Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Bezpieczny Powrót - ubezpieczenie na narty PZU

Austria narty

Z myślą o turystach podróżujących kilka razy w roku, a także preferujących m. in. jazdę na nartach, największy polski ubezpieczyciel PZU przygotował ubezpieczenie Bezpieczny Powrót. Polisę wyróżnia fakt, że jest produktem całorocznym. Postanowiliśmy szczegółowo przeanalizować tę ofertę.

ubezpieczenie narciarskie na weekend
 

PZU do promocji polisy turystycznej pozyskało renomowanych partnerów, jak Polski Związek Alpinistów oraz Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ubezpieczenie turystyczne jest reklamowane przez największe polskie towarzystwo jako idealny produkt dla aktywnych podróżników. Sprawdziliśmy, czy faktycznie tak jest.

 

Znajdź najlepsze ubezpieczenie narciarskie dla siebie

 

Polisa została stworzona przez PZU z myślą o osobach uprawiających sport podczas wakacji oraz wyjeżdżających na górskie wyprawy, nie tylko zimą, ale przez cały rok. Bezpieczny Powrót ochroną obejmuje m. in. sporty uprawiane rekreacyjnie, jak:

 • narciarstwo i snowboard na oznakowanych trasach zjazdowych,
 • wędrówkę i chodzenie po górach,
 • wspinaczkę górską,
 • trekking,
 • biegi na nartach,
 • kajakarstwo,
 • canyoning,
 • rafting,
 • jazdę na rowerze górskim i sportowym.

Ubezpieczenie turystyczne zapewnia również ochronę osobom uprawiającym sporty podwyższonego ryzyka, które wymagają posiadania ponadprzeciętnych umiejętności oraz odwagi. W ramach produktu Bezpieczny Powrót PZU zalicza do nich następujące dyscypliny:

 • wspinaczkę wysokogórską, skalną i skałkową,
 • speleologię,
 • narty zjazdowe lub snowboard poza oznakowanymi trasami zjazdowymi,
 • narciarstwo ekstremalne: skialpinizm, zjazdy ekstremalne, freestyle,
 • snowboarding ekstremalny: freeride, snowboarding wysokogórski,
 • snowboarding prędkościowy,
 • skoki i ewolucje snowboardowe,
 • airboarding, snake gliss, snowkite, snowtrikke, snowblades, supershorties, boardercross, snowscooting, icesurfing;
 • kolarstwo górskie, downhill,
 • uczestnictwo w biegach i maratonach górskich, w tym ultramaratonach, biegach przełajowych i innych o podwyższonym ryzyku.

 

Znajdź najlepsze ubezpieczenie narciarskie dla siebie

Bezpieczny Powrót – jaką cenę ubezpieczenia na narty oferuje PZU?

Polisa oferowana przez największego polskiego ubezpieczyciela zawiera dwa warianty cenowe – podstawowy oraz rozszerzony. W pierwszym przypadku cena ubezpieczenia na narty PZU Bezpieczny Powrót zaczyna się od 220 zł, z kolei w drugiej opcji od 453 zł. Przewidziano zniżki dla członków Polskiego Związku Alpinizmu, par, rodzin i osób do 18. roku życia. Towarzystwo stworzyło cztery pakiety ochrony:

 • indywidualny,
 • partnerski (osoba ubezpieczona i jedna osoba bliska),
 • rodzinny (do 5 osób),
 • młodzieżowy (osoba niepełnoletnia).

Zatem jakie są różnice w obu pakietach Bezpieczny Powrót? Jak wskazuje PZU, opcje podstawową i rozszerzoną dzieli wyłącznie poziom sum gwarancyjnych. Z kolei zakres ochrony ubezpieczeniowej w obu przypadkach jest identyczny. Szczegóły w poniższej tabelce:

Zakres

Wariant podstawowy

Wariant rozszerzony

Akcja ratunkowa (w tym z użyciem helikoptera)

100 000 zł

250 000 zł

Koszty transportu do kraju

bez ograniczeń

bez ograniczeń

Koszty leczenia

250 000 zł

250 000 zł

a) limit na koszty leczenia ambulatoryjnego

10 000 zł

20 000 zł

b) udział własny w zakresie leczenia ambulatoryjnego i zakupu leków

300 zł

300 zł

OC za szkody na osobie

500 000 zł

500 000 zł

OC za szkody na mieniu

100 000 zł

100 000 zł

Pomoc prawna

20 000 zł

35 000 zł

Bagaż

2 000 zł

3 000 zł

Dostępne rozszerzenia:

   

Ochrona od NNW

+ +

Rozszerzenie do wysokości 7 600 m n.p.m.

+

+

Wydłużenie maksymalnego czasu jednego wyjazdu do 16 tygodni

+

+

Koszty leczenia chorób przewlekłych, chronicznych

+

+

Ryzyko wynikające z aktów terroryzmu czy działań wojennych

+

+

Wariant indywidualny

+

+

Wariant partnerski/rodzinny

+

Podstawowa cena pakietu

od 220 zł

od 453 zł

Źródło: PZU „Bezpieczny Powrót”

NNW trzeba dokupić samodzielnie

Jednak Bezpieczny Powrót ma jedną poważną wadę, szczególnie istotną dla aktywnych podróżników. Polisa nie zawiera ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW). Oczywiście pakiet można rozszerzyć za dodatkową składką. Jeżeli więc zdecydujemy się skorzystać z oferty PZU, powinniśmy pamiętać o dokupieniu dodatkowej ochrony.

Szczególną uwagę powinni na to zwrócić zwłaszcza narciarze, których według badania CBOS „Aktywność fizyczna Polaków” jest w Polsce ponad 4 miliony, ponieważ podczas jazdy na stokach często dochodzi do wypadków. Dzięki NNW, gdy w wyniku kraksy doznamy uszczerbku na zdrowiu, możemy liczyć na pokrycie kosztów leczenia oraz wypłacenie odszkodowania przez ubezpieczyciela.

Bezpieczny Powrót to polisa całoroczna. Co prawda, sprawia to, że przed każdym wyjazdem nie musimy każdorazowo kupować ubezpieczenia turystycznego, jednak jednocześnie pakiet niekoniecznie musi być dopasowany do naszych potrzeb. Dlatego zawsze warto porównać ze sobą oferty co najmniej kilku towarzystw, a następnie dobrać ochronę spełniającą nasze oczekiwania.

W prosty sposób ceny ubezpieczeń turystycznych można porównać ze sobą przez internet za pomocą naszego kalkulatora. Znajdują się w nim oferty kilkunastu towarzystw, do których dołączony jest plik z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). W efekcie przed zakupem jednego z pakietów, możemy dokładnie przeanalizować jego zapisy. Po dokonaniu wyboru, na naszą skrzynkę mailową zostanie wysłana umowa. Wystarczy ją wydrukować i cieszyć się urokami wyjazdu.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa