Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Ubezpieczenie narciarskie na weekend w górach

Sezon narciarski w Polsce trwa standardowo od listopada do marca. Jest to zależne również od panujących warunków atmosferycznych. Na szczęście nawet poza tym okresem, możesz cieszyć się urokami zjazdów ze stoku. Najlepszym i najprostszym sposobem jest wybranie się na alpejskie lodowce - także na weekend.

ubezpieczenie narciarskie na weekend
Źródło: pexels.com

Sezon narciarski w Polsce trwa standardowo od listopada do marca. Jest to zależne również od panujących warunków atmosferycznych. Na szczęście nawet poza tym okresem, możesz cieszyć się urokami zjazdów ze stoku. Najlepszym i najprostszym sposobem jest wybranie się na alpejskie lodowce - także na weekend.

Podczas wyjazdów narciarskich, niezależnie od czasu ich trwania, konieczne jest ubezpieczenie narciarskie. Nawet jeżeli spędzisz na nartach tylko kilka godzin, nie masz pewności, że coś się wtedy nie stanie. Zaawansowani narciarze i snowboardziści również powinni na to zwrócić uwagę, choćby z tak prostego względu, jak obecność na stoku początkujących amatorów zimowego szaleństwa.

kup ubezpieczenie na narty

Czy ubezpieczenie narciarskie jest konieczne?


Oczywiście. Mimo że prawnie nie istnieje taki wymóg, w niektórych państwach służby ratownicze po przybyciu, spytają czy posiadasz ubezpieczenie (tak jest np. w Czechach). Za granicą koszty poszukiwań, ratownictwa i leczenia są bardzo wysokie, jeżeli nie posiadasz żadnego zabezpieczenia. Minimalną ochronę zapewni Ci EKUZ, którą powinieneś wyrobić odpowiednio wcześnie przed wyjazdem. Ubezpieczenie narciarskie na weekend jest natomiast kompleksowym zabezpieczeniem na Twój wyjazd, które kupisz nawet dzień przed podróżą.

Czy ubezpieczenie jest potrzebne tylko za granicą?


Ubezpieczenie turystyczne kupuje się przede wszystkim przed wyjazdem zagranicznym, jednak w Polsce jest równie przydatne. Nie opiera się wtedy na kosztach leczenia, ale jej podstawą jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Polacy najczęściej kupują polisę obowiązującą na terenie RP, wybierając się na narty. Właśnie wtedy mamy świadomość ryzyka i niebezpieczeństw, jakie na nas czyhają. Weekendowe wyjazdy na narty stają się coraz popularniejsze, jak i świadomość tego, jak ważne jest ubezpieczenie.

zakres ubezpieczenia narciarskiego w Polsce i za granicą

Źródło: opracowanie własne

Koszt ubezpieczenia narciarskiego na weekend


Oferta ubezpieczeń narciarskich na weekend
jest bardzo szeroka. Ceny polis różnią się w zależności od długości wyjazdu, liczby osób ubezpieczonych, zakresu oraz sum ubezpieczenia, a także ewentualnych zwyżek i zniżek (np. za wiek). Jeżeli chcesz poznać zakres, jaki posiada ubezpieczenie narciarskie na weekend, koszt oraz warunki zawarcia umowy, powinieneś odwiedzić porównywarkę i sprawdzić wszystkie szczegóły. Cena polisy jest naprawdę niewielka, tym bardziej, jeżeli obejmuje tylko 2 dni. Poniżej znajdują się wyniki kalkulacji na taki wyjazd dla jednej osoby, która zamierza amatorsko pojeździć na nartach w Austrii oraz w Polsce.

Towarzystwo Austria Polska
Sumy ubezpieczenia Cena ubezpieczenia Sumy ubezpieczenia Cena ubezpieczenia
Warta KL: 120 000 zł
NNW: 20 000 zł
OC: 200 000 zł
17,10 zł  
AXA KL: 30 000 €
NNW: 4 000 €
OC: 50 000 €
17,10 zł NNW: 10 000 zł
KL: 500 zł
OC: 100 000 zł
4 zł
Signal Iduna KL: 30 000 €
NNW: 15 000 zł
OC: 60 000 €
17,66 zł NNW: 10 000 zł
KL: 500 zł
OC: 120 000 zł
8,94 zł
Aviva KL: 120 000 zł
NNW: 20 000 zł
OC: 200 000 zł
19 zł  
TU Europa KL: 40 000 €
NNW: 5 000 €
OC: 100 000 €
37,62 zł

Źródło: opracowanie własne, na podstawie kalkulacji w porównywarce polisanarciarska.pl z dnia 24.03.2017 r.

    Kup polisę narciarską!

Coraz więcej osób decyduje się na zakup ubezpieczenia narciarskiego, zdając sobie sprawę z ryzyka związanego z uprawianiem sportów zimowych. Jak widać powyżej, koszt takiej ochrony nie jest sporym wydatkiem, a może Cię uchronić przed znacznie wyższymi rachunkami. Już teraz porównaj, ile będzie kosztować polisa dla Ciebie i ciesz się wyjazdem.

Julietta Pawlak

 

 

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa