Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Ubezpieczenie narciarskie Warta Travel Plus - Czy warto kupić?

Jednym z pakietów ubezpieczenia turystycznego Warta Travel Plus jest rozszerzenie SKI PLUS przeznaczone dla narciarzy oraz snowboardzistów. Polisa zawiera 3 opcje, które obejmują ochroną wyjazdy indywidualne, rodzinne oraz grupowe zarówno w kraju, jak i za granicą. Osoby jeżdżące na nartach lub snowboardzie muszą pamiętać o wykupieniu rozszerzenia związanego z amatorskim lub wyczynowym uprawianiem sportu. Inaczej w razie wypadku towarzystwo nie wypłaci odszkodowania.

 

Polisa narciarska Warta Travel Plus posiada kilka interesujących rozszerzeń. Pierwszym z nich jest możliwość ubezpieczenia wypożyczonego sprzętu narciarskiego na wypadek kradzieży, zniszczenia na stoku czy zaginięcia podczas transportu. Oprócz nart czy deski, ochrona obejmuje także buty, gogle, kask, kijki lub kombinezon.

Drugą interesującą opcją rozszerzenia SKI Plus jest możliwość pokrycia przez towarzystwo kosztów zakupu karnetu, który nie został wykorzystany na skutek choroby lub w razie odniesienia wypadku. Narciarz może również liczyć na rekompensatę w wysokości 40 zł za każdy dzień, w którym jazda na nartach lub snowboardzie była uniemożliwiona z powodu złej pogody. Oprócz pakietów dla osób uprawiających sporty zimowe, oferta Warta Travel Plus zawiera standardowe rozszerzenia obecne w większości polis turystycznych. Jak ubezpieczenie kosztów leczenia i ratownictwa, od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC) czy usług assistance.

    Porównaj cenę ubezpieczenia na narty

Ubezpieczenie na narty Warta – zakres ochrony?

 

Oferta Warta Travel Plus przeznaczona jest dla turystów i narciarzy (rozszerzenie SKI Plus) podróżujących zarówno w kraju, jak i za granicą. Posiada również pakiet skierowany do osób chcących podjąć pracę poza granicami Polski. Oferuje ochronę w 3 strefach geograficznych:

  • strefa 1 – w jej skład wchodzą państwa europejskie wraz z terytoriami krajów położonych w basenie Morza Śródziemnego (Cypr, Egipt, Izrael, Tunezja, Turcja oraz Wyspy Kanaryjskie), z wyłączeniem terytorium Polski oraz kraju zamieszkania ubezpieczonego,
  • strefa 2 – obejmuje terytorium całego świata z wyjątkiem terytorium Polski oraz kraju zamieszkania ubezpieczonego,
  • strefa 3 - obejmuje terytorium Polski.

 

Ubezpieczenie Warta Travel Plus ze względu na liczbę osób, cel oraz długość wyjazdu oferuje 3 rodzaje polisy turystycznej:

  • Rodzina Travel i Rodzina SKI – pakiet zakresem ochrony obejmuje przynajmniej jedną osobę dorosłą powyżej 21 lat oraz dzieci wspólnie z nią podróżujące w wieku do 18 lat,
  • Junior Travel i Junior SKI – pakiet zakresem ochrony obejmuje grupy dzieci, młodzieży szkolnej i akademickiej do 24 lat, liczące minimum 10 osób oraz opiekunów grupy,
  • Weekend Travel i Weekend SKI – pakiet przeznaczony jest dla osób aktywnie spędzających czas wolny od pracy. Ochrona dotyczy każdego piątku, soboty i niedzieli we wskazanym w polisie miesięcznym okresie ubezpieczenia za ryczałtową składkę, niezależnie od liczby podróży realizowanych w tym czasie.

 

Pierwsze 2 pakiety skierowane są jedynie do osób udających się za granicę. Trzeci z nich jest dostępny dla podróżujących zarówno po Polsce, jak i poza terenem naszego kraju.

Ubezpieczenie narciarskie Warta – koszt kupna?

 

Koszt zakupu ubezpieczenia Warta Travel jest uzależniony od liczby osób, długości, miejsca oraz celu wyjazdu. Każdorazowo jest określany indywidualnie przez towarzystwo zarówno w przypadku nagłego zachorowania, jak i w razie nieszczęśliwego wypadku. Suma gwarantowana kosztów leczenia wynosi maksymalnie 800 tys. zł. Polisa nie refunduje świadczeń związanych z chorobami przewlekłymi.

    Porównaj ceny polis narciarskich

W przypadku wyjazdu na narty lub snowboard za granicę, jednym z najważniejszych elementów ubezpieczenia jest suma gwarantowana kosztów leczenia, która powinna wynieść minimum 30 tys. euro (około 125 tys. zł). Należy pamiętać, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) refunduje jedynie podstawowe świadczenia medyczne w placówkach, które mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. W razie wypadku na stoku ich zakres często bywa niewystarczający.

Ubezpieczenie na narty a transport helikopterem

 

EKUZ nie refunduje również wydatków związanych z przewozem poszkodowanego ze stoku do szpitala, a także transportu medycznego z użyciem helikoptera lub karetki do kraju. W efekcie minimalna wysokość kosztów ratownictwa zawarta w polisie w przypadku wyjazdu na narty za granicę powinna wynieść przynajmniej 5 tys. euro (około 20 tys. zł). W ramach pakietu Warta Travel Plus ta suma wynosi maksymalnie 50 tys. zł.

Jak ważne jest posiadanie ubezpieczenia narciarskiego, przekonał się w 2017 roku jeden z Polaków podczas pobytu w Austrii. Z danych przygotowanych dla rankomat.pl przez ERV wynika, że doznał złamania obojczyka w wyniku wypadku odniesionego na stoku. Konieczna okazała się akcja ratunkowa z użyciem helikoptera (koszt 3,7 tys. euro), a także przeprowadzenie operacji za granicą (6,4 tys. euro). Łącznie wartość udzielonej narciarzowi pomocy została oszacowana na sumę ponad 10 tys. euro (około 41,6 tys. zł) i została pokryta przez towarzystwo.

Ubezpieczenie narciarskie Warta – opinie 

 

Ubezpieczenie Warta Travel Plus wraz z pakietem SKI Plus zawiera przyzwoity zakres ochrony dla narciarzy czy snowboardzistów. Jednak posiada również kilka ważnych wyłączeń. Po pierwsze osoby, które chcą rozszerzyć polisę o NNW do kwoty 5 tys. zł, mogą to zrobić jedynie na terytorium Polski (tzw. strefa 3). Wyjeżdżając na narty albo snowboard za granicę nie jest to możliwe.

Po drugie chociaż ubezpieczenie Warty oferuje możliwość dokupienia rozszerzenia, które umożliwia kontynuację leczenia w Polsce urazów powstałych za granicą, to z tej możliwości nie mogą skorzystać osoby jeżdżące na nartach lub desce. Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) wykluczają możliwość objęcia tego typu ochroną klientów amatorsko lub wyczynowo uprawiających sport.

Jednak na rynku są dostępne ubezpieczenia narciarskie nieposiadające tego typu wyłączeń. W prosty sposób kilka z nich można przeanalizować za pomocą naszego kalkulatora. Każda z ofert zawiera dołączony plik z OWU. W efekcie w dowolnym momencie online możemy przeanalizować zakres ochrony, rozszerzenia oraz wyłączenia danej polisy. Po wyborze któregoś z pakietów, na wskazany przez użytkownika adres e-mail zostanie wysłana umowa. Następnie wystarczy ją wydrukować i bezpiecznie rozpocząć szusowanie.

    Porównaj ubezpieczenia

Średnia ocena: 4.67

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa