Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Obowiązki uczestników stoku

 

Z tego poradnika dowiesz się:

Poruszanie się po stoku może być niebezpieczne, zwłaszcza gdy osiągamy duże prędkości. Tak jak i w ruchu drogowym, tak samo tutaj panują pewne prawa, których musimy przestrzegać. Zachowanie bezpieczeństwa jest niezbędne na stoku, jednak nie zawsze wystarcza. Dla pełnej ochrony warto przed wyjazdem zakupić polisę.

obowiązki w ramach ubezpieczeniafot: pixabay.com

    Porównaj polisy! 

Ubezpieczenie pomoże nam w sytuacji, gdy będziemy potrzebować opieki medycznej, doznamy kontuzji czy staniemy się sprawcą wypadku. Zakup polisy powinien poprzedzać każdy narciarski wyjazd. Samo jej posiadanie nie zwalnia nas jednak z przestrzegania poniższych zasad.

Kask dla nieletnich

Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia są zobowiązane do korzystania z kasku. Musi być on specjalnie przystosowany do jazdy na nartach lub desce. Ze względu na duże ryzyko upadku istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia głowy. Jeżeli młodociana osoba nie będzie posiadać konstrukcyjnie dopasowanego kasku, na jej opiekuna (rodzica czy wychowawcę) może zostać nałożona kara w wysokości od 20 aż do 5000 zł.

Trzeźwość na stoku

Tak jak na drodze, tak samo i na nartostradach obowiązuje całkowity zakaz spożywania i poruszania się pod wpływem alkoholu. Osoby nietrzeźwe mogą dostać grzywnę do 5000 zł. Pod pojęciem nietrzeźwości rozumiemy wykazanie w badaniu krwi objętość alkoholu powyżej 0,5 promila. Osoba zarządzająca terenem narciarskim może nie wpuścić nietrzeźwych osób na stok i jednocześnie ma obowiązek powiadomienia policji o obecności takich osób.

Sprawny sprzęt

Wjeżdżając na szczyt z pewnością musimy posiadać w pełni sprawny sprzęt. Powinniśmy go regularnie odświeżać i sprawdzać stan techniczny. Wady mogą spowodować wypadek na stoku, który będzie niebezpieczny zarówno dla nas jak i innych narciarzy i snowboardzistów. Oprócz stanu fizycznego warto też pomyśleć o polisie narciarskiej. Będzie zabezpieczeniem na wypadek nieszczęśliwego wypadku, może pokryć koszty leczenia, a także uszkodzenia sprzętu. 

    Wybierz najlepsze ubezpieczenie

Przeczytaj regulamin

Zanim znajdziemy się na terenie narciarskim mamy obowiązek zapoznania się z jego regulaminem. Przebywając na stoku jednoznacznie zgadzamy się na zapisane w nim warunki. Osoba zarządzająca powinna takie informacje zamieścić w widocznym miejscu, przy wejściu na dany obszar. Musi także zadbać o bezpieczeństwo panujące na stoku. Konieczne są czytelne dla każdego znaki ostrzegawcze.

Julietta Maciejak

 

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa