Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Ranking ubezpieczeń na narty i snowboard - jakie ceny?

11 proc. aktywnych fizycznie Polaków deklaruje, że potrafi jeździć na nartach lub snowboardzie – wynika z badania Centrum Badania Opinii Społecznej „Aktywność fizyczna Polaków”. Polski Związek Narciarski szacuje liczbę osób, które uprawiają jeden z tych dwóch sportów zimowych na około 1,5-2 mln.

Podczas ubiegłego sezonu narciarskiego wyjazd na ferie zimowe za granicę zadeklarowało 35 proc. Polaków. Aż niemal 80 proc. z tej grupy respondentów wskazało, że zamierza zakupić ubezpieczenie turystyczne, przede wszystkim narciarze i snowboardziści – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Diners Club Polska. Zdają oni sobie sprawę, że w Alpach czy u naszych południowych sąsiadów polisa narciarska jest koniecznością.

Brak ubezpieczenia na narty lub snowboard za granicą


Odwrotnie niż w Polsce, w Austrii, Czechach, we Włoszech czy na Słowacji kosztami akcji ratunkowej w górach obciążany jest turysta, jeżeli nie posiada ubezpieczenia. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) refunduje wyłącznie podstawowe świadczenia w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) w placówkach, które mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Karta nie zawiera również ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) lub od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC).

    Kup tanie ubezpieczenie na narty

W ubiegłym sezonie zimowym średni koszt transportu medycznego z zagranicy do Polski śmigłowcem lub karetką wynosił nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych – wynika z danych Mondial Assistance przygotowanych dla rankomat.pl. W poszczególnych krajach kształtowały się one następująco:

  • we Włoszech – 40 tys. zł,
  • w Norwegii – 37 tys. zł,
  • w Austrii – 25 tys. zł,
  • we Francji – 22 tys. zł,
  • na Słowenii – 11 tys. zł.

 
Ranking ubezpieczeń na narty i snowboard 2017 – gdzie najtaniej?

W porównaniu do kosztów transportu medycznego lub akcji ratunkowej, zakup ubezpieczenia na narty lub snowboard jest tani. W ubiegłym sezonie narciarskim (listopad 2016-marzec 2017) średnie ceny polis (jedna osoba za jeden dzień) w najpopularniejszych kierunkach zagranicznych wyjazdów polskich narciarzy i snowboardzistów były bardzo korzystne.

Średnio najmniej płaciły osoby jeżdżące na stokach na Ukrainie (5,29 zł), w Norwegii (5,59 zł) oraz w Niemczech (5,61 zł). Nieco więcej trzeba było zapłacić za naszą południową granicą – w Czechach (5,77 zł) oraz na Słowacji (5,82 zł). Drożej było w Andorze (6,54 zł), we Włoszech (6,61 zł), w Austrii (6,87 zł), we Francji (6,92 zł) oraz w Szwajcarii (7,69 zł) – wynika z danych rankomat.pl.

Aktualny ranking ubezpieczeń na narty i snowboard – jakie ceny wyjazdu?


Obecnie ceny wyjazdu na narty lub snowboard dla jednej osoby za dzień również prezentują się bardzo korzystnie. Za jednodniowy pobyt w najpopularniejszych wśród osób z Polski uprawiających sporty zimowe krajach, jak Austria, Czechy, Słowacja czy Włochy, najtańszą polisę można kupić już od 4 zł. Zakresem ochrony obejmuje:

  • OC w życiu prywatnym do kwoty 30 tys. euro (125 150,47 zł),
  • koszty leczenia i assistance do kwoty 20 tys. euro (83 433,64 zł),
  • koszty ratownictwa do kwoty 6 tys. euro (25 030,09 zł),
  • OC sportowe do kwoty 15 tys. euro (62 575,23 zł),
  • NNW do kwoty 15 tys. euro.


Jednak nie posiada w swoim pakiecie ubezpieczenia sprzętu czy bagażu. Dlatego nieco droższą polisę z rozszerzoną ochroną na narty lub snowboard można znaleźć np. w naszym kalkulatorze. Zawiera oferty kilkudziesięciu towarzystw, a do każdej z nich dołączony jest plik z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), z którymi należy dokładnie się zapoznać przed wyborem oferty. Po wyborze jednej z nich, wystarczy wydrukować otrzymaną na skrzynkę mailową umowę i udać się na zagraniczny stok.

    Porównaj tanie ubezpieczenie na narty

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa