Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Wyjeżdżam do Szwecji - jak się przygotować?

szwecja

Wiele interesujących ośrodków narciarskich, w których panują świetne warunki do uprawiania tego sportu, znajduje się za w jednym w krajów skandynawskich, a mianowicie w Szwecji. Choć kraj ten nie cieszy się dużą popularnością wśród narciarzy i snowboardzistów, to nie jest całkiem pozbawiony turystów. Ze względu na wysokie koszty jakie będziemy musieli ponieść w Szwecji powinniśmy wyposażyć się przed wyjazdem w polisę narciarską, która uchroni nasze finanse przed zbędnymi wydatkami, będącymi konsekwencją nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń losowych.

Ubezpieczenie narciarskie – co powinna zawierać kompleksowa ochrona?

1. Ubezpieczenie kosztów leczenia a EKUZ

To, ile zapłacimy za leczenie zależy od ubezpieczenia, jakie posiadamy. Mimo, że Szwecja należy do Unii Europejskiej, to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie wystarczy, aby pokryć koszty ewentualnych świadczeń medycznych. Nawet posiadając ten dokument musimy liczyć się z wysokimi dopłatami do wizyt:

wizyta u lekarza ogólnego lub specjalisty od 44 zł do 130 zł
pomoc ambulatoryjna 110 zł
doba w szpitalu 35 zł

źródło: materiały własne

Znajdź najlepsze ubezpieczenie!

W Szwecji możemy korzystać zarówno z publicznych jak i prywatnych placówek, które działają w ramach systemu ubezpieczeń społecznych. Niektórzy prywatni lekarze także należą do tego systemu, a informacje o nich znajdziemy w aptekach. Na podobnych zasadach pracują niektórzy stomatolodzy. Za ich poradę jednak również będziemy musieli zapłacić przynajmniej częściowo. Do pewnego limitu poniesiemy pełne koszty wizyty. Po jego przekroczeniu natomiast będziemy musieli zapłacić od 30% do 65% nadwyżki.

2. Pomoc Assistance

Ubezpieczenie to funkcjonuje przez całą dobę, więc bez względu na porę pomoc w ramach Assistance zostanie nam udzielona. Potrzebę skorzystania z polisy możemy zgłosić w dowolnej chwili, a potrzebne świadczenia zostaną zorganizowane w ciągu 24 godzin. Co obejmuje taka polisa?

przekazanie wiadomości na nasz wniosek ubezpieczyciel przekaże wiadomość związaną ze zdarzeniem osobie znajdującej się na terenie Polski, a wskazanej przez ubezpieczonego
wcześniejszy powrót ubezpieczonego jeśli z powodu choroby, śmierci lub zdarzenia losowego powodującego szkodę w miejscu zamieszkania ubezpieczonego, nie może on kontynuować podróży, ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci transport klienta i podróżujących z nim osób do Polski
odwiedziny osoby wskazanej ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci podróż osoby bliskiej poszkodowanemu ubezpieczonemu, jeśli osoba ta znajduje się na terenie Polski i jest osobą pełnoletnią. Ubezpieczyciel udzieli pomocy tylko wtedy, gdy życie ubezpieczonego jest zagrożone, a jego stan nie pozwala na transport lub hospitalizacja będzie trwała dłużej niż 10 dni
zastępczy kierowca jeśli stan zdrowia chorego nie pozwala na prowadzenie samochodu, a towarzyszące mu osoby nie mają prawa jazdy, ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci zawodowego kierowcę, który odwiezie ubezpieczonego i jego rodzinę do miejsca ich zamieszkania

źródło: materiały własne

3. Koszty poszukiwania i ratownictwa górskiego

Jeśli zamierzamy jeździć na nartach lub snowboardzie, nie możemy zapomnieć o ubezpieczeniu kosztów akcji poszukiwawczej i ratowniczej. Nie mamy pewności, że nie będziemy potrzebowali pomocy pogotowia górskiego, a interwencja ratowników nie kosztuje mało. Rachunek wystawiony przez pogotowie może sięgać kilkudziesięciu tysięcy euro. Korzystając z uroków zimy za granicą musimy liczyć się z tym, że sami zostaniemy obciążeniu kosztami naliczonymi za udzieloną nam pomoc.

ubezpieczenie narciarskie do Szwecjifot: pixabay.com

4. Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

Wypadki chodzą po ludziach. Szczególnie narażeni są na nie narciarze, dlatego warto wyposażyć się w ubezpieczenie NNW, które chroni nas na wypadek doznania urazu podczas urlopu. Jeśli będzie on na tyle poważny, że będzie wymagał leczenia i rehabilitacji, możemy nie być w stanie zapłacić za nie sami. Posiadając polisę, koszty leczenia opłaci ubezpieczyciel. Niezwykle istotna jest tu suma ubezpieczenia. Nie może być ona zbyt niska, bo nie pokryje wszystkich wizyt, nie mówiąc już o zabiegach rehabilitacyjnych.

Polisa na wyjazd do Szwecji

5. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Na stoku o wypadek nie trudno. Może się również zdarzyć, że przez przypadek wyrządzimy krzywdę innej osobie, oddającej się białemu szaleństwu. Jeśli w wyniku takiego wypadku obrażenia narciarza będą wymagały dłuższego leczenia, z pewnością zostaniemy obciążeni kosztami, jakie przyniesie kuracja. Gdy zniszczeniu w tym wypadku uległ także sprzęt sportowy poszkodowanego, możemy dodatkowo ponieść odpowiedzialność i za tą szkodę i zostać zobowiązanymi do zapłacenia za naprawę lub kupno nowych nart, deski snowboardowej albo butów. Jeśli wykupimy ubezpieczenie OC, odpowiedzialność finansowa przejdzie na ubezpieczonego.

Wyjazd na narty do Szwecjiźródło: materiały własne

Gdzie na narty w Szwecji?

  • Are Ski Area – stacja narciarska znajdująca się w centrum Szwecji, niedaleko granicy z Norwegią. Dysponuje około 110 nartostradami, których łączna długość wynosi 100 km. Do dyspozycji turystów oddano 42 wyciągi oraz snowpark (prawdopodobnie najlepiej wyposażony na Półwyspie Skandynawskim).
  • Hemavan – ośrodek narciarski położony jest na północy Szwecji. Śnieg jest tu zarówno na początku, jak i na końcu sezonu. Znajduje się na wysokości od 470 m.n.p.m. do 1135 m.n.p.m. Łączna liczba tras to 57 km. Na tą długość liczy się 45 tras zjazdowych. Turyści mogą tu korzystać z 11 wyciągów orczykowych i jednego krzesełkowego.
  • Idre Fjall – ośrodek położony w centrum kraju. Znajdują się tu 35 wyciągów oraz 42 trasy o łącznej długości 29 km. Można tu także skorzystać ze snowparku. Ośrodek zapewnia naukę jazdy dla początkujących, a zaawansowani mogą próbować swoich sił na trudnych szlakach.

 

Redakcja portalu:

polisa narciarska

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa