Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Wyjeżdżam do Francji - jak się przygotować?

francja

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich podczas zimowego wypoczynku i coraz więcej turystów postanawia wykupić ubezpieczenie narciarskie, które uchroni nas przed ewentualnymi zdarzeniami losowymi. Jeszcze bardziej niż kiedyś popularna staje się Francja, która oferuje szeroki pakiet usług związanych z praktykowaniem jazdy na nartach i snowboardzie. Nie wszyscy jednak wiedzą, co powinna zawierać dobra polisa narciarska, aby odpowiednio nas chronić. Dlatego poniżej przedstawiamy pakiet, jaki będzie odpowiedni na tego typu wyjazd narciarski do Francji.

Ubezpieczenie narciarskie do Francji – co powinna zawierać kompleksowa ochrona?

1. Ubezpieczenie kosztów leczenia we Francji

Francja jest jednym z nielicznych krajów europejskich, w których leczenie jest całkowicie odpłatne, jeśli nie posiadamy odpowiedniej polisy narciarskiej. Aby skorzystać z pomocy medycznej należy zatem zapłacić rachunek z własnej kieszeni. O ich zwrot możemy ubiegać się w lokalnej placówce służby zdrowia dopiero po powrocie do kraju. Nie powinniśmy jednak liczyć na odzyskanie całej kwoty. Zwykle zwracane jest 70% sumy, którą pacjent zapłacił za leczenie za granicą. W każdym razie przynajmniej część kosztów musimy ponieść sami. Ile może kosztować leczenie we Francji?

Leczenie we Francji
Porada lekarza ogólnego około 80 zł
Porada specjalisty około 110 zł

źródło: materiały własne

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Przy zwrocie pieniędzy, które wydaliśmy na leczenie zostanie pobrane od nas 4 zł za każdą poradę lekarza. Za badania laboratoryjne pacjent płaci 35% ceny, a poradę ambulatoryjną – 25%. Hospitalizacja we Francji może nas wynieść 20% kosztów takiego świadczenia. Resztę opłaca kasa chorych (zwykle bezpośrednio, czyli bez konieczności pobierania całości opłat od pacjenta).

2. Assistance

Pomoc w ramach Assistance udzielana jest w dwóch wariantach: podstawowym i rozszerzonym. Od tego, jaki wariant wybierzemy zależy zakres usług, które zaoferuje nam ubezpieczyciel. Możemy liczyć m.in. na:

dosłanie niezbędnych przedmiotów osobistych możemy na nie liczyć, jeśli ich brak będzie uniemożliwiał kontynuację podróży. Niezbędne jest jednak udostępnienie tych przedmiotów Centrum Obsługi Klienta jeszcze przed opuszczeniem miejsca zamieszkania
zastępczego kierowcę jeśli jako kierowcy po wypadku lub chorobie nie jesteśmy w stanie prowadzić samochodu
opiekę nad nieletnimi dziećmi gdy zostaną one bez nadzoru po wypadku opiekunów
pomoc w przypadku kradzieży lub utraty dokumentów ubezpieczyciel pomoże załatwić wszelkie formalności związane ze zgłoszeniem zagubienia lub kradzieży oraz odzyskaniem dokumentów. Jeśli COK otrzyma od nas właściwe upoważnienie, może także w naszym imieniu zablokować nasze karty kredytowe

źródło: materiały własne

3. Ubezpieczenie kosztów ratownictwa górskiego

W Polsce akcje poszukiwawcze i ratownicze opłacane są przez państwo. Większość krajów europejskich, w których panują doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardingu, kosztami takiej interwencji obciąża poszkodowanego turystę. A rachunki te nie należą do najniższych. Kwota określona przez ratownictwo górskie obejmuje akcję poszukiwawczą i ratowniczą, doraźną pomoc medyczną oraz transport sanitarny do szpitala. Zabezpieczeniem jest zwykle polisa narciarska zawierająca odpowiednie świadczenia (jeśli potrzeba, również w wariancie rozszerzonym). Pamiętajmy, że jeśli interwencja ratowników będzie spowodowana naszą bezmyślnością, ubezpieczyciel może odstąpić od wypłacenia pieniędzy.

4. Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

Wypadki chodzą po ludziach. Zwłaszcza na stoku nie zawsze mamy wpływ na to, co się z nami dzieje. Dlatego ubezpieczenie NNW jest na nartach niezbędne. Jeśli więc doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie za doznaną krzywdę i opłaci leczenie oraz rehabilitację.

ubezpieczenie narciarskie do Francjifot: pixabay.com

5. Ubezpieczenie odpowiedzialnośći cywilnej

Co jeśli będąc na stoku zajedziemy innemu narciarzowi drogę, a on w wyniku tego dozna uszkodzenia ciała? Może domagać się odszkodowania z naszej strony jako sprawcy wypadku. Aby nie zwiększać bez potrzeby kosztów naszego wyjazdu, warto wykupić ubezpieczenie OC, dzięki któremu zostaniemy zwolnieni z płacenia odszkodowania poszkodowanemu. Może on bowiem rościć sobie prawo do obciążenia nas kosztami naprawy lub kupna sprzętu sportowego, gdy stare narty czy deska uległy zniszczeniu podczas kolizji. Ubezpieczenie to ma również zastosowanie, gdy nasze dziecko wyrządzi szkodę innej osobie lub jej mieniu, a także w przypadku zniszczenia własności hotelu, w którym jesteśmy zameldowani.

Twoja polisa narciarska!

6. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Na terenie Unii Europejskiej możemy korzystać z opieki medycznej na podstawie Karty EKUZ. Ma ona jednak pewne ograniczenia. Dotyczą one zwłaszcza jednostek medycznych, z których mamy prawo korzystać na podstawie EKUZ. Jedynie publiczne placówki medyczne honorują taki dokument i mogą udzielić nam pomocy na takich samych zasadach, jakie obowiązują Francuzów. Jeśli skorzystamy z niewłaściwej placówki, za wizytę zapłacimy tak, jakbyśmy leczyli się prywatnie. Karta EKUZ nie zapewnia również opłacenia transportu do Polski pod okiem wykwalifikowanej osoby. Francję i Polskę dzielą setki kilometrów, dlatego koszt takiego przewozu będzie wysoki. Jeśli więc zamierzamy jeździć na nartach we Francji, powinniśmy dokupić dodatkowe ubezpieczenie, które zapewni nam ochronę we wszystkich tych przypadkach.

Wyjazd na narty do Francjiźródło: materiały własne

Gdzie na narty we Francji?

  • Val Thorens – najwyżej położony kurort w Alpach. Kolejki górskie sięgają tam wysokości 3230 m.n.p.m., a jej dolna granica to 2300 m.n.p.m. Do dyspozycji narciarzy oddano 9 orczyków, 5 wyciągów krzesełkowych i 8 gondoli.
  • Font Romeu – to ośrodek narciarski położony między 1650 m.n.p.m. a 2213 m.n.p.m. Narciarze mogą tam korzystać z 8 wyciągów orczykowych, 14 krzesełkowych i 1 wyciągu gondolowego. 
  • Combloux – to stacja narciarska ulokowana na wysokości od 1020 m.n.p.m. do 1930 m.n.p.m. Na górę można dostać się za pomocą 22 wyciągów orczykowych, 9 krzesełkowych i 1 wyciągu gondolowego.

Redakcja portalu:

polisa narciarska - logo

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Aviva Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa