Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Ubezpieczenie narciarskie Warta Travel Plus - Czy warto kupić?

narty we włoszech

Jeśli planujesz podróż za granicę, powinieneś wiedzieć, że plan wyjazdu dopięty na ostatni guzik to nie tylko zabookowanie lotu, noclegu i znalezienie ciekawych atrakcji, ale również wykupienie odpowiedniej polisy turystycznej. Ostatecznie to Twoje bezpieczeństwo na wyjeździe stanowi priorytet. Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta przygotowało specjalną ofertę WARTA TRAVEL PLUS, która zawiera różne warianty i możliwość personalizacji polisy pod Twoje wakacje czy wyjazd służbowy. Z rozszerzeniem SKI PLUS to doskonała propozycja dla narciarzy i snowboardzistów (również amatorów), którzy wybierają się na stok. Czy warto postawić na tę ofertę WARTY?

 

    Porównaj cenę ubezpieczenia na narty

 

W poniższym artykule przyjrzymy się tej ofercie nieco bardziej szczegółowo. Oferuje ona bowiem nie tylko wysokie sumy gwarantowane na leczenie czy OC, ale również m.in. ubezpieczenie sprzętu sportowego czy bogaty pakiet Assistance. Cena również może zachęcać, jednak warto pamiętać, że czasem wybór ubezpieczenia turystycznego nie jest tak oczywisty i to polisa powinna być dostosowana do wyjazdu, a nie na odwrót. Czy warto wykupić ubezpieczenie WARTA TRAVEL?

Warta Travel – dla kogo?

WARTA TRAVEL to ubezpieczenie turystyczne gwarantujące ochronę ubezpieczeniową podczas podróży zagranicznych w takim zakresie, jaki został zawarty w umowie. Oferowanie rozszerzenie SKI PLUS skierowanie jest szczególnie w stronę amatorów sportów zimowych. To polisa dla osób indywidualnych, grup przyjaciół, rodzin, grup młodzieży udających się na stoki w ramach np. obozu czy szkolnej wycieczki. Zawiera również specjalny wariant dedykowany tym, którzy często wyjeżdżają na weekendy, aktywnie wykorzystując swój czas wolny, jednak nie chcą cotygodniowo szukać nowego ubezpieczenia.

WARTA TRAVEL przeznaczona jest zatem dla wszystkich, którzy planują podróż za granicę i są zainteresowani zapewnieniem sobie kompleksowej ochrony, której zakres zależy od tego, w jaki sposób spersonalizujesz polisę i jaki wariant wybierzesz. 

Warta Travel – zakres ochrony 

Zakres ochrony polisy WARTA TRAVEL może być różny. Zaczynając od stref geograficznych, na jakich objęty zostajesz ochroną, mamy do wyboru trzy opcje:

 • Strefa 1 – w jej skład wchodzą państwa europejskie wraz z terytoriami krajów położonych w basenie Morza Śródziemnego (Cypr, Egipt, Izrael, Tunezja, Turcja oraz Wyspy Kanaryjskie), z wyłączeniem terytorium Polski oraz kraju zamieszkania ubezpieczonego,
 • Strefa 2 – obejmuje terytorium całego świata, z wyjątkiem terytorium Polski oraz kraju zamieszkania ubezpieczonego,
 • Strefa 3 –  obejmuje terytorium Polski.

Strefę wybierasz samodzielnie, w zależności od Twoich planów wyjazdu.

Jeśli natomiast chodzi o to, co oferuje Ci towarzystwo ubezpieczeniowe w podstawowym zakresie WARTA TRAVEL, są to takie elementy jak:

 • Pokrycie kosztów leczenia,
 • Pokrycie kosztów ratownictwa i transportu medycznego,
 • Organizacja pomocy na miejscu w ramach pakietu Assistance,
 • Ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW,
 • Ochronę odpowiedzialności cywilnej OC,
 • Ochronę COVID-19,
 • Ochronę przed żywiołami 
 • Ochronę bagażu.

Dodatkowo w wersji zawierającej rozszerzenie narciarskie SKI PLUS jest to:

 • Ochrona podczas uprawiania sportów zimowych,
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego (również wypożyczonego),
 • Zwrot kosztów wypożyczenia sprzętu narciarskiego/snowboardowego oraz zakupu karnetu, jeśli nie będziesz mógł z niego skorzystać np. przez warunki pogodowe czy wypadek,
 • Rekompensata w kwocie 40 zł za każdy dzień, w którym z powodu złej pogody jazda na nartach nie była możliwa.

W OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (jego swoistym regulaminie) określone jest, że ubezpieczenie WARTA TRAVEL nie zawiera:

 • Ochrony szkód powstałych w kraju stałego zamieszkania klienta,
 • Pokrycia kosztów operacji plastycznych,
 • Kosztów leczenia stomatologicznego: profilaktycznego, protetycznego i ortodontycznego,
 • Ochrony szkód w środowisku naturalnym.

To, jak wysokie są sumy gwarantowane na dany punkt ochrony, zależy od wybranego pakietu. Dostępne są trzy wersje: podstawowa, optymalna (zalecana przez ubezpieczyciela) oraz elastyczna, w której sami wybieramy sumy gwarantowane na konkretną ochronę w zależności od uznania. Wersje te różnią się wysokością składki ubezpieczenia. 

 

    Porównaj ceny polis narciarskich

Jakie pakiety oferuje Warta Travel?

Pakiet WARTA TRAVEL dostępny jest w 3 wariantach: 

 • Rodzina Travel i Rodzina SKI – pakiet, którego zakres ochrony obejmuje przynajmniej jedną osobę dorosłą powyżej 21 lat oraz dzieci wspólnie z nią podróżujące w wieku do 18 lat.
 • Junior Travel i Junior SKI – pakiet, który zakresem ochrony obejmuje grupy dzieci, młodzieży szkolnej i akademickiej do 24 lat (grupa musi liczyć minimum 10 osób oraz opiekunów grupy).
 • Weekend Travel i Weekend SKI – pakiet, którego ochrona dotyczy każdego piątku, soboty i niedzieli we wskazanym w polisie miesięcznym okresie ubezpieczenia, niezależnie od tego, ile podróży odbędziesz. To oferta skierowana do tych, którzy aktywnie wykorzystują weekendy.

Warta Travel – zalety i wady

Warta Travel wyszło w stronę podróżujących z naprawdę dobrze przygotowaną ofertą, która w większości przypadków zapewnia kompleksowy zakres ochrony. Do zalet tego rozwiązania należy przede wszystkim różnorodność dostępnych modeli polisy (możesz postawić zarówno na pakiet rodzinny, pakiet dla grup obozowych czy indywidualny) i wygoda (nie musisz za każdym razem wybierać polisy, jeśli planujesz kilka podróży w ciągu najbliższych tygodni czy miesięcy – wystarczy, że podasz termin, w jakim ma obowiązywać ubezpieczenie i obejmie ono swoim zakresem wszystkie odbyte przez Ciebie podróże w tym czasie). 

Taka opcja nie pozostaje jednak bez wad. Należy wziąć pod uwagę, że każdy wyjazd może wymagać innej wysokości sum gwarantowanych i innego zakresu ochrony, a korzystając z gotowej oferty na kilka wyjazdów, odbierasz sobie możliwość modyfikowania polisy pod konkretną podróż. Tracisz również, jeśli planowane przez Ciebie na przestrzeni najbliższych tygodni podróże się nie odbędą, bowiem opłaciłeś składkę z wyprzedzeniem, a w przypadku każdorazowego wybierania ubezpieczenia turystycznego, robisz to zazwyczaj kilka dni przed wyjazdem. Taka składka jest również zazwyczaj wyższa niż w przypadku polisy na pojedynczy wyjazd, więc jeśli planujesz jedynie jedną podróż na kilka dni, cenowo to rozwiązanie nie wypada korzystnie.

Warta Travel a ubezpieczenie narciarskie wybrane samodzielnie

Wiesz już, jakie są wady i zalety ubezpieczenia Warta Travel. Warto zatem zastanowić się jak wypada ono w zestawieniu z ubezpieczeniem wybieranym każdorazowo samodzielnie przed wyjazdem. 

Ubezpieczenie wybrane samodzielnie masz możliwość personalizować przed każdym wyjazdem, dobierając sumy gwarantowane i rozszerzenia do celu wyjazdu, swojego aktualnego stanu zdrowia i preferencji. Być może na jedną wycieczkę będziesz potrzebował klauzuli alkoholowej, zaś na kolejnych nie zamierzasz pić lub ten konkretny kierunek wyjazdu będzie wymagał wyższej (lub niższej) sumy gwarantowanej, biorąc pod uwagę koszty leczenia w danym kraju. Taka elastyczność w wybieraniu ofert może okazać się dla nas prostsza oraz korzystniejsza finansowo. Powinieneś zatem dokładnie przemyśleć swoją decyzję, zanim zdecydujesz się na pakiet Warty.

Możesz również zapoznać się z cenami wybieranych samodzielnie pakietów narciarskich, aby obliczyć kwotę, którą będziesz musiał przeznaczyć na polisy podróżne i porównać ją z ceną za długofalowy pakiet ochrony. 

Jak znaleźć ubezpieczenie narciarskie?

Znalezienie dobrej polisy narciarskiej na wyjazd wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. W tym celu zdecydowanie pomocne jest narzędzie, jakim jest kalkulator ubezpieczeń narcairskich. Narzędzie po wprowadzeniu kilku danych, udostępnia oferty ubezpieczeń dostosowanych do Twojego wyjazdu.

Konieczne jest jedynie uzupełnienie danych jak: data podróży, miejsce docelowe, cel wyjazdu (bierny odpoczynek, narciarstwo, sporty ekstremalne czy praca zarobkowa), wiek podróżnego (lub podróżujących) i odpowiedź na pytanie, czy osoby planujące wyjazd znajdują się aktualnie na terenie Polski i chorują przewlekle.

Wszystko to zajmuje maksymalnie kilka minut, po których system wykonuje dla Ciebie kalkulację najlepszych ofert z wypunktowanym zakresem ochrony oraz możliwością przejścia na stronę towarzystwa, aby zapoznać się z całą ofertą i Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (co oczywiście, należy zrobić przed kupnem polisy). W prosty sposób możesz również dokonać zakupu przelewem, a potwierdzenie zakupu ubezpieczenia otrzymasz mailowo wraz z niezbędnymi dokumentami. Ochrona zacznie obowiązywać w dniu, który zaznaczyłeś jako dzień rozpoczęcia podróży. 

Ile kosztuje ubezpieczenie narciarskie?

Koszt ubezpieczenia narciarskiego waha się zazwyczaj od kilku do kilkunastu złotych dziennie za jedną osobę dorosłą. Na cenę polisy wpływa wiele czynników, przede wszystkim:

 • termin wyjazdu (np. to, czy aktualnie trwa sezon), 
 • stan zdrowia podróżujących i obecność (lub brak) chorób przewlekłych, 
 • miejsce docelowe i to, jak wysokie są w danym kraju koszty leczenia,
 • cel wyjazdu (ubezpieczenia są tańsze, gdy planujesz jedynie bierny odpoczynek na plaży zamiast trekkingu, bo ryzyko wypadku jest mniejsze). 

Dlatego właśnie istnieje tak wiele polis i są one mocno zróżnicowane cenowo. Poniżej prezentujemy kalkulację ubezpieczenia narciarskiego na wyjazd do trzech różnych krajów wraz z opisem zakresu ochrony oraz adekwatną do niego ceną. 

    Znajdź ubezpieczenie dla siebie

 

UBEZPIECZYCIEL

ZAKRES OFERTY

CENA

KRAJ

Allianz

 • Koszty leczenia: 500 000 zł
 • Ochrona COVID-19: TAK
 • NWW: 300 000 zł
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego: 3 000 zł
 • Ubezpieczenie bagażu: TAK
 • Assistance: TAK
 • Ratownictwo: 800 000 zł

19,60 zł/dzień

za jedną osobę dorosłą (bez chorób przewlekłych) 

SPRAWDŹ CENĘ 

Francja

Ergo Ubezpieczenia Podróży 

 • Koszty leczenia i ratownictwa: 188 298 zł
 • OC: 235 373 zł
 • Ochrona COVID-19: TAK
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego: 4 000  zł 
 • NWW: 30 000 zł

15 zł/dzień

za jedną osobę dorosłą (bez chorób przewlekłych) 

SPRAWDŹ CENĘ

Hiszpania

Signal Iduna 

 • Koszty leczenia i ratownictwa: 200 000 zł
 • OC: 100 000 zł
 • Ochrona COVID-19: TAK
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego: 4 000 zł
 • NWW: 30 000 zł

12,60 zł/dzień

za jedną osobę dorosłą (bez chorób przewlekłych) 

SPRAWDŹ CENĘ

Austria

Najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje ubezpieczenie WARTA TRAVEL?

  Koszt ubezpieczenia WARTA TRAVEL jest uzależniony od tego, jaki wariant wybierzemy. Cena za miesięczny pakiet ochrony na wycieczki do strefy pierwszej waha się od 415 do 730 złotych za osobę dorosłą.

 2. Czy EKUZ wystarczy na wyjazd na narty?

  EKUZ, czyli Europejska Karta Ochrony Zdrowia, nie jest wystarczającą ochroną na wyjazd na narty za granicę. Nie zawiera on elementów jak ubezpieczenie sprzętu sportowego czy OC, umożliwia korzystanie jedynie z państwowych placówek medycznych i z usług refundowanych w danym kraju (a górskie ratownictwo rzadko bywa refundowane oraz obejmuje swoim zasięgiem ochrony jedynie teren państw członkowskich Unii Europejskiej i/lub EFTA.

 3. WARTA TRAVEL: czy warto?

  Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bowiem polisa powinna być dobrana do Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli jednak chodzi o naszą opinię, to zawsze warto najpierw sprawdzić jak plasują się cenowo inne oferty oraz jaką ochronę mogą nam one zapewnić, zanim zdecydujemy się na długoterminową umowę z ubezpieczycielem.

Podsumowanie

 1. Ubezpieczenie WARTA TRAVEL to polisa turystyczna, która zapewnia nam bezpieczeństwo nas na wszystkich wyjazdach zagranicznych, które odbędą się w terminie objętym ochroną. Dostępna jest w 3 wariantach i może obowiązywać na terenie 3 stref geograficznych. 
 2. Ubezpieczenie WARTA TRAVEL to oferta skierowana do wszystkich podróżnych, ale szczególnie do tych, którzy planują kilka wycieczek w najbliższym czasie, do zorganizowanych grup młodzieży wybierających się w góry, osób aktywnych w weekendy. 
 3. Wykupienie jednej polisy na kilka wyjazdów jest wygodną opcją, ale musisz pamiętać, że ubezpieczenie turystyczne zawsze powinno być dostosowane do kierunku i celu wycieczki, a posiadając jeden wariant na każdy wyjazd, ochrona może okazać się dobrana nieodpowiednio.
 4. Zakupu ubezpieczenia turystycznego najłatwiej dokonać online, a wybierając ofertę możesz skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń, który znacząco ułatwi ci poszukiwania ubezpieczenia idealnego. 

Średnia ocena: 4.40

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa