dlatego szukając polisy, należy zwrócić uwagę, aby wykupić opcję rozszerzoną o ochronę podczas uprawiania sportów.
 2. Pakiet OC w życiu prywatnym. Właśnie dzięki temu elementowi naszej polisy, to ubezpieczyciel jest zobligowany do wypłacenia odszkodowania za nas w przypadku, gdy spowodujemy jakiś wypadek na stoku.
 3. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Posiadając określane w skrócie ubezpieczenie NNW, zostanie nam wypłacone odszkodowanie w momencie, w którym na skutek nieszczęśliwego, losowego zdarzenia doznamy uszczerbku na zdrowiu.

Czy ubepzieczenie narciarskie jest drogie?

Poniżej przedstawiamy ofertę towarzystwa AXA Travel Polska. Ubezpieczyciel proponuje nam 3 warianty polisy z różnym zakresem ochrony, a cena najdroższego to zaledwie 5 złotych dziennie za jedną osobę dorosłą.

PAKIET

CENA

CO OBEJMUJE

XSmall

20 zł za 10-dniowy wyjazd za jedną osobę dorosłą

 

Cena za dzień: 2 zł

SPRAWDŹ CENĘ 

 • Uprawianie sportów amatorskich (np. narciarstwo),
 • OC w życiu prywatnym na kwotę 100 000 zł,
 • OC sportowe i sprzęt sportowy,
 • Leczenie i rehabilitację na terenie kraju,
 • NNW na kwotę 10 000 zł
 • Koszty ratownictwa na kwotę 15 000 zł

Small

30 zł za 10-dniowy wyjazd za jedną osobę dorosłą

 

Cena za dzień: 3 zł

SPRAWDŹ CENĘ 

 • Uprawianie sportów amatorskich (np. narciarstwo),
 • OC w życiu prywatnym na kwotę 100 000 zł,
 • OC sportowe i sprzęt sportowy,
 • Leczenie i rehabilitację na terenie kraju,
 • NNW na kwotę 20 000 zł
 • Koszty ratownictwa na kwotę 15 000 zł

Large

50 zł za 10-dniowy wyjazd za jedną osobę dorosłą

 

Cena za dzień: 5 zł

SPRAWDŹ CENĘ 

 • Uprawianie sportów amatorskich (np. narciarstwo),
 • OC w życiu prywatnym na kwotę 100 000 zł,
 • OC sportowe i sprzęt sportowy,
 • Leczenie i rehabilitację na terenie kraju,
 • NNW na kwotę 50 000 zł
 • Koszty ratownictwa na kwotę 15 000 zł

Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką różnicę cenową w pakietach, zdecydowanie warto wybrać opcję Large, w której ubezpieczyciel oferuje ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę nawet 50 000 złotych. 

Najistotniejsze jest jednak, aby pamiętać, że wyjazd na terenie kraju również warto ubezpieczyć, szczególnie ten na narty. W końcu narciarstwo to sport, w którym - jak to zresztą w sporcie - łatwo o urazy. 

Jak kupić ubezpieczenie narciarskie?

Planując wyjazd, powinniśmy zadbać o wykupienie polisy turystycznej. Możemy to zrobić nawet dzień przed wylotem, w prosty i szybki sposób bez wychodzenia z domu. Nie musimy w tym celu wypełniać miliona formularzy ani wisieć na obleganej infolinii. Jak kupić ubezpieczenie na wyjazd na narty na terenie kraju krok po kroku? Już tłumaczymy!

 1. Znajdź kalkulator ubezpieczeń narciarskich, który dokona analizy ofert za Ciebie. To zdecydowanie prostsza opcja niż wielogodzinne myszkowanie po stronach towarzystw ubezpieczeniowych. Dostępne na rynku narzędzia pokażą Ci, jakie polisy są w sprzedaży wraz z ich ceną i zakresem. 
 2. Zaznacz odpowiednie informacje. Kalkulatory ubezpieczeń zwykle proszą o zaznaczenie celu podróży (to właśnie tutaj należy wybrać sporty, które planujemy uprawiać), a także miejsce podróży i wiek uczestników, ponieważ jest to istotne kryterium przy wybieraniu dla nas ofert, 
 3. Przejrzyj zaprezentowane propozycje. Sprawdź czy oferty na pewno zawierają wszystkie konieczne dla polisy elementy (wymienione wyżej), a także zapoznaj się z OWU - Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, w których opisane jest wszystko, co musisz wiedzieć o wybranym ubezpieczeniu.
 4. Wybierz idealny dla siebie pakiet i kliknij “wybierz/kup” - w zależności, co będzie podane na stronie. Wówczas kalkulator ubezpieczeń powinien automatycznie przekierować się na stronę płatności, której dokonujesz w dokładnie taki sam sposób, jak podczas zwykłych zakupów przez Internet.
 5. Sprawdź maila, na którego została wysłane polisa z potwierdzeniem zakupu i ciesz się bezpiecznymi wakacjami!

Kasprowy Wierch - co warto wiedzieć?

Wyjazd na urlop to świetna forma relaksu, ale również sposób na odkrywanie ciekawych zakątków świata. Warto zatem wiedzieć co nieco o miejscu, w które się wybieramy. Poniżej prezentujemy 5 ciekawostek na temat Kasprowego Wierchu, o których być może nie słyszeliście.

 1. Kasprowy Wierch nie od zawsze był znany pod swoją aktualną nazwą. Wcześniej nazywał się Kasprowa Czuba. Obecna nazwa pochodzi od imienia jednego z właścicieli Hali Kasprowej – Kasper.
 2. Zbudowanie słynnej, jedynej w Polsce kolejki wysokogórskiej budziło wiele kontrowersji, a decyzja o jej budowie zapadła już w 1935 roku. Mimo protestów ze strony zwolenników ochrony środowiska, projekt został zrealizowany. Wówczas była to 60. tego rodzaju inwestycja w całej Europie. Wagonik kolejki porusza się z prędkością 8 metrów na sekundę.
 3. Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Kasprowym Wierchu jest najwyżej położonym budynkiem w Polsce. Na Kasprowym Wierchu znajduje się również najwyżej położona w Polsce restauracja.
 4. Zakupu Skipassów czy biletów na kolejkę wysokogórską najlepiej dokonać przez Internet. Unikamy w ten sposób kolejek, w których rekordziści stoją nawet kilka godzin.
 5. Kasprowy Wierch jest “węzłem szlaków turystycznych” do dalszych wędrówek. Oznacza to, że może być zarówno celem, jak i przystankiem w wędrówce. Z Kasprowego Wierchu możemy ruszyć dalej Świnicę czy Halę Gąsienicową.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Kiedy najlepiej wybrać się na narty?

  Wiadomo, że na narty wybieramy się w sezonie zimowym, jednak który z zimowych miesięcy jest najlepszy? Zwykle mówi się, że przełom stycznia i lutego to doskonały czas na szusowanie na nartach czy snowboardzie po Polskich Tatrach. 

 2. Czy ubezpieczenie na narty jest obowiązkowe?

  Nie, ubezpieczenie na narty nie jest obowiązkowe, ale jest zalecane. Odpowiednio dopasowana do charakteru wyjazdu polisa turystyczna pozwoli skorzystać ze znacznie szerszej pomoc, niż standardowe ubezpieczenie.

 3. Czy ubezpieczenie na narty do Polski można rozszerzyć?

  Tak, rozszerzenia na które można się zdecydować to ochrona chorób przewlekłych, ubezpieczenie od powikłań związanych z ukąszeniem przez kleszcza, Assistance samochodowy na podróże po kraju, czy ubezpieczenie mieszkania na czas .podróży.

Kasprowy Wierch - podsumowanie

 1. Kasprowy Wierch to jeden z najczęściej odwiedzanych szczytów Polskich Tatr. Może poszczycić się jedyną w naszym kraju kolejką wysokogórską, malowniczymi widokami oraz trasami narciarskimi, które należą do tras trudnych.
 2. Zjazdy narciarskie z Kasprowego Wierchu przeznaczone są dla osób średnio zaawansowanych lub zaawansowanych w narciarstwie. Początkującym radzimy wybrać prostsze trasy.
 3. Koszt Skipassów jednodniowych na Kasprowym Wierchu to wydatek rzędu 130 złotych, zaś nocleg w okolicach możemy znaleźć za około 250 - 400 złotych za dwuosobowy pokój.
 4. Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na narty warto kupić również, gdy wybieramy się na urlop na terenie kraju. Polisa na narty to koszt zaledwie od 2 do 5 złotych dziennie, może natomiast uchronić nasze zdrowie i portfele przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń. 

Średnia ocena: 4.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa