Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Wyjeżdżam do Norwegii - jak się przygotować?

norwegia

Norwegia to piękny kraj fiordów i zorzy polarnej. Ostatnio przyciąga Polaków szukających zatrudnienia. Okazuje się, że jest też doskonałym miejscem dla fanów szaleństwa na śniegu. Miłośnicy narciarstwa i snowboardingu z pewnością znajdą w tym nadbałtyckim kraju coś dla siebie.

Ubezpieczenie narciarskie – co powinna zawierać kompleksowa ochrona?

1. Ubezpieczenie kosztów leczenia

Wyjeżdżając za granicę powinniśmy zadbać o dostęp do opieki medycznej w kraju, który jest celem naszej podróży. W razie wypadku lub zachorowania pomoc lekarza może okazać się niezbędna. Jednak, żeby korzystać z niej bezpłatnie musimy posiadać odpowiednie ubezpieczenie, z którego zostanie opłacona usługa dla nas zrealizowana. W Norwegii wizyta u lekarza specjalisty wymaga odpowiedniego skierowania. Podobnie jak leczenie szpitalne. Chcąc skorzystać z tych świadczeń na własna rękę musimy liczyć się z kosztami, jakie przyniesie nasze leczenie. Ile może kosztować leczenie w Norwegii?

wizyta u lekarza pierwszego kontaktu około 60 zł
porada specjalisty około 126 zł
porada specjalisty bez skierowania około 215 zł
doba w szpitalu około 1650 zł

źródło: materiały własne

Polisa dopasowana do Twoich potrzeb

2. Assistance

To pakiet ubezpieczeń, które zapewniają ochronę w rozmaitych sytuacjach kryzysowych. Zwykle jest on zapewniony w podstawowym wariancie ubezpieczenia wraz z kosztami leczenia. W ramach assistance możemy liczyć m.in. na pomoc w zakresie:

Assistance w podstawowym zakresie
organizacji i opłacenia transportu poszkodowanego rozumie się go zarówno poprzez przewiezienie chorego z miejsca wypadku do szpitala, powrót poszkodowanego do Polski oraz transport zwłok ubezpieczonego
przekazania wiadomości poinformowanie wskazanej osobie w Polsce o zaistnieniu zdarzenia objętego ubezpieczeniem
pomocy prawnej zorganizowanie i opłacenie wsparcia adwokata, jeśli ubezpieczony popadł w konflikt z miejscowym prawem
ratownictwa organizacja i pokrycie kosztów akcji poszukiwawczej, udzielenia doraźnej pomocy medycznej oraz transportu poszkodowanego z miejsca wypadku do szpitala
Assistance w rozszerzonym zakresie
opiekę nad nieletnimi dziećmi organizacja i opłacenie opieki w kraju, na terenie którego doszło do zdarzenia oraz zapewnienie noclegu opiekunowi dziecka, które musiało zostać poddane hospitalizacji
zastępczego kierowcę zorganizowanie i opłacenie kierowcy, który, w razie niemożności przez ubezpieczonego prowadzenia pojazdu, zawiezie go do miejsca zamieszkania
pomoc tłumacza zorganizowanie pomocy tłumacza i opłacenie kosztów z tym związanych w sytuacji, jeśli ubezpieczony wejdzie w konflikt z prawem poza granicami Polski
odwiedziny osoby wskazanej organizacja transportu i zakwaterowania dla osoby bliskiej ubezpieczonemu oraz jej opłacenie w przypadku, jeśli jego życie jest zagrożone

źródło: materiały własne

3. Koszty akcji poszukiwawczej i ratowniczej

Pomoc ratowników górskich to jedno z kosztowniejszych świadczeń, z jakich możemy być zmuszeni korzystać. Ratownictwo, a często wcześniej akcja poszukiwawcza niosą duże wydatki. Zabezpieczenie się przed nimi powinno być obowiązkowe dla każdego narciarza i snowboardzisty, zwłaszcza, jeśli zamierza uprawiać taki typ sportu, który jest szczególnie niebezpieczny. W przeciwieństwie do polskiego ratownictwa górskiego, zagraniczne jednostki obciążają kosztami interwencji poszkodowanych. To turysta jest zobowiązany do zapłacenia rachunku, jaki zostanie wystawiony po akcji.

koszty akcji poszukiwawczej i ratowniczejźródło: materiały własne

4. Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

To ubezpieczenie chroni nas od konsekwencji jakie są spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem. Jeśli więc jeżdżąc na nartach doznamy uszczerbku na zdrowiu i będziemy potrzebowali pomocy lekarza, ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia i ewentualnej rehabilitacji w zakresie, w jakim obowiązuje ubezpieczenie i na tyle, na ile pozwoli mu na to wybrana przez nas suma ubezpieczenia. Nie warto tu oszczędzać na polisie. Zbyt niska suma może nie wystarczyć na opłacenie niezbędnych zabiegów. Wówczas resztę kosztów będziemy musieli pokryć sami.

Wybierz ubezpieczenie już teraz!

5. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Chroni nas przed konsekwencjami finansowymi wypadków na stoku, których jesteśmy sprawcami. Wyrządzenie szkody osobie trzeciej może nieść wysokie koszty. Poszkodowany narciarz ma prawo domagać się od nas odszkodowania w zakresie:

sfinansowania naprawy lub kupna nowego sprzętu sportowego, jeśli z naszej winy został on zniszczony
zadośćuczynienia za nieudany urlop, gdy doznane urazy nie pozwolą turyście na dalsze korzystanie z wypoczynku
zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji, jeżeli użytkownik stoku dozna na tyle poważnego uszczerbku na zdrowiu, że konieczna będzie hospitalizacja i dalsze, kosztowne leczenie

źródło: materiały własne

Posiadając ubezpieczenie turystyczne, które zawiera ochronę OC z zakresem rozszerzonym o uprawianie danej dyscypliny, odpowiedzialność finansowa zostanie przeniesiona na ubezpieczyciela. Towarzystwo wypłaci pieniądze poszkodowanemu przez nas użytkownikowi stoku.

6. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Mimo, że Norwegia nie jest państwem członkowskim Unii Europejskiej, możemy na jej terenie korzystać z pomocy lekarza na podstawie Karty EKUZ wystawionej przez NFZ. Upoważnia nas ona do usług medycznych świadczonych przez placówki, które mają podpisaną umowę z Narodowym Biurem Ubezpieczeniowym. W lokalnych oddziałach możemy uzyskać informacje dotyczące przychodni, do których możemy się udać po pomoc. Musimy pamiętać, że EKUZ nie zapewnia pokrycia wszytskich kosztów leczenia, wato więc wykupić dodatkowo ubezpieczenie kosztó leczenia.

Wyjazd na narty do Norwegiiźródło: materiały własne

Gdzie na narty w Norwegii?

  • Hafjell – stacja narciarska położona 15 km od Lillehamer, położona na wysokości między 195 m. n.p.m. a 1030 m. n.p.m. Ośrodek ten oddaje do dyspozycji narciarzom 16 wyciągów narciarskich (orczykowe, krzesełkowe i gondolowe). Armatki śnieżne zapewniają dogodne warunki narciarskie przez całą zimę.
  • Norefjell – to ośrodek położony między 180 m. n.p.m. a 1188 m. n.p.m. Dostępnych jest tam 13 wyciągów. Narciarze mają do dyspozycji 28 tras zjazdowych. Najdłuższa z nich liczy 7 km długości.
  • Kongsberg – nowoczesny kompleks narciarski oddalony od Oslo o godzinę drogi. Oferuje turystom trasy o różnym stopniu trudności. Na wysokości między 235 m. n.p.m. a 565m. n.p.m. Narciarze mają do dyspozycji 7 wyciągów. Najdłuższa z 9 dostępnych tras zjazdowych liczy 2 km.

 

Redakcja portalu:

polisa narciarska

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa