Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Wyjazdy narciarskie dla singli

narciarskie wyjazdy dla singli

Brak towarzysza na wyjazd na narty nie musi być powodem rezygnacji z szusowania po stokach. Doskonałą alternatywą jest wyjazd dla singli, który gwarantuje nie tylko możliwość wyjazdu w fantastyczne narciarskie regiony, ale też towarzystwo innych pasjonatów sportów zimowych. Gdzie szukać wyjazdów na narty dla singli? Jakie kierunki są aktualnie dostępne? Ile kosztuje wyjazd na narty dla singli? Oto podsumowanie najważniejszych informacji.

Jako jedyna osoba z grupy przyjaciół umiesz i lubisz jeździć na nartach? Twoja żona/Twój mąż nie podzielają zamiłowania do zimowych sportów? Nie masz z kim jechać na narty, ale nie chcesz, aby to był powód rezygnacji z szusowania? Jest na to rozwiąnie - szusowanie w pojedynkę.

 

    Porównaj ceny ubezpieczeń na narty

 

Jak zaplanować wyjazdy narciarskie dla singli?

Narciarstwo zjazdowe i snowboard to fantastyczne sporty, ale nie każdy musi je uprawiać. Nie każdy też ma ochotę na samodzielny wyjazd na narty. Dlatego wycieczka w zorganizowanej grupie to doskonały sposób na wykorzystanie sezonu narciarskiego, a dodatkowo możliwość poznania nowych osób o podobnych zainteresowaniach.

Najczęściej spotykane wyjazd na narty dla singli to wycieczki obejmujące kompleksowo:

- dojazd samolotem/autokarem/czasami własnym transportem,

- kilkudniowy ski-pas w cenie,

- wyżywienie,

- zakwaterowanie,

- atrakcje poza stokiem (tematyczne wieczorki, wycieczki, zwiedzanie itp.),

- lekcje doszkalające z instruktorem narciarstwa (na różnych poziomach).

Ośrodki narciarskie dla singli

Gdzie singiel może jechać na narty?

1. Gudauri, Kaukaz, Gruzja

Ośrodek Gudauri znajduje się 120 km od Tbilisi, w regionie Kazbegi w Gruzji. Stosunkowo nowy, ale świetnie rokujący kompleks narciarski jest alternatywą dla popularnych kierunków. Przyjeżdżają tu głównie Gruzini, ale też Rosjanie, Polacy, Ukraińcy, Niemcy, Anglicy. Do Gruzji na narty! – to hasło jest jeszcze mało popularne i warto to wykorzystać. Tym bardziej, że sezon trwa tutaj od grudnia do kwietnia, a nawet w maju możliwa jest jazda na pięciu najwyższych wyciągach.

Gudauri dysponuje 65 oznakowanymi trasami narciarskimi o łącznej długości 70 km, z czego 80% stanowią trasy rekreacyjne, łatwe i średniozaawansowane, a 20% to trasy trudne. Dolna stacja położona jest na wysokości 1990 m n.p.m., a górna – 3007 m n.p.m.

Znajdujący się w centrum fantastycznej, górskiej okolicy kompleks Gudauri stanowi najlepiej rozwinięty ośrodek narciarski w całej Gruzji. Wielką zaletą tego miejsca są niezapomniane widoki, dużo słonecznych dni, gruba pokrywa śnieżna i nieustannie rozwijająca się infrastruktura. Dla chętnych, chcących rozwinąć swoje umiejętności narciarskie, znajdzie się także instruktor polskojęzyczny.

Wyjazdy dla singli do Gudauri obejmują zakwaterowanie w butikowym, nowoczesnym hotelu z widokiem na góry. Duże lobby, eleganckie pokoje z tarasami, liczne udogodnienia, jaccuzzi z widokiem na góry – tak w wielkim skrócie prezentuje się to wyjątkowe miejsce.

Planując narty w Gruzji, Gudauri to najlepsza możliwa destynacja! Ogromną zaletą tego miejsca są komfortowe warunki narciarskie w kameralnej atmosferze.

Cena wyjazdu dla singli to ok. 2900 zł za 7 dni.

Sytuacja epidemiologiczna na dzień 13.01.2021: międzynarodowy ruch lotniczy wstrzymany do 31.01.21 r, granice lądowe i morskie nadal zamknięte. Obywatel polski, który przyleciał samolotem, musi okazać aktualny test PCR wykonany maksymalnie 72 godziny wcześniej, następnie odbyć 8-dniową samoizolację. Obostrzenia na ten moment są przewidziane do 31.01.21 r. Należy na bieżąco monitorować sytuację w Gruzji.

 2. Zinal, Val d’Anniviers, Szwajcaria

Region narciarski Val d’Anniviers obejmuje łącznie 220 km tras, 5 obszarów narciarskich, ponad 30 wyciągów orczykowych, 11 wyciągów krzesełkowych i gondoli. Stanowiąc tym samym prawdziwą gratkę dla miłośników narciarstwa i snowboardu. Panują tu także doskonałe warunki do freeride’u. Mnogość tras sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Szczególnie warte uwagi są stoki dostępne powyżej 2000 m n.p.m - rozległe, szerokie i bardzo komfortowe, co zapewnia doskonałe i bezpieczne warunki narciarskie.

Miłośnicy narciarstwa biegowego nie wyjadą stąd rozczarowani – urozmaicone trasy w wyższych partiach gór zapewnią niezapomniane wrażenia. Zresztą sama niezwykle urocza miejscowości Zinal stanowi kolebkę narciarstwa biegowego. 

Najwyższy punkt kompleksu – 3150 m n.p.m.

Sezon narciarski trwa tutaj od grudnia do kwietnia. Narty w Szwajcarii są możliwe już w styczniu 2021 roku z uwagi łagodne restrykcje turystyczne dla Polaków (na dzień 13.01.2021 r.).

Wyjazdy dla singli do Zinalw Szwajcarii obejmują zakwaterowanie w super standardzie 3+ - klimatyczne, drewniane pensjonaty usytuowane zaraz przy stoku gwarantują komfortowe warunki i niezapomniane widoki. Swisspeak Resort Zinal to przytulne apartamenty w formie mieszkań, z częścią sypialnianą, salonową, jadalnianą i kuchenną. Wyjazd dla singli to możliwość poznania nowych osób, integracja na stoku i podczas wieczornych wyjść i spotkań, a przede wszystkim dobra zabawa i dużo zimowej aktywności.

Cena wyjazdu dla singli to ok. 2800 zł za 7 dni.

Sytuacja epidemiologiczna na dzień 13.01.2021: osoby przyjeżdżające do Szwajcarii z kraju, znajdującego się na liście państw i regionów wysokiego ryzyka (lub które były tam w ciągu ostatnich 10 dni) zobowiązane są do przejścia kwarantanny. Polska nie jest aktualnie na liście państw zagrożonych, a więc możliwy jest wyjazd do Szwajcarii bez konieczności wykonywania testów i odbywania kwarantanny. Stoki w Szwajcarii są otwarte i dostępne dla turystów.

3. Liptowski Mikulasz, Jasna Nizke Tatry, Słowacja

Ośrodek Jasna Nizke Tatry  znajduje się w samym środku Parku Narodowego Tatry Niskie, na południu od Liptowskiego Mikulasza. Jest to największa stacja narciarska na Słowacji (91 ha), a Góra Chopok, o wysokości 2204 m n.p.m., jest drugim najwyższym szczytem w tym paśmie górskim.

W ośrodku do dyspozycji turystów dostępnych jest 36 kilometrów atrakcyjnych, różnorodnych tras narciarskich. Do tego nie można zapomnieć o 9 km tras off piste dla doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Od 2005 roku organizowane są tutaj World Freeride Race, a w 2014 r. cały świat dowiedział się o stoku Chopok dzięki Mistrzostwom Świata Juniorów w zjazdach.

Poza doskonałymi trasami, niewątpliwą atrakcją jest również Burton Snowpark Jasna (Nort Otupné) – bardzo popularny w całej Słowacji Snow Park. Najmłodsi mogą bawić się i zdobywać narciarskie umiejętności w licznych szkółkach narciarskich.

Niewątpliwą zaletą ośrodka Jasna Nizke Tatry dla Polaków jest bliskość granicy – z powodzeniem można tu przyjechać nawet na dłuższy weekend.

UWAGA: na dzień 13.01.2021 r. ośrodek Jasna-Chopok jest zamknięty. Należy na bieżąco śledzić obostrzenia na Słowacji.

Zorganizowane wyjazdy dla singli na narty elastycznie podchodzą do dynamicznie zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej w kraju i na świecie. Szereg ułatwień ma zachęcić turystów do wyjazdów, m.in.

  • 100 % zwrotu wpłat w razie zamknięcia granic lub ośrodka narciarskiego,
  • bezkosztowa rezygnacja z podróży na 30 dni przed wyjazdem w przypadku choroby lub nasilenia zachorowań w miejscu docelowym,
  • możliwość przeniesienia środków na inny wyjazd w dogodniejszym terminie,
  • możliwość przepisania umowy na inną osobę nawet na 5 dni przed planowaną datą wyjazdu.

Cena wyjazdu dla singli to ok. 900 zł za 4 dni.

Sytuacja epidemiologiczna na dzień 13.01.2021:Jak podaje GOV.pl od dnia 16 listopada 2020 roku obywatele polscy wjeżdżający na Słowację zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19 lub muszą się poddać obowiązkowej kwarantannie.

4. Flachau-Reitdorf, Austria

Flachau to niezwykle modna i nowoczesna część regionu narciarskiego Ski Amade, liczącego aż 800 km tras zjazdowych i stanowiącego tym samym największy obszar narciarski Austrii.

Wygodne rozwiązania zaproponowane przez zarządców kompleksów sprawiają, że wszystkie trasy dostępne są w ramach jednego karnetu.

Flachau to idealna wręcz destynacja dla miłośników aktywnego wypoczynku zimowego, którzy po dniu na nartach pragną przyjemnie spędzić wieczór. Liczne restauracje, bary, dyskoteki, SPA, baseny sprawiają, że miasto tętni życiem i ma wiele do zaproponowania turystom.

Wyjazd dla singli do Flachau-Reitdorf zawiera w ofercie nocleg w nowoczesnych budynkach usytuowanych ok. 1,5 km od stoku. Uczestnicy będą dojeżdżać pod wyciągi komfortowymi ski-busami. W kompleksie znajdują się wszelkie udogodnienia mające zapewnić wygodny odpoczynek – basen z widokiem na góry, sauna i ośrodek odnowy biologicznej. Po emocjonującej jeździe na stoku, na kwaterze będzie czekało szereg rozrywek pozwalających w pełni się zrelaksować.

Cena wyjazdu dla singli to ok. 2700 zł za 7 dni.

Sytuacja epidemiologiczna na dzień 13.01.2021: Polacy przyjeżdżający do Austrii z Polski lub innego kraju nieznajdującego się na liście bezpiecznych krajów, zobowiązani są do odbycia kwarantanny po przyjeździe. Należy bacznie obserwować sytuację w Austrii i listę krajów wysokiego/niskiego ryzyka, gdyż sytuacja zmienia się dynamicznie.

Stoki w Flachau-Reitdorf pozostają otwarte z zachowaniem reżimu sanitarnego, m.in. 50% obłożenia na wyciągach, otwarta tylko część tras zjazdowych, konieczność osłaniania nosa i ust.

5. Irde Fjall, Szwecja

Szwecja to jeden z niewielu krajów, które obecnie otwierają się na ruch turystyczny i posiadają lekkie obostrzenia względem pandemii.Irde Fjall to jeden z trzech największych ośrodków narciarskich w Szwecji, a sezon trwa tu niezwykle długo – od października do maja. Świetne warunki narciarskie i świeży śnieg – gwarantowane!

41 km doskonale przygotowanych tras zjazdowych, 22 nowoczesne wyciągi, świetna infrastruktura i zachwycające krajobrazy – to wszystko sprawia, że Szwecja jest doskonałym kierunkiem zimowym. Wyjazd do Irde Fjall dla singli obejmuje zakwaterowanie w komfortowych, pięknie położonych  na stoku domkach z licznymi udogodnieniami, m.in. WI-FI, parkingiem itp.

Oprócz jazdy na nartach, turyści mają możliwość skorzystania z licznych atrakcji, m.in. jazdy psimi zaprzęgami, narciarstwa biegowego, basenu, SPA.

Cena wyjazdu dla singli to ok. 2400 zł za 7 dni.

 Sytuacja epidemiologiczna na dzień 13.01.2021: Szwecja prowadzi bardzo liberalną politykę w zakresie turystyki w dobie COVID-19. Obywatele Unii Europejskiej, w tym Polacy, mają nieograniczony wyjazd i wjazd do Szwecji. Nie ma konieczności okazywania lub/i wykonywania testów na COVID-19, a także odbywania kwarantanny.

Ubezpieczenie na narty – jak wybrać?

Zorganizowany wyjazd na narty dla singli ma mnóstwo zalet polegających na zdjęciu z turystów samodzielnej organizacji. Wyjeżdżający nie muszą martwić się o zakup karnetów, wybór i zarezerwowanie noclegu oraz transport. Najczęściej w tak kompleksowo zorganizowanych wycieczkach organizator przewiduje w pakiecie ubezpieczenie turystyczne.

Warto jednak mieć na uwadze, że zazwyczaj jest to podstawowe ubezpieczenie obejmujące najniższe kwoty. Nie zawsze tak musi być, stąd konieczność dokładnego zapoznania się z Ogólnymi Warunkami Umowy. Jeśli okażą się one niewystarczające, dobrze jest nabyć indywidualne ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na narty.

Średni koszt dobrej polisy narciarskiej to ok. 85 zł za 7 dni, a w tej kwocie zapewniona jest świetna ochrony w niemal każdej sytuacji zdrowotnej.

O czym pamiętać, wybierając ubezpieczenie na narty?

  • Suma kosztów leczenia powinna być tym wyższa, im droższy kraj destynacji. Nigdy nie wiadomo, jakie leczenie wymusi potencjalna kontuzja na nartach. Podczas wyjazdu do Europy, suma kosztów leczenia powinna wynosić co najmniej 30 000 euro.
  • Usługa ratownictwa w Polsce jest bezpłatna, a w większości krajów pełnopłatna i koszt ponosi w całości poszkodowany. Akcja ratownicza z wykorzystaniem helikoptera, przewiezienie do szpitala oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów może uszczuplić kieszeń narciarza nawet o 100 000 zł.
  • Wartość dodatkowych ubezpieczeń takich jak OC sportowe, NNW powinna wynosić minimum 150 000 zł.

Porównania poszczególnych polis można z łatwością dokonać za pomocą kalkulatora ubezpieczeń turystycznychPrzykładowe ceny prezentujemy w tabeli poniżej:

 

 

Najtańsza oferta  - 3,70 zł zł/dzień

Najdroższa oferta – 22 zł/dzień

Oferta optymalna – 12,22 zł/dzień

Suma ubezpieczenia

200 000 zł

 800 000 zł

40 000 000 zł

Ratownictwo

200 000 zł

800 000 zł

40 000 000 zł

NNW

20 000 zł

50 000 zł

150 000 zł

OC

-

 300 000 zł

1 500 000 zł

OC sportowe

-

300 000 zł

1 500 000 zł

Stomatolog

900 zł

 900 zł

2 000 zł

Bagaż

-

3 000 zł

6 000 zł

Assistance

Usługi assistance w ramach kosztów leczenia – wariant standard

Pakiet assistance exclusive dla narciarzy - m.in. zwrot kosztów karnetu, odszkodowanie za zamknięcie tras zjazdowych, zwrot kosztów za wypożyczony sprzęt narciarski

Usługi assistance w ramach kosztów leczenia – w zakresie ubezpieczenie pomocy telefonicznej

Opóźnienie lotu

O 6h – 200 zł

O 5h – 200 euro

O 6h – 500 zł

Ubezpieczenie mieszkania

-

Źródło: polisanarciarska.pl

    Porównaj ceny ubezpieczeń na narty

Wyjazd dla singli to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którym brakuje towarzystwa do wspólnej jazdy na nartach, a samodzielny wyjazd nie wchodzi w grę. Atrakcyjny kierunek narciarski, nowoczesne apartamenty, wszelkie formalności załatwione przez organizatorów – taki wyjazd to niewątpliwa wygoda. W dobie koronawirusa dodatkowo należy pilnie śledzić obostrzenia i zalecenia w danym kraju docelowym oraz wybierać takich organizatorów, którzy zapewniają zwrot kosztów w razie choroby/zamknięcia granic czy podobnych sytuacji.

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa